Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, p_k said:

Μα δεν ισχύει στα παλιά συμβόλαια, πλέον στα καινούργια αναφέρεται και σε ευκρινέστατο σημείο

Αυτό που λέει ο συμφορουμιτης εννοώ:

4 minutes ago, dasnowy said:

Πάντως εμένα που με πήραν την Τετάρτη για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου, δε μου είπαν ότι θα αυξάνεται η τιμή κάθε χρόνο. 

Λένε πχ 18€ όλα απεριόριστα χωρίς να αναφέρουν πουθενα τη δυνητική αύξηση έως 3€. Και αυτό συμβαίνει κατά κόρον σε τηλεφωνικές προσφορές. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα στο σταθερό είπαν κάτι. Τους ρώτησα εγώ και μου είπαν ότι θα είναι σταθερή η τιμή για τους 24 μήνες(έως 2 Ιανουαρίου 2026). Μου είπε ότι δεν με πιάνει 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ούτε σε εμένα στο σταθερό είπαν κάτι. Τους ρώτησα εγώ και μου είπαν ότι θα είναι σταθερή η τιμή για τους 24 μήνες(έως 2 Ιανουαρίου 2026). Μου είπε ότι δεν με πιάνει 

Ποιούς πιάνει δηλαδή;; Σκέφτομαι ανανέωση τον Μάρτιο. Μετάβαση σε Unlimited All+EU.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ποιούς πιάνει δηλαδή;; Σκέφτομαι ανανέωση τον Μάρτιο. 

Εγώ ανανέωσα χτες και με έπιασε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν ανανεώσω θα τους πω να υπογράψουν για την τιμή που θα μου πούνε.

Ε μα πια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα την γνωμη σας για την προσφορα στο ολσ απεριοριστα με 18 ευρω τελικη τιμη!νομιζω συμφερη πολυ!εχω 2 γραμες με 6.50 απεριοριστα κ στο απ μου εβγαλε την προσφορα για μια ακομη γραμμη στα 18 εχω cu κ σκευτομαι φορητοτητα!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vasilhs_lamia said:

καλησπερα!θα ηθελα την γνωμη σας για την προσφορα στο ολσ απεριοριστα με 18 ευρω τελικη τιμη!νομιζω συμφερη πολυ!εχω 2 γραμες με 6.50 απεριοριστα κ στο απ μου εβγαλε την προσφορα για μια ακομη γραμμη στα 18 εχω cu κ σκευτομαι φορητοτητα!

Η προσφορά είναι εξαιρετική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον που κάνουν τέτοιες προσφορές σε κάποιους που ήδη έχουν πολύ φθηνές γραμμές, ενώ π.χ σε εμένα που έχω κινητό και σταθερό σε κανονικές τιμές δεν κάνουν. Παράξενα δουλεύουν τα συστήματά τους...

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα στο σαιτ της νοβα τα προγραμματα. 2 παρατηρησεις και 1 ερώτηση:

1) δινει συμβόλαιο απεριοριστα + 10gb με παγιο 21€ ενω το f2g δινει απεριοριστα + 9,5gb με 20€,

2) δινει συμβόλαιο απεριοριστα ολα με 33€, ενω η κοσμοτε δινει τα ιδια με τα ιδια λεφτα σε καρτοκινητό.

Δεν θα επρεπε να μειωσει τα πάγια και των 2 συμβολαίων; Ειδικα το απεριόριστα ολα, οπου ο ανταγωνιστης με καλυτερη καλυψη και ταχυτητες και χωρις κοφτη τα δινει στην ιδια τιμή. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν μήνα λήγει το συμβόλαιό μου σταθερής και κινητής με την Nova. Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω από τώρα χωρίς να πληρώσω ρήτρα επειδή είμαι στον τελευταίο μήνα. Ισχύει ή μου είπαν μπούρδες;

Edited by Loutrikan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Loutrikan said:

Σε έναν μήνα λήγει το συμβόλαιό μου σταθερής και κινητής με την Nova. Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω από τώρα χωρίς να πληρώσω ρήτρα επειδή είμαι στον τελευταίο μήνα. Ισχύει ή μου είπαν μπούρδες;

