Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερώτηση : γίνεται να χρησιμοποιήσω το APN του Blackberry για πρόσβαση στο internet από τον υπολογιστή μου; Και με συσκευή blackberry και με ενεργοποιημένη την υπηρεσία blackberry!

Ευχαριστώ :!::)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση : γίνεται να χρησιμοποιήσω το APN του Blackberry για πρόσβαση στο internet από τον υπολογιστή μου; Και με συσκευή blackberry και με ενεργοποιημένη την υπηρεσία blackberry!

Ευχαριστώ :!::)

 

Nope. Τo blackberry.net ειναι "vpn" προς την blackberry.

Ειχα δοκιμασει και το proxy:port που εχει η συσκευη, αλλα δεν ανοιγε σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα με την wind

ημουν στην vodafone επι 8 χρονια περιπου και ειπα να παω να αλλαξω εταιρια γιατι δεν μου διναν μεγαλη επιδοτηση,

και λεω που να παω?

ας παω στην wind

κανω τα χαρτια για την φωριτοτητα και περιμεεεεεενω....

ωραια καποια στιγμη μπαινω κι εγω στο δυκτιο της wind

μεχρι εδω ολα καλα,

αυτο εγινε αρχες αυγουστου,

μεχρη τοτε δεν ειχα ενεργοποιησει τα ΜΜΣ ΚΑΙ GPRS γιατι απλα δεν τα χρειαστικα...

τελη δεκεμβριου λοιπον λεω την wind να μου ενεργοποιησουν gprs kai mms και βλεπουμε με τον υπαληλο οτι δεν μπαινουν αυτοματα και μου λεει οτι μπορω να βαλω της ρυθμισεις και απο την σελιδα τους.

Γυρο στης 10 δεκεμβριου ξεκιναω απο τον υπολογιστη μου και βαζω της ρυθμισεις χειροκινητα οπως μου υπεδειξαν απο την εταιρια, να σας πω οτι κατα ολη την διαρκεια μετα απλα δεν χρειαστηκε να στειλω mms

και συνεχιζουμε:

καποιες στιγμες προσεξα οτι αναβε η υδρογειο στο κινητο μου αλλα χωρις να δωσο σημασια γιατι πιστευα οτι ετσι δουλευει η wind,

ερχετε 2 ιανουαριου και ενω ειμαι στο βουνο με περνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να γινει φραγη εξερχομενων κλησεων διοτη το ποσο που χρωσταω εχει φτασει τα 325 ευρο:wacko::wacko::wacko:

παθενω την πλακα μου και ρωταω πως εγινε αυτο ρε παιδια αφου δεν στελνω μυνιματα και δεν ειμαι και απο αυτους που ειναι με το κινητο συνεχεια στο αυτι

αααααα

μου λενε τη συσκευη εχετε?

της λεω κι εγω λοιπον sony ericsson w810

γιατι?

εχει παρατηριθει οτι σε καποια ερικσον μπαινη και βγαινη στο ιντερνετ σε δευτερολεπτα, εχετε παρατηρηση κατι τετοιο κυριε ....?

λεω εγω ναι εχω παρατηρησει οτι αναβει η υδρογειο αλλα δεν εδωσα σημασια

και λεω σας παρακαλω διακοψτε το gprs μεχρι να κατεβω στην πολη να δω τι θα κανω....

ααααα

κυριε δεν μπορουμε πρεπει να μας στειλετε φαξ (τι λετε ρε παιδια που θα βρω εγω φαξ πανω στο βουνο?) και το αφινω ετσι

μεχρι της 5 του μηνος που κατεβικα απο το βουνο και πηγα στην wind και ρωτισα ο λογαριασμος εφτασε τα 600 περιπου ευρο:cry::cry::cry:

 

ερχετε ο λογαριασμος σπιτη μου μετα απο καιρο και ειναι 700 ευρο (στο αυτοματο παγιο ενα) εχω κλησεις 1.45 ευρο 20 περιπου μηνηματα 4 ευρο και 17 σελιδες ιντερνετ τισ ταξεισ των 3 δευτερολεπτων η καθεμια ζητησα φυσικα επανελενχο του λογαριασμου και μου το κατεβασαν στα 84 ευρο αλλα και παλι πολλα ειναι αφου δεν εχω πληρωσει ποτε πανο απο 50 60 ευρο

τελως παντων λεω θα τα πληρωσω και ασ τελειωνουμε

αλλα παρολο του οτι εχω κοψει το ιντερνετ στο κινητο μου το G συνεχιζει να προσπαθει να μπαινει στο ιντερνετ (2 me 3 deytera kaue 5 lepta) με αποτελεσμα να μην μου κραταει η μπαταρια πανω απο 2 μερες ( vodafone 4 meres kamia fora kai 5 ) τι να κανω αφου στην wind μου κανουν τον κινεζο?????????????????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΗΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ (Ο Μ@Μ@Κ@Σ) ΓΕΙΑ ΣΟΥ WIND ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Η wind σε τι φταίει σε όλο αυτό. Λογικά κάτι έχεις πατήσει στο κινητό (δεν ξέρω τι, δεν είχα ποτέ SE) και συνέχεια προσπαθεί να μπει στο internet.

