Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

 

 

7 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ναι έκανα από Nova σε Vodafone και με πήραν πίσω από τη Nova. 
33€ 200/20 FTTH, 23€ 100/10 με 6 πάγια δώρο. Για την υποβάθμιση δεν γινόταν πριν την λήξη του συμβολαίου. Κινητό στα 27€ με 3 πάγια δώρο Unlimited All.

 

6 ώρες πριν, kokalo said:

 

Το έχω κάνει κι εγώ το ίδιο με τον @Nikolas14 σε 3 γραμμές μάλιστα και πήρα:

1 γραμμή με 23€ 100/10 με 6 πάγια δώρο

και 2 γραμμές 24ρες με 18€ με 6 πάγια δώρο

Και φυσικά και στις 3 καρτοκινητό με 1000' και 15GB το μήνα.

1) Ποτε εγινε η αντιπροσφορα απο Νοva ?(πχ 8/24)

2) Προλαβατε να υπαναχωρησετε πριν τις 14 μερες περιθωριο που εχει για υπαναχωρηση γιατι η Νονα ενημερωνετε απο τον αλλο παροχο νομιζω μετα την 14 ημερα ,αρα δεν θα ισχυει η υπαναχωρηση ?

3) Υπογραψατε συμβολαιο με curier με ημερομηνια ,την ημερομηνια της τηλ επικοινωνιας με τον αλλο παροχο που σας εκανε την πρσφορα (vodafone,OTE )η την πραγματικη ημερομηνια υπογραφης ?

4) ενημερωσατε εσεις την nova oτι υπογραψατε συμβολαιο σε αλλη εταιρια στελοντας αντιγραφο στην nova πριν συμπληρωθουν 14 ημερες ?

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, powerup said:

 

 

1) Ποτε εγινε η αντιπροσφορα απο Νοva ?(πχ 8/24)

2) Προλαβατε να υπαναχωρησετε πριν τις 14 μερες περιθωριο που εχει για υπαναχωρηση γιατι η Νονα ενημερωνετε απο τον αλλο παροχο νομιζω μετα την 14 ημερα ,αρα δεν θα ισχυει η υπαναχωρηση ?

3) Υπογραψατε συμβολαιο με curier με ημερομηνια ,την ημερομηνια της τηλ επικοινωνιας με τον αλλο παροχο που σας εκανε την πρσφορα (vodafone,OTE )η την πραγματικη ημερομηνια υπογραφης ?

4) ενημερωσατε εσεις την nova oτι υπογραψατε συμβολαιο σε αλλη εταιρια στελοντας αντιγραφο στην nova πριν συμπληρωθουν 14 ημερες ?

Έγινε με το που είδαν την μεταφορά του κινητού πέρα από το σταθερό, είχα 8 μήνες ακόμα. Δεν μπήκα στην διαδικασία της υπαναχώρησης γιατί παρόλο την προσφορά κρατάμε τα εξής. 

1) Το σταθερό θα πήγαινε ενα μήνα πίσω, το ίδιο και το κινητό. Προσπάθησαν να με πείσουν να μείνω αλλά στο κινητό είχα θέμα εκεί που κινούμαι.

2)Υπεγραψα ήδη σταθερή και κινητή, και σήμερα θα γίνει η ενεργοποίηση του κινητού. Δεν τους ενημέρωσα ότι υπέγραψα απλώς τους είπα αν έδιναν το κινητό στα 21€ θα γυρνούσα πίσω τώρα.  Τα 27€ που ζητάνε είναι πολλά για το δίκτυο τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nikolas14 said:

Έγινε με το που είδαν την μεταφορά του κινητού πέρα από το σταθερό, είχα 8 μήνες ακόμα. Δεν μπήκα στην διαδικασία της υπαναχώρησης γιατί παρόλο την προσφορά κρατάμε τα εξής. 

1) Το σταθερό θα πήγαινε ενα μήνα πίσω, το ίδιο και το κινητό. Προσπάθησαν να με πείσουν να μείνω αλλά στο κινητό είχα θέμα εκεί που κινούμαι.

