Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερήμωσε το topic!

Καιρός να το ξανα-ενεργοποιήσω.

Πήγα στη Λίμνη Σμοκόβου. Στη διαδρομή Σοφάδων->Λίμνης είναι πολύ καλή η WIND αν και η κάλυψη έρχεται από απομακρυσμένες κεραίες (ακόμη και από Κανάλια!). Κατά σειρά οι κεραίες που καλύπτουν τη διαδρομή είναι Νεκροταφείο(πρρ) Σοφάδων, Καρποχώρι, Ε.Ο. Αθηνών, Κέδρος, Λεοντάρι... Η κεραία στο Νεκροταφείο (colocation σε Vodafone) και η κεραία στο Λεοντάρι είναι 1800mhz και η πρώτη και 3G.

Κάποια σχόλια... Πραγματικά η θέση της κεραίας στο Λεοντάρι είναι μάπα. Δε θέλω να πιστέψω ότι η κεραία τοποθετήθηκε εκεί, πίσω από το βουνό, επίτηδες αλλά μάλλον στο σημείο που είναι η Cosmote δε μπορούσε να βγάλει άδεια (κορυφή βουνού) και ταυτόχρονα η Cosmote αρνούνταν colocation. Εμ. Κι εσύ ρε WIND κοιμόσουν τόσα χρόνια. Αντικειμενικά είναι αρκετά χειρότερη σε αυτό το κομμάτι του Νομού από Cosmote και στα 3 χωριά (λογικό είναι αφού η κεραία δε βλέπει καλά τα 2 χωριά αλλά μόνο το Λεοντάρι) αλλά για ακόμη μια φορά είναι πρωταθλητής στην ποιότητα ήχου. Πολύ καθαρό ήχο είχα παντού.

Πρόβλημα στην κάλυψη είχαν οι ακόλουθες περιοχές:

1) Η μισή Αχλαδιά και η μισή Αναύρα (δυστυχώς η νέα κεραία κεραία δε τα βλέπει εξολοκλήρου τα χωριά! ΚΡΙΜΑ)

2) Η διαδρομή Αχλαδέας->Μακρυρράχης(έτσι το λέει το gmaps). Που και που έβρισκε σήμα αλλά από κάτι αποστάσεις...τεράστιες. Αμφιβάλλω αν υποστηρίζοταν εναλλαγή κυψέλης :wacko: Η Cosmote κάλυπτε τη διαδρομή από την κεραία στο Λεοντάρι,η WIND κρύβεται πίσω από το βουνό :lol::wacko:

3) Στη λίμνη είχα κάλυψη αλλά καμία σχέση με Cosmote. Μιλούσα όμως. Είχε τρυπούλες αλλά όχι πάνω από 1 λεπτό... Θέλει βελτίωση.

Για ένα τουρίστα η κάλυψη είναι επαρκής. Για έναν κάτοικο όμως με τίποτα. Θέλει δουλειά. Η Cosmote έχει πάνω από 10 κεραίες στην περιοχή (μαζί με τις κεραίες που έχει τοποθετήσει σε κοινοτικά κτίρια και ΟΤΕ) και η WIND 3, άντε 4 το πολύ (ίσως να μην είδα κάποια). Δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν σημεία που η WIND καλύπτει καλύτερα(πολλοί κάτοικοι έχουν WIND) αλλά αυτό που είδα απέχεια αρκετά από το χαρακτηρισμό καλή κάλυψη.

Σαφέστατα βελτιωμένη σε σχέση με το 2010 που είχα πάει στην περιοχή αλλά έχει ακόμη δρόμο για να φτάσει τη Cosmote.