 

Κοίταξέ το λιγάκι για να βγάλεις άκρη και να μην έχεις προβλήματα. Ρώτα στο thread της SE.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα με την wind

ημουν στην vodafone επι 8 χρονια περιπου και ειπα να παω να αλλαξω εταιρια γιατι δεν μου διναν μεγαλη επιδοτηση,

και λεω που να παω?

ας παω στην wind

κανω τα χαρτια για την φωριτοτητα και περιμεεεεεενω....

ωραια καποια στιγμη μπαινω κι εγω στο δυκτιο της wind

μεχρι εδω ολα καλα,

αυτο εγινε αρχες αυγουστου,

μεχρη τοτε δεν ειχα ενεργοποιησει τα ΜΜΣ ΚΑΙ GPRS γιατι απλα δεν τα χρειαστικα...

τελη δεκεμβριου λοιπον λεω την wind να μου ενεργοποιησουν gprs kai mms και βλεπουμε με τον υπαληλο οτι δεν μπαινουν αυτοματα και μου λεει οτι μπορω να βαλω της ρυθμισεις και απο την σελιδα τους.

Γυρο στης 10 δεκεμβριου ξεκιναω απο τον υπολογιστη μου και βαζω της ρυθμισεις χειροκινητα οπως μου υπεδειξαν απο την εταιρια, να σας πω οτι κατα ολη την διαρκεια μετα απλα δεν χρειαστηκε να στειλω mms

και συνεχιζουμε:

καποιες στιγμες προσεξα οτι αναβε η υδρογειο στο κινητο μου αλλα χωρις να δωσο σημασια γιατι πιστευα οτι ετσι δουλευει η wind,

ερχετε 2 ιανουαριου και ενω ειμαι στο βουνο με περνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να γινει φραγη εξερχομενων κλησεων διοτη το ποσο που χρωσταω εχει φτασει τα 325 ευρο:wacko::wacko::wacko:

παθενω την πλακα μου και ρωταω πως εγινε αυτο ρε παιδια αφου δεν στελνω μυνιματα και δεν ειμαι και απο αυτους που ειναι με το κινητο συνεχεια στο αυτι

αααααα

μου λενε τη συσκευη εχετε?

της λεω κι εγω λοιπον sony ericsson w810

γιατι?

εχει παρατηριθει οτι σε καποια ερικσον μπαινη και βγαινη στο ιντερνετ σε δευτερολεπτα, εχετε παρατηρηση κατι τετοιο κυριε ....?

λεω εγω ναι εχω παρατηρησει οτι αναβει η υδρογειο αλλα δεν εδωσα σημασια

και λεω σας παρακαλω διακοψτε το gprs μεχρι να κατεβω στην πολη να δω τι θα κανω....

ααααα

κυριε δεν μπορουμε πρεπει να μας στειλετε φαξ (τι λετε ρε παιδια που θα βρω εγω φαξ πανω στο βουνο?) και το αφινω ετσι

μεχρι της 5 του μηνος που κατεβικα απο το βουνο και πηγα στην wind και ρωτισα ο λογαριασμος εφτασε τα 600 περιπου ευρο:cry::cry::cry:

 

ερχετε ο λογαριασμος σπιτη μου μετα απο καιρο και ειναι 700 ευρο (στο αυτοματο παγιο ενα) εχω κλησεις 1.45 ευρο 20 περιπου μηνηματα 4 ευρο και 17 σελιδες ιντερνετ τισ ταξεισ των 3 δευτερολεπτων η καθεμια ζητησα φυσικα επανελενχο του λογαριασμου και μου το κατεβασαν στα 84 ευρο αλλα και παλι πολλα ειναι αφου δεν εχω πληρωσει ποτε πανο απο 50 60 ευρο