Επιβεβαίωσε το στο τσατ της νοβα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Loutrikan said:

Σε έναν μήνα λήγει το συμβόλαιό μου σταθερής και κινητής με την Nova. Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω από τώρα χωρίς να πληρώσω ρήτρα επειδή είμαι στον τελευταίο μήνα. Ισχύει ή μου είπαν μπούρδες;

σκεψου οτι στους 2 μηνες σε ενα συμβολαιο 26ε το προστιμο ειναι 8 ευρω.Αν εισαι στον τελευταιο μηνα θα ειναι απο 4ε εως τιποτα

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VIPdriver said:

Επιβεβαίωσε το στο τσατ της νοβα

Ήθελα να αποφύγω να μιλήσω μαζί τους γιατί και αυτοί λένε ο,τι να ναι, δεν τους εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Loutrikan said:

Ήθελα να αποφύγω να μιλήσω μαζί τους γιατί και αυτοί λένε ο,τι να ναι, δεν τους εμπιστεύομαι.

Θα σου πρότεινα την επόμενη της λήξης του συμβολαίου να ξεκινήσεις τις διαδικασίες για να πληρώσεις μόνο τις ημέρες μέχρι την μεταφορά στην vf

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από σήμερα για όσους είναι στο Unlimited All χωρίς τα απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε. παρατήρησα ότι δεν μπορείς να βάλεις επιπλέον πακετα μεσω Nova App. Μιλησα με το Live Chat και η λύση είναι να μου δώσουν προσφορά για ανανέωση συμβολαίου ενώ εχω υπόλοιπο 14 μήνες από τη λήξη του υφιστάμενου. Έλεος 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκαν τα πακέτα προς ΕΕ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Καταργήθηκαν τα πακέτα προς ΕΕ;

Ναι, δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ πιστεύω η τακτική αυτή οδηγάει στο να κανω αναγκαστικά ανανέωση στο νέο πακέτο με αλλά 2 χρόνια δέσμευση από τώρα στα 32€. 
Αν δεν το δώσουν στα 13€, εχω περιθώριο να αποχωρήσω με φορητότητα ακόμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ανανεώσατε κι εσείς το συμβόλαιο σε unlimited all + EU, σας εμφανίζει σήμερα στην εφαρμογή στις πληροφορίες συμβολαίου τα λεπτά προς ΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επίκειται αναβάθμιση εφαρμογής γιατί σε εμένα λέει "νέα πακέτα σύντομα" 

Επίσης στις πληροφορίες συμβολαίου λέει fixedplan****

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Μάλλον επίκειται αναβάθμιση εφαρμογής γιατί σε εμένα λέει "νέα πακέτα σύντομα" 

Επίσης στις πληροφορίες συμβολαίου λέει fixedplan****

Ναι postplan γράφει και εμένα. Όσο για αυτό που λες, στη σταθερή μου το εμφανίζει εδώ και πολλούς μήνες από τότε που έγινε η ενοποίηση. Κάτι μου λέει πως τα εξαφάνισαν.

 

Edit: Σήμερα επανήλθαν στη θέση τους όλα… μπράβο Nova.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geofak said:

Καλή τιμή πιστεύω για έλεγχο δικτύου

Screenshot_20240213-084744.thumb.png.a8cd9e27c608f295ee71149ba0ec5c19.png

Θέλω και εγώ μια γραμμή ακόμα, που τη βρήκες τη προσφορά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ναι postplan γράφει και εμένα. Όσο για αυτό που λες, στη σταθερή μου το εμφανίζει εδώ και πολλούς μήνες από τότε που έγινε η ενοποίηση. Κάτι μου λέει πως τα εξαφάνισαν.

 

Edit: Σήμερα επανήλθαν στη θέση τους όλα… μπράβο Nova.

Εμένα ακόμα postplan**** δείχνει σε όλους τους αριθμούς κινητής. Και όταν πατάω για extra πακετα data κλπ δεν έχει τίποτα.🤬

Επίσης όταν πατάω να δω τις παροχές του προγράμματος μου, βγάζει μια κενή σελίδα.

Τραγικοί....

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...