 

Καλημέρα και Χρόνια πολλά

 

Μπράβο στη WIND που έκαν και αυτή την πρόοδο στην κάλυψη της στην περιοχή που αναφέρεις γιατι στη δικιά μου ούτε καν 1% δεν έχει επιδείξη πρόοδο και ας έχουν πάει πολλά μαιλ για το θέμα κάλυψης στο Δ.Δ Αμμοτόπου του Δήμου Άρταίων κοινώς μας έχει ΄Χ@@@@@@ς.Αν θυμάσαι απο πότε το συζητάμε αυτό το θέμα θα γελάς ακόμα μετα απο τόσα χρόνια που δεν έχει γίνει κάτι και ας μας έχουν πεί για λύση απο εξάμηνο σε εξάμηνο....Οι άλλοι 2 όμως είναι χαζοί και τοποθέτησαν κεραία γιατί 1200-1300 μόνιμους κατοίκους που έχει η περιοχή δεν είναι μάλλον θέμα για την WIND και κατά ένα τρόπο απαξιεί....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά

 

Μπράβο στη WIND που έκαν και αυτή την πρόοδο στην κάλυψη της στην περιοχή που αναφέρεις γιατι στη δικιά μου ούτε καν 1% δεν έχει επιδείξη πρόοδο και ας έχουν πάει πολλά μαιλ για το θέμα κάλυψης στο Δ.Δ Αμμοτόπου του Δήμου Άρταίων κοινώς μας έχει ΄Χ@@@@@@ς.Αν θυμάσαι απο πότε το συζητάμε αυτό το θέμα θα γελάς ακόμα μετα απο τόσα χρόνια που δεν έχει γίνει κάτι και ας μας έχουν πεί για λύση απο εξάμηνο σε εξάμηνο....Οι άλλοι 2 όμως είναι χαζοί και τοποθέτησαν κεραία γιατί 1200-1300 μόνιμους κατοίκους που έχει η περιοχή δεν είναι μάλλον θέμα για την WIND και κατά ένα τρόπο απαξιεί....:cool:

Χρόνια πολλά!

 

Θέλω να πιστεύω ότι το 2012 θα βρέξει στην περιοχή σου! Άρτα κάπου δεν είσαι; :) Θα πρότεινα πάντως να μιλήσεις με 1260/1277 να σου πουνε με ακρίβεια τι θα συμβεί!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

 

Θέλω να πιστεύω ότι το 2012 θα βρέξει στην περιοχή σου! Άρτα κάπου δεν είσαι; :) Θα πρότεινα πάντως να μιλήσεις με 1260/1277 να σου πουνε με ακρίβεια τι θα συμβεί!

 

Χρόνια πολλά και καλά σε όλους και ευτυχισμένο το 2012!

Αν ήξερες πόσα τηλ έχω πάρει και πόσα μαιλ εχω στείλει στο crm@ θα καταλάβαινες και εσύ αυτό που έγραψα στο προηγούμενο πόστ,γιατί και η περιοχή δεν είναι τέρμα θεού 15 Km απο την πόλη της Άρτας και ας έχει και πάρκο κεραιών και ας υπάρχει και οδική πρόσβαση στο πάρκο κεραιών και ας υπάρχει και ηλεκτροδότηση στο πάρκο κεραιών και ας έχω στείλει και τα στοιχεία μου για κάθε βοήθεια και υπόδειξη του χώρου που είναι το πάρκο στην περιοχή αλλά ΤΙΠΟΤΑ...Για μένα δεν θα γίνει κάτι ουτε το 2012 ούτε το 2013 γιατί η εταιρεία δεν επιδεικνύει προθυμία να πω βούληση να πω να ανταποκρίνεται στα αιτήματα των πελατών της για επίλυση θεμάτων κάλυψης τουλάχιστον και πάλι δεν πιστεύω ότι έχουν εξαντληθεί όλα τα περιθώρια και δεν υπάρχουν λύσεις να επιλυθεί το θέμα ακομα και τοποθέτηση αναμεταδότη πάνω σε άλλη εταιρεία..!Τα καταστήματα WIND ρωτας της περιοχής και σου απαντάνε ...Έχουμε επικοινωνήσει και εμείς και γνωρίζουμε το πρόβλημα κάλυψής αλλά δεν περιμένουμε τίποτα να γίνει...Σκέψου δηλαδή τι γίνεται παραπέρα!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλους και ευτυχισμένο το 2012!

