Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορω πως δεν το εγραψε κανεις ..

Nokia Maps 3.0 beta updated

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/8921_Nokia_Maps_30_beta_updated.php

 

Nokia Maps 3.0 beta is now compatible with the following devices:

S60 3rd Edition Feature Pack 1 (E71, E66, 6110 Navigator, N95, N95 8GB, N82)

S60 3rd Edition Feature Pack 2 (N96, N85, N79, 6650, 6210 Navigator, 6220 Classic, N78)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια απαντηση; :confused:

 

Οταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Χαρτες πας στα Πρόσθετα >Αδειες και κάνεις ενημέρωση για διαθέσιμες άδειες μέσω GPRS όπου σου βγάζει και τις διαθέσιμες μέρες που θα έχεις δωρεάν πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως δεν το εγραψε κανεις ..

Nokia Maps 3.0 beta updated

 

φιλε nervous για αυτην λεγαμε παραπανω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι beta ακομα?!!παντως δε μπορω να καταλαβω πω η προηγουμενη εκδοση του mirrorofsorrow ειχε χαρτες 90+MB και τωρα 43,ισως επειδη ειναι beta αλλλα γιατι να το κανουν αυτο?Επισης διαβασα οτι συγχρονιζεις διαδρομες με το ovi,οι χαρτες του ovi δηλαδη ειναι καλυτεροι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την 3 beta έκδοση (απ'τον illusion) αλλά μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με το πιστοποιητικό, τι παίζει? Να ψάξω να βρω την 2 ή φτιάχνεται? Είδα ακόμα ότι η 3 χρησιμοποιεί αρκετή μνήμη, θα παίζει άνετα σε μένα?
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να δειτε τι χαρτες εχει το ovi maps κατεβαζοντας αυτο

 

 http://www.zshare.net/download/5544604303aee218 

 

εγκαταστηστε το και μπειτε με τον browser σας στην διευθυνση

 

 http://maps.ovi.com/services/ 

 

http://g.imagehost.org/0666/ovi_maps_on_browser.jpg

 

 

http://g.imagehost.org/0011/Screenshot0044.jpg

 

τα ονοματα στο χαρτη του κινητου ειναι στα Ελληνικα οπως βλεπετε

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα το πρόγραμμα τρέχει μια χαρά , και λοκαρει δορυφόρο σε 2 δευτερόλεπτα , με το agps ενεργοποιημένο φυσικά

Άψογη η έκδοση 3 , το μόνο πρόβλημα είναι ότι και σε αυτόν το χάρτη πάλι δεν έχουν φτιάξει τους μονόδρομους , παίρνει όλους τους μικρούς δρόμους σαν δρόμους διπλής κατεύθυνσης τουλάχιστον στο ηράκλειο που το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα το πρόγραμμα τρέχει μια χαρά , και λοκαρει δορυφόρο σε 2 δευτερόλεπτα , με το agps ενεργοποιημένο φυσικά

Άψογη η έκδοση 3 , το μόνο πρόβλημα είναι ότι και σε αυτόν το χάρτη πάλι δεν έχουν φτιάξει τους μονόδρομους , παίρνει όλους τους μικρούς δρόμους σαν δρόμους διπλής κατεύθυνσης τουλάχιστον στο ηράκλειο που το έχω δοκιμάσει

 

Σε ποιά συσκευή το δοκίμασες και σε ποιά έκδοση αναφέρεσαι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ σε 6290.Παρατήρησα κάποιες βελτιώσεις στο χάρτη.(π.χ. η προηγούμενη έκδοση στην αναζήτηση δείχνει το χωριό Αγιο Σπυρίδωνα στην Ημαθία ενώ η νέα στο Δίον που είναι και το σωστό ).Απ την άλλη πάλι έχει ελλείψεις σε χωριά.Το πρόβλημα είναι ότι συνέχεια κόβεται η πλοήγηση και πάει στο μενού εφαρμογών.Υποθέτω ότι αν δεν φταίει κάτι άλλο,μάλλον θα οφείλεται στη μνήμη του κινητού.Πάντως το στίγμα του είναι άριστο!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για symbian με FP2 όπως το Ν79 ακόμα ισχύει μόνον η έκδοση 2; :worry:

Ίσα ίσα που η έκδοση 3.0 ήταν διαθέσιμη μόνο για FP2 συσκευές εξ αρχής.

