Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα νέο πότε θα βγουν τα Αυτόματα Flexy? Γιατί έτσι όπως τα καναν τώρα άμα βγεις από την ενσωματωμένη χρήση, απλά την γ.......!

teliose!kalitera na eimaste oloi sta programmata wind mono me omilia.

kai as valoume extra paketa sms,an theloume......

apatewnes....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επιδότηση έχει και το wind1?

Έχει επιδότηση μονάχα μετά τον πρώτο χρόνο, και βγαίνει ανάλογα με το μέσο ορο λογαριασμόν που κανεις, καρατσεκαρισμένο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιδότηση μονάχα μετά τον πρώτο χρόνο, και βγαίνει ανάλογα με το μέσο ορο λογαριασμόν που κανεις, καρατσεκαρισμένο!!! :)

nai alla kai me tin proipothesi na allaxeis programma se kapoio allo opou tha exeis pagio.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
nai alla kai me tin proipothesi na allaxeis programma se kapoio allo opou tha exeis pagio.

 

λαθος. παιρνεις επιδοτηση και παραμενεις sto wind1.

αυτό που λες μπορει να γινει ανα πασα στι΄γμή στην διαρκεια του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..Έχω το πρόγραμμα flexy 35 αλλά πληρώνω το 30 και θα θελα να μάθω τι επιδότηση θα πάρω τώρα που κλείνω χρόνο,σε ποιο νούμερο καλώ για να μάθω το ποσό κι αν μετά το χρόνο θα έχω το πάγιο του 30 ή του 35..Ξέρει κανείς;ΑΑ!!Οι πόντοι του wind advantage μπορούν να προστεθούν στην επιδότση για αγορά συσκευής;

 

εγω ειχα πιο ακριβο παγιο και μου εδιναν 85€. τους ειπα αλλαξτε το και καντε το q. εκανα αιτηση για q και με πηραν τηλεφωνο μετα απο κανα δυο μερες και μου εδιναν 200€.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο 1260 και μου είπαν την επιδότηση θα σου την πούνε απο κάποιο κατάστημα και ότι δεν είναι στανταρ ποσό αλλά εξαρτάται από τη συσκευή που θα διαλέξεις!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιδότηση μονάχα μετά τον πρώτο χρόνο, και βγαίνει ανάλογα με το μέσο ορο λογαριασμόν που κανεις, καρατσεκαρισμένο!!! :)

 

Από πότε ρε παιδιά;

 

Εγώ δηλαδή που το έχω από πέρσι τον Απρίλιο ("μετακόμιση" από Q1) δικαιούμαι επιδότηση;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Από πότε ρε παιδιά;

 

Εγώ δηλαδή που το έχω από πέρσι τον Απρίλιο ("μετακόμιση" από Q1) δικαιούμαι επιδότηση;

Yeap! Yeap! Yeap! :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση διακοπής για το συμβόλαιο μου και μετατροπή σε καρτοκινητό... 20 Ιουλίου γίνεται F2G. Πότε θα μπορέσω να κάνω νέο συμβόλαιο με αυτόν τον αριθμό (στην Wind enn.);;;

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση διακοπής για το συμβόλαιο μου και μετατροπή σε καρτοκινητό... 20 Ιουλίου γίνεται F2G. Πότε θα μπορέσω να κάνω νέο συμβόλαιο με αυτόν τον αριθμό (στην Wind enn.);;;

 

 

 