τελως παντων λεω θα τα πληρωσω και ασ τελειωνουμε

αλλα παρολο του οτι εχω κοψει το ιντερνετ στο κινητο μου το G συνεχιζει να προσπαθει να μπαινει στο ιντερνετ (2 me 3 deytera kaue 5 lepta) με αποτελεσμα να μην μου κραταει η μπαταρια πανω απο 2 μερες ( vodafone 4 meres kamia fora kai 5 ) τι να κανω αφου στην wind μου κανουν τον κινεζο?????????????????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΗΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ (Ο Μ@Μ@Κ@Σ) ΓΕΙΑ ΣΟΥ WIND ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ

 

ρε φιλε και η wind τι φταιει ? Ισα ισα παλι καλα που στο κατεβασε στα 84.το προβλημα ειναι στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

εκτος αν εχεις βαλει την υπηρεσεια της sony ericsson -update service- να ψαχνει για νεο λογισμικο..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το G που αναφερεις ειναι σε τι δικτυο ειναι (στην προκειμενη περιπτωση GSM μια που το κινητο δεν ειναι 3G) και ειναι παντα πανω απο τις μπαρες με το σημα δεν σημαινει οτι οταν υπαρχει μπαινει το τηλεφωνο στο ιντερνετ. Οταν βγαινει η σφαιρα τοτε εισερχεται η συσκευη στο δικτυο. Τελος να σου πω οτι το S/E W810i παιρνει και αυτοματες ρυθμισεις ειτε απο το site της Wind ειτε στελνοντας μυνημα με την λεξη mms στο 19234.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πατησει τιποτα στο κινητο, αυτο εγινε απο την ημερα που εβαλα της ρυθμισεις για τα ΜΜΣ, η συσκευη αν διαβασες καλα αυτα που εγραψα δουλευε 8 χρονια στην vodafone χωρις κανενα προβλημα :)
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε και η wind τι φταιει ? Ισα ισα παλι καλα που στο κατεβασε στα 84.το προβλημα ειναι στη συσκευη.

 

η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα φιλε μου

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει ο φίλος να έχει το Sony Ericsson W810i με το TIM PLUS που στο δεξί πλήκτρο σε βάζει στο internet.:)
εχω το w810 αλλα επειδη δεν μου αρεσει να περνω κινητα απο εταιριες με λογοτυπα και πηραγμενο λογισμικο γι'αυτο η συσκευη ειναι αγορασμενη απο πλαισιο πριν απο 2 χρονια αριστερα εχει το πληκτρο για το walkman και δεξια το πληκτρο για της συντομευσεις
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

εκτος αν εχεις βαλει την υπηρεσεια της sony ericsson -update service- να ψαχνει για νεο λογισμικο..

δεν ειμαι ασχετος με τα κινητα φιλε μου, τα πρωτα 4 κινητα που κυκλοφορισαν στην θεσσαλονικη οταν ηρθε η κινητη τηλεφωνια στην θεσσαλονικη ειμουν μεσα σε αυτους με ποσο τοτε θυμαμαι γυρο στα 340000 δρχ για ενα μπαουλακι :D:D:lol::lol:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Το G που αναφερεις ειναι σε τι δικτυο ειναι (στην προκειμενη περιπτωση GSM μια που το κινητο δεν ειναι 3G) και ειναι παντα πανω απο τις μπαρες με το σημα δεν σημαινει οτι οταν υπαρχει μπαινει το τηλεφωνο στο ιντερνετ. Οταν βγαινει η σφαιρα τοτε εισερχεται η συσκευη στο δικτυο. Τελος να σου πω οτι το S/E W810i παιρνει και αυτοματες ρυθμισεις ειτε απο το site της Wind ειτε στελνοντας μυνημα με την λεξη mms στο 19234.
1) φιλε μου αν διαβαζες καλα το ποστ που εκανα θα εβλεπες οτι προσπαθησαμε με το παλικαρη στην wind να βαλουμε της αυτοματες ρυθμισεις και το κινητο εβγαζε μυνιμα ( η λειτουργια δεν υποστηριζεται και

2) στο w810 επειδη τυχαινη να εχω αλλαξει 3 συσκευες και να εχω παρει την ιδια μεσα σε 3 χρονια (λογο κλεψιας το ενα λογο σπασιματος το δευτερο αλλα το τριτο ακομα αντεχει:p) το g στο κινητο αναβει ΜΟΝΟ οταν στελνεις mms Η οταν εισαι στο ιντερνετ και σε καμια αλλη περιπτωση, αυτο μου ειπαν και απο την ericsson ( ασε που το ηξερα δηλαδη ) το οτι δεν αναβει τωρα η υδρογειο ειναι γιατι ζητησα απενεργοποιηση του gprs για ιντερνετ αλλα το g κατηε 2 λεπτα τσουπ εμφανιζεται για 5 δευτερα και τσουπ χανετε μετα :(:(

