Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σταθερό θέλει λίγο περισσότερο χρόνο για να ενεργοποιηθείς (απο την στιγμή που δεν είσαι στον ΟΤΕ ο οποίος τα δικά του τα κάνει σε χρόνο ρεκόρ συνήθως) οπότε πάρε τηλέφωνο και στην HOL καλύτερα και ζήτα την ακύρωση και όχι μόνο στην Vodafone, κάνε τα και γραπτώς με Email από το Site τους γιατί σε αυτά δίνουν περισσότερο βάρος.

Έχε υπόψιν σου ότι έχεις 14 ημέρες υπαναχώρησης αν πας στην VF, μετά πολύ πιθανόν να έχει ελάχιστο διάστημα παραμονής όπου για να το σπάσεις θα πρέπει να πληρώσεις τα πάγια, τουλάχιστον αυτό ισχύει σε εμένα που πρόσφατα ήρθα στην WIND όπου είναι 2 μήνες ελάχιστη διάρκεια παραμονής, εκτός του ότι μέχρι τότε μπορεί πλέον να μην ισχύει η προσφορά που σου έχουν κάνει στην WIND !

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρόνια να πάω σε κατάστημα, την τελευταία φορά για αυτά τα θέματα με παρέπεμπαν να μιλήσω τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση πελατών, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον... Αλλά δεν έχεις τίποτα να χάσεις να πας μια βόλτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρόνια να πάω σε κατάστημα, την τελευταία φορά για αυτά τα θέματα με παρέπεμπαν να μιλήσω τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση πελατών, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον... Αλλά δεν έχεις τίποτα να χάσεις να πας μια βόλτα.

 

Αυτό που λες το κάνουν κυρίως στην Vodafone και το βρίσκω παντελώς ανούσιο και άκυρο, να πας σε κατάστημα να εξυπηρετηθείς και να σου λένε να καλέσεις την εξυπηρέτηση! Στην Wind όποτε πάω είναι εξυπηρετικότατοι και όλα οκ

ck
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το κάνουν κυρίως στην Vodafone και το βρίσκω παντελώς ανούσιο και άκυρο, να πας σε κατάστημα να εξυπηρετηθείς και να σου λένε να καλέσεις την εξυπηρέτηση! Στην Wind όποτε πάω είναι εξυπηρετικότατοι και όλα οκ

 

Μα για αυτό το λόγο και εγώ σταμάτησα να πηγαίνω στα καταστήματα!

 

Για οτιδήποτε εκτός από τις συσκευές και τα "στάνταρ" πακέτα, σε παράπεμπαν στην εξυπηρέτηση πελατών, θυμάμαι την τελευταία φορά πήγα σε κατάστημα για να κάνω αίτηση για μετατροπή της σύνδεσης σε καρτοκινητό και μου είπαν πάρτε στο 1227 :blink:

 

Για να μην πω για το Smart Code που μου ζήτησαν ένα σωρό χαρτιά για να το βγάλουμε και στην συνέχεια όταν ήθελα να κάνω μια αλλαγή μου ζήτησαν πάλι τα χαρτιά γιατί το Smart Code δεν τους έκανε ....

 

Τώρα ακούω ότι για τις κλασικές επιδοτήσεις δεν σου τις λένε τηλεφωνικά αλλά σε παραπέμπουν σε κατάστημα, προφανώς για να έχουν λίγη κίνηση και να μην πηγαίνουν μόνο για πληρωμή λογαριασμών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βρίσκω πολύ πιο βολικό να παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών απ' ότι να πηγαίνω στα καταστήματα αν και η Wind που έχω μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει καμιά στραβή και είμαι ικανοποιημένη
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παλιος συνδρομητης wind. Εχω κανει κι εγω το κολπο με τη wind με την φορητοτητα και μου εχει αυξησει κυριως την επιδοτηση αλλα μου έχει αφησει το ιδιο συμβολαιο. Σκάω γυρω στα 40 το μηνα στο wind medium. Ελεγα φετος να το ξανακανω και να παω στο wind for all 50 με 39 ευρω αλλα να μου δ΄ωσει δωρεαν συσκευη που τιμολογει 200 ευρω. Λετε να λυγισουυν αμα δοκιμασω πρωτα τη vodafon? τρώω καπου 600 (250 παντου κ 350 wind σταθερα ) λεπτα το μηνα οποτε στη χειρότερη θα μου μεινει η vodafone Προς όλους 700 me 35 ευρω. Είδα και το f2g με συνολο τα 15 αλλα αυτο είναι για 3 λεπτα την κληση ελαχιστη χρέωση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βρίσκω πολύ πιο βολικό να παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών απ' ότι να πηγαίνω στα καταστήματα αν και η Wind που έχω μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει καμιά στραβή και είμαι ικανοποιημένη

