Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααααα, πες έτσι βρε αδερφέ...

:(

Πάω για διακοπή λοιπόν.

 

Γιατί δεν τα βάζεις και εσυ σε οικογενειακο;

Κέρδος έχεις και από τις μεταξύ τους κλήσεις. (εκτός κιαν τα έχεις και τα δυό εσυ οπότε δε σε ..πολυενδιαφέρει να τηλεφωνείς στον εαυτό σου...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μου εκανε ο πατερας μου μεταβιβαση της cosmote συνδεσης του (που την εχει 6 χρονια) κ θα ερχετε ο λογαριασμος στο ονομα μου.

Παραλληλα μπηκα στο cosmote 120 πλεον.Μπορω να κανω φορητοτητα στην wind ή επειδη αλλαξα προγραμμα (βασικο του πατερα μου σε cosmote 120 δικο μου) πρεπει ενα χρονο να ειμαι σε cosmote 120 ??

 

(Αν παω στην wind κ τους πω για φορητοτητα,θα ελεγξουν τις παραπανω λεπτομερειες αραγε ή θα μου κανουν κατευθειαν την αλλαγη χωρις να ελεγξουν την διαρκεια του συμβολαιου μου στην cosmote?? )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μου εκανε ο πατερας μου μεταβιβαση της cosmote συνδεσης του (που την εχει 6 χρονια) κ θα ερχετε ο λογαριασμος στο ονομα μου.

Παραλληλα μπηκα στο cosmote 120 πλεον.Μπορω να κανω φορητοτητα στην wind ή επειδη αλλαξα προγραμμα (βασικο του πατερα μου σε cosmote 120 δικο μου) πρεπει ενα χρονο να ειμαι σε cosmote 120 ??

 

(Αν παω στην wind κ τους πω για φορητοτητα,θα ελεγξουν τις παραπανω λεπτομερειες αραγε ή θα μου κανουν κατευθειαν την αλλαγη χωρις να ελεγξουν την διαρκεια του συμβολαιου μου στην cosmote?? )

Πήρες επιδότηση; Αν όχι τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αλλιώς, η εταιρεία που είσαι αυτή τη στιγμή θα σου ζητήσει να την επιστρέψεις ολόκληρη ή ένα ποσό αυτής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Esy tha prepei na to elenkseis me tin cosmote.Ti wind den tin endiaferei pote ekanes esy anavathmisi kai nea sundesi na itan kai eixe perasei to dimino stin kanan ti foritotita.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Πήρες επιδότηση; Αν όχι τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αλλιώς, η εταιρεία που είσαι αυτή τη στιγμή θα σου ζητήσει να την επιστρέψεις ολόκληρη ή ένα ποσό αυτής.

 

Οχι.επιδοτηση δεν πηρα.οποτε μαλλον ειμαι αοριστου ε?? κ μπορω να παω στην tim...

Link to comment
Share on other sites

Wind pleon edw kai 6 mines :p
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει:

1) είμαι στο wind 240 και πληρώνω πάγιο 25,3 ευρω +ΦΠΑ . Αξίζει να εκμεταλευθω την προσφορά που τρέχει στα flexy μεχρι 30/12 για παραπάνω δωρεάν "επίπεδο" flexy; Η χρήση που κάνω είναι από 200 μέχρι 280 λεπτά και στέλνω λιγότερερα από 30 μηνύματα το μήνα. Τα βάζω κάτω αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη αν με συμφέρει. Έχει κανείς καμμια γνώμη πριν είναι αργά;

 

2)Μου έδωσαν από τη Wind την κάρτα με 100 ευρω δωρεάν υπηρεσίες μαζί με το νεο μου κινητό. Ερώτηση: Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω και δεν το γράφουν; Τι διαφορά έχει το wind plus non stop και το internet access που γράφει πάνω η κάρτα;

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Tha prepei na pas sto Flexy 55 me 380 lepta kai pagio 55 + 5,95 teli sundromitwn kinitis tilefwnias i perneis til to 1260 kai zitas allagi sto flexy 40 i opoia tha kataxwrithei kai tha ginei apla prepei na pareis prin ekdothei o logariasmos sou.Twra oso gia tin karta ton 100 eurw.