Κανονικά μετά τις 20 Αυγούστου σε κατάστημα WIND. Μπορείς ομως να ζητήσεις σε καποιο καταστημα να σε "ξεκλειδωσουν" νωριτερα ;)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω συμβολαιο wind αρκετα χρονια τωρα(αρχικα με καρτα,6-7 χρονια συμβολαιο,συνολο γυρω στα 10 το συγκεκριμενο νουμερο),το τελευταιο δωδεκαμηνο εκανα πανω απο 3000€ λογαριασμους,και μου δινουν 150 € επιδοτηση!να πανε να γ....ουν,οταν δεν εκτιμουν εναν παλιο,σταθερο,καλοπληρωτη και "κουβαρντα" πελατη και καθε φορα που θες να κατεβεις παγιο σε χρεωνουν,και για να ξανακατεβεις πρεπει να περασουν 4 μηνες,και εντελως γελοια επιδοτηση.το αστειο ειναι οτι παραπονεθηκα για το υψος της επιδοτησης,και μου ειπαν :"θελετε να κανουμε μια αιτηση μηπως αυξηθει η επιδοτηση σας?" "βεβαιως,ευχαριστω πολυ!για τι διαφορα μιλαμε?" "8-10€ περιπου..." μιλαμε για κοροιδια,στα ορια της αλητειας...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Εγω παιδια εχω συμβολαιο wind αρκετα χρονια τωρα(αρχικα με καρτα,6-7 χρονια συμβολαιο,συνολο γυρω στα 10 το συγκεκριμενο νουμερο),το τελευταιο δωδεκαμηνο εκανα πανω απο 3000€ λογαριασμους,και μου δινουν 150 € επιδοτηση!να πανε να γ....ουν,οταν δεν εκτιμουν εναν παλιο,σταθερο,καλοπληρωτη και "κουβαρντα" πελατη και καθε φορα που θες να κατεβεις παγιο σε χρεωνουν,και για να ξανακατεβεις πρεπει να περασουν 4 μηνες,και εντελως γελοια επιδοτηση.το αστειο ειναι οτι παραπονεθηκα για το υψος της επιδοτησης,και μου ειπαν :"θελετε να κανουμε μια αιτηση μηπως αυξηθει η επιδοτηση σας?" "βεβαιως,ευχαριστω πολυ!για τι διαφορα μιλαμε?" "8-10€ περιπου..." μιλαμε για κοροιδια,στα ορια της αλητειας...

 

δηλαδή δινεις μεσο ορο 250 ευρώ τον μήνα?

Δεν μας εξηγεις ομως. τι ειναι αυτα τα χρηματα? περιαγωγη-roaming? μηνυματα? ομιλια? τι?

και οταν κανει αιτημα για αυξηση επιδοτησης μπορει από 150 να γινει και 200.

 

Αλλά πες μας τι ειναι τα 3000 που λες οτι εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

Οι λογαριασμοι που εκανα,ηταν από ομιλια,μυνηματα και ιντερνετ,ειχα κανα δυο των 400+ €,μερικους των 200,καποιους 100 αλλα και μερικους των 50€,

απο το δικο μου οπτικο πρισμα,(και για την τσεπη μου,και του καθε μεσου ελληνα χαμηλομισθου φανταζομαι),δεν ηταν και λιγα τα λεφτα,και οχι δεν κανω σταθερα τετοιους λογαριασμους,αλλα φετος εκανα,και θα περιμενα μια κινηση "εκτιμησης" ας πουμε,σαν παροχος υπηρεσιων προς πελατη για ενα καλο ποσο που εκταμιευσα(και για την υποχρεωση μου να τους πληρωνω οτι και να γινει για ενα χρονο ακομα,για να μην ξεχνιομαστε),οσο για το ποσο που λες,μετα απο εντονη διαμαρτυρια μου (και αφου μου ειχαν ανεβασει ηδη το ποσο απο τα 120 στα 150!!!)

μου ειπαν να κανω αιτηση,και αααν εγκριθει,θα παω στην επομενη κατηγορια,δλδ λεει,περιπου 10€ ακομα

Χαχαχαχαχαχα,τελειως προκλητικοι και ηλιθιοι...σε ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε,αλλα δεν ειναι να το ψαχνει κανεις τελικα,οι τυποι νομιζουν οτι ηρθαμε απο κανα τριτοκοσμικο μερος,για αυτο και θα ξεχασουν τη δικη μου,μικρη τσεπη,επρεπε να ακουσεις αντιμετωπιση,οταν τους ανεφερα τα ποσα που ειχα πληρωσει και μου μιλαγαν με στυλακι οτι αυτα που εγω λεω πολλα,ειναι αστεια...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσφατα μετα απο δικη μου εντολη μπηκα απο το wind flezy zero στο wind flexy 20 αυτο ειναι το δευτερο κινητο και σκεφτικα αφου μου ερχεται που μου ερχεται ο λογ/σμος ανεβασμενος καμια φορα λεω να το βαλω να παρω και μεγαλυτρη επιδοτηση.

