Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και βρίσκεσαι σε λάθος θέμα.. Όταν πληκτρολογείς νέο μύνημα πατα το κουμπί με την δίεση και θα αλλάξει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας,

Εδώ και μια βδομάδα έχω το κιντό και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

 

Φέρνει σε πλαστικούρα που λένε μερικοί. Επίσις με χαλάνε τα κουμπιά που είναι στα πλάγια, από άποψη υλικού. Μου φαίνονται ότι σε ελάχιστο καιρό θα χαλάσουνε.

 

Όλα τα άλλα είναι πολύ καλά και χρηστικά.

 

Όσον αφορά το GPS που ασχολείται όλος ο κόσμος, είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Χάρτες βέβαια ελάχιστους εκτός Αθήνας. Στην Χαλκιδική δεν είχε ούτε ένα δρόμο, ενώ Αθήνα πρέπει να είναι πολύ παλιοί, γιατί έχει κάποιες παλιές ονομασίες δρόνων.

 

Εμένα μου αργεί πολύ να βρει το δορυφόρο, ειδικά όταν είμαι εν κινήση, πχ πάνω στις Σέρρες όπως πήγαινα στην εθνική έκανε περίπου 2-3 λεπτά γεμάτα, προηγούμενο στίγμα είχε στην Θεσσαλονική...Εσάς αργεί τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το GPS που ασχολείται όλος ο κόσμος, είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Χάρτες βέβαια ελάχιστους εκτός Αθήνας. Στην Χαλκιδική δεν είχε ούτε ένα δρόμο, ενώ Αθήνα πρέπει να είναι πολύ παλιοί, γιατί έχει κάποιες παλιές ονομασίες δρόνων.

 

Εμένα μου αργεί πολύ να βρει το δορυφόρο, ειδικά όταν είμαι εν κινήση, πχ πάνω στις Σέρρες όπως πήγαινα στην εθνική έκανε περίπου 2-3 λεπτά γεμάτα, προηγούμενο στίγμα είχε στην Θεσσαλονική...Εσάς αργεί τόσο;

 

Όταν κινείσαι, η συσκευή δυσκολεύεται να βρεί δορυφόρο. Καλό είναι να το αφήσεις να βρει την θέση σου πριν ξεκινήσεις την διαδρομή.

 

Επίσης αν δεν το έχεις κάνει, ενεργοποίησε απο τις ρυθμίσεις το Υποβοηθούμενο GPS. Βοηθάει στο να λοκάρει πιο γρήγορα την θέση σου.

 

Το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης αυτή την στιγμή με τους πληρέστερους χάρτες για ολόκληρη την Ελλάδα είναι το Garmin. Κάνε μια βόλτα ποα το αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δεν το έχεις κάνει, ενεργοποίησε απο τις ρυθμίσεις το Υποβοηθούμενο GPS. Βοηθάει στο να λοκάρει πιο γρήγορα την θέση σου.

ΈΧω όμως την εντύπωση πως υπάρχει χρέωση με αυτή την επιλογή, σωστά;Διότι νομίζω πέρνει σήμα από την κεραία της κινητής...

 

Το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης αυτή την στιγμή με τους πληρέστερους χάρτες για ολόκληρη την Ελλάδα είναι το Garmin. Κάνε μια βόλτα ποα το αντίστοιχο θέμα.

Έχω ξεκινήσει να το βλέπω τώρα μόλις το συγκεκριμένο, αλλά με 300+ σελίδες δεν νομίζω να βγάλω εύκολα άκρη :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει μόλις 3-5ΚΒ. Άρα η χρέωση είναι απειροελάχιστη και υπάρχει μόνο όταν ανοίγεις το πρόγραμμα.

 

Δεν χρειάζεται να διαβάσεις όλες τις σελίδες, μόνο το πρώτο πόστ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βρίσκεσαι σε λάθος θέμα.. Όταν πληκτρολογείς νέο μύνημα πατα το κουμπί με την δίεση και θα αλλάξει

 

λαθος θεμα γιατι? δεν απανταμε θεματα που αφορουν το κινητο αυτο?

 

εγω εννοουσα να επαναφερουμε το T9 στην αρχικη του κατασταση

οχι πως αλλαζουμε απο την μια λεξη στην αλλη....

Link to comment
Share on other sites

Απο την μια λέξη στην άλλη αλλάζουμε με το αστεράκι και όχι με την δίεση. Πατώντας δυο φορές την δίεση ενεργοποιείται/απενεργοποιείται κάθε φορά το Τ9. Αν γράφεις με αυτό, τότε σε όλα τα μενού που το υποστηρίζουν, παραμένει ενεργοποιημένο μεχρι να το απανεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εγκαταστήσω το Garmin για παράδειγμα σαν GPS, και ταυρόχρονα να έχω και το Route66?

Αν βάλω το Garmin και δεν μου αρέσει μπορώ να το βγάλω και να έχω πάλι το R66.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εγκαταστήσω το Garmin για παράδειγμα σαν GPS, και ταυρόχρονα να έχω και το Route66?

Αν βάλω το Garmin και δεν μου αρέσει μπορώ να το βγάλω και να έχω πάλι το R66.