Sto wind plus katse oso thes exeis aperioristi ploigisi otidipote allo katevaseis xrewnetai.Gia to internet exeis 10 MB an den kanw lathos auta ta 10 MB einai genika gia internet mpes opu thes katevase oti thes arkei na min ta kseperaseis meta tha xrewtheis ana kb 0,006 e/kb 6,1e/mb H ipiresia me ta 100 dwrean eurw energopoiitai se 1 ergasimi kalo einai prin arxiseis na tis xrisimopoieis na kaleseis to 1260 na sou poun an exei energopiithei i ipiresia sti grammi sou.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Οχι.επιδοτηση δεν πηρα.οποτε μαλλον ειμαι αοριστου ε?? κ μπορω να παω στην tim...

 

Καποιος για βοηθεια??Μπορω να φυγω αμεσα?? Οι 2 μηνες που κολανε??

Link to comment
Share on other sites

Oi 2 mines kolan sto an itan nea sundesi kai eixes perasei 2 mines meta pas opou thes kai epistrefeis to poso tis epidotisis.2 mines kathesai ypoxreotika me nea sundesi.Rwta tin cosmote pote ekanes teleutaia anavathmisi.An exoun perasei 12 mines eisai ok pas opu thes.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εξακολουθώ να έχω απορίες..

δλδ λες να ζητήσω μεταφορά στο flexy 40 και αυτόματα θα είμαι στο flexy 55 για ένα χρόνο; Αν ναι τότε γιατί μου λες ότι θα πληρώνω 55 ευρώ και όχι 40;

Και εντέλει για τη χρήση μου συμφέρει κατα τη γνώμη σας αυτή η κίνηση;

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

to taks you higher opws legetai to programma se anevazei 2 paketa kai plirwneis to pagio tou akrivws epomenou.diladi pas sto 55 exeis to xrono tou 55 alla plirwneis to pagio tou 40.Apo oti mou eipan pleon ginete i allagi kai sto amesws epomeno dld sto flexy 40 apla oxi amesa prepei na to kataxwrisoun na ginei apo to armodio tmima dld an ekdideis stis 20 min pareis stis 19 kai zitiseis allagi pare stis 15.Giati an zitiseis stis 19 tha ginei meta tin ekdosi kai o logariasmos tha einai berdemenos
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

πρίν λίγο μιλησα με 1260 για να δω αν ενεργοποιήθηκε η κάρτα υπηρεσιών αλλά από το Σάββατο μέχρι τώρα τίποτα...μου είπαν ότι ΊΣΩΣ ενεργοποιηθεί αύριο...

 

όσο για το "taks you higher" με ξενερώσανε τελείως γιατί λένε ότι θα πρέπει να πάω στο flexy75 για να πληρώνω το flexy55...ΕΛΕΟΣ με λίγα λόγια..από 30 ευρώ που πληρώνω να πάω στα 55;;; Σαφώς και δε με συμφέρει επομένως να κάνω αλλαγή πακέτου με αυτά τα δεδομένα! [Απαντάω σε αυτό που είχα ρωτήσει]

 

Καλά Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

κάκιστα σου είπαν ότι σου είπαν

Θα πάς στο 55 και θα πληρώνεις 40 ή θα πάς στο 40 και θα πληρώνεις 35 .

Δες και την σελίδα που σε παραπέμπω είναι απόλυτα σαφής.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1122

 

ισχύει για νέες συνδέσεις και αλλαγές πακέτων σε προγράμματα WIND Flexy μεγαλύτερης αξίας που θα πραγματοποιηθούν έως 31/12/2007 και για 1 χρόνο.

