Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, dasnowy said:

Επειδή έχω μόνο μια κάρτα στο κινητό δε μου έχει τέτοιο διακόπτη. Δοκίμασα όμως να βγάλω και να ξαναβάλω την κάρτα κια δούλεψε. IMG_20230111_005147.thumb.jpg.9cc5b83b0bf5a7610a027dfbea4199ad.jpg

τέλεια τότε!!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μόνο μια κάρτα στο κινητό δε μου έχει τέτοιο διακόπτη. Δοκίμασα όμως να βγάλω και να ξαναβάλω την κάρτα και δούλεψε. IMG_20230111_005147.thumb.jpg.9cc5b83b0bf5a7610a027dfbea4199ad.jpg
Εγώ όταν βγαζω-βαζω την SIM, βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση (την 1η εννοείται). Στην αναζήτηση δικτύου βγαίνει σαν NOVA αλλά ακόμα WIND GR βλέπω.323b3ade0b45220487c9521dc58e5a03.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ όταν βγαζω-βαζω την SIM, βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση (την 1η εννοείται). Στην αναζήτηση δικτύου βγαίνει σαν NOVA αλλά ακόμα WIND GR βλέπω.323b3ade0b45220487c9521dc58e5a03.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Περίεργο αυτό. Δεν την έχω ξαναδεί αυτήν την ειδοποίηση. Ξαναπροσπάθησε το πρωί. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, cmvr said:

Και οι τιμές σταθερής όπως τα έλεγαν 

https://www.line4you.gr/prosfores/

33 euro το 1Gbps νομίζω είναι εξαιρετική τιμή. Βέβαια μόνο σε ιδιόκτητο δίκτυο οπότε τρέχα γυρευε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις καλεσα για αναβάθμιση από 100αρα σε 500 για την περιοχή Ιλιον (ιδιόκτητο wind) αλλά μου είπε δεν υποστηρίζεται ακόμα. .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rebel1 said:

Πώς βλέπεις αν είσαι σε ιδιόκτητο;
Έχω δύο γραμμές στην wind 100αρες.


Sent from my iPad using Tapatalk

Μέχρι 200Mbps μπορείς να πάρεις από καμπίνα VDSL (και με χαλκό μέχρι το σπίτι) του εκάστοτε παρόχου, στην εκάστοτε περιοχή που καλύπτει.
FΤTH (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι - υποδομή μέσα σε κάθε οικοδομή/όροφο) για ταχύτητες >200Mbps, απλά μετρημένα κουκιά σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και σε μερικές επιλεγμένες (πιλοτικές) περιοχές μέσα στις πόλεις, όπως:
Wind: Αθήνα, Λάρισα.
Cosmote: Αθήνα (Αττική), Θεσσαλονίκη, Νάουσα, Έδεσσα, Γιαννιτσά, Φλώρινα, Σέρρες, Κατερίνη, Λάρισα, Δράμα, Αίγιο, Πάτρα, Τρίπολη, Χανιά, Βόλος, Τρίκαλα.
Vodafone: Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα.

47 minutes ago, bromonano2 said:

Εγω μολις καλεσα για αναβάθμιση από 100αρα σε 500 για την περιοχή Ιλιον (ιδιόκτητο wind) αλλά μου είπε δεν υποστηρίζεται ακόμα. emoji848.png.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έχεις μέλλον μπροστά σου μέχρι το 2027.
Αν και πάλι δεν μας έχουν πει την πληθυσμιακή κάλυψη σε FTTH που θα "φτάσουν" το 2027...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sonakiasfun said:

33 euro το 1Gbps νομίζω είναι εξαιρετική τιμή. Βέβαια μόνο σε ιδιόκτητο δίκτυο οπότε τρέχα γυρευε.

500αρα και 1000αρα βάζεις και χωρίς ιδιόκτητο δίκτυο απλά είναι 6-7 ευρώ πιο ακριβό το μήνα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dasnowy said:

500αρα και 1000αρα βάζεις και χωρίς ιδιόκτητο δίκτυο απλά είναι 6-7 ευρώ πιο ακριβό το μήνα. 

Από VLU/FTTC με χαλκό μέχρι το σπίτι; Πώς;
Εκτός και αν αναφέρεσαι σε ήδη υπάρχουσα υποδομή FTTH από άλλον πάροχο (διαφορετική τελική τιμολόγηση).

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, memoriesradio said:

Μέχρι 200Mbps μπορείς να πάρεις από καμπίνα VDSL (και με χαλκό μέχρι το σπίτι) του εκάστοτε παρόχου, στην εκάστοτε περιοχή που καλύπτει.
FΤTH (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι - υποδομή μέσα σε κάθε οικοδομή/όροφο) για ταχύτητες >200Mbps, απλά μετρημένα κουκιά σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και σε μερικές επιλεγμένες (πιλοτικές) περιοχές μέσα στις πόλεις, όπως:
Wind: Αθήνα, Λάρισα.
Cosmote: Αθήνα (Αττική), Θεσσαλονίκη, Νάουσα, Έδεσσα, Γιαννιτσά, Φλώρινα, Σέρρες, Κατερίνη, Λάρισα, Δράμα, Αίγιο, Πάτρα, Τρίπολη, Χανιά, Βόλος, Τρίκαλα.
Vodafone: Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα.

