Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Θα γίνω περήφανός κάτοχος ένος ipad (μεταχειρισμένου μεν,αλλά κανένα πρόβλημα :)) και ψάχνω για πρόγραμμα. Βρήκα της wind για 30 GB με 25 ευρώ το μήνα:

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-me-sumvolaio/wind-mobile-broadband/

 

Νομίζω είναι πολυ οικονομικό και στις περιοχές που κινούμαι δεν είχα ποτέ κανένα ιδιαίτερο θέμα με τη wind, οπότε θεωρώ ότι δεν θα έχω πρόβλημα με την κάλυψη. Έχει κανείς υπόψη του κάτι καλύτερο?

 

Μπορείς να το ψάξεις και μόνος σου, αλλά αυτή τη στιγμή νομίζω πως το συγκεκριμένο είναι το πιο οικονομικό πακέτο που υπάρχει στην αγορά. Και έπειτα με 30GB δε νομίζω ότι θα χρειαστείς κάτι παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ψάξεις και μόνος σου, αλλά αυτή τη στιγμή νομίζω πως το συγκεκριμένο είναι το πιο οικονομικό πακέτο που υπάρχει στην αγορά. Και έπειτα με 30GB δε νομίζω ότι θα χρειαστείς κάτι παραπάνω ;)

 

Ακριβώς, τα 30 GB είναι υπερ αρκετά για ότι χρειαστείς και η τιμή στα 24,90 είναι χώμα

ck
Link to comment
Share on other sites

Στα Wind to all σε ποιο νούμερο στέλνουμε sms για να μάθουμε υπόλοιπο σε ομιλία, sms και ίντερνετ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1270.............:)

 

Αυτό είναι για κλήση.

Στο ίδιο στέλνουμε και sms?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...λοιπον ο πατερας μου εχει το κινητο αλλα και το σταθερο στην wind...νομιζω εχει το wind to all 35 στο κινητο και εχουμε μετα σταθερο απεριοριστα προς ολα τα σταθερα και ιντερνετ εγω θελω να αγορασω το xperia p με την επιδοτηση ξερετε περιπου ποσο θα μηωθει η τιμη του απο 300 ευρω που κανει?
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ να ρωτήσω κάτι που το έχω ως απορία και ίσως ξέρει κάποιος κάτι..Έχω καρτοκινητό wind εδω και 10-15 χρόνια..Δικαιούμαι άραγε τίποτε για όλα αυτα τα χρόνια ή μόνο τα συμβόλαια?
Link to comment
Share on other sites

Νέα προγράμματα wind to all

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

(αν και το wind to all 50 στα 35€ το έχει on line εδώ και καιρό)

Link to comment
Share on other sites

Νέα προγράμματα wind to all

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

(αν και το wind to all 50 στα 35€ το έχει on line εδώ και καιρό)

Είτε τα χουν παίξει τα μάτια μου από τη δουλειά ή δεν έχουν αλλάξει τίποτα από τα ήδη υπάρχοντα.... Ελέξτε το παραπάνω λινκ με το δελτίο τύπου των "μέχρι τώρα" wind2all: http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=270

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα νεα προγραμματα αν δεν ειχα την πιστωτικη της cosmote που εχω εκπτωση θα το σκεφτομουν σοβαρα ειδικα το 60αρι με 35 ευρω ειναι ολα τα λεφτα μπραβο wind cosmote βλεπε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στις 22/1 ζήτησα τη διακοπή του συμβολαίου μου και τη μετατροπή του σε F2G. Ως ημερομηνία της αλλαγής ορίστηκε η 19/2. Συνήθως δεν επικοινωνούν από την εταιρεία να αντιπροτείνουν κάτι καλύτερο (από συμβόλαιο) πριν διακόψεις οριστικά τη σύνδεση; Μέχρι τώρα δε με έχει ενοχλήσει κάποιος πάντως.

 

Φυσιολογικά θα σε πάρουν.. Μην βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...λοιπον ο πατερας μου εχει το κινητο αλλα και το σταθερο στην wind...νομιζω εχει το wind to all 35 στο κινητο και εχουμε μετα σταθερο απεριοριστα προς ολα τα σταθερα και ιντερνετ εγω θελω να αγορασω το xperia p με την επιδοτηση ξερετε περιπου ποσο θα μηωθει η τιμη του απο 300 ευρω που κανει?

