Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει η wind κάποιο site για free sms όπως η Cosmote??

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια υπηρεσία από την Wind...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες ο πρωτος λογαριασμος απο Wind Καρτοσυνδεση 25 (Ειχα κανει αιτηση στις 7/11 νομιζω).Το θεμα ειναι οτι μου ηρθε 42,κατι ευρω...ενω στο καταστημα μου ειπε οτι πληρωνω παγιο 30 ευρω!Μηπως ξεχασαν να αναφερουν οτι δεν εχει ΦΠΑ η τιμη ή υπαρχει καποιος αλλος λογος?Γιατι διπλα απο το 30 ευρω στο λογαριασμο εγραφε και 23 % ΦΠΑ ...Περιεργα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος λογαριασμός είναι για περισσότερο από 1 μήνα. Μέχρι και 1.5 μήνα. Κοίτα για πόσο διάστημα γράφει ο λογαριασμός.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες ο πρωτος λογαριασμος απο Wind Καρτοσυνδεση 25 (Ειχα κανει αιτηση στις 7/11 νομιζω).Το θεμα ειναι οτι μου ηρθε 42,κατι ευρω...ενω στο καταστημα μου ειπε οτι πληρωνω παγιο 30 ευρω!Μηπως ξεχασαν να αναφερουν οτι δεν εχει ΦΠΑ η τιμη ή υπαρχει καποιος αλλος λογος?Γιατι διπλα απο το 30 ευρω στο λογαριασμο εγραφε και 23 % ΦΠΑ ...Περιεργα πραγματα.

 

Δεν είναι καθόλου περίεργα!

 

Αν ενεργοποιήθηκες και 7/11 ο πρώτος λογαριασμός έχει ημερομηνία έκδοσης 19/11

Οπότε πληρώνεις μια αναλογία 12 ημερών.

Ένα ολόκληρο πάγιο περίπου 25,5€ και ακόμα κάτι λιγότερο από το μισό

 

Οπότε πάγιο με ΦΠΑ είσαι στα 25+15 περίπου...

Όλα αυτά για τον πρώτο λογαριασμό!

 

Με τον δεύτερο θα ξεκαθαριστεί!

Το πάγιο είναι 25,5€ με τέλη κινητής πάς στα 29€ περίπου

 

Έχει την ιδιοτροπία αυτή η καρτοσύνδεση επειδή υπάρχει σταθερή ημερομηνία έκδισης του λογαριασμού!

 

PS: Αν κάποιος ενεργοποιηθεί 20 του μήνα ο λογαριασμός θα εκδοθεί 19 του επόμενου! Οπότε μιλάμε για ακριβώς 2 πάγια!

 

Στην περιπτωση σου αν περάσεις από κάποιο μαγαζί μπορούν να σουν πουν ποτε ενεργοποιήθηκες!

Link to comment
Share on other sites

@stefa: οταν καποτε θα κανεις φορητοτητα/αποσυνδεση, απο τη στιγμη που πληρωνεις 1 παγιο μπροστα, φροντισε να βγει πρωτα ο τελευταιος λογαριασμος και μετα να πληρωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις στο περιπου τις επιδοτησεις της WIND στα προγραμματα XS,S,M,L,XL... :confused: Edited by Kostasvr
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο ισχυουν τα νεα προγραμματα συμβολαιου. Χαμος στο ισωμα!!!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο ισχυουν τα νεα προγραμματα συμβολαιου. Χαμος στο ισωμα!!!!!

εβγαλε η wind νεα προγραμματα συμβολαίων;; δεν ειδα κατι ουτε στο σαιτ της, μηπως τα μπλέξες με voda και cote;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε η wind νεα προγραμματα συμβολαίων;; δεν ειδα κατι ουτε στο σαιτ της, μηπως τα μπλέξες με voda και cote;

 

Στη εν λογο εταιρεια δουλευω, λες να μη ξερω τι βγαζει? Δεν υπαρχουν ακομη στην ιστοσελιδα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα προγράμματα που θα είναι διαθέσιμα από αύριο, κόβουν τα δωρεάν MMS και τις δωρεάν βιντεοκλήσεις, μειώνουν τον χρόνο ομιλίας και τα γραπτά μηνύματα προς άλλα δίκτυα και απλώς... αυξάνουν ελάχιστα τα MB για ίντερνετ!