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πατησει τιποτα στο κινητο, αυτο εγινε απο την ημερα που εβαλα της ρυθμισεις για τα ΜΜΣ, η συσκευη αν διαβασες καλα αυτα που εγραψα δουλευε 8 χρονια στην vodafone χωρις κανενα προβλημα :)

 

Χωρις να παιρνω ορκο, απλα επειδη εχει ξανατυχει, πιθανοτατα εχουν μπει λαθος οι ρυθμισεις των MMS και αντι για το ΑΡΝ των MMS (mnet) το τηλεφωνο προσπαθει να στειλει MMS με το ΑΡΝ του WAP. Εχει τυχει και το εχω δει, και επειδη δεν γινεται να σταλθει, η συσκευη προσπαθει και ξαναπροσπαθει συνεχως να στειλει το MMS χωρις επιτυχια. Αυτο που θα σου προτεινα ειναι να σβησεις ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ τις χειροκινητες ρυθμισεις που εχεις στο τηλεφωνο σου, και να τις στειλεις με αυτοματο μηνυμα ΟΧΙ απο την WIND (εχουν δικο τους συστημα , που δεν υποστηριζει ολες τις συσκευες, οπως ειδες και στην δικη σου περιπτωση) αλλα απο την ιστοσελιδα της σονυ ερικσον ελλαδας. Το εχω κανει πολλες φορες. http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/phonesetup?cc=%3Ccmvar:cc%20%3E%3C/a%3E&lc=%3Ccmvar:lc%20%3E%3C/cmvar:lc%3E

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια το κινητο μου χθες στο βολο μου εβγαλε EDGE αληθευει; νομιζω πως ναι γιατι στο χωριο μου δεν το βγαζει....μακαρι!!!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου χθες στο βολο μου εβγαλε EDGE αληθευει; νομιζω πως ναι γιατι στο χωριο μου δεν το βγαζει....μακαρι!!!!

 

και εμενα για λιγο μου αναψε στο htc p3600 μου ενα Ε καποια στιγμη αλλα εξαφανιστηκε μετα απο λιγο:(

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα μου το εμφανιζε καμια φορα το καλοκαιρι!ρε παιδια γιατι οι ταχυτητεs Gprs+3G ειναι εδω κ λιγο καιρο χαλια στην περιοχη μου? αλλα κ γενικα νομιζω
Link to comment
Share on other sites

στον βολο εχει παντου. βεβαια χανεται οταν εχεις το κινητο στην τσεπη σου αλλα μετα ξαναερχεται...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

να και οι απδειξεις....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

στον βολο εχει παντου. βεβαια χανεται οταν εχεις το κινητο στην τσεπη σου αλλα μετα ξαναερχεται...

 

Εγώ Gprs έχω ακόμη μέσα στο σπίτι μου στο Βόλο...:cry:Αυτό ξέρετε τι σημαίνει ε;;; Η χωρητικότητα ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η WIND ενεργοποίησε Edge απλά σχεδόν 3άστηκε.

Πάντως είναι λογικό να μη σου εμφανίζει παντού edge...ο αστερισμός του απαιτεί πολλαπλάσια ενέργεια συμβόλου από το GSM για να σου δώσει ταχύτητες...;)

 

Edit!!! Μου ανάβει το edge που και που!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγα να σου στειλω pm για να το δεις και εσυ... πω πω δεν το πιστευω! οταν μπαινω στο internet με edge ειναι πιο γρηγορο το καταλαβαινω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

την τριτη αγορασα το iphone apo vodafone και εβαλα την εταιρικη sim wind 64k που εχω απο την δουλεια μου.δεν χρησιμοποιησα καθολου gprs, αφου εχω wifi στο σπιτη και στο γραφειο,παιζει να εχω φαει καμια χρεωση. το apn ειναι κενο και το 3g το ειχα κλειστο
Link to comment
Share on other sites

οχι λογικα δεν χρεωθηκες..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια, και εγω απο Βολο ειμαι, τι ειναι αυτο το edge?

Ειναι μονο για ιντερνετ? Να το δοκιμασω αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια, και εγω απο Βολο ειμαι, τι ειναι αυτο το edge?

Ειναι μονο για ιντερνετ? Να το δοκιμασω αν ειναι.

http://www.webopedia.com/TERM/E/EDGE.html :google: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...