Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, minast said:

Αυτές τις μέρες που η Vodafone δίνει CU απεριόριστα με 12€, δεν μοιάζει τόσο ελκυστικό 😉

Σωστά αλλά για 9 μήνες μόνο. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το παραδέχτηκαν στο chat ότι 10 Ιουνίου έγινε το αίτημα ακύρωσης από μέρους μας. έχουν-σήμερα-ενημερώσει τον συνεργάτη λέει να το δούνε. αλλά από τις 10 Ιούνη μέχρι σήμερα γιατί δεν έγινε η ακύρωση δεν καταλαβαίνω. και έπρεπε να με πάρουν σήμερα ότι αύριο μεταφέρονται οι γραμμές για να τους το ξανά πω!
7ee9b9a2c26513e283b1f2720dfd8beb.jpgη πλάκα είναι ότι έχω πετάξει τις κάρτες της Vodafone! εάν αλλάξει αύριο ο πάροχος τι θα κάνω δεν ξέρω ειδικά για το κινητό της δουλειάς!

Βρήκες άκρη τελικά;; Σε παρακολουθώ από την αρχή τι έχεις τραβήξει για να πάρεις καλή προσφορά κτλ. Το μόνο που έπρεπε να κανείς τότε ήταν από f2g σε what’s up και θα τελειώνεις με 13€ στην χειρότερη περίπτωση όλα απεριόριστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Αυτές τις μέρες που η Vodafone δίνει CU απεριόριστα με 12€, δεν μοιάζει τόσο ελκυστικό 😉

Έβγαλε πάλι προσφορά; 

Ωραία γιατί ψάχνουμε νούμερο για τον ανιψιό. 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Offtopic ειναι προσφορά που συμμετέχει το myphone, υπάρχει ανάρτηση στη σελίδα. Στη σελίδα του cu είναι διαφορετική...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites


Βρήκες άκρη τελικά;; Σε παρακολουθώ από την αρχή τι έχεις τραβήξει για να πάρεις καλή προσφορά κτλ. Το μόνο που έπρεπε να κανείς τότε ήταν από f2g σε what’s up και θα τελειώνεις με 13€ στην χειρότερη περίπτωση όλα απεριόριστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
δεν είμαι σίγουρος ότι η νόβα θα μου έκανε 13 ευρώ προσφορά. ήδη την 1η εβδομάδα από τις 2 της υπαναχωρησης δεν με είχαν πάρει. τότε είδα και τη προσφορά με 20 ευρώ/μήνα και έκανα υπαναχωρηση! αλλά τελικά η βοντα είναι απαράδεκτη. είναι δυνατόν 10 μέρες μετά να μην ξέρουν καν γιατί δεν έχει ακυρωθεί η φορητοτητα; έχω πάρει από χτες 3 φορές το 13830 δεν είχαν ιδέα και έχουν στείλει 3 φορές μήνυμα στον εξωτερικό συνεργάτη να τους απαντήσει τι σκατα κάνει! αναμονή...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
4 ώρες πριν, looneygirl said:

Βρήκες άκρη τελικά;; Σε παρακολουθώ από την αρχή τι έχεις τραβήξει για να πάρεις καλή προσφορά κτλ. Το μόνο που έπρεπε να κανείς τότε ήταν από f2g σε what’s up και θα τελειώνεις με 13€ στην χειρότερη περίπτωση όλα απεριόριστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν είμαι σίγουρος ότι η νόβα θα μου έκανε 13 ευρώ προσφορά. ήδη την 1η εβδομάδα από τις 2 της υπαναχωρησης δεν με είχαν πάρει. τότε είδα και τη προσφορά με 20 ευρώ/μήνα και έκανα υπαναχωρηση! αλλά τελικά η βοντα είναι απαράδεκτη. είναι δυνατόν 10 μέρες μετά να μην ξέρουν καν γιατί δεν έχει ακυρωθεί η φορητοτητα; έχω πάρει από χτες 3 φορές το 13830 δεν είχαν ιδέα και έχουν στείλει 3 φορές μήνυμα στον εξωτερικό συνεργάτη να τους απαντήσει τι σκατα κάνει! αναμονή...