Αν ήξερες πόσα τηλ έχω πάρει και πόσα μαιλ εχω στείλει στο crm@ θα καταλάβαινες και εσύ αυτό που έγραψα στο προηγούμενο πόστ,γιατί και η περιοχή δεν είναι τέρμα θεού 15 Km απο την πόλη της Άρτας και ας έχει και πάρκο κεραιών και ας υπάρχει και οδική πρόσβαση στο πάρκο κεραιών και ας υπάρχει και ηλεκτροδότηση στο πάρκο κεραιών και ας έχω στείλει και τα στοιχεία μου για κάθε βοήθεια και υπόδειξη του χώρου που είναι το πάρκο στην περιοχή αλλά ΤΙΠΟΤΑ...Για μένα δεν θα γίνει κάτι ουτε το 2012 ούτε το 2013 γιατί η εταιρεία δεν επιδεικνύει προθυμία να πω βούληση να πω να ανταποκρίνεται στα αιτήματα των πελατών της για επίλυση θεμάτων κάλυψης τουλάχιστον και πάλι δεν πιστεύω ότι έχουν εξαντληθεί όλα τα περιθώρια και δεν υπάρχουν λύσεις να επιλυθεί το θέμα ακομα και τοποθέτηση αναμεταδότη πάνω σε άλλη εταιρεία..!Τα καταστήματα WIND ρωτας της περιοχής και σου απαντάνε ...Έχουμε επικοινωνήσει και εμείς και γνωρίζουμε το πρόβλημα κάλυψής αλλά δεν περιμένουμε τίποτα να γίνει...Σκέψου δηλαδή τι γίνεται παραπέρα!

 

Χρόνια πολλά και σε εσένα,καλή χρονιά!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πότε είναι το τελευταίο σου τηλεφώνημα στο cs. Γιατί έχει νόημα αυτό που σε ρωτώ. Καλό θα ήταν να έχεις υποβάλλει αίτημα τον τελευταίο μήνα που υπάρχουν και τα σχέδια επέκτασης.

Τα καταστήματα WIND της περιοχής μάλλον δεν ενδιαφέρονται. Αυτό το λέω επειδή στην Καρδίτσα για παράδειγμα όταν καταχωρείται κάτι και υπάρχει θέση για κεραία συνήθως σε 4 μήνες έχει φυτρώσει ιστός στην προβληματική περιοχή :worry:

 

Όσον αφορά το αδειοδοτικό θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια μιας και το τελευταίο story που έχω ζήσει είναι πλέον τραγικό. Η Vodafone το 2009 τοποθέτησε κεραία κοντά στο Προμύρι Μαγνησίας (οικολογική, φωτοβολταικά) καλύπτοντας το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής Λαύκο->Πλατανιά και φυσικά το ίδιο το χωριό. Η WIND άδεια είχε ζητήσει από το 2003 - Βαρσάκης γαρ - αλλά ποτέ δε βγήκε ποτέ από τον πρώην δήμο Σηπιάδος και νυν Αργαλαστής. Το 2011 λοιπόν, 25/1, τοποθετήθηκε κεραία στην περιοχή η οποία και αποξηλώθηκε το Μάρτιο του ίδιου έτους. Γιατί; Η Cosmote στο Λαύκο έχει κεραία 60W σχεδόν μέσα στο χωριό από το 1999, η Vodafone έβαλε κεραία έξω από τα χωριά αλλά αδειοδοτημένα,κανονικά και με το νόμο. Η WIND αυτή τη στιγμή είναι στα δικαστήρια.

Έχω εγκαταλείψει προσωπικά στα θέματα αδειοδότησης. Σε καμιά περίπτωση η WIND δεν είναι η αδικημένη. Σε άλλες περιπτώσεις η Vodafone κουβαλάει το σταυρό :lol: (η Cosmote σπάνια).

