Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη wind δεν ειναι ουτε αποδεικτικο ταυτοτητας:rolleyes:

Ούτε για τις άλλες είναι ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wind ή Vodafone είναι αυτό?

Και οι δύο το έχουν αυτό.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι λίγο τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί και πληρώνω πολλά ενώ δεν χρειάζεται...

 

Έχω το Flexy 75 και πληρώνω 160?? πάνω κάτω το μήνα.

 

Η χρήση που κάνω είναι:

 

Ομιλία: 1,5 ώρες περίπου. Μία ώρα σε άλλες εταιρείες και μισή σε Wind.

 

SMS:: 1300 το μήνα. Από τα οποία 1000 σε Wind και 300 σε άλλες εταιρείες.

 

 

Είδα όλα τα πακέτα και έχω καταλήξει ότι σε σύνδεση μάλλον με βολεύει το βασικό Wind1. Απίστευτο αλλά έτσι νομίζω...

 

 

Μήπως όμως με βολεύει να το γυρίσω σε καρτοκινητή?? Να βάζω 50-80? και να μου κρατάει όλο τον μήνα? Έχει διάφορα πακετάκια από ότι είδα και μπερδεύτηκα κιόλας...

 

Για πείτε ρε παιδιά....:blink::worry:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι λίγο τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί και πληρώνω πολλά ενώ δεν χρειάζεται...

 

Έχω το Flexy 75 και πληρώνω 160?? πάνω κάτω το μήνα.

 

Η χρήση που κάνω είναι:

 

Ομιλία: 1,5 ώρες περίπου. Μία ώρα σε άλλες εταιρείες και μισή σε Wind.

 

SMS:: 1300 το μήνα. Από τα οποία 1000 σε Wind και 300 σε άλλες εταιρείες.

 

 

Είδα όλα τα πακέτα και έχω καταλήξει ότι σε σύνδεση μάλλον με βολεύει το βασικό Wind1. Απίστευτο αλλά έτσι νομίζω...

 

 

Μήπως όμως με βολεύει να το γυρίσω σε καρτοκινητή?? Να βάζω 50-80? και να μου κρατάει όλο τον μήνα? Έχει διάφορα πακετάκια από ότι είδα και μπερδεύτηκα κιόλας...

 

Για πείτε ρε παιδιά....:blink::worry:

Αν πας στο Wind 1, αυτή η χρήση θα σου κοστίσει περίπου 100-125 ευρώ, χωρίς το τέλος συνδρομητών κινητής.

Δηλαδή θα βγεις λίγο κερδισμένη, και παράλληλα γλιτώνεις και την ελάχιστη χρέωση.

Όμως:

1. δε μπορείς να πας στο Wind 1. Λογικές Wind... :p

2. με τόσα SMS, καλύτερα να πας στο F2G και να αγοράζεις πακέτα των 100 SMS.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι λίγο τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί και πληρώνω πολλά ενώ δεν χρειάζεται...

 

Έχω το Flexy 75 και πληρώνω 160?? πάνω κάτω το μήνα.

 

Η χρήση που κάνω είναι:

 

Ομιλία: 1,5 ώρες περίπου. Μία ώρα σε άλλες εταιρείες και μισή σε Wind.

 

SMS:: 1300 το μήνα. Από τα οποία 1000 σε Wind και 300 σε άλλες εταιρείες.

 

 

Είδα όλα τα πακέτα και έχω καταλήξει ότι σε σύνδεση μάλλον με βολεύει το βασικό Wind1. Απίστευτο αλλά έτσι νομίζω...

 

 

Μήπως όμως με βολεύει να το γυρίσω σε καρτοκινητή?? Να βάζω 50-80? και να μου κρατάει όλο τον μήνα? Έχει διάφορα πακετάκια από ότι είδα και μπερδεύτηκα κιόλας...

 

Για πείτε ρε παιδιά....:blink::worry:

πολλα sms...αν θες περιορισε τα.

αν τα σμς τα στελνεις σε κινητα wind...αυτο που θα σ'εσωνε κυριολεκτικα ειναι το wind max...600 κλησεις σε ολα τα κινητα wind και σταθερα και 1000 μηνυματα σε wind...τα υπολοιπα 300 τα χρεωνεσαι.

παρολαυτα μπορεις να βαλεις και σμς 60-120-300 για μηνυματα εκτος κινητων wind.