Χρόνια σου πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω 2 συνδέσεις σε οικογενειακό (είτε καινούργιεσ είτε φορητότητα απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα) και θέλω μια συσκευή που υπάρχει στον κατάλογο δεν γράφει σύντομα διαθέσιμη αλλά δεν υπάρχει ακόμα στη φόρμα παραγγελίας γιατι δεν εχουν παραδοθεί τα κινητά.Μπορώ να κάνω σύνδεση τώρα και να παραλάβω τη συσκευή όταν έρθει Ελλάδα.Ισως προλάβει πριν το καινούργιο χρόνο αλλά πιο πιθανό τις πρώτες μέρες του καινούργιου.Θέλω να κάνω σύνδεση τώρα να προλάβω την προσφορά των flexy. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω 2 συνδέσεις σε οικογενειακό (είτε καινούργιεσ είτε φορητότητα απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα) και θέλω μια συσκευή που υπάρχει στον κατάλογο δεν γράφει σύντομα διαθέσιμη αλλά δεν υπάρχει ακόμα στη φόρμα παραγγελίας γιατι δεν εχουν παραδοθεί τα κινητά.Μπορώ να κάνω σύνδεση τώρα και να παραλάβω τη συσκευή όταν έρθει Ελλάδα.Ισως προλάβει πριν το καινούργιο χρόνο αλλά πιο πιθανό τις πρώτες μέρες του καινούργιου.Θέλω να κάνω σύνδεση τώρα να προλάβω την προσφορά των flexy. Thanks

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλώς θα παραλάβεις τη συσκευή όταν θα έρθει στα καταστήματα. Επειδή βέβαια μπορεί και κάτι τέτοιο να καθυστερήσει πολύ, θα πρέπει να είσαι σίγουρος γι' αυτή την κίνηση και να μη φωνάζεις μετά ότι είναι απατεώνες στα καταστήματα και δεν σου δίνουν τη συσκευή σου :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλώς θα παραλάβεις τη συσκευή όταν θα έρθει στα καταστήματα. Επειδή βέβαια μπορεί και κάτι τέτοιο να καθυστερήσει πολύ, θα πρέπει να είσαι σίγουρος γι' αυτή την κίνηση και να μη φωνάζεις μετά ότι είναι απατεώνες στα καταστήματα και δεν σου δίνουν τη συσκευή σου :p

 

Λοιπόν απο δω και πέρα θα σου στέλνω απευθείας μήνυμα για τις ερωτήσεις μου για WIND σε pm!!! στο κατάστημα της Τσιμισκής με Παύλου Μελά μου είπαν ότι δε γίνεται γι'αυτο θα το δω και σε άλλο.Δέν έχω πρόθεση να κράζω αφού ξέρω ότι το πρόβλημα είναι της Alpha copy.

Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G και θα κάνω και σύνδεση Wind Flexy, ξέρει κανείς αν μπορώ να έχω και τα 2 νούμερα σε 1 καρτά (sim 2in1); Θα έχω σαν βασικό νούμερο το f2g και κυρίως οι προωθήσεις θα γίνονται απο την σύνδεση στην κάρτα. Θέλω να έχω και το f2g ώστε να εκμεταλλεύομαι το non stop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. θελω να κανω οικογενειακο με 4 αριθμους, η wind λεει οτι κανει εκπτωση 27% στα παγια για ολο το 2008.

Τι ακριβως εννοει; Οτι θα εχω flexy 35 π.χ.και θα πληρωνω το παγιο του flexy 30;

Γιατι σε ενα καταστημα στην Αθηνα μου εκανε αυτη την εκπτωση αλλα ΚΑΙ συνολικη εκπτωση 27% στα παγια, ενω σε ενα αλλο στη Κρητη που πηγα σημερα μου ειπε οτι δεν γινετε ΚΑΙ συνολικη εκπτωση.

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

να κανω ενα προγραμμα με δωρεαν λε[πτα 240,η να κανω το τιμ φλεξυ 40 ευρω?η χρηση που κανω κατα κυριο λογο ειναι ομιλια περιπου 200 λεπτα τον μηνα και καμια 20αρια μηνυματα μηνιαιος.

να τονισω οτι θα κανω μεταφορα συμβολαιου απο εταιρικο bebst σε αυτο το προγρμμα και θα μεταφερω και αλλες 4 γραμμες οποτε θα ενσωματωσω μεσα και οικογενειακο προγραμμα για δωρεαν μεταξυ μας κλησεις.

εχω μπρεδευτει παντως και εχω την αισθηση οτι γεννικα τα κοστολογια εχουν παει προς τα πανω....