 

Συμφωνώ και εγώ και για αυτό έχω χρόνια να πάω πλέον σε κατάστημα, απλώς θεωρώ απαράδεκτο να είσαι σε ένα κατάστημα με φυσική παρουσία και να μην μπορούν να σε εξυπηρετήσουν άμεσα.

 

Ειμαι παλιος συνδρομητης wind. Εχω κανει κι εγω το κολπο με τη wind με την φορητοτητα και μου εχει αυξησει κυριως την επιδοτηση αλλα μου έχει αφησει το ιδιο συμβολαιο. Σκάω γυρω στα 40 το μηνα στο wind medium. Ελεγα φετος να το ξανακανω και να παω στο wind for all 50 με 39 ευρω αλλα να μου δ΄ωσει δωρεαν συσκευη που τιμολογει 200 ευρω. Λετε να λυγισουυν αμα δοκιμασω πρωτα τη vodafon? τρώω καπου 600 (250 παντου κ 350 wind σταθερα ) λεπτα το μηνα οποτε στη χειρότερη θα μου μεινει η vodafone Προς όλους 700 me 35 ευρω. Είδα και το f2g με συνολο τα 15 αλλα αυτο είναι για 3 λεπτα την κληση ελαχιστη χρέωση?

 

Μην περιμένεις φέτος και πολλά πράγματα σε επιδότηση για συσκευή... Κοίταξε τι καλύτερο μπορείς να πετύχεις σε έκπτωση παγίου και δες για συσκευή σε κανένα Eshop.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ και για αυτό έχω χρόνια να πάω πλέον σε κατάστημα, απλώς θεωρώ απαράδεκτο να είσαι σε ένα κατάστημα με φυσική παρουσία και να μην μπορούν να σε εξυπηρετήσουν άμεσα.

 

 

 

Μην περιμένεις φέτος και πολλά πράγματα σε επιδότηση για συσκευή... Κοίταξε τι καλύτερο μπορείς να πετύχεις σε έκπτωση παγίου και δες για συσκευή σε κανένα Eshop.

 

Οι επιδοτήσεις έχουν σταματήσει, νομίζω η μόνη που δίνει καλές σχετικά επιδοτήσεις είναι η Wind όπως επίσης και τα οικονομικότερα πακέτα. Όσο για το τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση έχει τύχει και έχω καλέσει αλλά σε κατάστημα Wind να μου πούνε να καλέσω εξυπηρέτηση δεν μου έχει συμβεί

ck
Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτήσεις έχουν σταματήσει, νομίζω η μόνη που δίνει καλές σχετικά επιδοτήσεις είναι η Wind όπως επίσης και τα οικονομικότερα πακέτα. Όσο για το τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση έχει τύχει και έχω καλέσει αλλά σε κατάστημα Wind να μου πούνε να καλέσω εξυπηρέτηση δεν μου έχει συμβεί

 

Οι επιδοτήσεις έχουν σταματήσει στα μικρά πάγια και έχουν μειωθεί σημαντικά στα μεγαλύτερα πάγια σε σημείο κοροϊδίας.