2)Υπεγραψα ήδη σταθερή και κινητή, και σήμερα θα γίνει η ενεργοποίηση του κινητού. Δεν τους ενημέρωσα ότι υπέγραψα απλώς τους είπα αν έδιναν το κινητό στα 21€ θα γυρνούσα πίσω τώρα.  Τα 27€ που ζητάνε είναι πολλά για το δίκτυο τους.

Εγώ πάντως αφήνω τη Vf και γυρνάω nova, αφού μου έδωσαν το κινητό στα 21 ευρώ με τρεις μήνες δώρο και το σταθερό 50αρα με την eon στα 47 ευρώ και έξι μήνες δώρο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ πάντως αφήνω τη Vf και γυρνάω nova, αφού μου έδωσαν το κινητό στα 21 ευρώ με τρεις μήνες δώρο και το σταθερό 50αρα με την eon στα 47 ευρώ και έξι μήνες δώρο 

Εμένα μου έδωσαν 6 μήνες πάγια στο κινητό στα 27€. 

Οντως τέτοια προσφορά έκαναν;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ πάντως αφήνω τη Vf και γυρνάω nova, αφού μου έδωσαν το κινητό στα 21 ευρώ με τρεις μήνες δώρο και το σταθερό 50αρα με την eon στα 47 ευρώ και έξι μήνες δώρο 

Πολύ ακριβά το σταθερό. Έχω 100 Mbps απεριόριστη ομιλία σε όλα(σταθερά και κινητά)και full pack TV με 45 ευρώ τον μήνα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ πάντως αφήνω τη Vf και γυρνάω nova, αφού μου έδωσαν το κινητό στα 21 ευρώ με τρεις μήνες δώρο και το σταθερό 50αρα με την eon στα 47 ευρώ και έξι μήνες δώρο 

Στην vf εισαι καιρο?

Δεν θα πληρωσης πεναλτι για προωρη αποχωρηση?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Εμένα μου έδωσαν 6 μήνες πάγια στο κινητό στα 27€. 

Οντως τέτοια προσφορά έκαναν;

Ναι. Τους απείλησα ότι θα τους κάνω και αγωγή για τα λάθος πάγια 10 μηνών, ότι θα διακόψω την τηλεόραση και ότι θα διακόψω και τις 12 συνδέσεις τις εταιρικές που έχω στην εταιρεία 

2 ώρες πριν, powerup said:

Στην vf εισαι καιρο?

Δεν θα πληρωσης πεναλτι για προωρη αποχωρηση?

Οχι γιατί έδωσα στο τεχνικό τμήμα το εξοχικό μου που έχει πρόβλημα στην κάλυψη και με άφησαν να φύγω 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Ναι. Τους απείλησα ότι θα τους κάνω και αγωγή για τα λάθος πάγια 10 μηνών, ότι θα διακόψω την τηλεόραση και ότι θα διακόψω και τις 12 συνδέσεις τις εταιρικές που έχω στην εταιρεία 

Οχι γιατί έδωσα στο τεχνικό τμήμα το εξοχικό μου που έχει πρόβλημα στην κάλυψη και με άφησαν να φύγω 

Τίμιο deal πάντως… αν σε καλύπτει καλώς. Εγώ δεν πρόκειται να γυρίσω πάντως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nikolas14 said:

Τίμιο deal πάντως… αν σε καλύπτει καλώς. Εγώ δεν πρόκειται να γυρίσω πάντως.

Ούτε εγώ ήθελα να γυρίσω αλλά ήταν καλές οι τιμές και είπα ότι με έξι μήνες δωρεάν θα αντέξω το μέτριο δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Ούτε εγώ ήθελα να γυρίσω αλλά ήταν καλές οι τιμές και είπα ότι με έξι μήνες δωρεάν θα αντέξω το μέτριο δίκτυο 

Αν θες και τηλεόραση αξιζει. Εγώ στη Vodafone είμαι ευχαριστημένος 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nikolas14 said:

