Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

File mou xrewsou alla 15 evro pagio kai serfare elefthera gia 10mb ton mhna axizei ton kopo.. Diaforetika den mporeis na serfareis pantou kai h xronoxrewsh einai yperbolikh ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα ακούσει ότι γίνεται χωρίς πάγιο με χρονοχρέωση , δεν με ενδιαφέρει το κόστος της γιατί δεν πρόκειται να συνδέωμαι με τις ώρες άντε 5-10 λεπτά την ημέρα . Αλλά πως γίνεται αυτό ? κάθε φορά που προσπαθώ να μπω (με τον ενσωματομένο browser) μου βγάζει η πρόσβαση απορίπτεται , δεν είναι κρίμα να έχω ένα τέτοιο κινητό και να μην μπορώ ούτε τα e-mail μου να δώ ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jzaxplat (26 Μάρ. 2004 , 19:30)

 

Είχα ακούσει ότι γίνεται χωρίς πάγιο με χρονοχρέωση , δεν με ενδιαφέρει το κόστος της γιατί δεν πρόκειται να συνδέωμαι με τις ώρες άντε 5-10 λεπτά την ημέρα . Αλλά πως γίνεται αυτό ? κάθε φορά που προσπαθώ να μπω (με τον ενσωματομένο browser) μου βγάζει η πρόσβαση απορίπτεται , δεν είναι κρίμα να έχω ένα τέτοιο κινητό και να μην μπορώ ούτε τα e-mail μου να δώ ?

 

 

Exeis dikio alla apo oso xew mono an neis pagio mporeis na exeis yphresies email

Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρώ τον εαυτό μου παλαιό χρήστη, έχω κολλήσει σε 3 θέματα και θα ήθελα τα φώτα σας...(κινητό p900, GPRS χωρίς πάγιο).

1. Αν και συνδέομαι κανονικά στο Laptop (Win XP Pro) με Dialup GPRS, ο Internet Explorer δεν ανοίγει καμία σελίδα, σαν να μην καταλαβαίνει πως είμαι online.

2. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο wap over gprs (έχουν αλλάξει κάποιες παράμετροι???)

3. Ποιόν mail server έχετε βρει που να έχει pop και smtp server που να δουλεύει με το κινητό (κυρίως βέβαια για να στέλνω mail???). [[Δεν ξέρω το λόγο, αλλά το fastmail mail δεν δουλεύει πια και με το yahoo μάλλον απέτυχα]].

Ευχαριστώ.

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει απαντηθεί αλλά ψάχνω οδηγίες πως να σετάρω το GPRS σε ένα p900 με TIM αλλά δεν μπορώ να τις βρω και έχω μόνο το wap. Θέλω να μπαίνω σε κανονικές σελίδες.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Το GPRS το έχω ενεργοποιήσει στην TIM.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε μια νέα gprs σύνδεση στον πίνακα ελέγχου, λογαριασμοί internet, όπου θα τα αφήσεις όλα κενά και όπως είναι καθορισμένα, εκτός από τη διεύθυνση όπου θα γράψεις gint.b-online.gr. Τόσο απλά.
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (30 Μάρ. 2004 , 21:37)

 

Sorry αν έχει απαντηθεί αλλά ψάχνω οδηγίες πως να σετάρω το GPRS σε ένα p900 με TIM αλλά δεν μπορώ να τις βρω και έχω μόνο το wap. Θέλω να μπαίνω σε κανονικές σελίδες.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Το GPRS το έχω ενεργοποιήσει στην TIM.

 

steile pm me email na sou steilw analutikes odhgies..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερωτηση:

Ποσο χρεωνομαι για το GPRS; Εψαξα τον αναλυτικο καταλογο της ΤIM α δεν βρηκα κατι που να αφορα GPRS. Mονο για Wap αναφερει! :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (15 Απρ. 2004 , 17:27)

 

Ερωτηση:

Ποσο χρεωνομαι για το GPRS; Εψαξα τον αναλυτικο καταλογο της ΤIM α δεν βρηκα κατι που να αφορα GPRS. Mονο για Wap αναφερει! :(

 

Για κοιτα εδω

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN (17 Απρ. 2004 , 05:14)

Για κοιτα εδω

Βασικα, στο φυλλαδιο, το μονο που ελεγε ητανε υπηρεσια μεταδοσης δεδομενων και fax, μαλλον καμια σχεση με το GPRS :p

Ευχαριστω Evian :)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ MODEM DRIVERS ΓΙΑ SIEMENS C60(ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ PC ΣΤΟ INTERNET) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ. (ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ INTERNET) . ΜΕ ΤΟ SITE ΤΗΣ SIEMENS ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ GPRS ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE KAI ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ DRIVERS TOY ΚΑΛΩΔΙΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΤΟΥ C60 ΜΕ ΤΟ PC. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gepa (24 Απρ. 2004 , 20:19)

 

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ MODEM DRIVERS ΓΙΑ SIEMENS C60(ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ PC ΣΤΟ INTERNET) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ. (ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ INTERNET) . ΜΕ ΤΟ SITE ΤΗΣ SIEMENS ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ GPRS ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE KAI ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ DRIVERS TOY ΚΑΛΩΔΙΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΤΟΥ C60 ΜΕ ΤΟ PC. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

Με καθε επιφυλαξη για κοιτα εδω

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN (25 Απρ. 2004 , 03:51)

 

Με καθε επιφυλαξη για κοιτα εδω

 

Αν δεν σου βγει απο δικο μου λαθος επελεξε το κινητο σου απο εδω

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις GPRS στο κινητό μου και θέλω να μπω σε σελίδες wap. Μου βγάζει όως μήνυμα ότι πρέπει να γραφτώ στο GPRS. Αφού δε θέλω να πληρώνω επιπλέον πάγιο, πρέπει να γραφτώ; Μπορώ να το κάνω μέσω internet;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andreas1980 (26 Απρ. 2004 , 15:56)