Αλλα μετα τον πρωτο λογ/σμο ειδα οτι δν με συμφερει και θελω να παω στο προγραμμα που ημουν?

Γινεται ?

θα πληρωσω κατι εξτρα?

με το ποσο της επιδοτησης τι γινεται ? (πηρα προσφατα)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οι λογαριασμοι που εκανα,ηταν από ομιλια,μυνηματα και ιντερνετ,ειχα κανα δυο των 400+ €,μερικους των 200,καποιους 100 αλλα και μερικους των 50€,

απο το δικο μου οπτικο πρισμα,(και για την τσεπη μου,και του καθε μεσου ελληνα χαμηλομισθου φανταζομαι),δεν ηταν και λιγα τα λεφτα,και οχι δεν κανω σταθερα τετοιους λογαριασμους,αλλα φετος εκανα,και θα περιμενα μια κινηση "εκτιμησης" ας πουμε,σαν παροχος υπηρεσιων προς πελατη για ενα καλο ποσο που εκταμιευσα(και για την υποχρεωση μου να τους πληρωνω οτι και να γινει για ενα χρονο ακομα,για να μην ξεχνιομαστε),οσο για το ποσο που λες,μετα απο εντονη διαμαρτυρια μου (και αφου μου ειχαν ανεβασει ηδη το ποσο απο τα 120 στα 150!!!)

μου ειπαν να κανω αιτηση,και αααν εγκριθει,θα παω στην επομενη κατηγορια,δλδ λεει,περιπου 10€ ακομα

Χαχαχαχαχαχα,τελειως προκλητικοι και ηλιθιοι...σε ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε,αλλα δεν ειναι να το ψαχνει κανεις τελικα,οι τυποι νομιζουν οτι ηρθαμε απο κανα τριτοκοσμικο μερος,για αυτο και θα ξεχασουν τη δικη μου,μικρη τσεπη,επρεπε να ακουσεις αντιμετωπιση,οταν τους ανεφερα τα ποσα που ειχα πληρωσει και μου μιλαγαν με στυλακι οτι αυτα που εγω λεω πολλα,ειναι αστεια...

 

 

 

Απο την στιγμη που εχεις τετοιους λογαριασμους θα εχεις σιγουρα ποντους AVANTAGE. Αυτο σημαινει αρκετα χρηματα παραπανω (επιπλεον των 150) επιδοτηση. Περνα απο ενα καταστημα να δεις ποσους ποντους εχεις συγκεντρωσει (ανα 1000 ποντους δικαιουσε 25 ευρω επιπλεον). ;)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

1600 ποντους εχω,ειχα καταναλωσει καποιους :-(,αν και το θεμα μου,δεν ειναι η εκπτωση επειδη δεν εχω χρηματα,τα λεφτα τα εχω μαζεψει,ειναι η αντιμετωπιση τους μωρε,που ειναι εντελως γαιδουρινη και υποτιμητικη,μου την εσπασαν πολυ,ο κολητος μου,στη vodafon,με ιδιο συνολο λογαριασμων,αλλα παγιο των 100€ περιπου,πηρε το ν95 8g,με 200€
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
1600 ποντους εχω,ειχα καταναλωσει καποιους :-(,αν και το θεμα μου,δεν ειναι η εκπτωση επειδη δεν εχω χρηματα,τα λεφτα τα εχω μαζεψει,ειναι η αντιμετωπιση τους μωρε,που ειναι εντελως γαιδουρινη και υποτιμητικη,μου την εσπασαν πολυ,ο κολητος μου,στη vodafon,με ιδιο συνολο λογαριασμων,αλλα παγιο των 100€ περιπου,πηρε το ν95 8g,με 200€