Επικοινώνησε και ανέμενε μέσα στο 2012 βελτίωση. Αν σου πούνε ότι και τώρα δε το έχουν μέσα στο πλάνο κάτι δε πάει καλά. Ζήτησε απευθείας επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα. Θα τα προωθήσω τα στοιχεία που μου έχεις δώσει κάπου αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και σε εσένα,καλή χρονιά!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πότε είναι το τελευταίο σου τηλεφώνημα στο cs. Γιατί έχει νόημα αυτό που σε ρωτώ. Καλό θα ήταν να έχεις υποβάλλει αίτημα τον τελευταίο μήνα που υπάρχουν και τα σχέδια επέκτασης.

Τα καταστήματα WIND της περιοχής μάλλον δεν ενδιαφέρονται. Αυτό το λέω επειδή στην Καρδίτσα για παράδειγμα όταν καταχωρείται κάτι και υπάρχει θέση για κεραία συνήθως σε 4 μήνες έχει φυτρώσει ιστός στην προβληματική περιοχή :worry:

 

Όσον αφορά το αδειοδοτικό θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια μιας και το τελευταίο story που έχω ζήσει είναι πλέον τραγικό. Η Vodafone το 2009 τοποθέτησε κεραία κοντά στο Προμύρι Μαγνησίας (οικολογική, φωτοβολταικά) καλύπτοντας το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής Λαύκο->Πλατανιά και φυσικά το ίδιο το χωριό. Η WIND άδεια είχε ζητήσει από το 2003 - Βαρσάκης γαρ - αλλά ποτέ δε βγήκε ποτέ από τον πρώην δήμο Σηπιάδος και νυν Αργαλαστής. Το 2011 λοιπόν, 25/1, τοποθετήθηκε κεραία στην περιοχή η οποία και αποξηλώθηκε το Μάρτιο του ίδιου έτους. Γιατί; Η Cosmote στο Λαύκο έχει κεραία 60W σχεδόν μέσα στο χωριό από το 1999, η Vodafone έβαλε κεραία έξω από τα χωριά αλλά αδειοδοτημένα,κανονικά και με το νόμο. Η WIND αυτή τη στιγμή είναι στα δικαστήρια.

Έχω εγκαταλείψει προσωπικά στα θέματα αδειοδότησης. Σε καμιά περίπτωση η WIND δεν είναι η αδικημένη. Σε άλλες περιπτώσεις η Vodafone κουβαλάει στο σταυρό :lol: (η Cosmote σπάνια).

Επικοινώνησε και ανέμενε μέσα στο 2012 βελτίωση. Αν σου πούνε ότι και τώρα δε το έχουν μέσα στο πλάνο κάτι δε πάει καλά. Ζήτησε απευθείας επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα. Θα τα προωθήσω τα στοιχεία που μου έχεις δώσει κάπου αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Μεγάλο πρόβλημα εχει η Wind με ισχνότατο (σε κάποια σημεια μόνο λογότυπο)σήμα στην περιοχή ''λογγάκι'' περιξ των Τρικάλων πρός το νεο ξενοδοχείο (Ananti)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα εχει η Wind με ισχνότατο (σε κάποια σημεια μόνο λογότυπο)σήμα στην περιοχή ''λογγάκι'' περιξ των Τρικάλων πρός το νεο ξενοδοχείο (Ananti)

 

στο 1κμ από το κέντρο των Τρικάλων. Μάλιστα! Οι άλλες πως τα πάνε εκεί; Πρέπει να είναι γούβα η περιοχή αλλά και πάλι δε δικαιολογείται. Θα μπορούσε να χτυπάει από ιστό εκτός πόλης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και σε εσένα,καλή χρονιά!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πότε είναι το τελευταίο σου τηλεφώνημα στο cs. Γιατί έχει νόημα αυτό που σε ρωτώ. Καλό θα ήταν να έχεις υποβάλλει αίτημα τον τελευταίο μήνα που υπάρχουν και τα σχέδια επέκτασης.

