Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσους (πόσοι αλήθεια???) τα χρησιμοποιούν...:wacko:

 

εχεις καποιο δικιο, αλλά εγω αναρωτιεμαι το λογο που τα εκοψαν. Εαν πραγματι ειχαν λιγο κοστος, λογω λιγων συνδρομητων που τα χρησιμοποιουσαν, γιατι να τα βγαλουν;

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα εγω, οσοι δε θα εχουν τα νεα προγραμματα ('εμπορικα διαθεσιμα') απο το φεβρουαριο, θα εχουν ελαχιστη χρεωση 60 δευτ.

 

με άλλα λογια, η wind σου λεει να μπεις στα νεα, πετσοκομενα, προγραμματα

Δε σφαξανε!

 

εχεις καποιο δικιο, αλλά εγω αναρωτιεμαι το λογο που τα εκοψαν. Εαν πραγματι ειχαν λιγο κοστος, λογω λιγων συνδρομητων που τα χρησιμοποιουσαν, γιατι να τα βγαλουν;

 

Οχι δεν εχει δικιο.Εγω τα χρησιμοποιω τα MMS.Μεχρι και ως μυνημα απλου κειμενου με εξυπηρετησαν οταν τελειωσα τα 100SMS του S.Και ναι γουσταρω να στελνω στους κολλητους μου οτι βλακεια μου ερθει η οτι βλακεια (κατι αστειο που ειδα) η και χρησιμο (ενα εγγραφο με κωδικους πχ) θελω σα φωτογραφια η βιντεο (ενα πρωτοτυπο χρονια πολλα με βιντεο 15 δευτερολεπτων),η να τους ηχογραφω ενα 3λεπτο μηνυμα και να το στελνω την ωρα που οδηγω,η να στελνω ενα ρινγκτοουν εως 300kb.Τι θα πει ποιος τα χρησιμοποιει?Και οπως γραφει και ο φιλος δεν ειναι δικαιολογια δε τα χρησιμοποιειτε σας τα κοβουμε,αν δε τα χρησιμοποιουμε βαλτε κι αλλα,βαλτε απεριοριστα!

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρεία για όσους έκαναν πρόσφατα νέα σύνδεση/φορητότητα/ανανέωση συμβολαίου να κάνουν διακοπή και να μην δώσουν δεκάρα από την επιδότηση στην καλή μας wind ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο δικιο, αλλά εγω αναρωτιεμαι το λογο που τα εκοψαν. Εαν πραγματι ειχαν λιγο κοστος, λογω λιγων συνδρομητων που τα χρησιμοποιουσαν, γιατι να τα βγαλουν;

 

Απλά κάνουν περικοπές σε όσα περισσότερα μπορούν, ώστε στο τέλος να χρεωνόμαστε για τα πάντα!:mad::X

Link to comment
Share on other sites

Ε δε τη παλευουν ΚΑΘΟΛΟΥ! Ενω μεταξυ τους δε χρεωνονται καμια ελαχιστη χρεωση, στους πελατες εχουν 1 λεπτο ελαχιστη χρεωση???! Η ΕΕΤΤ ακουει??
Link to comment
Share on other sites

Ε δε τη παλευουν ΚΑΘΟΛΟΥ! Ενω μεταξυ τους δε χρεωνονται καμια ελαχιστη χρεωση, στους πελατες εχουν 1 λεπτο ελαχιστη χρεωση???! Η ΕΕΤΤ ακουει??

 

τι να κανει η ΕΕΤΤ; Ο ΟΤΕ εβγαλε το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πραγματικα οικονομικο προγραμμα σταθ/ιντερνετ και η ΕΕΤΤ του εβαλε χερι! Εδω βλεπω στη 'Ζουγκλα' δημ.υπαλληλους να παιρνουν 16000/μηνα καθαρα και να μη γινεται τιποτα..

 

δεν υπαρχει ελεγχος σε τιποτα παιδια! Ο'τι γινει μεσω Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο δικιο, αλλά εγω αναρωτιεμαι το λογο που τα εκοψαν. Εαν πραγματι ειχαν λιγο κοστος, λογω λιγων συνδρομητων που τα χρησιμοποιουσαν, γιατι να τα βγαλουν;

Κακώς τα έβγαλαν...εγώ μετακόμισα στο πιο φτηνό πάγιο...γιατί δεν την παλεύουν εκεί στην Wind...Αντί να δώσουν περισσότερα, δίνουν τα ίδια με τους άλλους...;)

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί έρχονται για τους καταστηματάρχες...
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο για το S που πήρα (προηγούμενο πακέτο) αναφέρει κάπου 45€ επιδότηση.