τα υπολοιπα βονταφον και κοσμοτε τα χρεωνεσαι (στην ομιλια)

και ολα αυτα?? με 39 ευρω παγιο!!

 

την λυση στην εδωσα και θα γλιτωνεις τα μισα λεφτα! ή μαλλον πανω κατω θα εισαι στα 70-80 ευρω

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Wind 1, αυτή η χρήση θα σου κοστίσει περίπου 100-125 ευρώ, χωρίς το τέλος συνδρομητών κινητής.

Δηλαδή θα βγεις λίγο κερδισμένη, και παράλληλα γλιτώνεις και την ελάχιστη χρέωση.

Όμως:

1. δε μπορείς να πας στο Wind 1. Λογικές Wind... :p

2. με τόσα SMS, καλύτερα να πας στο F2G και να αγοράζεις πακέτα των 100 SMS.

 

Όντως δεν μπορείς να πας στο Wind1!!! Τι ρατσισμός....:ninja:

 

 

πολλα sms...αν θες περιορισε τα.

αν τα σμς τα στελνεις σε κινητα wind...αυτο που θα σ'εσωνε κυριολεκτικα ειναι το wind max...600 κλησεις σε ολα τα κινητα wind και σταθερα και 1000 μηνυματα σε wind...τα υπολοιπα 300 τα χρεωνεσαι.

παρολαυτα μπορεις να βαλεις και σμς 60-120-300 για μηνυματα εκτος κινητων wind.

τα υπολοιπα βονταφον και κοσμοτε τα χρεωνεσαι (στην ομιλια)

και ολα αυτα?? με 39 ευρω παγιο!!

 

την λυση στην εδωσα και θα γλιτωνεις τα μισα λεφτα! ή μαλλον πανω κατω θα εισαι στα 70-80 ευρω

 

Μάλλον για εκεί πάει αν και μπορεί να ταιριάζει και το Wind C Unlimited 2...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Στα συμβόλαια που είναι σε οικογενειακο προγραμμα και έχουν π.χ. 2 ωρες δωρεαν μεταξυ τους, στις 2 αυτες ωρες συμπεριλαμβανονται και κλήσεις 3G; (εικονοτηλεφωνο; )
Link to comment
Share on other sites

Στα συμβόλαια που είναι σε οικογενειακο προγραμμα και έχουν π.χ. 2 ωρες δωρεαν μεταξυ τους, στις 2 αυτες ωρες συμπεριλαμβανονται και κλήσεις 3G; (εικονοτηλεφωνο; )

για να ειμαστε και πιο σαφης,ειναι 1 ωρα το καθε μελος μεταξυ οικογενειακων κλησεων.

και οχι δεν συμπεριλαμβανονται οι βιντεοκλησεις.

 

Ntinouli: τι να το κανεις το wind c unlimited?? αφου θα εχεις wind max

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1: ένα κοσμοτέ συμβόλαιο στο οποίο ο δεύτερος χρόνος λήγει το Φλεβάρη πως μπορώ να το φέρω στη Wind? Πόσο κοστίζει;

 

ερώτηση 2: Από τι αποτελείται ένα οικογενειακό; Πόσα "πάγια" χρειάζονται; Τρια υπάρχοντα καρτοκινητά και ένα συμβόλαιο αν τα βάλω σε οικογενειακό θα πάρω επιδότηση συσκευής για όλα ή για ένα;

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1: ένα κοσμοτέ συμβόλαιο στο οποίο ο δεύτερος χρόνος λήγει το Φλεβάρη πως μπορώ να το φέρω στη Wind? Πόσο κοστίζει;

 

ερώτηση 2: Από τι αποτελείται ένα οικογενειακό; Πόσα "πάγια" χρειάζονται; Τρια υπάρχοντα καρτοκινητά και ένα συμβόλαιο αν τα βάλω σε οικογενειακό θα πάρω επιδότηση συσκευής για όλα ή για ένα;

 

ευχαριστώ πολύ

απαντηση 1: εφοσον ο χρονος ληγει τον Φλεβαρη,θα πληρωσεις το υπολοιπο επιδοτησης στην κοσμοτε για τους μηνες (οκτ-νοεμ-δεκ-ιαν-φεβ)

και δεν κοστιζει τιποτα απο πλευρας wind.