Τα καταστήματα WIND της περιοχής μάλλον δεν ενδιαφέρονται. Αυτό το λέω επειδή στην Καρδίτσα για παράδειγμα όταν καταχωρείται κάτι και υπάρχει θέση για κεραία συνήθως σε 4 μήνες έχει φυτρώσει ιστός στην προβληματική περιοχή :worry:

 

Όσον αφορά το αδειοδοτικό θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια μιας και το τελευταίο story που έχω ζήσει είναι πλέον τραγικό. Η Vodafone το 2009 τοποθέτησε κεραία κοντά στο Προμύρι Μαγνησίας (οικολογική, φωτοβολταικά) καλύπτοντας το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής Λαύκο->Πλατανιά και φυσικά το ίδιο το χωριό. Η WIND άδεια είχε ζητήσει από το 2003 - Βαρσάκης γαρ - αλλά ποτέ δε βγήκε ποτέ από τον πρώην δήμο Σηπιάδος και νυν Αργαλαστής. Το 2011 λοιπόν, 25/1, τοποθετήθηκε κεραία στην περιοχή η οποία και αποξηλώθηκε το Μάρτιο του ίδιου έτους. Γιατί; Η Cosmote στο Λαύκο έχει κεραία 60W σχεδόν μέσα στο χωριό από το 1999, η Vodafone έβαλε κεραία έξω από τα χωριά αλλά αδειοδοτημένα,κανονικά και με το νόμο. Η WIND αυτή τη στιγμή είναι στα δικαστήρια.

Έχω εγκαταλείψει προσωπικά στα θέματα αδειοδότησης. Σε καμιά περίπτωση η WIND δεν είναι η αδικημένη. Σε άλλες περιπτώσεις η Vodafone κουβαλάει το σταυρό :lol: (η Cosmote σπάνια).

Επικοινώνησε και ανέμενε μέσα στο 2012 βελτίωση. Αν σου πούνε ότι και τώρα δε το έχουν μέσα στο πλάνο κάτι δε πάει καλά. Ζήτησε απευθείας επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα. Θα τα προωθήσω τα στοιχεία που μου έχεις δώσει κάπου αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

 

Ευχαριστώ για την απαντησή σου και το ενδιαφέρον σου!Η τελευταία φορά που μίλησα και έστειλα μαιλ ήταν άνοιξη νομίζω!Θα ξανακάνω επαφή και θα αποστείλω και mail στο cs,και όποια και να είναι η τύχη αυτή την φορά θα το προσπαθήσω μαζί και με άλλους συνδρομητές WIND που είναι λίγοι για τον λόγο ανύπαρκτης κάλυψης!Όσο για τα καταστήματα της περιοχής είναι όντως σε μια φάση δημοσίου να καταλάβεις όταν τους λές για το θέμα κάλυψης!Θα επικοινωνήσω και θα σου πώ απαντήσεις που θα μου δώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα καταστήματα της περιοχής είναι όντως σε μια φάση δημοσίου να καταλάβεις όταν τους λές για το θέμα κάλυψης!

 

Ενημέρωσε το cc για την συμπεριφορά του καταστήματος. Αν πρόκειται για γενική εικόνα μόνο καλό θα κάνεις... Αν είναι κάτι μεμονωμένο, έτυχε μια φορά στην περίπτωσή σου, πιστεύω δεν θα το λάβουν καν υπόψη.

Κρίμα άτομα να *λοβαράνε ενώ άλλοι δεν έχουν δουλειά! Και εγώ απογοητεύομαι όταν βλέπω υπαλλήλους σε καταστήματα, όχι μόνο WIND, να βαριούνται! Σίγουρα ο καθένας μπορεί να έχει μια κακιά στιγμή αλλά όταν είναι σύνηθες είναι πραγματικό άδικο! Δεν θα πάμε μπροστά σαν χώρα... :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μικρο-επεκτασούλες στο 3G σε Θράκη και νοτιοδυτική Πελοπόννησο τις παρατηρήσατε;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μικρο-επεκτασούλες στο 3G σε Θράκη και νοτιοδυτική Πελοπόννησο τις παρατηρήσατε;

 

Θράκη που?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Από Διδυμότειχο και πάνω.

 

Εγώ πάντως πριν απο λίγο που επισκέφτηκα της Φέρρες βρήκα αρκετα΄καλή κάλυψη και στο 3G.Στους κήπους που είναι και το τελωνείο μόνο η wind ακόμη δεν εχει κάλυψη 3G.