Έχεις μέλλον μπροστά σου μέχρι το 2027.
Αν και πάλι δεν μας έχουν πει την πληθυσμιακή κάλυψη σε FTTH που θα "φτάσουν" το 2027...

Από σήμερα μπορούμε και επίσημα να σταματήσουμε να αναφέρουμε Wind, και τα τη λέμε Nova.
Στο Ηράκλειο έχει σημαντική ιδιόκτητη παρουσία και με FTTC και εσχάτως με FTTH, όπου ήδη έχουν αρχίσει να δέχονται αιτήσεις.

Σε κάθε περίπτωση, κάποιος μπορεί να δει εάν στη γειτονιά υπάρχει καμπίνα FTTH με ταμπελάκι Wind ή HOF...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, memoriesradio said:

Από VLU/FTTC με χαλκό μέχρι το σπίτι; Πώς;
Εκτός και αν αναφέρεσαι σε ήδη υπάρχουσα υποδομή FTTH από άλλον πάροχο (διαφορετική τελική τιμολόγηση).

Αναφέρομαι σε ftth από άλλο πάροχο. Fttc μέχρι 100mbps μόνο η nova. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minast said:

Από σήμερα μπορούμε και επίσημα να σταματήσουμε να αναφέρουμε Wind, και τα τη λέμε Nova.
Στο Ηράκλειο έχει σημαντική ιδιόκτητη παρουσία και με FTTC και εσχάτως με FTTH, όπου ήδη έχουν αρχίσει να δέχονται αιτήσεις.

Σε κάθε περίπτωση, κάποιος μπορεί να δει εάν στη γειτονιά υπάρχει καμπίνα FTTH με ταμπελάκι Wind ή HOF...

Στα Χανιά;;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dasnowy said:

Αναφέρομαι σε ftth από άλλο πάροχο. Fttc μέχρι 100mbps μόνο η nova. 

FTTC μέχρι την καμπίνα, και μετά χαλκός μέχρι το σπίτι, μέχρι 200Mbps μπορούν (τεχνική υλοποίηση) να δώσουν όλοι οι πάροχοι. Εκτός και αν κάποιος πάροχος δεν το προσφέρει σαν εμπορικό πρόγραμμα.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Με την "πρεμιέρα" της νέας εταιρείας μου ήρθε προσφορά ανανέωσης συμβολαίου.

Ίδια τιμή με αυτή που είχα.

Unlimited All + EU. Τι εννοεί ο ποιητής;

Screenshot_20230111_131553_Nova.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, memoriesradio said:

FTTC μέχρι την καμπίνα, και μετά χαλκός μέχρι το σπίτι, μέχρι 200Mbps μπορούν (τεχνική υλοποίηση) να δώσουν όλοι οι πάροχοι. Εκτός και αν κάποιος πάροχος δεν το προσφέρει σαν εμπορικό πρόγραμμα.

Το ξέρω αλλά η nova 200mbps έδινε μόνο μέσω ftth. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Με την "πρεμιέρα" της νέας εταιρείας μου ήρθε προσφορά ανανέωσης συμβολαίου.
Ίδια τιμή με αυτή που είχα.
Unlimited All + EU. Τι εννοεί ο ποιητής;
Screenshot_20230111_131553_Nova.thumb.jpg.e506eec272dc681d7cb20e2a864dfe4d.jpg

Σου δίνει μάλλον τζάμπα και προς ΕΕ αντί για +3€
Link to comment
Share on other sites

Έχω και ΕΟΝ+ αλλά δε βλέπω κάποια έκπτωση...θα περιμένω να πεσει το τηλ για ανανέωση..αν το πάρω στα 25 θα είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cris4524 said:


Σου δίνει μάλλον τζάμπα και προς ΕΕ αντί για +3€

Συνδυαστική ή μόνο αυτό το κινητό έχεις? 

Edit: είναι συνδυαστική 27 ευρώ +3 ευρώ οι κλήσεις προς ΕΕ τότε 

9 minutes ago, sonakiasfun said:

Έχω και ΕΟΝ+ αλλά δε βλέπω κάποια έκπτωση...θα περιμένω να πεσει το τηλ για ανανέωση..αν το πάρω στα 25 θα είναι σούπερ.

Εχε υπόψη πως πλέον υπάρχουν αναφορές για κόφτη στο 1mbps μετά το 1tb. Στα 30 ευρώ δεν είναι καλό. Στην κόκκινη με 30 ευρώ αν έχεις σταθερή σου δίνουν και extra sim με δώρο mifi. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/simvolaia-kinitis/prostheta-paketa-kinitis/unlimited-gb

Πολύ καλά και τα επιπρόσθετα πακέτα για απεριόριστα GB. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/simvolaia-kinitis/prostheta-paketa-kinitis/unlimited-gb

Πολύ καλά και τα επιπρόσθετα πακέτα για απεριόριστα GB. 

πολύ ωραιαα

Just now, rebel1 said:

Τελικά το 15αρι απεριόριστα data το έδωσαν σε συμβόλαιο....


Sent from my iPad using Tapatalk

ναι αυτό βλέπω.. 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό συμβόλαιο αντικαθιστά ουσιαστικά την καρτοκινητ... Σας είπα τις προάλλες, θα γίνουμε όλοι με συμβόλαια όλα πακέτο, τηλεφωνία-κινητό-ψυχαγωγία, όπως είναι σε άλλες χώρες


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...