Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως διαλέγεις τον αριθμό που θα καλέσεις;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά, γιατί την είχα αυτή την υπηρεσία πολύ παλιά, επιλέγεις μέσα από ένα μενού που σου παρουσιάζει αυτή η υπηρεσία από ποιο νούμερο θέλεις να κάνεις κλίσεις. Δέχεσαι φυσικά κλίσεις και από τα δύο νούμερα, ενώ μπορείς να κάνεις εναλλαγή στο νούμερο που καλείς.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα το 2in1 δεν έχει κάποια κόστη προώθησης κλπ? Κάτι τέτοιο μου 'χαν πει νομίζω. Αν το ΄χει κάποιος ας διαφωτίσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μα γίνεται αυτό από τη wind απ’ ότι ξέρω. Δες εδώ αλλά για καλύτερα επικοινώνησε και με η wind.http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/sim-kartes-upiresies/wind-2inone/

 

Nαι αλλα το 2in1 δεν έχει κάποια κόστη προώθησης κλπ? Κάτι τέτοιο μου 'χαν πει νομίζω. Αν το ΄χει κάποιος ας διαφωτίσει! Ευχαριστώ!

Εάν ισχύει αυτό που γράφω πιο πανω στο link της WIND, υπάρχει αρχική χρέωση για τη SIM με τους δύο αριθμούς, ενώ πάγιο έχει για τα συμβόλαια. Για τα καρτοκινητά απ' ότι λέει δεν έχει κάποια άλλη χρέωση. Βέβαια έχω και εγώ τις επιφυλάξεις μου γι'αυτό και καλό θα ήταν εάν κάποιος έχει την υπηρεσία αυτή να μας διαφωτίσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά...

Η εκτροπή από το ένα νούμερο στο άλλο, είναι δωρεάν για τα συμβόλαια όπου υπάρχει και κάποιο μικρό πάγιο για την υπηρεσία.

Για τα καρτοκινηνά δεν υπάρχει πάγιο, αλλά δεν έχει ούτε δωρεάν εκτροπή, δηλαδή χρεώνεται σαν κανονική κλήση.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά...

Η εκτροπή από το ένα νούμερο στο άλλο, είναι δωρεάν για τα συμβόλαια όπου υπάρχει και κάποιο μικρό πάγιο για την υπηρεσία.

Για τα καρτοκινηνά δεν υπάρχει πάγιο, αλλά δεν έχει ούτε δωρεάν εκτροπή, δηλαδή χρεώνεται σαν κανονική κλήση.

Nαι, ετσι νομίζω έιναι. Όταν λέμε εκτροπη όμως, τι εννοούμε? Γιατι΄να γίνεται εκτροπή?

Δεν γίνεται αν πχ μιλάω στη 1 γραμμή και με καλέσουν στην άλλη, απλά να μην το σηκώνω? Ή να είναι η 1 γραμμή κλειστή και αν κάποιος καλέσει εκεί απλά να είναι κλειστό?

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό. Με το 2ιν1 έχεις το ένα νούμερο ανοιχτό και το άλλο κλειστό. Οι κλήσεις που έρχονται στο κλειστό, προωθούνται στο ανοιχτό.

Αυτό εννοούν με το "μπορείς να δέχεσαι κλήσεις ταυτόχρονα και στους δύο αριθμούς" που αναφέρουν στο site.

Τα μηνύματα που έρχονται στο κλειστό, θα τα πάρεις όταν (και αν) το ανοίξεις.

Για συμβόλαια είναι εντάξει, αλλά για καρτοκινητό δε λέει.

Προσωπικά θα προτιμούσα ένα dual-sim κινητό...

Εδώ είναι οι όροι, όπου (παραδόξως) αναφέρει κάποιες χρεώσεις για καρτοκινητό, αλλά δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο. Ίσως να αλλάξανε τα πράγματα και να υπάρχει τρόπος (με εφάπαξ χρέωση) για δωρεάν εκτροπή και στα καρτοκινητά. Αυτό που γράφει πάντως για "αλλαγή πακέτου" δεν ακούγεται καλά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται, ας το ψάξει παραπάνω.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο νουμερο που να ενημερωνει για το υπολοιπο των MΒ απο το Mobile Internet Daily?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο νουμερο που να ενημερωνει για το υπολοιπο των MΒ απο το Mobile Internet Daily?