 

Απαντηση 2: ενα οικογενειακο αποτελειτε απο 2 ή και περισσοτερα συμβολαια εξ αρχης κι επειτα ως 3 καρτοκινητα με αυτοματη ανανεωση /μηνα(15-30 ευρω)

επιδοτουνται μονο τα νεα συμβολαια και οχι τα καρτοκινητα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το ένα από τα δυο συμβόλαια που απαιτούνται μπορεί να είναι wind1 ;

εκτός από την αυτόματη ανανέωση ομιλίας στα καρτοκινητά..τι άλλο προσφέρει ένα το οικογενειακό; τα χρηματικά ποσά αυτών των αυτόματων ανανεώσεων μετράνε σαν ποσό όταν πρόκειται να υπάρξει αναβάθμιση συσκευης;

[Είμαστε στην οικογένεια 3 f2g και ένα συμβόλαιο..και ψάχνω μια καλύτερη ενδοοικογενειακή τηλεφωνική λύση]

 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

το ένα από τα δυο συμβόλαια που απαιτούνται μπορεί να είναι wind1 ;

εκτός από την αυτόματη ανανέωση ομιλίας στα καρτοκινητά..τι άλλο προσφέρει ένα το οικογενειακό; τα χρηματικά ποσά αυτών των αυτόματων ανανεώσεων μετράνε σαν ποσό όταν πρόκειται να υπάρξει αναβάθμιση συσκευης;

[Είμαστε στην οικογένεια 3 f2g και ένα συμβόλαιο..και ψάχνω μια καλύτερη ενδοοικογενειακή τηλεφωνική λύση]

 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως

οχι wind1 δεν μπορει να υπαρξει στο οικογενειακο.

θα πρεπει το λιγοτερο παγιο ειναι στα 20ευρω που μπορεις να εχεις.

τωρα μ'ενα συμβολαιο μονο...καλυτερα οι αλλοι με τα καρτοκινητα να σε δηλωσουν για νον στοπ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνει φορητότητα αριθμού από μια εταιρεία προς την Wind σε πόσες ημέρες θα πρέπει να καλέσουν τον χρήστη για να του δώσουν τη νέα κάρτα sim;

 

Ρωτώ γιατί γνωστός που έχει ζητήσει φορητότητα από Cosmote σε Wind από τη Πέμπτη 11/10 ακόμη δεν έχει ειδοποιηθεί και τυπικά στις 26 /10 θα πρέπει να αλλάξει δίκτυο με βάση ότι του είπαν στο κατάστημα που ζήτησε τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

ε οπου να'ναι θα ειδοποιηθει.

μην ανησυχειτε

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika allaksa apo wind 90 se wind 1(proti oloi lete pos apo simvolaia den ginetai).Mou irthe loipon oprotos logariasmos me 20+ evro gia tin energopoisi+kapoies kliseis.Ola kamexri pou ayto tonina mou irthe ena logariasmos tou ipsous ton 90 evro o opoios den inodevotan kan apo analitiko logariasmo.

 

Erotisi.

 

Giati den ipirxe analitikos logariasmos.Logo tis allagis tou simvolaiou prepei na toksanaenrgopoiso?

 

Epeisis giati toso megalos logariasmos?Elege 70 evro kliseis + 10 ta teli sindromiton kai ta ipoloipa fpa.

 

Akoma kai ta 70 gia kliseis ta theoro polla apo tin stigmi pou ipologio se 3-5 ores max!

 

Ti mporo na kano gia na min poiasto lagos?An kai ton plirosa idi...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika allaksa apo wind 90 se wind 1(proti oloi lete pos apo simvolaia den ginetai).Mou irthe loipon oprotos logariasmos me 20+ evro gia tin energopoisi+kapoies kliseis.Ola kamexri pou ayto tonina mou irthe ena logariasmos tou ipsous ton 90 evro o opoios den inodevotan kan apo analitiko logariasmo.

 

Erotisi.

 

Giati den ipirxe analitikos logariasmos.Logo tis allagis tou simvolaiou prepei na toksanaenrgopoiso?

 

Epeisis giati toso megalos logariasmos?Elege 70 evro kliseis + 10 ta teli sindromiton kai ta ipoloipa fpa.

 

Akoma kai ta 70 gia kliseis ta theoro polla apo tin stigmi pou ipologio se 3-5 ores max!

 

Ti mporo na kano gia na min poiasto lagos?An kai ton plirosa idi...

Μήπως σε βάλανε στο Flexy Zero και όχι στο Wind 1;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Oxi stadar,to leo kai pano ston logariasmo 'WIND 1'.

