Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα συμβόλαι έχουν δικαιώματα και υποχρεώσεις και για τα δύο μέλη.

Είναι λογικό λοιπόν να σου ζητάν την αποζημίωση που υπέγραψες ( δέχτηκες τον όρο ) όταν θες να το σπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος για το τι ισχύει στο εξωτερικό σε σχέση με το W? Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δωρεάν χρόνο ομιλίας/MB?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο μάλλον το βρήκα...http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/programmata-sumvolaiou/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει οτι η φορητότητα πρέπει να ακυρωθεί μέσα σε οχτώ ώρες?

 

Έχω βρει ένα εξαιρετικό άρθρο που περιγράφει και αναλύει τη νομοθεσία για τη φορητότητα

http://lawandtech.eu/el/2014/08/21/portability

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για android στη σύνδεση με συμβόλαιο υπάρχει να δείχνει τον υπόλοιπο χρόνο και μνμ όπως για το f2g?
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για android στη σύνδεση με συμβόλαιο υπάρχει να δείχνει τον υπόλοιπο χρόνο και μνμ όπως για το f2g?

Δεν υπαρχει...τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει...οπότε παιρνεις τηλ ή στελνεις μηνυμα στο 1270 και μαθαινεις το υπολοιπο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αρχές Απριλίου (4 νομίζω) λήγει το συμβόλαιο μου σε οικογενειακό που εχω το 65 και δίνω 19. Η άλλη γραμμή είναι το 25 το οποιο δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Το Θέμα είναι ότι από μια γρήγορη ερώτηση σε γερμανό μου είπαν Τιμή κοντά στα 60 για το ίδιο που εχω τώρα με 19! Και από ότι διαβάζω το πολύ να πάει 40-45. Θα πάω και από Vodafone & wind να ρωτήσω αλλά δύσκολα θα βρω νομίζω Τιμή μέχρι 25€ για το αντίστοιχο 65 της cosmote. Έχετε διαφορετική άποψη;

Δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα να το γυρίσω σε κάρτα αν και μιλάω σίγουρα 750-800λεπτα κάθε μήνα. Τα περισσότερα είναι κινητά cosmote αλλά και πολλα σταθερά. Το 1.5gb το καταναλώνω πολλές φορές όλο και σίγουρα θα ήθελα παραπάνω ίντερνετ. (2gb το ελάχιστο αν γίνεται, οπωςστο 65 plus της cosmote). Από sms δεν στέλνω πάνω από 100 ποτέ. Συνήθως λιγότερα.

Το Θέμα μου είναι ότι η κάρτα της cosmote δεν βλέπω να έχει οικονομικά πακέτα με καλές παροχές. Κάνω λάθος; οποιαδήποτε Βοήθεια δεκτή!

Άραγε wind & Vodafone έχουν πακέτα στην κάρτα που να με καλύπτουν; από χρόνο ομιλίας και ίντερνετ δηλαδή.

στα site τους θα βγάλω άκρη αν μπω να δω;

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα SMS για μια προσφορα απο τη Wind

 

εχω την εντυπωση (επειδη το εσβησα κατα λαθος) οτι αφορα:

300' προς ολους

30 μηνυματα

300 ΜΒ ιντερνετ

 

αυτα ολα τα δινει με 14,5 ή 15€ το Public

 

 

καλο φαινεται, ξερει κανεις περισσοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεται σε αυτο:

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/kane-to-kartokinito-sou-wind-kartosundesi/

Ειναι για μετατροπη απο f2g σε καρτοσυνδεση. Αυτο που λες ειναι το Basic . Το καλυτερο ειναι το plus κατα την γνωμη μου. Με 4 ευρω παραπανω 600 λεπτα και 2 gb . Αν δεν ειχα το προγραμμα που εχω τωρα και που με καλυπτει, θα το εκανα με κλειστα ματια. Προϋπόθεση βεβαια να κινήσε εντος πολης γιατι εκτος εχει θεμα με το δικτυο η wind.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεται σε αυτο:

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/kane-to-kartokinito-sou-wind-kartosundesi/

Ειναι για μετατροπη απο f2g σε καρτοσυνδεση. Αυτο που λες ειναι το Basic . Το καλυτερο ειναι το plus κατα την γνωμη μου. Με 4 ευρω παραπανω 600 λεπτα και 2 gb . Αν δεν ειχα το προγραμμα που εχω τωρα και που με καλυπτει, θα το εκανα με κλειστα ματια. Προϋπόθεση βεβαια να κινήσε εντος πολης γιατι εκτος εχει θεμα με το δικτυο η wind.

 

ναι, μαλλον αυτο ειναι

 

μαλλον συμφερει η Q (με τις υπαρχουσες προσφορες) μιας και η ελαχιστη χρεωση στο καρτοσυμβολαιο ειναι τα 3'

 

οποτε 300' = 100 κλησεις το πολυ

Link to comment
Share on other sites

ναι, μαλλον αυτο ειναι

 

μαλλον συμφερει η Q (με τις υπαρχουσες προσφορες) μιας και η ελαχιστη χρεωση στο καρτοσυμβολαιο ειναι τα 3'

 

οποτε 300' = 100 κλησεις το πολυ

Ιδιαίτερα αν μιλάς κάτω από 3λεπτα, η q καρασυμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαίνεται καλη η προσφορα με τα 19.90 της καρτοσυνδεσης plus να ρωτησω κατι. Θα ειναι ακριβως 19.90 η θα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις οπως στις συνδεσεις; π.χ. τελη συνδρομητων κλπ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαίνεται καλη η προσφορα με τα 19.90 της καρτοσυνδεσης plus να ρωτησω κατι. Θα ειναι ακριβως 19.90 η θα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις οπως στις συνδεσεις; π.χ. τελη συνδρομητων κλπ

 

22,3€ τελικό ποσό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ξεφευγει η τιμη. Θα παραμεινω με την καρτα μου

 

Δεν είναι κακό για (καρτό) συβόλαιο, αλλά τη σήμερον f2g k q είναι σίγουρα ότι πιο οικονομικό μπορείς να βρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος για το τι ισχύει στο εξωτερικό σε σχέση με το W? Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δωρεάν χρόνο ομιλίας/MB?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο μάλλον το βρήκα...http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/programmata-sumvolaiou/

 

Υπάρχει μία προσφορά για Φεβρουάριο-Μάρτιο, δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω τηλ στη Wind για να ρωτήσω διάφορα... Αλλά είμαι με κινητό Vodafone και σταθερό HOL.

 

Σε ποιον αριθμό τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να πάρω έτσι ώστε να μη καταχρεωθώ;;; Υπάρχει κανένας αριθμός; Γιατί κάτι χρεώσεις για 1260 και τέτοια που γράφονται εδώ αφορούν κλήσεις από κινητό ή σταθερό Wind, αν καταλαβαίνω καλά.

 

Ok έγραψα και το τηλ μου στο γαλάζιο πλαίσιο εδώ (στο κέντρο της σελίδα περίπου) μπας και με καλέσουν αυτοί, απλά θέλω να πάρω εγώ όποτε θέλω.

Βασικά το 211 2116550 που αναφέρεται στο ίδιο σημείο είναι δωρεάν για κλήση από εκτός Wind τηλέφωνο ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω τηλ στη Wind για να ρωτήσω διάφορα... Αλλά είμαι με κινητό Vodafone και σταθερό HOL.

 

Σε ποιον αριθμό τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να πάρω έτσι ώστε να μη καταχρεωθώ;;; Υπάρχει κανένας αριθμός; Γιατί κάτι χρεώσεις για 1260 και τέτοια που γράφονται εδώ αφορούν κλήσεις από κινητό ή σταθερό Wind, αν καταλαβαίνω καλά.