Μπορώ να διεκδικήσω κανένα κινητό που δίνουν και αν ναι ποιο?Κάτι για Blade που έχω ακούσει?

Επίσης, αυτό το ποσό επηρεάζεται από τις προσφορές?πχ το -25% στην τιμή, που έχεις αν πάρεις το συμβόλαιο αυτό μέσω ίντερνετ?

Το έχει κάνει κανείς?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί έρχονται για τους καταστηματάρχες...

 

Συμφωνώ απολύτως σε αυτό , μιας και ο "αυτοσκοπός" των καταστημάτων δεν είναι η καλή εξυπηρέτηση των υπαρχόντων πελατών , αλλά το κυνήγι με το ψαροντούφεκο του "νέου" πελάτη , ο οποίος "παλιώνει" μόλις έρθει ο επόμενος μήνας και τεθούν οι νέοι στόχοι...

Πιστέυω είναι ό,τι χειρότερο για έναν άνθρωπο να ανοίξει κατάστημα Wind την σήμερον ημέρα....

 

Όσο για την ελάχιστη χρέωση των 60 δευτερολέπτων , ουσιαστικά "σπρώχνουν" έτσι τους πελάτες στα νέα , πιο ακριβά προγράμματα... Προσωπικά θα μου φαινόταν παράξενο εαν ΔΕΝ άλλαζαν την ελάχιστη χρέωση.. το 2011 θα πάμε πίσω ολοταχώς... ίσως στα σχέδιά τους θέλουν να δημιουργήσουν - πάλι όπως τον πρώτο καιρό - κατηγοριοποίηση πελατών.Από την μια στα συμβόλαια είναι ο τυπάς που γουστάρει να τα σκάει (αλλά και ταυτοχρόνως το κινητό είναι απαραίτητο για τη δουλειά του) και από την άλλη η "πλέμπα" που έχει το καρτοκινητό (το οποίο και αυτό δεν είναι και τόσο φθηνό) για "περίπτωση ανάγκης" ή για να μιλάει με 5-6 άτομα του ίδιου πακέτου...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το ακολουθο:

έκανα αλλαγη προγραμματος απο flexy 35 σε wind Μ (το παλιο) την προηγούμενη Πέμπτη

(2/12) , ο λογαριασμος εκδόθηκε εχθές 08/12 και βλεπω το παρακατω:

 

παγιο τέλος wind M 39,22€ + 23%= 48,24€

 

Γιατί πληρώνω ολο το πάγιο & οχι την αναλογία του νεου παγιου για τις ημερες που ενεργοποιηθηκε?

Το παγιο του wind M ηταν με ΦΠΑ 46,52€ εδω γιατι βγαινει 48,24€

 

Υπαρχει λαθος? να παρω 1260? η να παω σε καταστημα?

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

και από την άλλη η "πλέμπα" που έχει το καρτοκινητό (το οποίο και αυτό δεν είναι και τόσο φθηνό) για "περίπτωση ανάγκης" ή για να μιλάει με 5-6 άτομα του ίδιου πακέτου...

Εκτός και αν έχει wind καρτοκινητή ή Vodafone CU που με 10 ευρώ μιλάς με όλους τους συνδρομητές της εταιρίας. ;)

Νομίζω εκεί θα ποντάρουν πλέον για προσφορές οι εταιρίες. Τώρα αν θα είναι 10ευρώ/μήνα..αυτό δεν το ξέρω. Δύσκολοι καιροί για "σπατάλες".

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το ακολουθο:

έκανα αλλαγη προγραμματος απο flexy 35 σε wind Μ (το παλιο) την προηγούμενη Πέμπτη

(2/12) , ο λογαριασμος εκδόθηκε εχθές 08/12 και βλεπω το παρακατω:

 

παγιο τέλος wind M 39,22€ + 23%= 48,24€

 

Γιατί πληρώνω ολο το πάγιο & οχι την αναλογία του νεου παγιου για τις ημερες που ενεργοποιηθηκε?