 

Allote ego zero ithela alla i ipallilos epemeine se wind 1.

 

Tespa stin periptosi mou ti ginetai?

 

Epeisis einai kai ayto mideniko teleis pagio?diladi ama den kaneis klii xreonesai teli sindromiton?sto flexy ero apo oti exei idi sizitithei stin periptosi ayti den ekdidetai kan logariasmos.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Oxi stadar,to leo kai pano ston logariasmo 'WIND 1'.

 

Allote ego zero ithela alla i ipallilos epemeine se wind 1.

 

Tespa stin periptosi mou ti ginetai?

 

Epeisis einai kai ayto mideniko teleis pagio?diladi ama den kaneis klii xreonesai teli sindromiton?sto flexy ero apo oti exei idi sizitithei stin periptosi ayti den ekdidetai kan logariasmos.

στον 1ο λογαριασμο γινεται αυτο.

θα σου πει και ο vakalaos

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum,

Δεν γνωρίζω αν είναι το κατάλληλο μέρος αλλά

θα ήθελα να αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία που αφορά την εταιρεία wind και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με καθυστέρηση επιστροφής χρημάτων, από διπλοχρεωμένο λογαριασμό.

Την 27η Ιουλίου αποφάσισα μετά την διαφημιστική καμπάνια σχετικά με το flexy και την προσφορά, όπου ενώ πληρώνεις το πάγιο ενός προγράμματος σε πηγαίνει στο επόμενο στην περίπτωσή μου από το flexy 25 --> flexy30, να κάνω μεταφορά από την cosmote στην wind. Ταυτόχρονα μετά από παραίνεση του καταστήματος που επισκέφτηκα για την συγκεκριμένη ενέργεια, η γυναίκα μου αναβάθμισε το πρόγραμμά της στο flexy 20 και με την ενεργοποίησή του αριθμού μου (7 Αυγούστου) να μετατρέψω τα προγράμματά μας σε οικογενειακό όπου θα είχαμε και μεταξύ μας χωρίς χρέωση επιπλέον 1 + 1 ώρα δωρεάν χρόνο ομιλίας. Μέχρι εδώ όλα όμορφα κι ωραία έτσι πίστευα κι εγώ. Τα προβλήματα άρχισαν από την στιγμή που έφτασε ο πρώτος λογαριασμός με ημερομηνία έκδοσης 7 Αυγούστου μέχρι εκείνη την στιγμή τιμολογήθηκαν οι υπηρεσίες για το ατομικό μου πρόγραμμα πριν την μετατροπή σε οικογενειακό. Και το ποσό προς πληρωμή 45,83 ευρώ!!! Χρέωση υπηρεσιών 33,51ευρώ.Ρε παιδιά για flexy 25 δεν έκανα συμβόλαιο; flexy25 = 25 ευρώ; Ναι μου απαντάνε από το κατάστημα αλλά στον πρώτο λογαριασμό σας βάζουμε δώρο 60sms και 15mms τα οποία αφαιρούνται από τον επόμενο λογαριασμό, καλά λέω κι εγώ που το το ζήτησα αυτό δεν είδα στο συμβόλαιο να αναγράφει κάτι σχετικό αλλά ούτε και στο πρόγραμμα που επέλεξα, το κάνουμε σε όλους η απάντηση και μην ανησυχείτε αφαιρείται στον επόμενο λογαριασμό. Έμεινα ήσυχος κι εγώ αφού το κάνουν σε όλους! Ε; να μην το κάνουν και σε μένα;Σε 15 μέρες όμως και με ημερομηνία έκδοσης 18 Αυγούστου ήρθε κι άλλος λογαριασμός ήταν ο λογαριασμός του οικογενειακού προγράμματος με ποσό 82,57 ευρώ!!! Ξανά στο κατάστημα εγώ βρε παιδιά τι είναι αυτό; Μήπως έπρεπε να έχει αφαιρεθεί κάποιο μέρος από τον προηγούμενο λογαριασμό; Να σημειώσω εδώ ότι στον λογαριασμό σαν πάγιο τέλος αναγράφετε το ποσό των 62.61 ευρώ

flexy 20 + flexy 25 = 62.61 κι εκεί άκουσα το περίεργο ότι ο πρώτος λογαριασμός χρεώνεται με την κανονική τιμή των προγραμμάτων που προσφέρονται δηλαδή flexy 25+ flexy 30 στην περίπτωση την δική μου και οι υπόλοιποι 12 χρεώνονται με την προσφορά!!!