 

Ok έγραψα και το τηλ μου στο γαλάζιο πλαίσιο εδώ (στο κέντρο της σελίδα περίπου) μπας και με καλέσουν αυτοί, απλά θέλω να πάρω εγώ όποτε θέλω.

Βασικά το 211 2116550 που αναφέρεται στο ίδιο σημείο είναι δωρεάν για κλήση από εκτός Wind τηλέφωνο ή μπα;

 

Αν έχεις φίλους με Wind, πάρε από τα κινητά τους :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις φίλους με Wind, πάρε από τα κινητά τους :)

 

Έτσι, σωστή. :D

Anyway, δούλεψε το σκηνικό που γράφεις το τηλ σου στο γαλάζιο πλαίσιο και σε παίρνουν αυτοί τηλ. Το χρησιμοποίησα κανα 2 φορές σήμερα και με πήραν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, σωστή. :D

Anyway, δούλεψε το σκηνικό που γράφεις το τηλ σου στο γαλάζιο πλαίσιο και σε παίρνουν αυτοί τηλ. Το χρησιμοποίησα κανα 2 φορές σήμερα και με πήραν πίσω.

 

Όπως το λες, γράψε τον αριθμό σου και σε παίρνουν άμεσα μέσα σε 2 λεπτά.

ck
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, σωστή. :D

Anyway, δούλεψε το σκηνικό που γράφεις το τηλ σου στο γαλάζιο πλαίσιο και σε παίρνουν αυτοί τηλ. Το χρησιμοποίησα κανα 2 φορές σήμερα και με πήραν πίσω.

Αυτό θα σου είχα γράψει να κάνεις αλλά δεν ήξερα πόσο βιάζεσαι GIO_K :)

Link to comment
Share on other sites

είδα αυτή την προσφορά που έβγαλαν.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/wind-kartosundesi-student/

 

πολύ καλή μου φαίνεται αλλά δυστυχώς πρέπει να είσαι φοιτητής ή σπουδαστής. το έχουν παρακάνει με αυτές τις προυποθέσεις...

Link to comment
Share on other sites

είδα αυτή την προσφορά που έβγαλαν.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/wind-kartosundesi-student/

 

πολύ καλή μου φαίνεται αλλά δυστυχώς πρέπει να είσαι φοιτητής ή σπουδαστής. το έχουν παρακάνει με αυτές τις προυποθέσεις...

 

πας απο καταστημα και στο περνανε χωρις πασο αν έχεις φοιτητικό καρτοκινητό

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

πας απο καταστημα και στο περνανε χωρις πασο

 

Πως ρε συ, χωρίς φοιτητική ταυτότητα; Σου το δίνουν έτσι;

Αν είναι έτσι, να το κάνουν όλοι. Και τότε δε θα λέγεται και φοιτητικό. :D

 

Εγώ έχω φοιτητική ταυτότητα αλλά είμαι εκτός των "βασικών χρόνων φοίτησης" (που κανονικά απαιτεί η εταιρία κάτω, στις διευκρινίσεις) και κολλάω να το κάνω. Κι εσύ λες ότι δεν τους νοιάζει καν αν είσαι γραμμένος σε σχολή;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Πως ρε συ, χωρίς φοιτητική ταυτότητα; Σου το δίνουν έτσι;

Αν είναι έτσι, να το κάνουν όλοι. Και τότε δε θα λέγεται και φοιτητικό. :D

 

Εγώ έχω φοιτητική ταυτότητα αλλά είμαι εκτός των "βασικών χρόνων φοίτησης" (που κανονικά απαιτεί η εταιρία κάτω, στις διευκρινίσεις) και κολλάω να το κάνω. Κι εσύ λες ότι δεν τους νοιάζει καν αν είσαι γραμμένος σε σχολή;

 

πήγαινε από κατάστημα και ζήτα να στο περασουν. μεταφορα απο καρτοκινητο φοιτητικό wind απλα δεν χρειαζεται το πασο. ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΠΑΙΔΕΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ!!!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...