Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για νεο f2g (προερχομενο απο συμβολαιο wind) ποια ειναι τα βηματα που κανουμε πριν βαλουμε καρτα? για μπονους, ποντους win club, κ.λπ. ?

Και αν μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι διπλασιαζεται η πρωτη καρτα (λογο πρωην συμβολαιου wind)

Άρη Καλησπέρα!!Για το Win club καλείς 1263 και ακολουθείς τις οδηγιες!Για το Bonus καλείς 1300!Επίσης να κανεις λογαριασμό στο Myf2g και θα έχεις δώρο για αρχή 300' προς Wind/Q και στα πακέτα που θα ενεργοποιείς,θα έχει Bonus!!Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά αν έρχεσαι από συμβόλαιο,αλλα νομίζω δεν έχει!Όσο για το τελευταίο,νομίζω γίνεται αλλα δεν ειμαι σίγουρος οπότε κάποιος άλλος φίλος θα μας πει με σιγουριά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

 

Έχω ένα καρτοκινητό wind f2g.

 

Η κατάσταση έχει ως εξής:

1. Έχω γεμίσει τη μνήμη του τηλεφώνου μου nokia 6233 (500 επαφές)

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-1387.php

2. Σε αυτό το τηλέφωνο έχω μια παλιά sim 10 ετών (telestet) με χωρητικότητα 120 επαφών μόνο. Την γέμισα και αυτή.

 

**ΔΕΝ** θέλω smartphone (που υποστηρίζει πρακτικά απεριόριστες επαφές).

 

Η μόνη λύση απ' ότι καταλαβαίνω είναι να αγοράσω μια νέα κάρτα sim για να έχω αυξημένη χωρητικότητα.

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

1. Πόσες επαφές υποστηρίζουν οι νέες sim; (η παλιά μου που είναι 10ετίας έχει 120 θέσεις για επαφές). Ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να αποκτήσω;

2. Η αντικατάσταση γίνεται επί τόπου σε κατάστημα wind με κόστος 5 ευρώ αν κατάλαβα καλά;

3. Η νέα sim της wind θα κλωνοποιείται άραγε;

4. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η micro-sd υποδοχή για να επεκτείνω τη χωρητικότητα των επαφών άραγε;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :)

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της Vodafone είναι ίδια με αυτή της WIND με διαφορά ότι στο F2G έχεις επιπλέον πακέτα χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα (200 λεπτά με 5€), ενώ στη Vodafone όχι.

Οι Vodafone & Cosmote έχουν ανάλογα πακέτα, αλλά πολύ υποδεέστερα (7 ευρώ για 80').

Έχουν όμως και το πρόγραμμα 1 λεπτό το λεπτό για 2 αριθμούς του ίδιου δικτύου, που δεν έχει η Wind.

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Οι Vodafone & Cosmote έχουν ανάλογα πακέτα, αλλά πολύ υποδεέστερα (7 ευρώ για 80').

Έχουν όμως και το πρόγραμμα 1 λεπτό το λεπτό για 2 αριθμούς του ίδιου δικτύου, που δεν έχει η Wind.

Συμφωνώ με το οτι ειναι πολύ υποδεέστερα τα 80' με 7€ σε σύγκριση με 200' με 5€!Όπως συμφωνώ και με το 0,01€! Που όμως σε περιορίζει σε 1-2 αριθμούς!Γενικά ειναι αντικειμενικό τι συμφέρει στον καθένα(λόγω των επαφών που έχει),αλλα αν το δούμε καθαρά από άποψη χρεωσεων η Q ειναι φθηνότερη από όλους και μετά παει το F2G(με online ενεργοποιηση πακέτων καλύτερα)...αλλα ειναι τελείως υποκειμενικό για τον καθένα!Αν έχουν όλοι οι δικοί σου Vodafone,πως θα συμφέρει πχ η Q;

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω βοηθηστε με λιγο πρωτου παραγγειλω δυκαρτο κινητο

εχω free2go μπορω να εχω ταυτοχρονα ενεργοποιημενα 2διαφορετικα πακετα?ή μονο ενα μπορω?