 

καλυτερα αγορασε το απο καποιο μαγαζι που το δινει φτηνα δες στο skroutz (240-250) και βαλε στο λογαριασμο του κινητου να ερχεται μειωση, λογικα θα εχετε και μειωμενο παγιο λογο σταθερου κινητου αρα υπολογιζε 30-40 ευρω επιδοτηση να εχετε

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικά χτες από το 1270 έμαθα ότι μου ενεργοποίησαν και τα δωρεάν 120sms που μου είπαν για να μείνω στην Wind με προσφορά το Wind to All 30 στα 16€.

Tρελή βλακεία να μην έχει μια εφαρμογή να τα τσεκάρεις όπως η Voda..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικά χτες από το 1270 έμαθα ότι μου ενεργοποίησαν και τα δωρεάν 120sms που μου είπαν για να μείνω στην Wind με προσφορά το Wind to All 30 στα 16€.

Tρελή βλακεία να μην έχει μια εφαρμογή να τα τσεκάρεις όπως η Voda..

Μπορείς να κανείς ενημέρωση υπολοίπου στο 1270, όσο για την εφαρμογή πιστεύω πως σύντομα θα την δούμε στ κοντινό μας App Store :)

Link to comment
Share on other sites

Στειλε κενο μυνημα στο 19098 και δες ποσους ποντους εχεις στο win club...!!!
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο για το Wind Οne L που θα το δω γιατί μόνο για κινητή χρήση έχει υπολοιπο...
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο για το Wind Οne L που θα το δω γιατί μόνο για κινητή χρήση έχει υπολοιπο...

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα για ενημέρωση ούτε στα mb ούτε στα 1500' που έχεις πρός σταθερά.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το μήνυμα της φίλης πιο πάνω για το πρόγραμμα mοbile broadband της wind που δίνει 30gb με 24.99 ευρώ το μήνα, η ερώτησή μου είναι εάν μπορείς να το βάλεις μόνο για 2-3 μήνες; ΓΙΝΕΤΑΙ; (Δεν θα πάρω ούτε το stick ούτε το mifi για να μην υπάρχει επιδότηση συσκευής). Στην περίπτωση αυτή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα για τόσο μικρό χρονικό διάστημα; (2-3 μήνες) και μετά να το διακόψεις;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα νεα προγραμματα αν δεν ειχα την πιστωτικη της cosmote που εχω εκπτωση θα το σκεφτομουν σοβαρα ειδικα το 60αρι με 35 ευρω ειναι ολα τα λεφτα μπραβο wind cosmote βλεπε

 

Δεν πιστεύω ότι οι ΟΤΕτζήδες θα αλλάξουν τροπάρι. Παρόλα αυτά αργά και σταθερά η Wind ανεβαίνει, αφού είναι η μόνη που προσφέρει "σωστές" χρεώσεις. Το λέω από προσωπική εμπειρία, μιας και έφυγα από τη Voda και πήρε ύστερα από καιρό ανάσα το πορτοφόλι μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα για ενημέρωση ούτε στα mb ούτε στα 1500' που έχεις πρός σταθερά.

 

Και το νουσας εχει χρεωση ανα λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι για τον father, τωρσ εχει το cosmote 45 και πληρωνει καπου εκει (12μηνο συμβολαιο - χωρις να παρει συσκευη) εχοντας 25 ωρες προς cosmote/σταθερα και 4μιση ωρες αν θυμαμαι καλα προς τα αλλα.

 

Μιλαει γυρω στο 4ωρο σε σταθερα,2 ωρες σε Cosmote και αλλες 2 προς Voda/Wind.

 

Υπαρχει κατι καλυτερο; Βασικα λεει οτι θα μειωσει την επικοινωνια του και σκεφτεται να δινει κανενα 30αρι...

 

(Θα ρωτησω και στο Voda thread για να δω και εκει τι παιζει)

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω για το θεμα που ειχε προκυψει με την ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ απο τον οκτ 2012 της αλλαγης-προς τα κατω- παγιου στην εταιρεια wind,αν δεν παρελθει 9μηνο σε 12 μηνο συμβολαιο η 15μηνο σε 18μηνο συμβολαιο.ειχα στειλει email στην eett μετα απο παροτρυνση συνφορουμιτη και τελικα απο τις 22/12/2012 που εστειλαν email καταγγελιας σημερα μου ηρθε email απο την wind να διαλεξω σε ποιο παγιο-ακομα και χαμηλοτερο του M που ειμαι τωρα- θελω να μεταβω!η αλητεια της εταιρειας δεν περασε και παροτι μου κανουν αυτη την "χαρη" ,τον ιουνιο που τελειωνει το συμβολαιο μου θα κανω φορητοτητα απο μια εταιρεια στην οποια ειμαι απο την πρωτη εβδομαδα λειτουργιας της καπου το 1994 αν θυμαμαι καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...