Δεν γίνεται να ζητήσεις το τηλέφωνο του εξωτερικού συνεργάτη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να ζητήσεις το τηλέφωνο του εξωτερικού συνεργάτη?
τους έχω πάρει! κάνουν τον Κινέζο! να πάρω την βοντα λέει... και η βοντα και να πάρω αυτούς! απαράδεκτη εταιρία
Link to comment
Share on other sites

τους έχω πάρει! κάνουν τον Κινέζο! να πάρω την βοντα λέει... και η βοντα και να πάρω αυτούς! απαράδεκτη εταιρία

Απείλησε τους ότι θα κανείς καταγγελία να δεις για ποτέ θα σε ακούσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Απείλησε τους ότι θα κανείς καταγγελία να δεις για ποτέ θα σε ακούσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
απείλησα με μήνυση τον εξωτερικό συνεργάτη . έχω όλα τα screenshot πότε έκανα αίτημα ακύρωσης της φορητοτητας
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Είχα κάνει αίτημα φορητότητας από cosmote σε nova και η cosmote μου είχε κάνει καλή προσφορά για να μείνω οπότε κάλεσα και έκανα ακύρωση και επιπλέον έστειλα και το έγγραφο υπαναχώρησης γιατί μου είπε η cosmote πως σε περίπτωση που τραβήξουν τη γραμμή θα έχω στοιχεία εγγράφως πως ακύρωσα εντός προθεσμίας. Τελικά την τράβηξε η nova τη γραμμή και τους πήρα τηλέφωνο και είπαν πως πρέπει να πληρώσω ρήτρα για να ξαναπάω cosmote. Τους απείλησα με καταγγελία και το κοίταξαν λίγο και μου είπαν πως μπορώ να φύγω αζημίως.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελία στην εεττ μπορεί να γίνει εφόσον πρώτα πάρεις επίσημη απάντηση από την εταιρεία. Με μήνυση επι προσωπικού δεν νομίζω να κάνεις κάτι γιατί δεν διαχειρίζεται αυτός τις ακυρώσεις. Αυτός πάει το συμβόλαιο στη vodafone και εκείνη αναλαμβάνει σε συνδέσει στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Είχα κάνει αίτημα φορητότητας από cosmote σε nova και η cosmote μου είχε κάνει καλή προσφορά για να μείνω οπότε κάλεσα και έκανα ακύρωση και επιπλέον έστειλα και το έγγραφο υπαναχώρησης γιατί μου είπε η cosmote πως σε περίπτωση που τραβήξουν τη γραμμή θα έχω στοιχεία εγγράφως πως ακύρωσα εντός προθεσμίας. Τελικά την τράβηξε η nova τη γραμμή και τους πήρα τηλέφωνο και είπαν πως πρέπει να πληρώσω ρήτρα για να ξαναπάω cosmote. Τους απείλησα με καταγγελία και το κοίταξαν λίγο και μου είπαν πως μπορώ να φύγω αζημίως.
εγώ έχω το μήνυμα τους ότι έκανα αίτηση ακύρωσης της φορητοτητας. αυτοί στην βονταφον μου είπαν να καλέσω στο 13894 και να κάνω αυτό. 29f488ca25aa2fd5b1c3619e0192fbcb.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχω παρει την προσφορα με τα απεριοριστα με 6.50 για δυο νουμερα..κ ο πρωτος λογαριασμος μου ηρθε 24 ξερουμε γτ?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vasilhs_lamia said:

καλημερα...εχω παρει την προσφορα με τα απεριοριστα με 6.50 για δυο νουμερα..κ ο πρωτος λογαριασμος μου ηρθε 24 ξερουμε γτ?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο πρώτος λογαριασμός ενδέχεται να είναι αυξημένος διότι περιλαμβάνει: Το μηνιαίο πάγιο το οποίο είχες συμφωνήσει Το πάγιο που αντιστοιχεί στις ημέρες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης έως την έκδοση του λογαριασμού

Από το site της Nova 

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος λογαριασμός ενδέχεται να είναι αυξημένος διότι περιλαμβάνει: Το μηνιαίο πάγιο το οποίο είχες συμφωνήσει Το πάγιο που αντιστοιχεί στις ημέρες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης έως την έκδοση του λογαριασμού
Από το site της Nova 
αυτο σκευτικα κ εγω...να δουμε απ τον επομενο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vasilhs_lamia said:

καλημερα...εχω παρει την προσφορα με τα απεριοριστα με 6.50 για δυο νουμερα..κ ο πρωτος λογαριασμος μου ηρθε 24 ξερουμε γτ?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο λογαριασμός δεν γράφει αιτιολογία χρέωσης;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός δεν γράφει αιτιολογία χρέωσης;
τον πληρωσα ον λινε δρν τον κατεβασα..κ 12 να βγενει που λεμε κ ολα απεριοριστα παλι συμφερη...απλα νομιζω λογο παραπανω εμερων στον πρωτο μηνα..

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο μήνα όπως έχουμε πει πληρώνεις ένα πάγιο μπροστά και τις μέρες από την έναρξη της σύνδεσης μέχρι την έκδοση του λογαριασμού. 

Αν εσύ έμεινες περίπου 1 μήνα πριν εκδοθεί ο λογαριασμός τότε εξηγείται. Επίσης δεν περνάνε όλες οι εκπτώσεις στο αναλογικό πρώτο διάστημα 

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το μήνυμα τους ότι έκανα αίτηση ακύρωσης της φορητοτητας. αυτοί στην βονταφον μου είπαν να καλέσω στο 13894 και να κάνω αυτό. 29f488ca25aa2fd5b1c3619e0192fbcb.jpg

Τελικά τι έγινε; Βρήκες άκρη; Ακυρώθηκε η φορητότητα ή σε ενεργοποίησαν Vodafone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Τελικά τι έγινε; Βρήκες άκρη; Ακυρώθηκε η φορητότητα ή σε ενεργοποίησαν Vodafone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ναι επιτέλους. ακυρώθηκε η φορητοτητα και στα 3 νούμερα.

πάντως άλλο πράγμα όταν έχεις(με καλή τιμή βέβαια) τα πάντα απεριόριστα. ούτε να σκέφτεσαι κάθε τρεις και λίγο πότε να βάλεις στο καρτοκινητο πακέτα ούτε πότε λήγουν.. δίνεις ένα 20αρικο πχ και ξενοιάζεις. εγώ που θέλω δεδομένα στο αμάξι και στο γραφείο είναι πολύ βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. 

Πχ. Με 24,54 ο γιος μου έχει τα πάντα. 

Όμορφα και άνετα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. 
Πχ. Με 24,54 ο γιος μου έχει τα πάντα. 
Όμορφα και άνετα. 
να είχαμε καταντήσει να δίνουμε 32 το μήνα για όλα απεριόριστα στο καρτοκινητο. δεν συμφέρει πλέον. αρκεί να κάνεις τις κατάλληλες κινήσεις με την φορητοτητα και να έχεις πολλή υπομονή! σε 2 χρόνια βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

να είχαμε καταντήσει να δίνουμε 32 το μήνα για όλα απεριόριστα στο καρτοκινητο. δεν συμφέρει πλέον. αρκεί να κάνεις τις κατάλληλες κινήσεις με την φορητοτητα και να έχεις πολλή υπομονή! σε 2 χρόνια βλέπουμε

Έτσι ακριβώς. Όλα απεριόριστα ειδικά τα δεδομένα και τώρα καλοκαίρι στην παραλία δεν υπάρχει. Και ειδικά με 6,5€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

κατά τα 6.5 ευρώ δεν υπάρχουν φοβερή τιμή!
εγώ σκεφτόμουν τα 20 ευρώ είναι μια τίμια τιμή για όλα απεριόριστα. σε 2 χρόνια βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίακα έιχα στον ίδιο αφμ 8 γραμμές στην Nova και 2 eon. 

Έκανα φορητοτητα στην Vodafone μια γραμμή σταθερού και ένα κινητό και πότε δεν με πήραν για προσφορά η τον λόγο που έφυγαν οι 2 γραμμές αυτές. 

Πολύ παράξενο. 

Μήπως τελικά δεν σε καλούν για προσφορά η να σε ρωτήσουν εάν έχεις κάποιο παραπονο. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...