αν ναι μπορω να ενεργοποιησω πακετο για ομιλια με προς ολους με 5 ευρο και πακετο για ιντενετ?

2 πακετα διαφορετικα και ταυτοχρονα μπορω?

παρακαλω βοηθηστε με

Edited by manostaz
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω βοηθηστε με λιγο πρωτου παραγγειλω δυκαρτο κινητο

εχω free2go μπορω να εχω ταυτοχρονα ενεργοποιημενα 2διαφορετικα πακετα?ή μονο ενα μπορω?

αν ναι μπορω να ενεργοποιησω πακετο για ομιλια με προς ολους με 5 ευρο και πακετο για ιντενετ?

2 πακετα διαφορετικα και ταυτοχρονα μπορω?

παρακαλω βοηθηστε με

 

Σαφως και γινεται!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω βοηθηστε με λιγο πρωτου παραγγειλω δυκαρτο κινητο

εχω free2go μπορω να εχω ταυτοχρονα ενεργοποιημενα 2διαφορετικα πακετα?ή μονο ενα μπορω?

αν ναι μπορω να ενεργοποιησω πακετο για ομιλια με προς ολους με 5 ευρο και πακετο για ιντενετ?

2 πακετα διαφορετικα και ταυτοχρονα μπορω?

παρακαλω βοηθηστε με

 

Μάνο εννοείς πχ με 10€ να έχεις με 5€ 200' προς όλους και με αλλα με 5€ 1GB ίντερνετ;;αν εννοείς αυτό,φυσικά και γίνεται!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

 

Έχω ένα καρτοκινητό wind f2g.

 

Η κατάσταση έχει ως εξής:

1. Έχω γεμίσει τη μνήμη του τηλεφώνου μου nokia 6233 (500 επαφές)

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-1387.php

2. Σε αυτό το τηλέφωνο έχω μια παλιά sim 10 ετών (telestet) με χωρητικότητα 120 επαφών μόνο. Την γέμισα και αυτή.

 

**ΔΕΝ** θέλω smartphone (που υποστηρίζει πρακτικά απεριόριστες επαφές).

 

Η μόνη λύση απ' ότι καταλαβαίνω είναι να αγοράσω μια νέα κάρτα sim για να έχω αυξημένη χωρητικότητα.

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

1. Πόσες επαφές υποστηρίζουν οι νέες sim; (η παλιά μου που είναι 10ετίας έχει 120 θέσεις για επαφές). Ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να αποκτήσω;

2. Η αντικατάσταση γίνεται επί τόπου σε κατάστημα wind με κόστος 5 ευρώ αν κατάλαβα καλά;

3. Η νέα sim της wind θα κλωνοποιείται άραγε;

4. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η micro-sd υποδοχή για να επεκτείνω τη χωρητικότητα των επαφών άραγε;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :)

 

1) 250

2) επί τόπου κόστος δε ξέρω

3) ΌΧΙ

4) Δεν είμαι σίγουρος άλλα νομίζω πως όχι

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω βοηθηστε με λιγο πρωτου παραγγειλω δυκαρτο κινητο

εχω free2go μπορω να εχω ταυτοχρονα ενεργοποιημενα 2διαφορετικα πακετα?ή μονο ενα μπορω?

αν ναι μπορω να ενεργοποιησω πακετο για ομιλια με προς ολους με 5 ευρο και πακετο για ιντενετ?

2 πακετα διαφορετικα και ταυτοχρονα μπορω?

παρακαλω βοηθηστε με

σε ολα ναι

Link to comment
Share on other sites

1) 250

2) επί τόπου κόστος δε ξέρω

3) ΌΧΙ

4) Δεν είμαι σίγουρος άλλα νομίζω πως όχι

 

Γιατί να μην κλωνοποιείται έχει αλλάξει η κωδικοποίηση της?

 

Γιατί εγώ ξέρω ότι Wind, Cote κλωνοποιούνται κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κλωνοποιείται έχει αλλάξει η κωδικοποίηση της?

 

Γιατί εγώ ξέρω ότι Wind, Cote κλωνοποιούνται κανονικά....

 

cote υπαρχει περιπτωση να σου δωσουν καρτα 3g που δεν κλωνοπιειται....