 

Αν και στο θέμα της WIND, μιλούσαμε για την εξυπηρέτηση στα καταστήματα της Vodafone για μία ακύρωση, όπου ισχύουν τα παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα επειγον προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας! Εχω το iphone 4 και εχω συμβολαιο με wind. Πριν απο 2 μηνες εκανα ανανεωση συμβολαιου για 18 μηνες, αλλα απο τοτε αδικαιολογητα ο λογαριασμος ερχεται πολυ αυξημενος. Θελω να κανω διακοπη συμβολαιου. Ξερετε αν γινεται και τι συνεπειες θα εχει?(ποσο θα χρειαστει να πληρωσω επιπλεον?)

Επισης, θελω να το κανω καρτοκινητο. Γινεται με το iphone? Εκτος απο την αλλαγη του αριθμου δεν θα εχω αλλη αλλαγη, ε?

Ευχαριστω πολυ και σας παρακαλω για μια γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα επειγον προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας! Εχω το iphone 4 και εχω συμβολαιο με wind. Πριν απο 2 μηνες εκανα ανανεωση συμβολαιου για 18 μηνες, αλλα απο τοτε αδικαιολογητα ο λογαριασμος ερχεται πολυ αυξημενος. Θελω να κανω διακοπη συμβολαιου. Ξερετε αν γινεται και τι συνεπειες θα εχει?(ποσο θα χρειαστει να πληρωσω επιπλεον?)

Επισης, θελω να το κανω καρτοκινητο. Γινεται με το iphone? Εκτος απο την αλλαγη του αριθμου δεν θα εχω αλλη αλλαγη, ε?

Ευχαριστω πολυ και σας παρακαλω για μια γνωμη!

 

Έχεις δέσμευση συμβολαίου οπότε για να μετατρέψεις τον αριθμό σου σε καρτοκινητό θα πρέπει να πληρώσεις το αναπόσβεστο της επιδότησης και ότι λογαριασμό εκκρεμεί.

Ζητά αναλυτικό λογαριασμό για να δεις τι είναι αυτό που αδικαιολόγητα σε χρεώνουν.

Εάν τελικά καταλήξεις σε καρτοκινητό μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με το iPhone.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα επειγον προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας! Εχω το iphone 4 και εχω συμβολαιο με wind. Πριν απο 2 μηνες εκανα ανανεωση συμβολαιου για 18 μηνες, αλλα απο τοτε αδικαιολογητα ο λογαριασμος ερχεται πολυ αυξημενος. Θελω να κανω διακοπη συμβολαιου. Ξερετε αν γινεται και τι συνεπειες θα εχει?(ποσο θα χρειαστει να πληρωσω επιπλεον?)

Επισης, θελω να το κανω καρτοκινητο. Γινεται με το iphone? Εκτος απο την αλλαγη του αριθμου δεν θα εχω αλλη αλλαγη, ε?

Ευχαριστω πολυ και σας παρακαλω για μια γνωμη!

 

Εχεις πάρει επιδότηση για συσκευή?

Αν οχι και σου έχουν δώσει μείωση συμβολαίου, τότε μπορείς να φύγεις, γιατί η επιδότηση αφαιρείται κάθε μήνα.

Αλλά σε κάθε περίπτωση, Θα σου πρότεινα για μπλόφα να ζητήσεις μεταφορά του αριθμού σε μια άλλη εταιρεία και μόλις σε καλέσουν για διαπραγμάτευση να τους βάλεις χέρι.

Από το τι προσφορά θα σου κάνουν αποφασίζεις.

Αλλά πιστεύω ότι σε κάθε περίπτωση συμφαίρει να διακόψεις τη σύνδεση...τα πρόστιμα πάντοτε είναι μικρότερα απ αυτά που θα πλήρωνες αν συνέχιζες.

Μιλάμε πάντα για σύνδεση ιδιωτική.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αρα πληρωνω το ποσο της επιδοτησης (νομιζω ηταν γυρω στα 50) και ο,τι εκκρεμη λογαριασμο εχω?