 

Όχι δεν υπάρχει , Την επόμενη ημέρα σου έρχεται η συνολική χρέωση

Καλύτερα να δείνεις 3 ευρώ τον μήνα για 120 ΜΒ ή 5 ευρώ για 1000.

Το Daily είναι για έναν που το χρησιμοποιεί ελάχιστες μέρες τον μήνα λιγότερες από 3 .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο νουμερο που να ενημερωνει για το υπολοιπο των MΒ απο το Mobile Internet Daily?

Το μόνο που κατά τη γνώμη μου μπορεί να βοηθήσει κάπως είναι κάποια εφαρμογή data counter, όπως π.χ. αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobidia.android.mdm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2JpZGlhLmFuZHJvaWQubWRtIl0.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει , Την επόμενη ημέρα σου έρχεται η συνολική χρέωση

Καλύτερα να δείνεις 3 ευρώ τον μήνα για 120 ΜΒ ή 5 ευρώ για 1000.

Το Daily είναι για έναν που το χρησιμοποιεί ελάχιστες μέρες τον μήνα λιγότερες από 3 .

 

Το daily ειναι απατη και υπαρχει μονο για να τρωει υπουλα 1€ απ τους χρηστες που ξεκιναν το κινητο και αυτο μπαινει αυτοματα πριν προλαβει ο χρηστης να το κλεισει. Ακομα και 1β να κατεβασει, το φαγε το 1€.

Και δεν στο λεει αμεσως ωστε να συνεχισεις να σερφαρεις ως τα 20ΜΒ που ειναι το οριο, αλλα την επομενη μερα.

Γνωριζω φιλους που εχουν χασει πολλα € απ τη καρτα μεχρι να ζητησουν απενεργοποιηση απ τξν εταιρεια.

Δυστυχως με αυτη την παρανομη τακτικη, βγαζουν πολλα λεφτα και κανενας δεν μιλαει.

Με 3€ στην Q παιρνεις 120ΜΒ, αλλα παιρνεις αλλα τοσα δωρο, αν το κανεις ονλαιν.

Link to comment
Share on other sites

Το daily ειναι απατη και υπαρχει μονο για να τρωει υπουλα 1€ απ τους χρηστες που ξεκιναν το κινητο και αυτο μπαινει αυτοματα πριν προλαβει ο χρηστης να το κλεισει. Ακομα και 1β να κατεβασει, το φαγε το 1€.

Και δεν στο λεει αμεσως ωστε να συνεχισεις να σερφαρεις ως τα 20ΜΒ που ειναι το οριο, αλλα την επομενη μερα.

Γνωριζω φιλους που εχουν χασει πολλα € απ τη καρτα μεχρι να ζητησουν απενεργοποιηση απ τξν εταιρεια.

Δυστυχως με αυτη την παρανομη τακτικη, βγαζουν πολλα λεφτα και κανενας δεν μιλαει.

Με 3€ στην Q παιρνεις 120ΜΒ, αλλα παιρνεις αλλα τοσα δωρο, αν το κανεις ονλαιν.

 

πριν κανα δυο χρόνια η χρέωση ήταν 7€/MB αν δεν είχες πακέτο ενεργοποιημένο. Το daily πήρε από αυτούς που μπορεί χωρίς να το ξέρουν να καταναλώνουν KB αλλά έσωσε έναν που το κινητό "από μόνο του" θα κατανάλωνε 10, 20, 30 κοκ MBs

(δεν μιλάω καν για πριν 3-4 χρόνια που ήταν 12€/MB)

 

Σκέψου ένα κινητό με 10MB θα έκανε λογαριασμό 70€

 