η Wind απο οτι γνωριζω ειναι ΟΚ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κλωνοποιείται έχει αλλάξει η κωδικοποίηση της?

 

Γιατί εγώ ξέρω ότι Wind, Cote κλωνοποιούνται κανονικά....

 

cote υπαρχει περιπτωση να σου δωσουν καρτα 3g που δεν κλωνοπιειται....

η Wind απο οτι γνωριζω ειναι ΟΚ

 

Εδώ και παραπάνω από έναν χρόνο δεν κλωνοποιούνται όλες οι καινούργιες κάρτες sim που έχω δοκιμάσει, τόσο της Cosmote όσο και της Wind...:blink::X

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και παραπάνω από έναν χρόνο δεν κλωνοποιούνται όλες οι καινούργιες κάρτες sim που έχω δοκιμάσει, τόσο της Cosmote όσο και της Wind...:blink::X

 

πηγαινε στο Athens Heart...κατω στο υπογειο εχει καταστημα wind....παρε μια καρτα (τζαμπα ειναι)....αυτες που εχει κλωνοποιουνται....

 

:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πωπω δηλαδή το max σε αριθμό επαφών που μπορώ να έχω με κάρτα sim είναι μόνο 250;;; Δεν υπάρχουν κάρτες μεγαλύτερης χωρητικότητας;;;; Η υποδοχή microsd μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αποθήκευση επαφών άραγε;; Ευχαριστώ.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και γινεται!

 

Μάνο εννοείς πχ με 10€ να έχεις με 5€ 200' προς όλους και με αλλα με 5€ 1GB ίντερνετ;;αν εννοείς αυτό,φυσικά και γίνεται!! :)

 

σε ολα ναι

 

στην ιδια καρτα μιλαμε παντα εεεε???

ευγνωμη αν ειμαι κουραστικος αλλα σκεφτομουν 2καρτο γιατι νομιζα πως δεν μπορω να εχω ενοργοποιημενα 2 πακετα στην ιδια καρτα....

οποτε με 10 ευρο ειμαι καλημενος

αλλαγη πλανων για αγορα κινητου....ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην ιδια καρτα μιλαμε παντα εεεε???

ευγνωμη αν ειμαι κουραστικος αλλα σκεφτομουν 2καρτο γιατι νομιζα πως δεν μπορω να εχω ενοργοποιημενα 2 πακετα στην ιδια καρτα....

οποτε με 10 ευρο ειμαι καλημενος

αλλαγη πλανων για αγορα κινητου....ευχαριστω!!!!

ναι λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το bonus δεν μπορεις

"Το F2G Bonus ανανέωσης ονομάζεται πλέον Free2 all γιατί πραγματικά απελευθερώνει την επικοινωνία σου προς όλους καθώς ανάλογα με το τι εσύ θα επιλέξεις σου προσφέρει σε ανανέωση από 10€, δωρεάν ΜΒ Mobile internet (Free 2 surf) ή δωρεάν λεπτά προς όοοοοοολα τα δίκτυα στην Ελλάδα ( Free2 Talk)! Συγκεκριμένα σε ανανέωση από 10€ απολαμβάνεις 300’ προς όλα τα δίκτυα αν επιλέξεις το Bonus Free2talk ή εναλλακτικά 500ΜΒ σε ανανέωση από 10€-19€, και 1,5GB σε ανανέωση από 20€ με ενεργοποίηση του Bonus Free2surf. Κάθε bonus Free2talk ή free2surf μπορεί να αποδοθεί έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα που σημαίνει ότι κάθε συνδρομητής F2G (βλ. ερώτηση 23) με την εγγραφή του στα Bonus & κάνοντας τις αντίστοιχες ανανεώσεις έχει τη δυνατότητα να κερδίσει 2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα το Bonus των 300’ προς όλους & ακόμα 2 φορές το bonus των δωρεάν MBs "

https://www.wind.com.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο Athens Heart...κατω στο υπογειο εχει καταστημα wind....παρε μια καρτα (τζαμπα ειναι)....αυτες που εχει κλωνοποιουνται....

 

:)

 

Οκ, σ' ευχαριστώ!