Αν θες και τηλεόραση αξιζει. Εγώ στη Vodafone είμαι ευχαριστημένος 

Κι εγώ ευχαριστημένος είμαι στη Vf, αλλά λόγω των 6 μηνών δώρο και της φθηνής τηλεόρασης επιστρέφω. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και ο κόφτης στην i4s. Θεωρώ ότι θα βελτιωθεί το δίκτυο το επόμενο διάστημα στον Πειραιά με την αναβάθμιση των κεραιών του παλιού δικτύου και βλέποντας και κάνοντας. Εχω και ενα ακόμα νούμερο στην cosmote οπότε με nova και cosmote δεν νομίζω να έχω θέμα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Κι εγώ ευχαριστημένος είμαι στη Vf, αλλά λόγω των 6 μηνών δώρο και της φθηνής τηλεόρασης επιστρέφω. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και ο κόφτης στην i4s. Θεωρώ ότι θα βελτιωθεί το δίκτυο το επόμενο διάστημα στον Πειραιά με την αναβάθμιση των κεραιών του παλιού δικτύου και βλέποντας και κάνοντας. Εχω και ενα ακόμα νούμερο στην cosmote οπότε με nova και cosmote δεν νομίζω να έχω θέμα 

Να μας λες τις εξελίξεις. Το δίκτυο όντως μπορεί να σε δυσκολέψει,αλλά όπως είπε με δύο κάρτες sim θα είσαι εντάξει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Να μας λες τις εξελίξεις. Το δίκτυο όντως μπορεί να σε δυσκολέψει,αλλά όπως είπε με δύο κάρτες sim θα είσαι εντάξει 

Εγώ πιστεύω ότι θα βελτιωθεί. Σύντομα θα αναβαθμιστούν οι κεραίες που έχουν ακόμα παλιό δίκτυο και θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Μέχρι το τέλος του 2024 θα έχουν 90% 5G. Θεωρητικά μέχρι το καλοκαίρι του 2025 θα πρέπει να έχουν φτάσει το 95%. Εννοείται, θα σας ενημερώνω. Η nova έβγαλε πάντως νέες sim, ίδιου μεγέθους με το καρτελάκι της vf

 

 

IMG_8658.jpeg

IMG_8659.jpeg

IMG_8660.jpeg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gv2008 said:

Κι εγώ ευχαριστημένος είμαι στη Vf, αλλά λόγω των 6 μηνών δώρο και της φθηνής τηλεόρασης επιστρέφω. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και ο κόφτης στην i4s. Θεωρώ ότι θα βελτιωθεί το δίκτυο το επόμενο διάστημα στον Πειραιά με την αναβάθμιση των κεραιών του παλιού δικτύου και βλέποντας και κάνοντας. Εχω και ενα ακόμα νούμερο στην cosmote οπότε με nova και cosmote δεν νομίζω να έχω θέμα 

Και εγώ θα σου έλεγα ότι με Cosmote μαζί θέμα δεν έχεις. Εγώ προσωπικά σήμερα με τα 6 πάγια έτοιμος ήμουν να το ακυρώσω αλλά δεν το έκανα. Τη σταθερή ήδη μου την γύρισαν τη δρομολόγηση και αύριο αλλάζω εξοπλισμό.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikolas14 said:

Και εγώ θα σου έλεγα ότι με Cosmote μαζί θέμα δεν έχεις. Εγώ προσωπικά σήμερα με τα 6 πάγια έτοιμος ήμουν να το ακυρώσω αλλά δεν το έκανα. Τη σταθερή ήδη μου την γύρισαν τη δρομολόγηση και αύριο αλλάζω εξοπλισμό.

Εγώ επέστρεψα τελικά, θεώρησα ότι οι 6 μήνες δώρο στα κινητά και το σταθερό αλλά και οι 3 μήνες δώρο στην tv μπορούν να με κάνουν να αντέξω το δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Εγώ επέστρεψα τελικά, θεώρησα ότι οι 6 μήνες δώρο στα κινητά και το σταθερό αλλά και οι 3 μήνες δώρο στην tv μπορούν να με κάνουν να αντέξω το δίκτυο 

Πάντως στην Ανάληψη τώρα που κινούμαι σε σημεία που η Nova έχει 4G η Vodafone παίζει καλύτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Πάντως στην Ανάληψη τώρα που κινούμαι σε σημεία που η Nova έχει 4G η Vodafone παίζει καλύτερα.

Με 5G η Vf?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gv2008 said:

Με 5G η Vf?

Ναι θα δώσω μετρήσεις σύντομα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Ναι θα δώσω μετρήσεις σύντομα.