 

Ακριβώς. Αυτά είναι απαραίτητα ώστε μα ολοκληρωθεί η διαδικασία και να γίνει κάρτα. Απο εκεί και πέρα επειδή θελει 30 μέρες να γίνει η ακύρωση, ίσως έχεις και κάποια αναλογική χρέωση παγίου και χρήσης των ημερών αυτών. Αυτό εξαρτάται από την ημερομηνία τιμολόγησης σου και την ημερομηνία που ολοκληρώνεται η ακύρωση.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνει θυματα η wind? Ειμαι στο wind to all 45 το οποιο με 45 ευρω παγιο προσφερει 300 λεπτα ομιλιας, 100 sms και 500mb http://www.wind.com.gr/files/1/pdfs-for-plans-tabs/CONTRACT_Pricelists%2712_ToAll45_new.pdf . Αν επισκεφθει καποιος τη σελιδα της wind ομως θα διαπιστωσει οτι το 45 δεν ειναι πλεον διαθεσιμο, εχει wind to all 40 και wind to all 50. Το wind to all 40 προσφερει 500 λεπτα, 50 sms και 500mb ενω ειναι φθηνοτερο! Δεν θα ηταν σωστο να με ενημερωσει σχετικα η wind και να μου προτεινει αν θελω να μετακινηθω στο wind to all 40? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνει θυματα η wind? Ειμαι στο wind to all 45 το οποιο με 45 ευρω παγιο προσφερει 300 λεπτα ομιλιας, 100 sms και 500mb http://www.wind.com.gr/files/1/pdfs-for-plans-tabs/CONTRACT_Pricelists%2712_ToAll45_new.pdf . Αν επισκεφθει καποιος τη σελιδα της wind ομως θα διαπιστωσει οτι το 45 δεν ειναι πλεον διαθεσιμο, εχει wind to all 40 και wind to all 50. Το wind to all 40 προσφερει 500 λεπτα, 50 sms και 500mb ενω ειναι φθηνοτερο! Δεν θα ηταν σωστο να με ενημερωσει σχετικα η wind και να μου προτεινει αν θελω να μετακινηθω στο wind to all 40? :mad:

 

Περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο να σου προτείνουν κάτι, να σου προτείνουν κάτι για το οποίο θα χάσουν λεφτά όσο δεν το παίρνεις χαμπάρι ! Υποτίθεται για αυτούς ότι σε ενημερώνουν μέσω της διαφήμισης που κάνουν...

Ξέρεις πόσοι είναι σε καταργημένα προγράμματα με πολύ χειρότερους όρους και υψηλότερα πάγια;

 

Εδώ στους πελάτες τους ακόμη και στους παλιούς και τους τυπικούς όποτε πάρουν τηλέφωνο λόγο της γενικότερης κρίσης να δούνε τι καλύτερο μπορούνε να κάνουνε τους λένε για 10% έκπτωση, αλλά μόλις πέσει η αίτηση για φορητότητα αμέσως ανεβαίνει ακόμη και στο 50% και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες μιας και έχουν εναρμονίσει τις πρακτικές τους :!:

 

Άμα δεν το ψάξεις εσύ μόνος σου, μην περιμένεις τίποτα από κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες,

για να βαλω ιντερνετ σε εταιρικο κινητο τι επιλογες εχω; 5 ευρω/100 mb ή ισχυει κατι αλλο;

 

ξερει κανεις γιατι το site της wind δεν μου παιζει;

Link to comment
Share on other sites

καλημερες,

για να βαλω ιντερνετ σε εταιρικο κινητο τι επιλογες εχω; 5 ευρω/100 mb ή ισχυει κατι αλλο;

 

ξερει κανεις γιατι το site της wind δεν μου παιζει;

 

Προτίμησε κάποιο πρόγραμμα με ενσωματωμένο πακέτο Internet το ξεχωριστό θα σου κοστίσει πολύ πιο ακριβά !

Μια χαρά παίζει το https://www.wind.com.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλημερες,

για να βαλω ιντερνετ σε εταιρικο κινητο τι επιλογες εχω; 5 ευρω/100 mb ή ισχυει κατι αλλο;

 

ξερει κανεις γιατι το site της wind δεν μου παιζει;

 

Δεν αξίζει έτσι.