Φυσικά και γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

selemele, για πλοήγηση μέσω του ενσωματωμένου δέκτη μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα Garmin, Sygic, Nokia maps, Mobile Google Maps και Route 66 τα οποία μπορείς να τα έχεις όλα μαζί στην συσκευή σου και να τα λειτουργείς χωρίς το ένα να επιρεάζει την λειτουργία του άλλου. Τα 2 πρώτα που αναφέρω είναι και τα πιο ολοκληρωμένα. Για περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα θέματα.
Link to comment
Share on other sites

selemele, για πλοήγηση μέσω του ενσωματωμένου δέκτη μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα Garmin, Sygic, Nokia maps, Mobile Google Maps και Route 66 τα οποία μπορείς να τα έχεις όλα μαζί στην συσκευή σου και να τα λειτουργείς χωρίς το ένα να επιρεάζει την λειτουργία του άλλου. Τα 2 πρώτα που αναφέρω είναι και τα πιο ολοκληρωμένα. Για περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα θέματα.

και νομιζω υπαρχει και προγραμμα που μπορεις να αντιστοιχησεις μια απο τις παραπανω εφαρμογες για να ανοιγει με το πληκτρο της πλοηγησης αντι για το προεπιλεγμενο (και κακιστο) route , αλλα

δεν θυμαμαι πιο και που το ειδα ...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το smart settings;

οχι δεν νομιζω ....καποιο αλλο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω ....καποιο αλλο

 

Λέγεται Anti6110NavigatorButtonκαι βρίσκεται στα συνημενα αρχεία αυτού του θέματος που γράφουμε τώρα.

Είναι unsigned και στα κινέζικα.

Το χρησιμοποιώ όμως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προεπιλογή έχει 1 φορά κλείδωμα πληκτρολογίου και συνεχόμενο το ξεκλειδωμα τα αλλάζεις με ότι θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το προβ ποπυ έχω είναι ότι είναι πολυ χαμηλός ο ήχος όταν τελειώνει η μπαταρία!!

ΥΠάρχει κάποιος τρόπος να το δυναμώσω ή να βάλω άλλο ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε γίνεται.

 

Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα? ΓΙατί σε εμένα δεν ακούγετε σχεδόν ΚΑΘΟΛΟΥ..:X

 

Πρέπει δλδ να το έχεις μπροστά στα μάτια σου για να δεις ότι άναψε ουσιαστικά....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις ρυθμίσιες του προφίλ που χρησιμοποιείς μήπως έχεις απενεργοποιήσει τους Ήχους Προειδοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται Anti6110NavigatorButtonκαι βρίσκεται στα συνημενα αρχεία αυτού του θέματος που γράφουμε τώρα.

Είναι unsigned και στα κινέζικα.

Το χρησιμοποιώ όμως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προεπιλογή έχει 1 φορά κλείδωμα πληκτρολογίου και συνεχόμενο το ξεκλειδωμα τα αλλάζεις με ότι θες.

 

" Σφαλμα πιστοποιητικου,εποικινωνηστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης ? "

 

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση παιδες ?

Link to comment
Share on other sites

" Σφαλμα πιστοποιητικου,εποικινωνηστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης ? "

 

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση παιδες ?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253298#post2253298

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετω την κοινοτητα των 6110!προσπαθω εδω και λιγο καιρο να περασω στη συσκευη το ΝΑVIGON 6 -7 Ολα καλα .Ομως οταν παταω ενεργοποιηση του ΤΕΣΤ και μεσω συνδεσης GPRS ,δυστυχως δεν επιτυγχανεται τιποτα.Σημειωνω οτι σε αλλες λειτουργιες οπως KASPERSKY,NOKIA MAPS ολα κατεβαινουν τα δεδομενα κανονικα.Ειναι μηπως καποια ρυθμιση που αγνοω η ειναι θεμα ΝΑVIGON.Γραφει συγκεκριμενα Cannot oonneect! Εχει προσπαθθησει καποιος αλλος ?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, γιατί προσπαθείς να περάσεις το Navigon; έχεις βρει καλούς αναλυτικούς ελληνικούς χάρτες;

 

Σε ρωτάω γιατί έχωντας το garmin με τους κορυφαίους σε κάλυψη χάρτες του, κανείς δεν ασχολείται με προγράμματα τύπου tom tom και navigon.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, γιατί προσπαθείς να περάσεις το Navigon; έχεις βρει καλούς αναλυτικούς ελληνικούς χάρτες;

 

Σε ρωτάω γιατί έχωντας το garmin με τους κορυφαίους σε κάλυψη χάρτες του, κανείς δεν ασχολείται με προγράμματα τύπου tom tom και navigon.

Ορθοτατο!αλλα στην αθηνα τα δοκιμαζει κανενας ολα.Το GARMIN ειναι εξαιρετικα αργο ακομα και η νεα εκδοση του Ιουλιου εκει που λεει να στριψεις ειναι νωρις η αργα οι πολυκατοικιες βλεπεις .Το ΤΟΜΤΟΜ

στην αθηνα που εχει, σε 2 περιπτωσεις που το εβαλα ηταν εγκαιρως σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...