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα τι γινεται με το σημα στην Wind?Ενω ποσο καιρο τωρα μεσα στο σπιτι ειχα τερμα σημα και 3G απο χθες εχει πεσει το σημα κατω απο την μεση και πολλες φορες χανει εντελως την συνδεση και ειναι μεσω GPRS!Αλλαξα την καρτα σε αλλα τηλεφωνα αλλα τα ιδια.Εχω και αλλη καρτα που δοκιμασα και αυτη κανει το ιδιο!Πηρα τηλεφωνο μηπως υπαρχει καποιο προβλημα στο δικτυο στην περιοχη και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν κατι!
Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες κιόλας σε ποια περιοχή αναφέρεσαι :)

 

Πάντως όποτε έχω παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά (έχει συμβεί 2-3 φορές τον περασμένο χρόνο να υπάρξει πτώση ισχύος σήματος μέσα στο σπίτι από 4-5 γραμμές σε 0-1) έχω κάνει κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών και παρόλο που δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα στην περιοχή μου (Καραμπουρνάκι) το προωθούν στο τεχνικό τμήμα. Την επόμενη μέρα το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί.

 

Ξαναμίλησε με το τεχνικό τμημα και ζήτησε να το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

στη ανατολικη πελοποννησο ειναι τραγικη η ελλειψη 3g της wind στα περισσοτερα σημεια. π.χ. στο Αστρος Κυνουριας με 5000 μονιμους κατοικους και τετραπλασιους το καλοκαιρι που ειναι παραθεριστικος/τουριστικος προορισμός, δεν υπαρχει καθολου umts καλυψη.

αντιθετως η cosmote καλυπτει απο το 2007 και η vodafone απο το 2010 με δικτυο 3ης γενιας.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες κιόλας σε ποια περιοχή αναφέρεσαι :)

 

Πάντως όποτε έχω παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά (έχει συμβεί 2-3 φορές τον περασμένο χρόνο να υπάρξει πτώση ισχύος σήματος μέσα στο σπίτι από 4-5 γραμμές σε 0-1) έχω κάνει κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών και παρόλο που δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα στην περιοχή μου (Καραμπουρνάκι) το προωθούν στο τεχνικό τμήμα. Την επόμενη μέρα το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί.

 

Ξαναμίλησε με το τεχνικό τμημα και ζήτησε να το κοιτάξουν.

 

Περιοχη Κορυδαλλού.Σημερα ειναι ενταξει το σήμα!Δεν χρειαστηκε να ξαναπάρω!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχη Κορυδαλλού.Σημερα ειναι ενταξει το σήμα!Δεν χρειαστηκε να ξαναπάρω!

 

Να μαντέψω ότι μπήκε huawei; Κανένα speedtest;:confused::shifty:

 

Σήμερα η πόλη της Καλύμνου (και όχι μόνο) έμεινε χωρίς σήμα από το δίκτυο της WIND για πολλές ώρες. Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Οι κάτοικοι δεν την προτιμούν λόγω των downtimes που εμφανίζει στην περιοχή. Παρότι ο Σ.Β. που εξυπηρετεί την πόλη έχει 3η γενιά και έχει αναβαθμιστεί, το δίκτυο κορμού είναι χάλι στην περιοχή.

Όπως ισχυρίζονται οι κάτοικοι της περιοχές κάθε φορά που φυσάει αέρας...η Wind φεύγει. Η Cosmote και η Vodafone δεν έχουν κάποιο πρόβλημα στην περιοχή εκείνη!