 

Θα περάσω με την 1η ευκαιρία!:happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το bonus δεν μπορεις

"Το F2G Bonus ανανέωσης ονομάζεται πλέον Free2 all γιατί πραγματικά απελευθερώνει την επικοινωνία σου προς όλους καθώς ανάλογα με το τι εσύ θα επιλέξεις σου προσφέρει σε ανανέωση από 10€, δωρεάν ΜΒ Mobile internet (Free 2 surf) ή δωρεάν λεπτά προς όοοοοοολα τα δίκτυα στην Ελλάδα ( Free2 Talk)! Συγκεκριμένα σε ανανέωση από 10€ απολαμβάνεις 300’ προς όλα τα δίκτυα αν επιλέξεις το Bonus Free2talk ή εναλλακτικά 500ΜΒ σε ανανέωση από 10€-19€, και 1,5GB σε ανανέωση από 20€ με ενεργοποίηση του Bonus Free2surf. Κάθε bonus Free2talk ή free2surf μπορεί να αποδοθεί έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα που σημαίνει ότι κάθε συνδρομητής F2G (βλ. ερώτηση 23) με την εγγραφή του στα Bonus & κάνοντας τις αντίστοιχες ανανεώσεις έχει τη δυνατότητα να κερδίσει 2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα το Bonus των 300’ προς όλους & ακόμα 2 φορές το bonus των δωρεάν MBs "

https://www.wind.com.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

μπορει να σε κουρασα μπορει να με περνας για χαζο αλλα ενα ναι ή οχι θελω

talk to all και unlimited surf μπορω να τα εχω μαζι σε μια καρτα ταυχτοχρονα?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να σε κουρασα μπορει να με περνας για χαζο αλλα ενα ναι ή οχι θελω

talk to all και unlimited surf μπορω να τα εχω μαζι σε μια καρτα ταυχτοχρονα?

ευχαριστω!

Αν έμπαινες στον κόπο να ανοίξεις το λινκ και να διαβάσεις στο 21, θα έβλεπες το παρακάτω:

21. Μπορώ να είμαι παράλληλα γραμμένος και στο Bonus προς όλα τα δίκτυα (Free2Talk ή στο Bonus των δωρεάν ΜΒ ( Free2Surf) και στο Bonus που προσφέρει δωρεάν λεπτά προς WIND /Q και δωρεάν MB (1242); Δυστυχώς όχι. Συνδρομητές οι οποίοι ήταν αρχικά εγγεγραμμένοι στο 1242 και έπειτα επέλεξαν να γραφτούν στο Free to all, διαγράφονται αυτόματα από το Bonus δωρεάν λεπτών προς WIND/Q και δωρεάν ΜΒ και από εκεί και πέρα κερδίζουν σε κάθε ανανέωση μόνο δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή δωρεάν ΜΒ ( ανάλογα με το αν έχουν επιλέξει το Free2Talk ή το Free2Surf)

Ταυτόχρονα εξακολουθεί να ισχύει κανονικά οποιοδήποτε άλλο bonus, εποχική προσφορά, η προωθητική ενέργεια διατίθεται για τους συνδρομητές F2G ( πχ προσφορά για ανανεώσεις μέσα από τα καταστήματα WIND ).

 

Η απάντηση λοιπόν είναι ΟΧΙ, δεν μπορείς στην ίδια κάρτα να έχεις και τα δύο. Δεν υπάρχει και λόγος, όταν μπορείς να έχεις τα 300' λεπτά με 10€ και μετά ν' αγοράζεις απλώς πακέτο 1GB με 5€.

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

μπορει να σε κουρασα μπορει να με περνας για χαζο αλλα ενα ναι ή οχι θελω

talk to all και unlimited surf μπορω να τα εχω μαζι σε μια καρτα ταυχτοχρονα?

ευχαριστω!

Ναι μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα.

Με την πρώτη ανανέωση πέρνεις το talk to all , αλλάζεις πρόγραμμα και κάνεις δεύτερη ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

 

όταν μπορείς να έχεις τα 300' λεπτά με 10€ και μετά ν' αγοράζεις απλώς πακέτο 1GB με 5€.