Ενδεικτικά να αναφέρω το WIND M, που μέχρι σήμερα δίνει με 45 ευρώ (+12% φόρος κινητής) 1500 λεπτά και μηνύματα προς wind, Q, σταθερά - 250 λεπτά και μηνύματα προς vodafone, cosmote - 250 mms προς όλους, 250 λεπτά βιντεοκλήσεων προς όλους και 250 mb internet.

Από αύριο, στην ίδια τιμή παραμένουν τα 1500 προς wind, Q, σταθερά - γίνονται 130 τα λεπτά ομιλίας και 75 τα sms προς vodafone και cosmote, κόβονται τα mms και οι βιντεοκλήσεις ενώ αυξάνονται τα mb σε 350!

 

Απορώ με ποια λογική έγιναν οι αλλαγές... και με ποια λογική τα επικοινώνησαν στα σημεία πώλησης με τον τίτλο:

Νέα Προγράμματα Συμβολαίου

Απλά, Κατανοητά & Οικονομικά

για Απεριόριστη & Ελεύθερη Επικοινωνία!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το XL1000 περαμενει. Οσοι προλαβετε τρεξτε μεχρι τις 9κ30 για medium Large, ειναι προγραμματα που θα κρατησετε για μια ζωη.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

κριμα και ελεγα να κανω αιτηση για νεο συμβολαιο! τι με νοιαζει αυτη εχασε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τελικα, απο τη στιγμη που ολες οι εταιριες μειωσαν τα λεπτα και sms προς τριτους, η φιλοσοφια 'μονοπωλιο' βασιλευει... Και εγω τους ρωταω 'με τι φόντα' προσπαθουν να το κανουν? Εδω η κοσμοτε με σχεδον 50% και εχει προβληματα υπερφορτωσης...
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις πληροφορια απο ''μεσα'' αν προκειται να γινει καμια αμεση αλλαγη στα προγραμματα οπως εκαναν οι cosmote και voda γιατι εχω flexy 35 και σκεφτομαι να παω wind M .Aς απαντησει καποιος αν εχει καποια πληροφορια γιατι εχω επιδοτηση τον Φεβρουαριο και αν ειναι να γινει καποια αλλλαγη μαλλον θα αλλαξω νωριτερα...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Aρε την πατησα και το περιμενα .Λετε αν αυριο πρωι πρωι παω σε καταστημα να μπορουν να με πανε στο παλιο wind M? Με σημερινη ημερομηνια ίσως ?Kαποιος φιλος απο καταστημα?καμια βοηθεια?

Μπας και μπορω να κανω κατι τηλεφωνικα? λεω τωρα?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Aρε την πατησα και το περιμενα .Λετε αν αυριο πρωι πρωι παω σε καταστημα να μπορουν να με πανε στο παλιο wind M? Με σημερινη ημερομηνια ίσως ?Kαποιος φιλος απο καταστημα?καμια βοηθεια?

 

Πηγαινε πρωι σε πρωι σε καταστημα΄μπορει να μην εχει αλλαξει το passport και να επιτρεψει την αλλαγη, αν σου λενε οχι χωρις να το ελεξουν στειλε μου pm να σου πω αν σαφηνει το passport η οχι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε πρωι σε πρωι σε καταστημα΄μπορει να μην εχει αλλαξει το passport και να επιτρεψει την αλλαγη, αν σου λενε οχι χωρις να το ελεξουν στειλε μου pm να σου πω αν σαφηνει το passport η οχι.

δε νομιζω..

 

anergos@ αμα θες παρε 1260..προλαβαινεις δε προλαβαινεις

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί συνδρομητές παραμένουμε ως έχουμε?

Αν για κάποιον λόγο θα θέλαμε να μπούμε στο νέο πρόγραμμα, τι γίνεται?

Έχω το παλιό S και θέλω να μπω στο νέο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικα δεν παιζει κατι?να κανω αλλαγη προγραμματος.

παρε σου λεω!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παρε σου λεω!!

 

πηρα την εκανα την αλλαγη.Με βεβαιωσανε οτι ειναι με τις παλιους χρονους .

Αν δω οτι ισχυουν οι παλιοι τι μπορω να κανω?

Υπαρχει περιπτωση να ισχυσουν οι παλιοι ?λεω...μπας

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...