Τελικά μετά από επικοινωνία με το τμήμα λογαριασμών με διαβεβαίωσαν ότι θα γίνει μηδενισμός του ατομικού λογαριασμού και ότι θα ισχύει μόνο ο οικογενειακός μια χαρά λέω κι εγώ και στην πιστωτική μου κάρτα τι θα πώ εγώ που ο λογαριασμός εξοφλείται μέσω αυτής; Θα κάνουμε μια αίτηση κατάργησης της εξόφλησης του λογαριασμού μέσω πιστωτικής και όταν θα έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός θα πληρώσω ότι αναλογεί για την ούτε μια μέρα που είχα ενεργοποιηθεί. Δίκαιο λέω και κάναμε την αίτηση. Έλα μου όμως που όπως συμβαίνει με τον νόμο του μέρφι όταν είναι να πάει κάτι στραβά θα πάει… Η χρέωση πέρασε κανονικά στη πιστωτική κάρτα!!! 5/09 Η ημερομηνία που πέρασε στην κάρτα. Ξανά στο κατάστημα τι κάνουμε τώρα;

Μην ανησυχείτε θα πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό σας, δηλαδή; Θα έχετε έκπτωση το ποσό που έχετε πληρώσει στον επόμενο λογαριασμό, ωραία λέω κι εγώ αν και ας είχαν αρχίσει να με ζώνουν τα φίδια της αμφιβολίας. Έρχεται και ο λογαριασμός 7/09 που αναγράφει την επιστροφή -47,10 ευρώ ωραία λέω σε καλό δρόμο είμαστε κοιτάζω το συνολικό ωφειλόμενο ποσό 0,00 ευρώ. Να τονίσω εδώ ότι σε ότι αφορά τις υποχρεώσεις μου εγώ κανονικά και στην ώρα μου εξοφλούσα τους λογαριασμούς. Πληρώνω και τον οικογενειακό λογαριασμό στο κατάστημα όπου μου έδειξαν και στο σύστημα ότι έχω επιστροφή 47 ευρώ και θα μπούν στον επόμενο λογαριασμό ,κάνω την καρδιά μου πέτρα, αφού τους είπα να πληρώσω την διαφορά μόνο και μου είπαν ότι αυτό δεν γίνεται.Στις 18/09 εκδίδεται ο επόμενος λογαριασμός 50.81 ευρώ και η επιστροφή μάλλον έχει χάσει τον δρόμο της... Τηλέφωνο φυσικά και οι ίδιες διαβεβαιώσεις ότι δεν πρόλαβαν να το περάσουν στο σύστημα αλλά από τον επόμενο μήνα σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση! Και φτάνουμε στις 20/10 όπου επικοινωνώ με το 1260 για να μάθω για να ποσό που θα πρέπει να πληρώσω για μαντέψτε! Δεν είναι και πολύ δύσκολο βέβαια 51.83ευρώ μένω για λίγο πλάκα μου κάνει δεν μπορεί (κι όμως) ρωτάω δεν υπάρχει μήπως κάποια επιστροφή; 47,10 ευρώ; Μισό να κοιτάξω μου λέει, ναι υπάρχει, άρα του λέω χρωστώ 51.83-47.10=4.73 ευρώ. Σωστά; Όχι μου λέει το ποσό αυτό θα επιστραφεί στον επόμενο λογαριασμό… Τελικά έμαθα ότι 11/10 έγιναν οι ενέργειες από το κατάστημα για την επιστροφή 15/10 πέρασε στο σύστημα και ενώ 18/10 είναι η έκδοση του λογαριασμού η επιστροφή δεν πέρασε.

Έχω σκυλομετανοιώσει που έφυγα από την COSMOTE και έχω υποστεί αυτήν την περιπέτεια: τηλέφωνα χρόνο αναμονής ψυχική ηρεμία, γιατί πραγματικά όταν έμαθα ότι δεν έχουν περάσει στον τελευταίο λογαριασμό άρχισα τις φωνές στο παλικάρι της τηλεφωνικής υποστήριξης χωρίς να φταίει αφορούσαν την εταιρεία όμως. Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και τους κατέστησα σαφές ότι αυτό δεν θα μείνει έτσι.