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς βλέπω βελτίωση τα τελευταία χρόνια στην κινητή. Αν δεν υπήρχε κι αυτό το χαζό-καρτέλ μεταξύ, και βρισκόταν έστω μια εταιρία που θα έκανε κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα δυο χρόνια η χρέωση ήταν 7€/MB αν δεν είχες πακέτο ενεργοποιημένο. Το daily πήρε από αυτούς που μπορεί χωρίς να το ξέρουν να καταναλώνουν KB αλλά έσωσε έναν που το κινητό "από μόνο του" θα κατανάλωνε 10, 20, 30 κοκ MBs

(δεν μιλάω καν για πριν 3-4 χρόνια που ήταν 12€/MB)

 

Σκέψου ένα κινητό με 10MB θα έκανε λογαριασμό 70€

 

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς βλέπω βελτίωση τα τελευταία χρόνια στην κινητή. Αν δεν υπήρχε κι αυτό το χαζό-καρτέλ μεταξύ, και βρισκόταν έστω μια εταιρία που θα έκανε κάτι διαφορετικό...

Πω πω τι εποχες και αυτες. Τι νταβατζιλικια πληρωναμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά. Αν δεν θες data, και τα 'χεις κλειστά, ΠΩΣ λέτε ότι σας τρώει Ευρώ αφού δεν μπορεί το κινητό να μπει στο ιντερνετ? Όλα τα κινητά δεν έχουν επιλογή για data on ή off?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά. Αν δεν θες data, και τα 'χεις κλειστά, ΠΩΣ λέτε ότι σας τρώει Ευρώ αφού δεν μπορεί το κινητό να μπει στο ιντερνετ? Όλα τα κινητά δεν έχουν επιλογή για data on ή off?:worry:

 

Όταν πρώτο ανοίγεις ένα κινητό είναι όλα ανοιχτά και η χρέωση σίγουρη.. Άσε που πολλοί, μην πω η πλειοψηφία δεν ξέρει πως κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρώτο ανοίγεις ένα κινητό είναι όλα ανοιχτά και η χρέωση σίγουρη.. Άσε που πολλοί, μην πω η πλειοψηφία δεν ξέρει πως κλείνουν.

 

Επίσης υπάρχει και η γνωστή παγίδα που λένε μπες στο 0.facebook.com (και μπορεί να ανοίξεις καμμιά εικόνα) ή δωρεάν στο m.whatsup.gr ξέρω γω και άπαξ και ανοίξεις data για να μπεις σε αυτά θα αρχίσουν οι εφαρμογές να συγχρονίζουν και πέφτει το daily pass! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά. Αν δεν θες data, και τα 'χεις κλειστά, ΠΩΣ λέτε ότι σας τρώει Ευρώ αφού δεν μπορεί το κινητό να μπει στο ιντερνετ? Όλα τα κινητά δεν έχουν επιλογή για data on ή off?:worry:

Γιατί όταν κάποιος αγοράζει κινητό καινούργιο, ειτε σμαρτφον ειτε νταμπφον,

εχουν ενεργοποιημένη την αυτόματη σύνδεση στο ιντερνετ.

με του που βάζει κάποιος την κάρτα και το ενεργοποιεί, πάει το ευρώ σε σμαρτφον.

ή μολις του έρθει του έρθει το μήνυμα με τις ρυθμίσεις σε νταμπφον και τις βάλει πάει το €.

Αυτό το βιολί τραβάει σιωπηλά μέχρι πια κάποια στιγμη να νευριάσει που χάνει λεφτά, να ψαχτεί και να μάθει.

Εχω γνωστούς που έχουν χάσει 10δες €, όπως και πολλές περιπτώσεις κατόπιν τηλεφωνήματος στη εταιρεία (κοσμοτε κυριως) που δεχτήκανε να επιστρεψουν τα € χωρίς πολλή κουβεντα (ειχαν λερωμένη τη φωλιά τους).