Μπορείς να την κατεβάσεις και να την εγκαταστήσεις στο N79.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά συσκευή το δοκίμασες και σε ποιά έκδοση αναφέρεσαι; :worry:

 

Στο Ν95 8gb με firmware 31.0. Οσο αφορα την εκδοση νομιζω οτι ειδη το γραφω , εκδοση 3. Το προγραμμα δουλευει χωρις ουτε ενα bug.πραγματικα πολυ καλο .ελπιζω μονο να φτιαξουν λιγο καλυτερα του χαρτες της επαρχιας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να εγκαταστήσω την ρωγμώδη έκδοση 3 ή 2 στο κινητό μου? Γιατί προσπαθώ όλο το μεσημέρι και δεν κατάφερα τπτ, κάτι πρόβλημα μου βγάζει στο πιστοποιητικό ενώ έχω έπιλέξει να τα να μην κόβει την εγκατάσταση λόγω πιστοποιητικού. Να προσθέσω εδώ ότι δεν έχω κάτι από Nokia Maps εγκατεστημένο στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να εγκαταστήσω την ρωγμώδη έκδοση 3 ή 2 στο κινητό μου? Γιατί προσπαθώ όλο το μεσημέρι και δεν κατάφερα τπτ, κάτι πρόβλημα μου βγάζει στο πιστοποιητικό ενώ έχω έπιλέξει να τα να μην κόβει την εγκατάσταση λόγω πιστοποιητικού. Να προσθέσω εδώ ότι δεν έχω κάτι από Nokia Maps εγκατεστημένο στο κινητό.

 

Θα πρεπει να την υπογραψεις...Δεν αρκει μονο να απενεργοποιησεις τον ελεγχο απο το κινητο...κοιτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να την υπογραψεις...Δεν αρκει μονο να απενεργοποιησεις τον ελεγχο απο το κινητο...κοιτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

οκ, ζήτησα ένα πιστοποιητικό, μετά ενεργοποιώ το 2 ή το 3 και κάνω την εγκατάσταση σαν να ήταν αυθεντικό?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!

Μπορεί κάποιος να ανεβάζει τους χάρτες τους Ελληνικούς και την φωνητική καθοδήγηση και το qf αρχείο; γιατί μου έχει σπάσει τα νέυρα η σύνδεση του κινητού με map loader!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να περάσω την τελευταία έκδοση (9 feb) πάνω στην προηγούμενη του Δεκέμβρη και μου βγάζει "Αδυναμία εγκατάστασης. Ενσωματωμένο μέρος".
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερεις κανεις αν υποστηριζεται το Nokia Maps 3.0 πλεον απο Ν96?

Ως τωρα το Maps Updater μου γραφει οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζεται. Πρεπει να κατεβασω την εφαρμογη απο αλλου και να την εγκαταστησω μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω κατεβάσει το Nokia Maps 3 από το xxxxxxxxxxxxx, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω, βγάζει το μήνυμα "κατεστραμμένο αρχείο". Τι μπορεί να φταίει; :confused:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερεις κανεις αν υποστηριζεται το Nokia Maps 3.0 πλεον απο Ν96?

Ως τωρα το Maps Updater μου γραφει οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζεται. Πρεπει να κατεβασω την εφαρμογη απο αλλου και να την εγκαταστησω μονος μου?

 

Υπόστιρίζεται! Δες εδώ! Το update δεν στο βγάζει επειδή είναι σε δοκιμαστική έκδοση ακόμα το προγραμματάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερεις κανεις αν υποστηριζεται το Nokia Maps 3.0 πλεον απο Ν96?

Ως τωρα το Maps Updater μου γραφει οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζεται. Πρεπει να κατεβασω την εφαρμογη απο αλλου και να την εγκαταστησω μονος μου?

 

Εγώ το έχω εγκατεστημένο κανονικά στο N96,στην αρχή όντως δεν το αναγνώριζε το Maps Updater αλλά μόλις ανοιξα το Χαρτες μια φορά για να βρει στίγμα και να λοκάρει θέση(το Ν96 αγοράστηκε τώρα και μιλάω για το αρχικό setup που του έκανα με τις δικές μου προτιμήσεις),κατόπιν το έτρεξα πάλι με το Maps Updater και όλα έγιναν σωστά όπως και με τα Ν85 που είχα + η διάρκεια πλοήγησης που μου διαθέτει η άδεια είναι 389 μέρες:):).

Τρέξτο ξανά και πιστεύω θα δουλέψει(μιλάμε πάντα για την σωστή διαδικασία και όχι για χακαρισμένες εκδόσεις και φουντουκιές....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...