 

Έχω ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις GPRS στο κινητό μου και θέλω να μπω σε σελίδες wap. Μου βγάζει όως μήνυμα ότι πρέπει να γραφτώ στο GPRS. Αφού δε θέλω να πληρώνω επιπλέον πάγιο, πρέπει να γραφτώ; Μπορώ να το κάνω μέσω internet;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

νομίζω πρέπει να γραφτείς στο basic 0 ακόμα και αν δεν έχει πάγιο. Το αντίθετο δεν θα ήταν σωστό ;)

1231 δωρεάν από το κινητό σου για να μάθεις :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andreas1980 (26 Απρ. 2004 , 15:56)

 

Έχω ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις GPRS στο κινητό μου και θέλω να μπω σε σελίδες wap. Μου βγάζει όως μήνυμα ότι πρέπει να γραφτώ στο GPRS. Αφού δε θέλω να πληρώνω επιπλέον πάγιο, πρέπει να γραφτώ; Μπορώ να το κάνω μέσω internet;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δυστυχως πρεπει να κανεις αιτηση για να εχεις αυτη την δυνατοτητα!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pedia epeidi den exo asxolithei me gprs mporei kaneis na me diafotisei kai na mou pei ti pezei?Xreoseis,faq kai diafora pou tha me voithisoun.Eyxaristo.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (17 Φεβ. 2004 , 11:20)

 

Όσοι έχετε Symbian smartphones, μπορείτε κάλλιστα να χρησιμοποιήσετε για πρόσβαση σε WAP sites τους browsers Netfront ή τον Opera, μέσω του AP gint.b-online.gr και συνεπώς χαμηλότερη χρέωση.

 

 

Καλύτερα χρησιμοποιήστε τον Netfront, αφού ο Opera δεν δείχνει τα Ελληνικά. :)

 

Ομοίως οι κάτοχοι των smartphones με λειτουργικό Pocket PC της Microsoft, μπορείτε να χρησιμοποιείτε το AP gint.b-online.gr και τον Pocket Internet Explorer, ο οποίος ανοίγει κανονικά τα WAP sites.

 

Κι αφήστε την TIM να θεωρεί κορόιδα όσους πληρώνουμε για δωρεάν μηνιαία MB, αλλά δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε για πρόσβαση στο WAP... :confused:

 

 

Μολις σήμερα ενεργοποιήσα το gprs basic πέρασα και τις ρυθμίσεις και συνδεόμαι οκ με το 6600 μέσω της εφαρμογής "Υπηρεσίες"

Το netfront πως θα το σεράρω ρε παιδιά για να συνδέομαι με χρέωση Internet?

thanks

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας...! Εχω μια μικρή απορία. Εχω ένα laptop με υπέρυθρες και προσπαθώ να το κάνω να μπει στο internet με gprs. Παλαιότερα μ'ένα 3650 το είχα καταφέρει και δούλευε κανονικά, αλλά με το 6600 που έχω τώρα δεν τα κατάφερα ακόμα. Υπάρχει κάποιο tutorial να διαβάσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nasos ( 2 Ιούλ. 2004 , 02:00)

 

Γειά σας...! Εχω μια μικρή απορία. Εχω ένα laptop με υπέρυθρες και προσπαθώ να το κάνω να μπει στο internet με gprs. Παλαιότερα μ'ένα 3650 το είχα καταφέρει και δούλευε κανονικά, αλλά με το 6600 που έχω τώρα δεν τα κατάφερα ακόμα. Υπάρχει κάποιο tutorial να διαβάσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Δεν υπαρχει κατι να διαβασεις, ελεγξε ρυθμισεις κινητου αν δεν τις εχεις στειλε gnet#n στο 123 και μετα αλλαξε το APN σε gint.b-online.gr!! :)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εκτός από αυτό που έγραψε ο EVIAN, στις ρυθμίσεις που θα σου έρθουν σβήσε τον διακομιστή μεσολάβησης και το port. Ουσιαστικά η μόνη ρύθμιση που θα αφήσεις για Internet over GPRS είναι το APN gint.b-online.gr, όλα τα άλλα settings τα σβήνεις.

Αυτό έχω κάνει κι εγώ και δουλεύει κανονικά το GPRS στο 6600.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

guys εντάξει λειτουργεί κανονικά το GPRS με ΤΙΜ με μεγάλες ταχύτητες,χωρίς αποσυνδέσεις κτλ Το θέμα είναι η ύψιστη τιμή του. Έκανα surfing στην σελίδα των αερογραμμών για 5 λεπτά με GPRS basic και είδα πως χωρίς να το έχω καταλάβει κατέβασα 1,5mbyte. Υπολόγισα ότι χρεώθηκα γύρω στα 10euro αν θυμάμαι καλά!!! Πολύ υπερβολική η χρέωση του GPRS,δεν νομίζετε;;; Πρέπει να πέσει κατακόρυφα η τιμή του ή να γυρίσουμε στην προσφορά των 15euro. Γιατί στο κάτω κάτω 15euro οι "υπεύθυνοι" το θεωρούν λίγο ποσό;;; Η ογκοχρέωση είναι μαρτύριο!! Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιήσω GPRS μετά από αυτό που είδα. Μήπως πρέπει να κάνουμε μια δημοσκόπηση του στύλ,τι επιθυμείτε:

1)μείωση τιμών

2)15euro χωρίς ογκοχρέωση

3)κάτι άλλο,λέμε τώρα

Πάντως αυτό δεν είναι mobile internet,mobile γδύσιμο είναι!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...