Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε θα τρελαθουμε με το Nokia Maps!?!

Παιδες ριξτε μια βοηθεια! Οταν ξεκιναω το Nokia Maps δεν κανει πια ζουμ (αυτοματα οπως εκανε) στην Ελλαδα και στο σημειο που ειχε συντονιστει την προηγουμενη φορα. Για την ακριβεια βλεπω τη Γη και αν ζουμαρω με παει Ιταλια!!! Υπαρχει καποια ρυθμιση που μου ξεφυγε? (οσο το εψαξα δεν βρηκα) Ευχαριστω προκαταβολικα.

P.S: Ζητω συγγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει αλλα δυστυχως δεν υπαρχει χρονος για διαβασμα...

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μου ανοίγει το Nokia Map loader? μου βγάζει σφάλμα

 

Γειά σας και από μένα παιδία. Είμαι και εγώ πλέον από χθες κάτοχος του Ν95. Σήμερα πήγα και αγόρασα από τον Κατερέλο micro sc 6Gb sandisk 63€.

 

¨Εχω και εγώ όμως το ίδιο πρόβλημα με τον KRKALTSAS.

Κατέβασα από το site της ΝΟΚΙΑ το Map Loader αλλά ενώ δείχνει ότι γίνετε κανονικά η εγκατάσταση, όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ...και δεν ανοίγει.

 

Ξέρει μήπως κανείς τι μπορεί να φταίει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα παιδία. Είμαι και εγώ πλέον από χθες κάτοχος του Ν95. Σήμερα πήγα και αγόρασα από τον Κατερέλο micro sc 6Gb sandisk 63€.

 

¨Εχω και εγώ όμως το ίδιο πρόβλημα με τον KRKALTSAS.

Κατέβασα από το site της ΝΟΚΙΑ το Map Loader αλλά ενώ δείχνει ότι γίνετε κανονικά η εγκατάσταση, όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ...και δεν ανοίγει.

 

Ξέρει μήπως κανείς τι μπορεί να φταίει.

 

Ευχαριστώ

Καλώς ήρθες στο forum και καλορίζικο το κινητό!:)

 

Για να ανοίξει το Map Loader θα πρέπει να:

  • Έχεις τρέξει μια φορά το «Χάρτες» στο κινητό.
  • Έχεις συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου και σε κατάσταση «Μεταφοράς αρχείων».
  • Έχεις εγκαταστημένο στον υπολογιστή το .NET Framework 3.x.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@vasis1972 υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος αναλυτικος οδηγος για το τη πρεπει να κανεις, κανε πληρη απεγκατασταση τα παντα και ξεκινα βημα βημα σημφωνα με τον οδηγο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα! Κατέβασα την ελληνική γλώσσα κ οφείλω να πώ πως έχει πολύ ωραία φωνη...! Αλλά μεγάλη βλακεία το να πληρώνεις για την φωνητική πλοήγηση..
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα! Κατέβασα την ελληνική γλώσσα κ οφείλω να πώ πως έχει πολύ ωραία φωνη...! Αλλά μεγάλη βλακεία το να πληρώνεις για την φωνητική πλοήγηση..

Κάτι θα πρέπει να πληρώσεις…

Στο Route 66 πληρώνεις τους χάρτες, στο Nokia Maps τη πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα πρέπει να πληρώσεις…

Στο Route 66 πληρώνεις τους χάρτες, στο Nokia Maps τη πλοήγηση.

στα HTC και αλλα τηλεφωνα πχ πληρωνεις τιποτα για χαρτες και πλοηγηση?δεν νομιζω
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει αν χρειαζεται να πληρωσεις μονο για την φωνητικη καθοδηγηση,η και για το routing(χαραξη διαδρομης) και την οπτικη καθοδηγηση turn by turn( με τα βελακια στην οθονη)

 

ευχαριστω προκαταβολικα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα! Κατέβασα την ελληνική γλώσσα κ οφείλω να πώ πως έχει πολύ ωραία φωνη...! Αλλά μεγάλη βλακεία το να πληρώνεις για την φωνητική πλοήγηση..