 

οσον αφορατην vodafone είναι χειροτερη στις επιδοτησεις. γενικα ομως και στα 3 δικτυα πανω κατω τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω,ο φιλος μου παντως οντως πηρε τετοια φοβερη επιδοτηση,μετα απο τσακωμους αλλα την πηρε,και εμενα οντως μου προσφερθηκε η γελοια,οποτε δεν μιλαμε για στανταρ πραγμα,στην περιπτωση μου εγινε το αντιστροφο
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορατην vodafone είναι χειροτερη στις επιδοτησεις. γενικα ομως και στα 3 δικτυα πανω κατω τα ιδια ειναι

 

Αυτό μου είπαν και από κατάστημα Wind και επέμεναν αλλά το είδα με τα μάτια μου ότι δεν ισχύει βλέποντας από φίλο μου που πήραμε την ίδια περίοδο επιδότηση. Με 8 Ευρώ λιγότερα μηνιαίως (κατά μέσο όρο) στους λογαριασμούς πήρε 18 Ευρώ περισσότερα επιδότηση στη Vodafone από όσα πήρα εγώ στη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Αυτό μου είπαν και από κατάστημα Wind και επέμεναν αλλά το είδα με τα μάτια μου ότι δεν ισχύει βλέποντας από φίλο μου που πήραμε την ίδια περίοδο επιδότηση. Με 8 Ευρώ λιγότερα μηνιαίως (κατά μέσο όρο) στους λογαριασμούς πήρε 18 Ευρώ περισσότερα επιδότηση στη Vodafone από όσα πήρα εγώ στη Wind.

 

μα δεν μετρανε μονο οι λογ/μοι.

ακόμα και οι εισερχομενες επηρεαζουν την επιδοτηση. ειδικα αν εχεις εισερχομενες από διαφορετικό δικτυο απο το δικο σου.

 

είναι τα ιδια λεμε. υπάρχουν βεβαια και οι προσφορες. Τώρα πχ η wind δινει 100 ευρώ επιπλέον επιδότηση για το motorola v8.

Είναι πολλά που δεν ξερουμε. Ηvodafone εδινε 50 ευρώ επιπλέον επιδοτηση αν κατα την αναβαθμιση ενεργοποιουσες το internet.kai μετα πηγαινες την επομενη και το εβγαζες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσφατα μετα απο δικη μου εντολη μπηκα απο το wind flezy zero στο wind flexy 20 αυτο ειναι το δευτερο κινητο και σκεφτικα αφου μου ερχεται που μου ερχεται ο λογ/σμος ανεβασμενος καμια φορα λεω να το βαλω να παρω και μεγαλυτρη επιδοτηση.

Αλλα μετα τον πρωτο λογ/σμο ειδα οτι δν με συμφερει και θελω να παω στο προγραμμα που ημουν?

Γινεται ?

θα πληρωσω κατι εξτρα?

με το ποσο της επιδοτησης τι γινεται ? (πηρα προσφατα)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αριθμός που στέλνεις μήνυμα και σου στέλνει πόσο δωρεάν χρόνο στη σύνδεση έχεις ακόμα όπως στη Voda?

Κενό μήνυμα στο 1212.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κενό μήνυμα στο 1212.

 

Ο πατέρας μου που έχει συμβόλαιο στο WIND Flexy 30 και θέλει μερικές φορές να μαθαίνει το υπόλοιπο του αλλά όταν στέλνει ''κενό'' στο 1212 του στέλνουν απαντητικό μήνυμα που λέει:''Έχετε ξεπεράσει το υπόλοιπο σας''. ή κάτι τέτοιο!.Πάντως πόσο έχει κάνει στο συμβόλαιο του στο 1212 δεν το έμαθε!.Μου φαίνεται ''μούφα'' η υπηρεσία του 1212.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...