Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούρια έκδοση Nokia maps v2.0_2402 για s60v3 3.1 (n82,Ν95 κτλ) εδώ:

 http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_Maps_2.0_2402_3.1_u.sis 

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Map Loader πάντως είναι το ίδιο, δεν το έχουν αλλάξει (v1.3.12).

Changelog για το νέο Nokia Maps δεν βρήκα, θα φανεί στην πράξη το τι αλλάζει. ;)

 

@dmarcoss: Το έχεις δοκιμάσει??? Έχεις δει αλλαγές στους χάρτες??? :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Map Loader πάντως είναι το ίδιο, δεν το έχουν αλλάξει (v1.3.12).

Changelog για το νέο Nokia Maps δεν βρήκα, θα φανεί στην πράξη το τι αλλάζει. ;)

 

@dmarcoss: Το έχεις δοκιμάσει??? Έχεις δει αλλαγές στους χάρτες??? :)

 

Έχω την εντύπωση οτι ξεκινάει λίγο ταχύτερα το πρόγραμμα αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου:O

Κάτι άλλο δε παρατήρησα

 

Οι χάρτες πάντως δεν άλλαξαν, υπάρχουν τρομερές ελλείψεις (από Κρήτη δεν έχει τίποτα πχ) οπότε ξαναπέρασα τους παλιούς

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα αλλαγή στην ταχύτητα εκκίνησης από την προηγούμενη έκδοση του Nokia Maps (2.0_2204_3.1).

Η μεγάλη διαφορά ήταν από version 1 σε version 2. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποία έκδοση των χαρτών έχει κάλυψη για την Κρήτη?

 

Δοκίμασε την έκδοση που θα βρείς εδώ

 

Αφού τους κατεβάσεις, ξεζίπαρε το αρχείο και πέρνα όλους τους φακέλους στη κάρτα μνήμης στο φάκελο Cities\Diskcache και πάτα αντικατάσταση ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την τελευταία έκδοση του Nokia Maps, αλλά όπως και πριν, δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση.. Γράφει "Αναζήτηση με σύνδεση" (η οποία σύνδεση είναι σωστή, τσεκαρισμένη ότι παίζει) και περιμένω αιώνες.

Τι μπορεί να φταίει; Έχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους γραφής της οδού (προφανώς στα αγγλικά και όπως έχω τσεκάρει στο χάρτη ότι γράφεται) αλλά τίποτα.

Πριν κάποιες μέρες δούλευε (ενώ δεν έχω αλλάξει κάτι) π.χ. του είχα βάλει αναζήτηση από λέξεις κλειδιά avlida και κάτι βρήκε...

Έχουμε καμιά ιδέα;; Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και σε μένα,έβαλα τη τελευταία έκδοση nokia maps και μου λέει "waiting for GPS Connection" ενώ όταν κάνω scan από τα εργαλεία-συνδεσιμότητα-gps μου βλέπει τουλάχιστον 5 δορυφόρους...

Στην αρχή δούλευε αλλά δεν είχε χάρτες...

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω γιατι δε μου βγαζει φωνητικη καθοδηγηση.αλλα οταν παταω accept license οταν επιλεγω διευθυνση και λεω να παω με αυτοκινητο με επιστρεφει στην αρχικη οθονη.δε μου βγαζει τα licences δηλαδη.παντως φαινεται να μπορω να κατεβασω και αν χρησιμοποιησω οτι οδηγο θελω..
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθησα να το εγκαταστησω αλλα τιποτα ... εχω ειδη ενεργη αδεια ...

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν εχει ξανα αναφερθει αλλα εδω και μερικες μερες εχει ανεβει πειραγμενη εκδοση του nokia maps 2.0 που σου δινει 3days trial over and over,δηλαδη πρακτικα εχεις κανονικα απεριοριστη φωνητικη πλοηγηση.το δοκιμασα το ν95 και δουλευει χαρτι

 

στο γνωστο μαγαζακι

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν εχει ξανα αναφερθει αλλα εδω και μερικες μερες εχει ανεβει πειραγμενη εκδοση του nokia maps 2.0 που σου δινει 3days trial over and over,δηλαδη πρακτικα εχεις κανονικα απεριοριστη φωνητικη πλοηγηση.το δοκιμασα το ν95 και δουλευει χαρτι

 

στο γνωστο μαγαζακι

Χτες το εγκατέστησα κι εγώ αυτό που λες. Τι γίνεται μετά τις 3 μέρες? Σου ζητάει και ενεργοποιείς ξανά την άδεια???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν εχει ξανα αναφερθει αλλα εδω και μερικες μερες εχει ανεβει πειραγμενη εκδοση του nokia maps 2.0 που σου δινει 3days trial over and over,δηλαδη πρακτικα εχεις κανονικα απεριοριστη φωνητικη πλοηγηση.το δοκιμασα το ν95 και δουλευει χαρτι

 

στο γνωστο μαγαζακι

 

πως το εκανες signed γιατι απο οτι ξερω ειναι unsigned..προσπαθησα κι εγω να το περασω αλλα μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου...:(

Link to comment
Share on other sites

πως το εκανες signed γιατι απο οτι ξερω ειναι unsigned..προσπαθησα κι εγω να το περασω αλλα μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου...:(

 

Λογικα με χακαρισμενο το κινητο δεν θα υπαρχει προβλημα στην εγκατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που θες να κανεις πλοηγηση πας και κανεις ''εικονικη '' ενεργοποιηση της αδειας και δουλευει ρολοι,οσο για το sign ειναι πια ευκολο.Τσεκαρετε και το αναλογο θεμ για πιστοποιητικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που εγωδεν θελω να το "χακαρω"...οποτε δεν μπορω να κανω τπτ αλλο ε??:(

Γιατί δεν ζήτας πιστοποιητικό από εδώ ωστε να μπορείς να υπογράφεις ό,τι unsigned εφαρμογή θες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο σ-π-α-σ-μ-ε-ν-ο δουλευει και η φωνητικη καθοδηγηση .... με υγεια το νεο myphone.

 

nai ontos ''giatrftike'',yparxei to farmaki gi th version

Nokia Maps.v2.0.2602

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο σ-π-α-σ-μ-ε-ν-ο δουλευει και η φωνητικη καθοδηγηση .... με υγεια το νεο myphone.

 

Δουλεύει αλλά ψοφάει για κλήση απο την τροχαία.....

Όλο κόντρα σε μονόδρομους με οδηγεί.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...