Λογικά όταν θα αναβαθμίσει και η nova θα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2024 at 6:06 ΠΜ, powerup said:

 

 

On 26/8/2024 at 11:48 ΜΜ, kokalo said:

 

Το έχω κάνει κι εγώ το ίδιο με τον @Nikolas14 σε 3 γραμμές μάλιστα και πήρα:

1 γραμμή με 23€ 100/10 με 6 πάγια δώρο

και 2 γραμμές 24ρες με 18€ με 6 πάγια δώρο

Και φυσικά και στις 3 καρτοκινητό με 1000' και 15GB το μήνα.

 

On 27/8/2024 at 6:06 ΠΜ, powerup said:

 

 

1) Ποτε εγινε η αντιπροσφορα απο Νοva ?(πχ 8/24)

2) Προλαβατε να υπαναχωρησετε πριν τις 14 μερες περιθωριο που εχει για υπαναχωρηση γιατι η Νονα ενημερωνετε απο τον αλλο παροχο νομιζω μετα την 14 ημερα ,αρα δεν θα ισχυει η υπαναχωρηση ?

3) Υπογραψατε συμβολαιο με curier με ημερομηνια ,την ημερομηνια της τηλ επικοινωνιας με τον αλλο παροχο που σας εκανε την πρσφορα (vodafone,OTE )η την πραγματικη ημερομηνια υπογραφης ?

4) ενημερωσατε εσεις την nova oτι υπογραψατε συμβολαιο σε αλλη εταιρια στελοντας αντιγραφο στην nova πριν συμπληρωθουν 14 ημερες ?

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Η nova έβγαλε πάντως νέες sim, ίδιου μεγέθους με το καρτελάκι της vf

Να δούμε πώς θα την παλέψω τώρα με το startack..

6831166_700b.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Πολύ ακριβά το σταθερό. Έχω 100 Mbps απεριόριστη ομιλία σε όλα(σταθερά και κινητά)και full pack TV με 45 ευρώ τον μήνα 

Το ίδιο έχουμε έχω ακόμα υπόλοιπο 9 μήνες για τη λήξη του. 

Δεν ελπίζω σε κάτι πιο φθηνό η ίδια τιμή πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή για για 100mbs σταθερο και unlimited απεριόριστα δεδομένα ποια είναι μέχρι στιγμής με προσφορά?Ήδη δίνω 27 στο κινητό σε unlimited πακέτο και δίνω σε 50 vdsl 25 ευρώ με 3 μήνες δωρεάν.Απλως λήγει σε 6 μήνες το κινητό και με έβγαλε προσφορα 50 ευρώ 100 mbs και κινητό απεριόριστα χωρίς επιδότηση συσκευής.Μπορω να πετύχω κάτι καλύτερο γιατί σε 6 μήνες λήγει και μια άλλη σύνδεση που έχω με 13 ευρω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

από χτες με ενημέρωσαν ότι σήμερα μετά τις 6 θα γινόταν η μεταβίβαση από Vf σε nova, κάτι που φυσικά δεν ίσχυε. Είμαι ακόμα στη Vodafone. Δυστυχώς πάλι δεν μπόρεσαν να δώσουν μια σωστή πληροφορία. Κρίμα, γιατί εγώ είχα κάνει ήδη από τις 6 Speedtests μέσα στο σπίτι με Vf σε διάφορα σημεία περιμένοντας να ενεργοποιηθώ nova για να κάνω συγκριτικό. Η Vf για την ιστορία, με είχε πάρει στο δίκτυο την ημέρα και την ώρα που μου είχαν πει 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Gv2008 said:

Καλησπέρα,

από χτες με ενημέρωσαν ότι σήμερα μετά τις 6 θα γινόταν η μεταβίβαση από Vf σε nova, κάτι που φυσικά δεν ίσχυε. Είμαι ακόμα στη Vodafone. Δυστυχώς πάλι δεν μπόρεσαν να δώσουν μια σωστή πληροφορία. Κρίμα, γιατί εγώ είχα κάνει ήδη από τις 6 Speedtests μέσα στο σπίτι με Vf σε διάφορα σημεία περιμένοντας να ενεργοποιηθώ nova για να κάνω συγκριτικό. Η Vf για την ιστορία, με είχε πάρει στο δίκτυο την ημέρα και την ώρα που μου είχαν πει 

Καλά ξεκίνησες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...