Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω κατι: υπαρχει η δυνατοτητα να μεταβιβαστει μια συνδεση σε αλλο ατομο αν ειναι λογιστικα τακτοποιημενη με τη Wind πριν τη ληξη της 12μηνης παραμονης; (το ρωταω αυτο γιατι εχω ενα αρκετα βολικο νουμερο για επαγγελματιες)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι: υπαρχει η δυνατοτητα να μεταβιβαστει μια συνδεση σε αλλο ατομο αν ειναι λογιστικα τακτοποιημενη με τη Wind πριν τη ληξη της 12μηνης παραμονης; (το ρωταω αυτο γιατι εχω ενα αρκετα βολικο νουμερο για επαγγελματιες)

Ναι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Είμαι στην Vodafone με 15 ώρες ομιλίας και μηνύματα και φτάνω κοντά στα 200 ευρώ λογαριασμό. Πιστεύω ότι θα με βόλευε πολύ το Flexy 125 γιατί υπάρχουν μήνες που στέλνω πολλά μηνύματα και δεν μιλάω τόσο και το αντίθετο. Ερώτηση τώρα βασική. Το νούμερο είναι πολύ εύκολο και λέω να πάω για φορητότητα. Τι θα παίξει; Υπάρχει επιδότηση συσκευής για το πρόγραμμα ("125") που σκέφτομαι κι αν ναι πόσο πάνω κάτω, γνωρίζει κανείς;
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σύμφωνα με τις νέες τιμές που ισχύουν από 2 Αυγούστου στα Flexy, συμφέρει καλύτερα να στέλνεις MMS παρά SMS , ειδικά αν έχεις να γράψεις πολλά και σου βγαίνει 5-6 μηνύματα... :p

 

Αλήθεια, στο MMS υπάρχει κάποιο όριο στον αριθμό των λέξεων? Δε νομίζω ε... ? :happy:

Link to comment
Share on other sites

το 1260....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια απαράδεκτη έλειψη από την Wind είναι οτι στο non-stop οικογενειακό αναφέρει οτι για δύο συνδέσεις με συμβόλαιο μπορεί να επιλεχτεί η επιλογή απεριόριστης επικοινωνίας (ομιλία/SMS/MMS) με 16ευρώ.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1140

Πολύ ωραία, απλά όταν πήγα να το κάνω μου είπαν οτι δεν ισχύει αν το ένα συμβόλαιο είναι το Flexy Zero ή το Wind 1.

Σοβαρά; Και γιατί δεν το αναφέρει το site; Επίσης συμβόλαια δεν θεωρούντε τα παραπάνω δύο;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS… στους τελευταίους δυο λογαριασμούς μου, από τους οποίους τον πρώτο ποτέ δεν έλαβα, έχουν γίνει χρεώσεις σε νούμερα 90κατι… όλες οι κλήσεις φαίνεται ότι έγιναν ανάμεσα στις 03:00 με 05:00 το πρωί… οι κλίσεις αυτές δεν έγιναν ποτέ… ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μιας και το κινητό το έχω για να καλώ και με καλούν συγκεκριμένα νούμερα και το βράδυ το κλείνω!!!

 

 

Παίρνοντας τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Wind…

 

Πρώτον δεν με αφήνουν να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού!!!!

 

Δεύτερον στα στοιχεία μου υπάρχει αλλαγή στο νούμερο της ταυτότητας!!!

 

Τρίτον στο πρώτο λογαριασμό, που ποτέ δεν παρέλαβα, αρνούνται να μου τον επανεκδώσουν για να μπορέσω να δω τις χρεώσεις που έγιναν!!!

 

Θέλοντας να μιλήσω με τον υπεύθυνο, αρνήθηκαν οποιαδήποτε και οτιδήποτε βοήθεια σε όλο αυτό το μπέρδεμα λέγοντας… “Το σύστημα αυτά αναφέρει… πρόβλημα σου…”

 

Αναφερόμενος στο ότι θα κάνω καταγγελία μου είπαν: “και δεν κανείς…” σαν να μου έλεγαν θα μα στα κλ@σεις…

 

 

Παιδιά SOS το συνολικό ποσό περνάει τα 500€ και πραγματικά πάνω από 50€ δεν έχω πληρώσει ποτέ τα 2 χρόνια που έχω την σύνδεση…

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Λοιπόν μια απαράδεκτη έλειψη από την Wind είναι οτι στο non-stop οικογενειακό αναφέρει οτι για δύο συνδέσεις με συμβόλαιο μπορεί να επιλεχτεί η επιλογή απεριόριστης επικοινωνίας (ομιλία/SMS/MMS) με 16ευρώ.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1140

Πολύ ωραία, απλά όταν πήγα να το κάνω μου είπαν οτι δεν ισχύει αν το ένα συμβόλαιο είναι το Flexy Zero ή το Wind 1.

Σοβαρά; Και γιατί δεν το αναφέρει το site; Επίσης συμβόλαια δεν θεωρούντε τα παραπάνω δύο;

 

μαλλον δεν διαβασες ολα οσα λεει για τα οικογενειακα προγραμματα.

 

Για την ένταξή σας στα Οικογενειακά Προγράμματα WIND θα πρέπει τουλάχιστον δύο (2) συνδέσεις να είναι με συμβόλαιο, ανάμεσα στα Προγράμματα Χρόνου Ομιλίας WIND 100 - WIND 1000, στα Προγράμματα WIND Flexy 20 - WIND Flexy 125 & στα Αυτόματα Προγράμματα 1 & 2 *.

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=982

Link to comment
Share on other sites

2106158000 παρε και ζητα καποιον υπευθυνο που ασχολειτε με τα θεματα εξ.πελατων. ή ακομα αν μπορεσεις να μιλησεις με το νομικο τμημα..που νομιζω ειναι λιγακι δυσκολο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

"

Δεύτερον στα στοιχεία μου υπάρχει αλλαγή στο νούμερο της ταυτότητας!!!

"

 

αυτό πως το εξηγείς? γιατί και στου πατέρα μου το ιδιο εκαναν

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

και στης αδερφης μου το ιδιο προβλημα !! πηρε τηλεφωνο να ρωτησει ποση επιδοτηση εχει και της ειπανε πως δεν μπορει να της πουνε γιατι το νουμερο της ταυτοτητας ειναι διαφορετικο απο αυτο που εδωσε μεσω τηλεφωνου! και οταν ειπε πως με την ιδια ταυτοτητα περνει την επιδοτηση 10 χρονια τωρα δεν ειχαν απαντηση! τι φταιει ρε παιδια?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Οπαααα για μια στιγμή… δεν είμαι ο μόνος δηλαδή με λάθος στοιχεία… που αλλάχτηκαν από “μόνα” τους… :mad:
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τους πρωτους εξι μηνες το ποσο της επιδοτησης μετα τους εξι μηνες τα παγια για τους επομενους 6.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...