 

Εγω προσπαθησα να βαλω την φωνητικη αλλα δεν τα καταφερα...μηπως να το παω στην ΝΟΚΙΑ?...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

στα HTC και αλλα τηλεφωνα πχ πληρωνεις τιποτα για χαρτες και πλοηγηση?δεν νομιζω
eM τι τσαμπα ειναι?Κανε μια αναζητηση να δεις το destinator poso kanei na to pareis mia kai kali?!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παίδες ποιά έιναι η τελευταία έκδοση για τον χάρτη της Ελλάδας?

 

Έλεος...

Στην ίδια σελίδα το γράφουν..:blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε junglist στην ίδια σελίδα αν παρατηρίσεις δεν ανεφέρεται πια είναι η τελευταία έκδοση! Στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει αναφορά για αρκετές εκδόσεις-οι τόσες πολλές σελίδες και ο πολύ περιορισμένος χρόνος μου δεν μου επιτρέπουν να διαβάσω όλες τις σελίδες με λεπτομέρεια(πράγμα που θα ήθελα γιατί αναφέρονται πολύ ενδιαφέρον πράγματα)- και δεν πιστεύω ότι είναι πολύ κακό να κάνει κάποιος μια τέτοια ερώτηση!

 

Φιλικά, Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έχω δοκιμάσει τον χάρτη της Κύπρου αλλά είναι πολυ επιφανειακός. Μετα βίας οι κεντρικοί δρόμοι χωρίς ονομασίες. Έτσι είναι, πρέπει να συνδεθώ με δίκτυο για περισσότερο ή δεν υπάρχει τίποτε περισσότερο...???
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά μεσω visa απο το κινητό τους χάρτες για ανατολική ευρώπη που περιέχει και το χάρτη ελλάδος

μου απεστάλει ένας κωδικός και απο χ@ζ..... δεν τον έγραψα κάπου

Μπορώ να το βρώ κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά μεσω visa απο το κινητό τους χάρτες για ανατολική ευρώπη που περιέχει και το χάρτη ελλάδος

μου απεστάλει ένας κωδικός και απο χ@ζ..... δεν τον έγραψα κάπου

Μπορώ να το βρώ κάπου;

θα σου σταλει και σε email ο κωδικος,δεν χρειαζετε να ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε junglist στην ίδια σελίδα αν παρατηρίσεις δεν ανεφέρεται πια είναι η τελευταία έκδοση! Στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει αναφορά για αρκετές εκδόσεις-οι τόσες πολλές σελίδες και ο πολύ περιορισμένος χρόνος μου δεν μου επιτρέπουν να διαβάσω όλες τις σελίδες με λεπτομέρεια(πράγμα που θα ήθελα γιατί αναφέρονται πολύ ενδιαφέρον πράγματα)- και δεν πιστεύω ότι είναι πολύ κακό να κάνει κάποιος μια τέτοια ερώτηση!

 

Φιλικά, Γιώργος

 

Και το post 1247 τι είναι??:O

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι/ες.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός Nokia Ν95. To περίμενα καιρό για να είμαι ειλικρινής γιατί είμαι από αυτούς που τα θέλουν όλα σε ένα και όχι να κουβαλάω μαζί μου 100 διαφορετικές συσκευές για να τα έχω όλα. Ακριβό βέβαια αλλά θέλω να πιστεύω οτι τα αξίζει τα λεφτά του (και περιμένω και τις απόψεις περί αυτού).

Το πρόβλημά μου είναι με το GPS και σας παρακαλώ να μου δώσετε τα φώτα σας. Πήγα στο site της Nokia και κατέβασα την εφαρμογή του MapLoader (ακολουθώντας τις οδηγίες που βρήκα εδώ στην ανάλυση της συσκευής μου) προκειμένου να μπορέσω να κατεβάσω από το Internet τους χάρτες και όχι να τους χρεωθώ. Ωστόσο κατά την εκτέλεση της εγκατάστασης και όταν αυτή έχει τελειώσει το downloading των απαραίτητων αρχείων μου λέει οτι κάνει εγκατάσταση το Microsoft.Net framework αλλά δεν την ολοκληρώνει για αδιευκρίνιστους λόγους (μου βγάζει μήνυμα οτι η εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε και ο wizard κλείνει).