Νομιζω ότι στην αρχή κι εσύ τη πάτησες, αλλά ίσως να μην το πήρες χαμπάρι.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει και η γνωστή παγίδα που λένε μπες στο 0.facebook.com (και μπορεί να ανοίξεις καμμιά εικόνα) ή δωρεάν στο m.whatsup.gr ξέρω γω και άπαξ και ανοίξεις data για να μπεις σε αυτά θα αρχίσουν οι εφαρμογές να συγχρονίζουν και πέφτει το daily pass! :rolleyes:

 

Το πρόβλημα με το μηδενικό facebook δεν υπάρχει μόνο στα smartphones, αλλά συμβαίνει και στα dumbphones. Το δωρεάν facebook έχει σταματήσει εδώ και καιρό να υφίσταται και πλέον είτε μπεις από την "δωρεάν", είτε μπεις από την κινητή - κανονική - έκδοση, χρεώνεσαι.

 

@pavlitakis1, στα dumbphones, αν δεν επιλέξεις εσύ να πλοηγηθείς στο διαδίκτυο, δε χρεώνεσαι. Ακόμα και τα SE που έκαναν σύνδεση με το ίντερνετ κατά την πρώτη ενεργοποίηση για να βρουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ και mms και προειδοποιούσαν για ενδεχόμενη χρέωση, ήταν δωρεάν.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το μηδενικό facebook δεν υπάρχει μόνο στα smartphones, αλλά συμβαίνει και στα dumbphones. Το δωρεάν facebook έχει σταματήσει εδώ και καιρό να υφίσταται και πλέον είτε μπεις από την "δωρεάν", είτε μπεις από την κινητή - κανονική - έκδοση, χρεώνεσαι.

 

@pavlitakis1, στα dumbphones, αν δεν επιλέξεις εσύ να πλοηγηθείς στο διαδίκτυο, δε χρεώνεσαι. Ακόμα και τα SE που έκαναν σύνδεση με το ίντερνετ κατά την πρώτη ενεργοποίηση για να βρουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ και mms και προειδοποιούσαν για ενδεχόμενη χρέωση, ήταν δωρεάν.

Μόνο η κοσμοτέ έχει διατηρήσει το δωρεάν 0.facebook πλέον

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis1, στα dumbphones, αν δεν επιλέξεις εσύ να πλοηγηθείς στο διαδίκτυο, δε χρεώνεσαι. Ακόμα και τα SE που έκαναν σύνδεση με το ίντερνετ κατά την πρώτη ενεργοποίηση για να βρουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ και mms και προειδοποιούσαν για ενδεχόμενη χρέωση, ήταν δωρεάν.

Εχεις δίκιο, αλλά τι πιο απλό να πατήσει ενας απλός χρήστης, ένα κουμπί κατά λάθος?

Στο νοκια ενός φίλου, το κουμπάκι στη αρχική οθόνη (το πίσω και που κατά λαθος το πάταγε), δεν ήταν δυνατόν να αλλαχθει η λειτουργία του, γιατί ηταν το κουμπί που έμπαινε στη ΝΟΚΙΑ.

Του έφαγε 22 € μέχρι που ζητησαμε τηλεφωνικά απενεργοποίηση του ιντερνετ.

2 φορές πηγε σε κατάστημα της wind και βάλανε λάθος στοιχεία ωστε να μη μπαίνει, το κινητό, τα διόρθωνε όμως μόνο του.

Κανεις δεν του είπε στο μαγαζί ότι μπορεί να τηλεφωνήσει στην wind και ηλθε απελπισμένος για βοήθεια.

Το μόνο καλό είναι ότι οσες φορές παραπονέθηκα στην εταιρεία για φίλους, πάντα επέστρεψαν τα χρήματα. Αλλά πόσοι ούτε κάν το παίρνουν χαμπάρι?

Πρίν μια βδομάδα τη πάτησα κι εγώ αλλά πηρα τηλ και μου το επέστρεψαν.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, αλλά τι πιο απλό να πατήσει ενας απλός χρήστης, ένα κουμπί κατά λάθος?

Στο νοκια ενός φίλου, το κουμπάκι στη αρχική οθόνη (το πίσω και που κατά λαθος το πάταγε), δεν ήταν δυνατόν να αλλαχθει η λειτουργία του, γιατί ηταν το κουμπί που έμπαινε στη ΝΟΚΙΑ.

Του έφαγε 22 € μέχρι που ζητησαμε τηλεφωνικά απενεργοποίηση του ιντερνετ.

