Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι το ovi maps και εχει κτηρια σε 3d και για Ευρωπη, οταν λεμε 3d κτηρια μη περιμενεις να εχει και το σπιτι σου σε 3d. εχει τα γνωστα κτηρια παγκοσμιως . δεν εχω δοκιμασει το Nokia sports tracker με το maps αλλα λογικα συνεργαζονται και αν οχι τωρα στο μελλον σιγουρα.
3D κτιρια εχει στην Ελλαδα πχ στην αθηνα γνωστα κτιρια η αλλου?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηγαινε κοντα στον Παρθενωνα και πες μας. :-)

 

Τι δείχνει γιατί δεν βλέπω κάτι. :(

Για το safety spot δεν βλέπω να πληρώνεις κάτι, δεν είμαι και σίγουρος όμως...

Link to comment
Share on other sites

Και ύστερα μου λένε γιατί θάβω το συγκεκριμένο πρόγραμμα..

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να έχει περάσει ο χάρτης της Ελλάδας στο Nokia Maps 3 και να δείχνει λάθος δρόμους?

Λογικά δεν πρέπει ή να παίζει ή να μην παίζει???

 

Ε, χτες τρελάθηκα με αυτά που μου έκανε.

Σε διαδρομή στον Γέρακα, με έβγαζε σε εντελώς άλλο δρόμο από αυτόν που πήγαινα, ενώ όταν έστριβα με έδειχνε να πηγαίνω ευθεία.Επίσης σε κάποια σημεία, με έβγαζε ότι ήμουν εκτός δρόμου!!!:wacko::wacko:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη πολύ σωστά μου τα δείχνει αλλά στην πλοήγηση μετά από μισό λεπτό κολλάει...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστικά το έβαλα να με οδηγήσει από το κέντρο της Λάρισας στο Βόλο. Σε κάθε πάρκινγκ της εθνικής μου ζητούσε να στρίψω δεξιά για να βγω στον αυτοκινητόδρομο...:wacko:

 

Να σημειώσω πως στο Ν79 που έχω κυριολεκτικά ρουφάει την μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το κανεις αυτο.

 

Αλλα για να καταλαβεις οταν ετρεχα στο Garmin τους διαφανους χαρτες και δεν ειχε αλλη μνημη η συσκευη μου δεν μπορουσε να κανει υπολογισμο πορειας.

 

Εαν θελει να ρωτησει καποιος κατι για τους διαφανους χαρτες του Garmin που αναφερω παραπανω μπορει να ρωτησει στο επισημο θεμα για να μην βγουμε εκτος θεματος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το κανεις αυτο.

 

Τι εννοείς δεν μπορώ Ιωάννη τέκνον? Για να μπορώ μπορώ:lol:, δεν θα έχει μνήμη να μου κάνει υπολογισμό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λεω τι θα γινει σε περιπτωση που δεν εχει αλλη ram η συσκευη σου.

 

Πως μπορεις να επιλεξεις να καταλαμβανει λιγοτερη ram απο αυτη που χρειαζεται το προγραμμα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λεω τι θα γινει σε περιπτωση που δεν εχει αλλη ram η συσκευη σου.

 

Πως μπορεις να επιλεξεις να καταλαμβανει λιγοτερη ram απο αυτη που χρειαζεται το προγραμμα?

 

Ως γηραιότερος :p θα μου πεις αν το κάνω σωστά:

Options --> Tools --> Settings --> Map --> Maximum Memory Use

και κει του επιλέγεις το ποσοστό που επιθυμείς...

 

Όχι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυ ασχολουμαι με την συγκεκριμενη εφαρμογη και ουτε ειχα δει την επιλογη. :O Οταν αποφασισω να το περασω στο 5800 μου θα το τσεκαρω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εννοεί το μέγεθος της μνήμης (οχι ram) που θα χρησιμοποιεί για να αποθηκεύει προσωρινά αρχεία (πχ τις εικόνες από το δορυφόρο αν το έχεις επιλέξει)

Μπορεί να κάνω και λάθος

 

 

edit

όντως έτσι είναι

 

"To limit the amount of map information that can be stored on a compatible memory card, go to Settings > Maps > Maximum memory use and drag the slide bar left or right to decrease or increase the amount of space that the map information may use. When the storage limit is reached, the most seldom used information is deleted."