Το παγιο του wind M ηταν με ΦΠΑ 46,52€ εδω γιατι βγαινει 48,24€

 

Υπαρχει λαθος? να παρω 1260? η να παω σε καταστημα?

 

Ευχαριστω

 

 

Πλήρωσες μια αναλογία παραπάνω από 30 μέρες! Πάντα προπληρώνεις ένα ολόκληρο πάγιο απλώς εσύ πλήρωσες και 7 μέρες παραπάνω!

Δεν υπάρχει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι εταιριες χρεωνουν το συνδρομητη 1 παγιο μπροστα. Οσοι σκοπευετε να φυγετε απο συμβολαιο, μην πληρωσετε το τελευταιο λογαριασμο που θα εκδοθει, ωστε να γινει συμψηφισμος με τον επομενο, μετα το αιτημα αποσυνδεσης. Αλλιώς, σας χρωστανε πιστωτικο και (τουλαχιστον για τη vodafone) για να στο δωσουν πρεπει να τους πατε βιβλιαριο τραπεζας, να το βγαλουν φωτοτυπια, ολοκληρη διαδικασια (ακομη και για 1-2 ευρω).
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το ακολουθο:

έκανα αλλαγη προγραμματος απο flexy 35 σε wind Μ (το παλιο) την προηγούμενη Πέμπτη

(2/12) , ο λογαριασμος εκδόθηκε εχθές 08/12 και βλεπω το παρακατω:

 

παγιο τέλος wind M 39,22€ + 23%= 48,24€

 

Γιατί πληρώνω ολο το πάγιο & οχι την αναλογία του νεου παγιου για τις ημερες που ενεργοποιηθηκε?

Το παγιο του wind M ηταν με ΦΠΑ 46,52€ εδω γιατι βγαινει 48,24€

 

Υπαρχει λαθος? να παρω 1260? η να παω σε καταστημα?

 

Ευχαριστω

πρίν πάρεις τηλέφωνο , απλά κοίτα για πόσες ημέρες εκδόθηκε ο λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Eπισυναπτω τον λογαριασμο για δειτε & πειτε μου .

Η αλλαγη προγραμματος έγινε 2/12.

Σε καταστημα που ρωτησα μου είπαν οτι επρεπε να εχει αναλογια των 2 παγιων

 

πχ 07/11 - 02/12 wind flexy x€

02/12 - 06/12 wind M y€

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eπισυναπτω τον λογαριασμο για δειτε & πειτε μου .

Η αλλαγη προγραμματος έγινε 2/12.

Σε καταστημα που ρωτησα μου είπαν οτι επρεπε να εχει αναλογια των 2 παγιων

 

πχ 07/11 - 02/12 wind flexy x€

02/12 - 06/12 wind M y€

 

Το πρόβλημα σου είναι η αναλαογία του FLEXY που δεν στην επιστρέψανε;

 

-Ούτε πρόκειται! Απλώς το κατάστημα έπρεπε να σε είχε ενημερώσει!

 

Γι΄αυτό λένε στους περισσότερους η αλλαγή να γίνει 1-2 πριν την έκδοση!

 

Στην περίπτωσή σου:

Ο λογαριασμός που είχε εκδοθεί 07/11 είχε ένα ολόκληρο FLEXY

Στις 02/12 έγινε η αλλαγή οπότε από 03/12 μετράει το ΜEDIUM

 

Ο λογαριασμός που εκδόθηκε 07/12 έχει ολόκληρο ένα MEDIUM (προπληρώνουμε) και μία αναλογία 4-5 ημερών MEDIUM (από 03/12 έως 07/12)

 

Ουσιαστικά έχασες το FLEXY από 02/12 έως 07/12 δηλαδή πλήρωσες το πάγιο χωρίς να το έχεις. Και όχι μόνο αυτό αλλά για εκείνες τις μέρες σου χρέωσαν την αναλογία του MEDIUM

 

Γι΄αυτό το λόγο λένε η αλλαγη να γίνει πριν την έκδοση 1-2 μέρες για να περιοριστούν όσο είναι δυνατό οι αναλογίες αυτές!