ασχετα βεβαια που με διαφορα τεχνασματα πανε να μας πεισουν για το αντιθετο...εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

να κανω ενα προγραμμα με δωρεαν λε[πτα 240,η να κανω το τιμ φλεξυ 40 ευρω?η χρηση που κανω κατα κυριο λογο ειναι ομιλια περιπου 200 λεπτα τον μηνα και καμια 20αρια μηνυματα μηνιαιος.

να τονισω οτι θα κανω μεταφορα συμβολαιου απο εταιρικο bebst σε αυτο το προγρμμα και θα μεταφερω και αλλες 4 γραμμες οποτε θα ενσωματωσω μεσα και οικογενειακο προγραμμα για δωρεαν μεταξυ μας κλησεις.

εχω μπρεδευτει παντως και εχω την αισθηση οτι γεννικα τα κοστολογια εχουν παει προς τα πανω....

ασχετα βεβαια που με διαφορα τεχνασματα πανε να μας πεισουν για το αντιθετο...εσεις τι λετε?

 

Μόνο στα προγράμματα flexy σου δίνει το χρόνο ομιλίας του επόμενου πακέτου από το οποίο θα πληρώνεις. δεν το συζητάμε ότι σε συμφέρει η επιλογή των flexy από αυτά των προπληρωμένων πακέτων χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

κάκιστα σου είπαν ότι σου είπαν

Θα πάς στο 55 και θα πληρώνεις 40 ή θα πάς στο 40 και θα πληρώνεις 35 .

Δες και την σελίδα που σε παραπέμπω είναι απόλυτα σαφής.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1122

 

ισχύει για νέες συνδέσεις και αλλαγές πακέτων σε προγράμματα WIND Flexy μεγαλύτερης αξίας που θα πραγματοποιηθούν έως 31/12/2007 και για 1 χρόνο.

Χρόνια σου πολλά

 

κι όμως φίλε μου ξανα πήρα τηλέφωνο στο 1260 και ήταν κατηγορηματικοί ότι από το wind 240 [δεύτερο χρόνο-μειωμένο πάγιο] Πρέπει να ανέβω 2 πάγια και να φτάσω στο flexy 75 όπου βέβαια θα πληρώνω το flexy55...

Τους ρωτάω "μα δε γίνεται τουλάχιστον να ανέβω στο 55 και να πληρώνω το 40"; Και απαντάει: "Με Τίποτα!!!"

Να τα παρατήσω;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Αν καποιος παει σε Flexy40 εντος των επομενων 4 ημερων θα πληρωνει για τους επομενους 12 μηνες το παγιο του Flexy35, δηλαδη 35€, σωστα; Ποσο ομως θα ειναι το ποσο που θα χρεωνεται για τελος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας; Θα ειναι αυτο που αντιστοιχει στο Flexy35 (παγιο χωρις ΦΠΑ ειναι 29,41€) αρα και τελος κινητης τηλ ειναι 2€, ή θα ειναι το τελος κινητης τηλ του Flexy40 (παγιο χωρις ΦΠΑ ειναι 33,61€) αρα και τελος κινητης τηλ 5€. Οποιoς γνωριζει, ας απαντησει παρακαλω και χρονια πολλα!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κι όμως φίλε μου ξανα πήρα τηλέφωνο στο 1260 και ήταν κατηγορηματικοί ότι από το wind 240 [δεύτερο χρόνο-μειωμένο πάγιο] Πρέπει να ανέβω 2 πάγια και να φτάσω στο flexy 75 όπου βέβαια θα πληρώνω το flexy55...

Τους ρωτάω "μα δε γίνεται τουλάχιστον να ανέβω στο 55 και να πληρώνω το 40"; Και απαντάει: "Με Τίποτα!!!"

Να τα παρατήσω;

 

Από το wind 240 (πάγιο 35 ευρώ δηλαδή - αντοίστοιχο του flexy 35) εγώ προσωπικά ανέβηκα στο flexy 55 (2 προγράμματα πάνω) και πληρώνω το πάγιο του flexy 40 (ένα πρόγραμμα κάτω)...

Είναι αυτό ακριβώς που διαφημίζουν...

Τώρα αν αυτοί δε μπορούν να στο κάνουν "Με Τίποτα" ... τι να πω !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...