Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ελα Θεε και κυριε , ακομη το υποστηριζουν ??μαλλον θα το βγαλω απο το συρταρι να του κανω αυτο το update !!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει αντικαταστάτης του, δεν είναι λογικό...;

Άλλωστε δεν νομίζω πως έχει να ζηλέψει και πολλά πράγματα από νεότερες συσκευές, οπότε ξεπερασμενο δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει αντικαταστάτης του, δεν λογικό είναι...;

Άλλωστε δεν νομίζω πως έχει να ζηλέψει και πολλά πράγματα από νεότερες συσκευές, οπότε ξεπερασμενο δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση.

 

Συμφωνώ δεν εχει τίποτα να ζηλέψει!Στο site της nokia ειναι διαθέσιμη η νεα αναβάθμιση?Επειδή εχω εγκαταστημένο-χακαρισμένο τον χαρτη της garmin (αποθηκευμένο στην μνήμη της κάρτας) αν την εγκαταστήσω θα υπάρχει πρόβλημα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τη βελτιωσεις εχει το καινουργιο Firmware.
T10s - NOKIA 6110 - 2xSony Ericsson P800 - QTEK 2020i - HP ipaq rw 6815 - Sony Ericsson P1i - QTEK 9000 - NOKIA E90 - iphone3G - samsung galaxy s - ipad2 and more.....
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει αντικαταστάτης του, δεν είναι λογικό...;

Άλλωστε δεν νομίζω πως έχει να ζηλέψει και πολλά πράγματα από νεότερες συσκευές, οπότε ξεπερασμενο δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση.

Το έχω σχεδον 2 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν του λείπει τίποτα και το έχω βασικά σαν επαγγελματικό κινητό για την διαχείρηση των εταιρικών μου emails.

Πιστεύω ότι θα αργήσω να το αντικταστήσω.......!!!

Link to comment
Share on other sites

θα τολμήσω να πω οτι είναι λίγο πιο γρήγορη στην αποκριση των μενού. αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου...πάντα μια συσκευή είναι πιό γρήγορη μετα από ένα φορματ :)
Link to comment
Share on other sites

οντως εναι πιο γρηγορο το μενου του καλη η αναβαθμιση.
T10s - NOKIA 6110 - 2xSony Ericsson P800 - QTEK 2020i - HP ipaq rw 6815 - Sony Ericsson P1i - QTEK 9000 - NOKIA E90 - iphone3G - samsung galaxy s - ipad2 and more.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως και με την καινούργια αναβάθμιση πολλες φορές αργεί πάρα πολύ να ''λοκάρει'' το gps, ξέρει κανείς τον λόγο ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως και με την καινούργια αναβάθμιση πολλες φορές αργεί πάρα πολύ να ''λοκάρει'' το gps, ξέρει κανείς τον λόγο ?

 

Εχεις ενεργοποιημενο το A-GPS?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιημενο το A-GPS?

 

Εχω ενεργοποιημένο το assisted GPS και το integrated GPS το A-GPS που βρίσκετε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το assisted GPS είναι το A-GPS.

Οπότε, όλα okay!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το assisted GPS είναι το A-GPS.

Οπότε, όλα okay!

 

Οπότε να εχω ενεργοποιημένο μόνο το assisted GPS ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο που ανέφερες θα πρέπει να είναι ενεργά.

Το integrated GPS είναι το gps module. Αν το απενεργοποιήσεις δεν έχει νόημα.

Το assisted GPS είναι το AGPS και σε βοηθά να κλειδώσεις πιο ευκολα δορυφόρους.

 

Δες αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε90 Firmware v400.34.93: Full change Log

http://www.symbian-freak.com/news/009/06/e90_firmware_v4__change_log_is_in_da_house.htm

 

Changes and improvements:

 

PURPOSE

Release was done to enhance general SW maturity and stability, introduce upgrades to VoIP, Flashlite and WLAN.

 

GENERAL

-Improvements to backup and restore

-Time zones updated

  • Correct time zone for Vietnam

 

  • Day light saving rules update for Brazil and Argentina

-Operator name database updated

-Startup settings DBL updated

-Security updates

-Stability and functionality improvements in voice call

 

BROWSER

-Stability and functionality improvements

 

CONNECTIONS

-Improvements in VPN connection

-Improvements to connection creation

 

MAPS

-One stability and functionality improvement

 

MESSAGING

-Stability and functionality improvements

 

VOIP

-Upgraded to newer version of VoIP Baseline

-Stability and functionality improvements

 

WLAN

-Stability and functionality improvements

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που πήρα το Ε90 όταν πάω να να βάλω μια εικόνα για την εκκίνηση της συσκευής ή να αλλάξω εναν ήχο ή να βάλω μια εικόνα σε κλ βίντεο, μου λέει:Ρυθμίσεις: Μνήμη πλήρης κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε.

Σημειωτέον ότι δεν εχω καμμία άλλη εφαρμογή ανοικτή,μου το κάνει και με τις δυο κάρτες μνήμης 2giga που χρησιμοποιώ (Kingston και San disk) ενώ με την 512 κάρτα μνήμης (nokia)που χρησιμοποίησα κανένα πρόβλημα!Λέτε να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τις συγκεκριμένες κάρτες μνήμης και να πρέπει να αγoράσω της nokia?Εχω ήδη περάσει την τελευταία αναβάθμιση 400.34.93αλλά και με την προηγούμενη που είχε όταν το αγόρασα τα ίδια μου έκανε.Εχω κάνει αρκετες φορές και hard format στην συσκευή και στις κάρτες μνήμης αλλά πάλι τα ίδια.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά, από την στιγμή που λες ότι έχεις κάνει φορματ και δεν έφτιαξε, δεν νομίζω να βοηθήσει.

 

Εγώ, όσο καιρό είχα το Ε90, όταν πήγαινε να επιλέξω κάποιον ήχο ή φωτο στην λίστα μου έβγαζε μόνο την επιλογή λήψη αρχείων. Δηλαδή δεν έκανε καν αναζήτηση αρχείων για να επιλέξω. Αυτό που έκανα είναι να μεταφέρω/αντιγράψω το αρχείο που θέλω στην κάρτα μνήμης, να βγάλω την κάρτα, να το επιλέξω από το προφίλ (ή οπουδήποτε αλλού) και να ξαναβάλω την κάρτα. Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παδια καλησπερα την 400 απο που θα την κατεβασω

 

Καλησπερα .

Απο που αλλου ,μεσω nokia updater δοκιμασες ? :rolleyes:

Αλλιως σε nokia store

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Γλώσσα γραφής εκτος από το μενού, πως αλλάζει κανεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πατάς ταυτόχρονα Chr και Shift.

 

χίλια ευχαριστώ, κορυφαίος και αμεσος οπως πάντα:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παροτι το εχω παροπλισμενο μεσα στο συρταρι του γραφειου , χαιρομαι οταν βλεπω εξω κοσμο να το κραταει ακομα.Σημερα παλι ειδα εναν να κραταει το τουβλο :) , απλα κορυφαιο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...