αυτο νομιζω ειχαμε κατα νου ολοι οταν λεμε οτι μπορει

Ναι μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα.

Με την πρώτη ανανέωση πέρνεις το talk to all , αλλάζεις πρόγραμμα και κάνεις δεύτερη ανανέωση .

εγω αυτο κανω αλλα θελει 2Χ10=20€

και μετα αγοραζω οτι πακετα θελω οποτε θελω

αυτο ειναι και η μεγαλη διαφορα νομιζω απο τις αλλες εταιριες

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν έμπαινες στον κόπο να ανοίξεις το λινκ και να διαβάσεις στο 21, θα έβλεπες το παρακάτω:

21. Μπορώ να είμαι παράλληλα γραμμένος και στο Bonus προς όλα τα δίκτυα (Free2Talk ή στο Bonus των δωρεάν ΜΒ ( Free2Surf) και στο Bonus που προσφέρει δωρεάν λεπτά προς WIND /Q και δωρεάν MB (1242); Δυστυχώς όχι. Συνδρομητές οι οποίοι ήταν αρχικά εγγεγραμμένοι στο 1242 και έπειτα επέλεξαν να γραφτούν στο Free to all, διαγράφονται αυτόματα από το Bonus δωρεάν λεπτών προς WIND/Q και δωρεάν ΜΒ και από εκεί και πέρα κερδίζουν σε κάθε ανανέωση μόνο δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή δωρεάν ΜΒ ( ανάλογα με το αν έχουν επιλέξει το Free2Talk ή το Free2Surf)

Ταυτόχρονα εξακολουθεί να ισχύει κανονικά οποιοδήποτε άλλο bonus, εποχική προσφορά, η προωθητική ενέργεια διατίθεται για τους συνδρομητές F2G ( πχ προσφορά για ανανεώσεις μέσα από τα καταστήματα WIND ).

 

Η απάντηση λοιπόν είναι ΟΧΙ, δεν μπορείς στην ίδια κάρτα να έχεις και τα δύο. Δεν υπάρχει και λόγος, όταν μπορείς να έχεις τα 300' λεπτά με 10€ και μετά ν' αγοράζεις απλώς πακέτο 1GB με 5€.

 

φιλε φυσικα και μπηκα στον κοπο να το ψαξω...δεν θα ρωταγα ετσι επιμονα αν τελικα ισχυει?

και απο οτι βλεπεις και αλλα μελη τελικα λενε οτι ναι γινεται γιατι το εχουν κανει...

αλλα εσυ λες οχι....

ποιον να πιστεψω?εσενα?ή καποιον αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έρχομαι από cosmote και από σήμερα έχω wind θα ήθελα να ρωτήσω

επειδή είμαι νέος πελάτης δεν πρέπει να μου βάλουν

300 mb για 3 μήνες μετά την πρώτη ανανέωση των 10 €

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έρχομαι από cosmote και από σήμερα έχω wind θα ήθελα να ρωτήσω

επειδή είμαι νέος πελάτης δεν πρέπει να μου βάλουν

300 mb για 3 μήνες μετά την πρώτη ανανέωση των 10 €

Καλησπέρα φιλε και καλώς ήρθες!Αν εννοείς την προσφορα για τους νέους συνδρομητές που δίνει δώρο 350MB στο F2G για 2 μήνες,νομίζω έχει λήξει αλλα επειδή νομίζω κατι άλλο εννοείς,δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω :(

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

φιλε φυσικα και μπηκα στον κοπο να το ψαξω...δεν θα ρωταγα ετσι επιμονα αν τελικα ισχυει?

και απο οτι βλεπεις και αλλα μελη τελικα λενε οτι ναι γινεται γιατι το εχουν κανει...

αλλα εσυ λες οχι....

ποιον να πιστεψω?εσενα?ή καποιον αλλο?

 

Ισχύει ό,τι αναφέρει η ιστοσελίδα της WIND. Το αν μπορείς να λάβεις και τις δύο προσφορές εναλλάσσοντας τες και προβαίνοντας σε δύο διαφορετικές ανανεώσεις , είναι άλλο θέμα, εμείς οφείλουμε να σου πούμε την επίσημη τοποθέτηση της εταιρείας. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...