Δεν έχει γίνει κανά λάθος! Θα στο είχαν πει και άλλα ατομα από εδω μέσα!

 

PS: Να δεις τι γίνεται αν θες να αλλάξεις πακέτο σε εταιρικά προγράμματα! Εκεί ολοκληρώνεται μετά από 2 μέρες από την έκδοση! Έχω εταιρικές γραμμές και την έχω πατησει!

Link to comment
Share on other sites

αρα πληρωσα και λιγο παραπανω απο οτι θα έρχεται κανονικα το παγιο?

Με τις εκπτωσεις που εχω μπορει καποιος να μου πει ποσο θα βγαινει το παγιο τελικη τιμη?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

"Αγαπητέ Κύριε

 

Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι κάθε υπόδειξη από τους συνδρομητές μας έχει ιδιαίτερη αξία και την λαμβάνουμε σοβαρά υπ’ όψη.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ "

 

Αυτή ήταν η απάντηση σε email μου που αναφέρω το λάθος τους να ακολουθήσουν τις άλλες 2 εταιρίες στα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

"Αγαπητέ Κύριε

 

Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι κάθε υπόδειξη από τους συνδρομητές μας έχει ιδιαίτερη αξία και την λαμβάνουμε σοβαρά υπ’ όψη.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ "

 

Αυτή ήταν η απάντηση σε email μου που αναφέρω το λάθος τους να ακολουθήσουν τις άλλες 2 εταιρίες στα πακέτα.

 

Μονό έτσι μπορεί να γίνει κάτι! Να τα ακούν οι υπάλληλοι στα μαγαζια δεν γινεται τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλουν όλοι οι χρήστες των φόρουμ από ένα email και το διαβάζουν καθημερινά...τότε ίσως να τους "ταρακουνήσουμε" λίγο. Ειδικά αν κάποιος "μεταφέρεται" σε άλλη εταιρία ή σε χαμηλότερο πάγιο/καρτοκινητό εξαιτίας τέτοιων καταστάσεων (αλλαγή πακέτων/χρόνου ελάχιστης χρέωσης κ.τ.λ).

 

ΤΑΡΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑ E-MAIL (ειδικά την Wind)

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλουν όλοι οι χρήστες των φόρουμ από ένα email και το διαβάζουν καθημερινά...τότε ίσως να τους "ταρακουνήσουμε" λίγο. Ειδικά αν κάποιος "μεταφέρεται" σε άλλη εταιρία ή σε χαμηλότερο πάγιο/καρτοκινητό εξαιτίας τέτοιων καταστάσεων (αλλαγή πακέτων/χρόνου ελάχιστης χρέωσης κ.τ.λ).

 

ΤΑΡΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑ E-MAIL (ειδικά την Wind)

καλό θα ήταν κι γώ σκέφτηκα να στείλω αλλά προφανώς υπάρχει συμφωνία με τις άλλες μη γνωστή σε μας για εναρμονιση τιμολογίων και απλά η wind συμφώνησε αλλιώς αποκλειεται ν αυτοκτόνησε από μόνη της τελευταια ανακοινώνοντας τέτοιες κραυγαλέες αυξήσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν κι γώ σκέφτηκα να στείλω αλλά προφανώς υπάρχει συμφωνία με τις άλλες μη γνωστή σε μας για εναρμονιση τιμολογίων και απλά η wind συμφώνησε αλλιώς αποκλειεται ν αυτοκτόνησε από μόνη της τελευταια ανακοινώνοντας τέτοιες κραυγαλέες αυξήσεις

 

Αν δεν στείλετε, δεν θα καταλάβουν ότι δεν συμφωνούμε. ;) Δεν κοστίζει τίποτα περισσότερο από λίγο από τον χρόνο σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό που λες , αλλά το "κράξιμο" το χρειάζεται κυρίως από τους κατόχους συμβολαίων.

Ένα άλλο "κράξιμο" είναι οι αποσυνδέσεις... προσωπικά πια δεν έχω κανένα συμβόλαιο στην Wind και με τα νέα προγράμματα που έχει , η πιθανότητα να αποκτήσω εξανεμίζεται.

Όσο υπάρχει το F2G2 μόνο κακό στους εαυτούς τους κάνουν , δίνοντας τέτοιες τιμές...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...