Καλύτερα ξεχωριστή κάρτα με 5€/500mb από κάποια καρτοκινητή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε κάποιο πρόγραμμα με ενσωματωμένο πακέτο Internet το ξεχωριστό θα σου κοστίσει πολύ πιο ακριβά !

Μια χαρά παίζει το https://www.wind.com.gr/

 

καταλαβα τι λες, αλλα δεν μπορω να το καθαρισω εγω το πακετο,

φανταζομαι ειναι προκαθορισμενο απο την συνδεση που εχει κανει η εταιρεια για ολους τους υπαλληλους,

το προσωπικο μου ειναι cosmote, αλλα επειδη 3 συνεχομενες μερες εκανε νερα,

ειπα να ψαχτω να δω τι παιζει κ με την wind,

απο την αλλη μαλλον ειναι υπερβολικο να εχω και τις 2,

μηπως να χρησιμοποιω το ημερησιο της wind σε περιπτωση που τα κακαρωνει η κοτε;

 

Μια χαρά παίζει το https://www.wind.com.gr/

 

ναι, τωρα παιζει, πριν για καποιο λογο μου κολλουσε

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες, αλλα δεν μπορω να το καθαρισω εγω το πακετο,

φανταζομαι ειναι προκαθορισμενο απο την συνδεση που εχει κανει η εταιρεια για ολους τους υπαλληλους,

το προσωπικο μου ειναι cosmote, αλλα επειδη 3 συνεχομενες μερες εκανε νερα,

ειπα να ψαχτω να δω τι παιζει κ με την wind,

απο την αλλη μαλλον ειναι υπερβολικο να εχω και τις 2,

μηπως να χρησιμοποιω το ημερησιο της wind σε περιπτωση που τα κακαρωνει η κοτε;

 

Αν έχεις εταιρικό, αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να κάνεις καμία τροποποίηση στο ήδη υπάρχον μιας και αυτό μπορεί να το κάνει μόνο η εταιρεία - επαγγελματίας στον οποίο ανήκει ο αριθμός.

Άρα αν κατάλαβα καλά πας για ξεχωριστή σύνδεση μόνο για Data οπότε κοίταξε σε WIND σε καρτοκινητή όπως είπε ο φίλος παραπάνω όπου παίζουν κάποιες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε, μπορω να εχω ιντερνετ στο εταιρικο, τα εκανα χθες αυτα,

μου ειπαν οτι καποια στιγμη απενεργοποιησαν το ιντερνετ σε ολους λογω υπερογκων χρεωσεων,

αλλα μπορουσα να ζητησω να μου το ενεργοποιησουν, οπως κ εκανα,

αυτο τωρα τι διαολο μπορει να σημαινει;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πρόγραμμα σου διαθέτει πακέτο Internet το οποίο μάλλον το ξεπερνούσαν οι χρήστες και έτσι γινόταν οι υπερβολικές χρεώσεις οπότε ο μόνος τρόπος είναι να απενεργοποιηθούν τα Data. Να προσθέσεις ή να αλλάξεις κάτι στο πακέτο αν δεν έχεις εξουσιοδότηση από την εταιρεία ή αν δεν είσαι ο ίδιος αν είσαι επαγγελματίας δεν γίνεται ...

Έχω και εγώ εταιρικό πακέτο στην WIND όπου ακόμη και για αλλαγή της SIM σε MicroSIM μου ζήτησαν εξουσιοδότηση από τον αδερφό μου που ανήκει το πακέτο !

Ακόμη και για οποιαδήποτε αλλαγή στο πακέτο χρειάζεται σφραγίδα - υπογραφή (και εξουσιοδότηση ).

 

Ο χρήστης μπορεί να κάνει ενεργοποίηση - κατάργηση υπηρεσιών που διαθέτει ήδη το πρόγραμμα του, όπως τα DATA στην περίπτωση σου.

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...