2 φορές πηγε σε κατάστημα της wind και βάλανε λάθος στοιχεία ωστε να μη μπαίνει, το κινητό, τα διόρθωνε όμως μόνο του.

Κανεις δεν του είπε στο μαγαζί ότι μπορεί να τηλεφωνήσει στην wind και ηλθε απελπισμένος για βοήθεια.

Το μόνο καλό είναι ότι οσες φορές παραπονέθηκα στην εταιρεία για φίλους, πάντα επέστρεψαν τα χρήματα. Αλλά πόσοι ούτε κάν το παίρνουν χαμπάρι?

Πρίν μια βδομάδα τη πάτησα κι εγώ αλλά πηρα τηλ και μου το επέστρεψαν.

Nαι μεν, αλλά! Ο χρήστης κάθε κινητού είναι ο μόνος υπεύθυνος για τη χρήση του. Αυτός οφείλει να το μάθει και να το χειρίζεται σωστά και όχι η εταιρία του. Για να λέμε και τα πράγματα με τ'όνομά τους.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μεν, αλλά! Ο χρήστης κάθε κινητού είναι ο μόνος υπεύθυνος για τη χρήση του. Αυτός οφείλει να το μάθει και να το χειρίζεται σωστά και όχι η εταιρία του. Για να λέμε και τα πράγματα με τ'όνομά τους.

 

Εδω εισαι λαθος.

Βασει της νομοθεσιας, η με δολο αποκρυψη της αληθειας, των ορων της συνδεσης και των δικαιωματων καποιας συμβασης, ειναι απατη και διωκεται ποινικα, εκτος του οτι παραγει και οικονομικες απαιτησεις.

Πες μου λοιπον ποια εταιρεια ενημερωνει τους πελατες της για το daily pass και τους απενεργοποιει εξ αρχης το ιντερνετ αν το ζητησουν.

Συμφωνα με το σκεπτικο σου, ουτε οι παπατζηδες, καφετζουδες, απατεωνες γενικα θα επρεπε να διωκονται.....ας προσεχαν τα θυματα....Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...τουλαχιστον δεν ειναι αυτο το ονομα τους.

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι λαθος.

Βασει της νομοθεσιας, η με δολο αποκρυψη της αληθειας, των ορων της συνδεσης και των δικαιωματων καποιας συμβασης, ειναι απατη και διωκεται ποινικα, εκτος του οτι παραγει και οικονομικες απαιτησεις.

Πες μου λοιπον ποια εταιρεια ενημερωνει τους πελατες της για το daily pass και τους απενεργοποιει εξ αρχης το ιντερνετ αν το ζητησουν.

Συμφωνα με το σκεπτικο σου, ουτε οι παπατζηδες, καφετζουδες, απατεωνες γενικα θα επρεπε να διωκονται.....ας προσεχαν τα θυματα....Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...τουλαχιστον δεν ειναι αυτο το ονομα τους.

 

Συγνώμη αλλά μου έρχεται να γελάσω

Η αφαίρεση 1 ευρώ είναι απάτη και διώκεται ποινικά ;

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι λαθος.

Βασει της νομοθεσιας, η με δολο αποκρυψη της αληθειας, των ορων της συνδεσης και των δικαιωματων καποιας συμβασης, ειναι απατη και διωκεται ποινικα, εκτος του οτι παραγει και οικονομικες απαιτησεις.

Πες μου λοιπον ποια εταιρεια ενημερωνει τους πελατες της για το daily pass και τους απενεργοποιει εξ αρχης το ιντερνετ αν το ζητησουν.

Συμφωνα με το σκεπτικο σου, ουτε οι παπατζηδες, καφετζουδες, απατεωνες γενικα θα επρεπε να διωκονται.....ας προσεχαν τα θυματα....Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...τουλαχιστον δεν ειναι αυτο το ονομα τους.