Σας παρακαλώ λοιπόν να μου πείτε το πως θα ολοκληρώσω την εγκατάσταση (και κάποιο άλλο link αν έχετε στα υπόψην ίσως βοηθήσει) και τι πρέπει να κάνω από εκεί και πέρα. Δεν με ενδιαφέρουν άλλοι χάρτες πλην της χώρας μας αφού ταξίδια στο εξωτερικό κάνω σπάνια.

Σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας. Να είστε όλοι καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι/ες.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός Nokia Ν95. To περίμενα καιρό για να είμαι ειλικρινής γιατί είμαι από αυτούς που τα θέλουν όλα σε ένα και όχι να κουβαλάω μαζί μου 100 διαφορετικές συσκευές για να τα έχω όλα. Ακριβό βέβαια αλλά θέλω να πιστεύω οτι τα αξίζει τα λεφτά του (και περιμένω και τις απόψεις περί αυτού).

Το πρόβλημά μου είναι με το GPS και σας παρακαλώ να μου δώσετε τα φώτα σας. Πήγα στο site της Nokia και κατέβασα την εφαρμογή του MapLoader (ακολουθώντας τις οδηγίες που βρήκα εδώ στην ανάλυση της συσκευής μου) προκειμένου να μπορέσω να κατεβάσω από το Internet τους χάρτες και όχι να τους χρεωθώ. Ωστόσο κατά την εκτέλεση της εγκατάστασης και όταν αυτή έχει τελειώσει το downloading των απαραίτητων αρχείων μου λέει οτι κάνει εγκατάσταση το Microsoft.Net framework αλλά δεν την ολοκληρώνει για αδιευκρίνιστους λόγους (μου βγάζει μήνυμα οτι η εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε και ο wizard κλείνει).

Σας παρακαλώ λοιπόν να μου πείτε το πως θα ολοκληρώσω την εγκατάσταση (και κάποιο άλλο link αν έχετε στα υπόψην ίσως βοηθήσει) και τι πρέπει να κάνω από εκεί και πέρα. Δεν με ενδιαφέρουν άλλοι χάρτες πλην της χώρας μας αφού ταξίδια στο εξωτερικό κάνω σπάνια.

Σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας. Να είστε όλοι καλά

Καλώς ήρθες στο forum, και καλορίζικο. :)

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ το .NET Framework.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πότε θα έχουμε δωρεάν πλοήγηση;;;;

Άν κάποιος θέλει να απαντήσει "ΠΟΤΕ" καλύτερα να μη γράψει τίποτα.

Ας μου μείνει η ελπίδα!!!!!!!!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πότε θα έχουμε δωρεάν πλοήγηση;;;;

 

Τι εννοούμε δωρεάν πλοήγηση, ας μου εξηγήσει κάποιος :O

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για να ακουσεις την σεξυ δεσποινιδα να λεει "Τωρα στριψτε αριστερα" πρεπει να πληρωσεις.

Δωρεαν = δεν πληρωνεις

Ολα τα υπολοιπα ειναι δωρεαν ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Για να ακουσεις την σεξυ δεσποινιδα να λεει "Τωρα στριψτε αριστερα" πρεπει να πληρωσεις.

Δωρεαν = δεν πληρωνεις

Ολα τα υπολοιπα ειναι δωρεαν ετσι και αλλιως.

 

Τη σέξυ δεσποινίδα την ακούω να μου δίνει οδηγίες,όμως δε πλήρωσα τίποτα.. :confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Την ακους μονο στην προσομοιωση σωστα?

Οχι οταν κινεισαι στο δρομο...

Αν την ακους και στο δρομο τοτε εχεις ενεργοποιησει τις 3 μερες που δικαιουσαι δωρεαν.

Αλλιως.. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...