Καλό θα ήταν η WIND να αναβαθμίσει το μικροκυμματικό δίκτυο στο Αιγαίο καθώς τα προβλήματα από downtimes έχουν αυξηθεί. Η επέκταση δικτύου 3ης γενιάς είναι μια ευκαιρία να πεταχτεί εξοπλισμός ο οποίος δημιουργεί προβλήματα στο δίκτυο.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στον Ταϋγετο (Μεσσηνία) η Wind εξακολουθεί να είναι ανύπαρκτη στο περισσότερο μέρος του Βουνού, ειδικά στην κορυφή όπου παίζει μόνο Κοσμοτέ...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

VF πάνω κάτω ίδια απούσα-παρούσα με την Wind. Η Κοσμοτέ δυστυχώς (επειδή δεν έχω) έπιανε παντού με 3-4/5 σήμα και μάλιστα σε πολλά σημεία είχε και 3G κάλυψη (χωρίς να ξέρω τι έκανε από ίντερνετ..). Από την πλευρά του βουνού που κατεβαίνει προς Σπάρτη, στα πρώτα 7-8 χιλιόμετρα που διένυσα) δεν υπήρχε καμία.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε ολη την Άνω Κυψέλη το απλο σημα ειναι παραπανω απο αισχος, που να συζητισουμε για 3g. Η vfn φουλ σε 2g, την cote την εφτιαξαν προφανως και ειναι ξανα φουλ σε 3g.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

VF πάνω κάτω ίδια απούσα-παρούσα με την Wind. Η Κοσμοτέ δυστυχώς (επειδή δεν έχω) έπιανε παντού με 3-4/5 σήμα και μάλιστα σε πολλά σημεία είχε και 3G κάλυψη (χωρίς να ξέρω τι έκανε από ίντερνετ..). Από την πλευρά του βουνού που κατεβαίνει προς Σπάρτη, στα πρώτα 7-8 χιλιόμετρα που διένυσα) δεν υπήρχε καμία.

 

Παναγιωτάκη δεν είπαμε οτι χωρις τα ''πρασινα'' κουλουράκια δεν πάμε πουθενά.............

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτάκη δεν είπαμε οτι χωρις τα ''πρασινα'' κουλουράκια δεν πάμε πουθενά.............

 

Πάμε, πάμε :lol: Άδειες "express" μόνο η Cosmote έπαιρνε μέχρι πριν λίγο καιρό. Τώρα άδειες για όλες και ας χτυπιούνται.

 

@manosn2, αν σου έλεγα ότι πριν 1 χρόνο η Wind ήταν η μόνη που είχε σήμα καλό στην Άνω Κυψέλη θα με πίστευες;

 

Huawei@Sofades! Μεγειές μας!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ οτι βλεπω απ τον αδερφο μου που εχει wind, εδω στο Γαλατσι και στις γυρω κοντινες περιοχες μιλαμε για αισχος σημα, πολυ χαλια. Ελεος.

 

@mixtri εγω προσωπικα δεν εχω wind, απλα βλεπω απ το κινητο του αδερφου που εχει wind.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ οτι βλεπω απ τον αδερφο μου που εχει wind, εδω στο Γαλατσι και στις γυρω κοντινες περιοχες μιλαμε για αισχος σημα, πολυ χαλια. Ελεος.

 

@mixtri εγω προσωπικα δεν εχω wind, απλα βλεπω απ το κινητο του αδερφου που εχει wind.

 

Αναφέρεσαι σε ολόκληρες περιοχές. Η ιδέα να τους έχουν ξηλώσει τις κεραίες σου περνάει από το μυαλό; Έχουνε ανακυκλωθεί ένα σωρό συζητήσεις εδώ και χρόνια για αυτές τις περιοχές που λες. Η μόνη η οποία μένει ανένδοτη αλλά ταυτόχρονα με χείριστη ποιότητα (απερίγραπτη εμετίλα στις συνομιλίες) είναι η Cosmote. H Vodafone έβαλε κεραία στην Άνω Κυψέλη. Παλιότερα ήταν καλύτερη η WIND. Μας είχε προίξει ένας τύπος εδώ μέσα για το πόσο καλή είναι η WIND στην Άνω Κυψέλη και έλεγε που είναι η κεραία... Στο τέλος έλεγε παντού που μπηκε η κεραία της WIND. Την ξήλωσε και το βούλωσε ο ανεγκέφαλος μετά. Ε τώρα η WIND δε μπορεί να βάλει. Και πίστεψέ με, σιγά την περιοχή που καίγεται να την καλύψει κι όλας... αλλά τέλος πάντων.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...