Άκουσε φίλε μου...Οι κάτοχοι των smartphones οφείλουν να έχουν μία ιδέα ή να διαβάσουν πρώτα κάτι προτού αποκτήσουν smartphone. Από πού προκύπτει η "με δόλο απόκρυψη της αλήθειας δεν ξέρω". Η αλήθεια είναι ότι παίρνει πολύς κόσμος τηλέφωνα που δεν χρειάζεται ή δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει επειδή είναι της μόδας, και μετά τραβάει τα μαλλιά του από τους λογαριασμούς. Δεν γίνεται νομίζω σε κάθε αγορά συσκευής να κάθεται κάποιος να κάνει ιδιωτικό μάθημα μισής ώρας στον πελάτη που θα πάει να αγοράσει κάτι. Ούτε κατήχηση, ούτε συνέντευξη. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε και ξερόλες. Σε όλα τα σπίτια υπάρχει σταθερό. Αν ένα παιδάκι το σηκώσει και καλέσει Αμερική, θα χρεωθείς Αμερική. Αν αγοράσεις μια lotus πχ. και πατήσεις το γκάζι σίγουρα δεν θα είναι σαν να πατάς το γκάζι σε zastava. Aν το στουκάρεις, θα πας να πεις στον πωλητή : "α, δεν μου 'πατε ότι είναι νευρικό και τρέχει γρήγορα"?. Τα πράγματα με τις χρεώσεις στο ιντερνετ και το daily pass είναι πολύ καλύτερα απ'ό,τι παλιά που αν έμπαινες κατά λάθος και δεν έβγαινες, την είχες βάψει.

Οι προενεργoποιημένες από την εταιρία ρυθμίσεις ιντερνετ για μένα καλώς υπάρχουν εφόσον αγοράζεις smartphone. Kαι όχι, δεν είναι όλα τα τηλέφωνα με ανοιχτά τα data, wifi, 3g κλπ. Γι'αυτό η ουσία είναι να ξέρουμε τι αγοράζουμε, τι χρειαζόμαστε και τί μπορούμε να χειριστούμε. Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να μπαίνει σε ιντερνετ από το κινητό , σε facebook, emails, κλπ. Νομίζω ότι είναι απόλυτα δεδομένο πλέον ότι αυτά τα τηλέφωνα θέλουν προσοχή, δεν είναι αξεσουάρ βόλτας. Κι επιτέλους ας σταματήσουμε πάντα να σκεφτόμαστε καχύποπτα και κακοπροαίρετα για όλον τον κόσμο. Ποτέ δεν φταίμε εμείς σε κάτι. Ποτέ! Και μιλάς για συνδέσεις, όρους κλπ...Πάω κι εγώ και παίρνω από το x κατάστημα ένα κινητό και του κοτσάρω μία καρτοκινητή y. Ποιοι όροι, ποιες συμβάσεις? Και δεν νομίζω ότι τελικά κοστίζει και ιδιαίτερα (12 σεντς) ένα τηλεφώνημα στην εταιρία σου να ρωτήσεις τί και πώς.

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά μου έρχεται να γελάσω

Η αφαίρεση 1 ευρώ είναι απάτη και διώκεται ποινικά ;

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ;

 

Πριν γελάσεις διάβασε κανα βιβλίο...ναι η απάτη διώκεται ποινικά.

Ποινική δίωξη δεν σημαίνει ισόβια η απαγχονισμό, αλλά η συστηματική και σε τετοια εκταση και με δόλο εχει και γερά πρόστιμα και ποινές.

Τώρα αν στο δικαστήριο είναι λιγάκι δύσκολο ν αποδειχθει ποιός έδωσε την εντολή κλπ. δεν αλλάζει τίποτα.

και 1€ Χ 10χιλ χρήστες την ημέρα, είναι πολλά λεφτά (μπορεί να είναι και παραπάνω).

 

@camerakias

φίλε πολλα λόγια χωρίς λόγο. Εγώ μίλησα για το daily pass. Χρειάζεται ειδικό μάθημα να ρωτήσει τον πελάτη

"θέλετε να το ενεργοποιήσουμε? είναι 1 € /ημ./20ΜΒ αλλά σας συνιστώ να δώσετε 5€ για ένα μήνα"

Αστο άλλα λεω άλλα λές. Καλό βράδυ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...