 

http://www.nseries.com/mobile/nseries/app/maps20/en/support_settings.jsp

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να εγκαταστησω το νοκια μαπσ 3.μου βγαζει το μυνημα:αδυναμια εγκαταστασης.ενσωματωμενο μερος.και στον downloader μου βγαζει σφαλμα114.τι ειναι αυτο?

τωρα βγαζει αλλο μηνυμα:μου ζηταει να κλεισω ολες τις εφαρμογες του τηλεφωνου για να κανει απντειτ καινα βαλει το μαπσ3.εχει κανεις ιδεα τι να κανω?οποιος ξερει ασ μου στειλει pm

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυστυχώς πάλι πρόβλημα, ενώ είναι εγκατεστημένο και δουλεύει άψογα το 3, όταν του λέω να μου κάνει πλοήγηση μου λέει την πρώτη εντολή και μετά όλα κολλάνε... Κανείς καμιά ιδέα?

Αν δεν του βάλω να μου κάνει πλοήγηση και απλά το έχω να δείχνει που πάω κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αν βγουνε καινουργιοι χαρτες απο την νοκια πως μπορουμε να γνωριζουμε αν μπορουμε να τους βαλουμε?

το map loader βγαζει ενδειξη οτι υπαρχουν καινουργιοι χαρτες για κατεβασμα?

Εχω το 6210 και εβαλα πριν μερικες μερες τους v2.0 νομιζω ειναι η τελευταια εκδοση για το κινητο μου ετσι?

Link to comment
Share on other sites

μου ζηταει να κλεισω ολες τις εφαρμογες του τηλεφωνου για να κανει απντειτ καινα βαλει το μαπσ3.

Όταν σου βγάζει αυτή την ένδειξη, επιλέγεις Ναι και συνεχίζεις.

Παίδες δυστυχώς πάλι πρόβλημα, ενώ είναι εγκατεστημένο και δουλεύει άψογα το 3, όταν του λέω να μου κάνει πλοήγηση μου λέει την πρώτη εντολή και μετά όλα κολλάνε... Κανείς καμιά ιδέα?

Αν δεν του βάλω να μου κάνει πλοήγηση και απλά το έχω να δείχνει που πάω κανένα πρόβλημα!

Αυτό το κάνει όταν δεν έχεις άδεια χρησης. Σίγουρα δεν σου έχει λήξει η άδεια;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το κάνει όταν δεν έχεις άδεια χρησης. Σίγουρα δεν σου έχει λήξει η άδεια;

 

Και ρωγμώδη έκδοση και τελείωσε η άδεια??? Τι κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σπασμένη έκδοση, δεν γίνεται να τελείωσε η άδεια. Για κοίτα στα έξτρα, τι σου λέει;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σπασμένη έκδοση, δεν γίνεται να τελείωσε η άδεια. Για κοίτα στα έξτρα, τι σου λέει;

 

Στο my licences δεν μπαίνει, τι στο καλό?

Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κόλλημα. Την σβήνεις και την ξαναεγκαθιστάς.

πως τη σβήνω? εννοείς όλο το πρόγραμμα και τον φάκελο cities?

 

Από το απόγευμα, μετά από γενικό delete, μαζί και του φακέλου cities και του αρχείου qf προσπαθώ να εγκαταστήσω τις αυθεντικές εκδόσεις των 2 και 3. Στα μισά της εγκατάστασης της 3 μου λέει ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης ακόμα και όταν δεν υπάρχουν οι φάκελοι cities & qf. Παράλληλα διαπίστωσα ότι πάει να το εγκαταστήσει στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα, δεν αλλάζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

αν περασω μια ραγισμενη εκδοση απο xxxxxxxxxxxxxx ωστε να εχω τις φωνητικες εντολες στην πλοηγηση, μετα περναω οποιον χαρτη θελω μεσω maploader και τον χρησιμοποιω κανονικα;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

αν περασω μια ραγισμενη εκδοση απο xxxxxxxxxxxx ωστε να εχω τις φωνητικες εντολες στην πλοηγηση, μετα περναω οποιον χαρτη θελω μεσω maploader και τον χρησιμοποιω κανονικα;

 

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...