Να ευχαριστήσω όποιον άντεξε την ανάγνωση όλης της ιστορίας μου και παρακαλώ όποιον γνωρίζει που να απευθυνθώ για καταγγελία καθώς και αν πρέπει να πληρώσω όλο τον λογαριασμό ή αν υπάρχει τρόπος να γίνει συμψηφισμός του μέρους του ποσού που μου οφείλουν. Πληρώνεις κανονικά τις οφειλές σου και αυτοί δεν μπορούν να σου επιστρέψουν χρήματα που σου χρωστούν. Επίσης αν κάποιος γνωρίζει αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι στο πρώτο λογαριασμό πληρώνεις το κανονικό ποσό για το πρόγραμμα που λαμβάνεις και ότι πληρώνεις με την τιμή της προσφοράς τους υπόλοιπους 12 μήνες όσο και να έψαξα το συμβόλαιο το μόνο που βρήκα ήταν ότι «η διάρκεια της παρούσης αίτησης ορίζεται σε 12 μήνες δηλαδή αρχίζει την 07/08/2007 και λήγει την 07/08/2008...»

Επίσης ανακάλυψα ότι εάν εντός 30 ημερών από την έκδοση ενός λογαριασμού δεν υποβάλλω αντίρρηση αυτόματα χάνω το δικαίωμα ένστασης.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Loipon telika allaksa apo wind 90 se wind 1(proti oloi lete pos apo simvolaia den ginetai).

 

Φίλε therock την αλλαγή σε Wind-1 την έκανες μέσω 1260 ή από κατάστημα;

 

Αν την έκανες από κατάστημα, ποιό κατάστημα ήταν;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Apo to katastima tis wind keratsiniou stin leoforo dimokratias sta fanaria apenanti apo to everest.

 

Re pedia doste ta fota sas ston provlimatismo mou an mporeite.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το δίπλωμα οδήγησης δεν είναι πάντα αποδεκτό γιατί το ΑΦΜ συνήθως γράφεται manually και δεν είναι τυπωμένο πάνω σε αυτό ;)

 

Γι'αυτό να έχεις επίσημο έγγραφο ή τη βεβαίωση ή από κάποια ΔΕΚΟ λογαρισμό π.χ.

 

Σωστή παρατήρηση αυτή.

 

Για τη wind δεν ειναι ουτε αποδεικτικο ταυτοτητας:rolleyes:

 

Ούτε για τις άλλες είναι ;)

 

Κακώς αυτό, αφού ακόμα και σε δημόσιες υπηρεσίες και σε αστυνομικό έλεγχο στο δρόμο το δέχτηκαν.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιες υπηρεσίες είναι ... δημόσιες υπηρεσίες, για αυτό το δέχτηκαν !!! :lol:

Στον αστυνομικό έλεγχο στο δρόμο το ΑΦΜ είναι άχρηστο, οπότε προφανώς δέχτηκαν το δίπλωμα ως αποδεικτικό ταυτοποίησης προσώπου και όχι ως αποδεικτικό ΑΦΜ... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τι μιλάτε γιατί βαριέμαι να διαβάσω τα μακρόσυρτα μηνύματα...

Πάντως, το δίπλωμα οδήγησης ΔΕΝ είναι αποδεικτικό ταυτότητας! Σε εξακρίβωση στοιχείων μπορεί να το δεχτούν, μπορούν όμως να σε πάνε και στο τμήμα...

Αν σε σταματήσει στο δρόμο η τροχαία, προφανώς ζητάει το δίπλωμα...

Link to comment
Share on other sites

xairetai kiapo mena... ithela ti gnwmi sas...

eimai simvoleo me ti cosmote edw kiena xrono sto 120 (2 wres me 60sms)..

twra paw giananewsi alla skeftika to endexomeno na metafer8w sti wind. de xerw vasika to meletaw akoma.. tha xasw ena simantiki epidotisi apo ti cosmote i opoia einai girw sta 90 eurw analogws ti siskeui tha parw fisika alla apo tin alli ine kapos pio ftino to 2wro me ti wind.. twra apoti akousa i wind den metaferei to ipoloipo to opoio den xrisimopoih8ike ston epomeno mina enw sti cosmote metaferete.. epishw i cosmote den xamilonei to paketo otan gia paradeigma lipw 2-3 mines to kalokeri se alli xwra kai dento xrisimopoiw enw i wind sto katevazei.. einai kialla ta 8etika tis wind opws i enimerwsi tou ipoloipou... ti lete ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...