Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Talk & Surf 300

Δωρεάν Λεπτά προς WIND /Q

600

Δωρεάν SMS προς WIND /Q

600

Δωρεάν ΜΒ 300

Χρέωση €8,50 Διάρκεια 30 ημέρες Για ενεργοποίηση, στείλε "300ΜΒ" στο 1210.

600 τα ΜΒ για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/01/2012 :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, όποιος κάνει δεύτερη ανανέωση χρόνου ομιλίας σε free 2 go μέσα στο Γενάρη, ας μας γράψει αν του έδωσε διπλασιασμό ή όχι!

[γιατί εμένα δεν μου τον έδωσε και περιμένω απάντηση από τη wind]

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, όποιος κάνει δεύτερη ανανέωση χρόνου ομιλίας σε free 2 go μέσα στο Γενάρη, ας μας γράψει αν του έδωσε διπλασιασμό ή όχι!

[γιατί εμένα δεν μου τον έδωσε και περιμένω απάντηση από τη wind]

Ευχαριστώ!:)

 

τελικα ρε παιδεια την 2 και 3 καρτα μεσα στον μηνα την διπλασιαζουνε η οχι?

Μηπως ξεκινησανε οι περικοπες στην wind:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδεια την 2 και 3 καρτα μεσα στον μηνα την διπλασιαζουνε η οχι?

Μηπως ξεκινησανε οι περικοπες στην wind:(:(:(

 

γιατι δεν κανετε μια κληση στην εξυπηρετηση πελατων να μας ενημερωσετε και εμας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ ρώτησα εγώ και μου απάντησαν με SMS οτι η προσφορά διπλασιασμού ΕΛΗΞΕ!

Δεν μου απάντησαν στο πού είχε ανακοινωθεί η ημερομηνία λήξης της προσφοράς. Θα ξανακαταθέσω ερώτημα σχετικά, χαχαχα...

 

Wind: Φτηνή μα αναξιοπιστη...

Link to comment
Share on other sites

Επιλεκτική προσφορά ήταν... Μην ζητάμε και πολλά!

Αφού δεν είχε ανακοινωθεί καν η ενεργοποιήση της πως θες να ανακοινώσουν την κατάργηση.

 

WIND με τα καλά και τα κακά της... Όπως το βλέπει κανείς :D

Link to comment
Share on other sites

Wind: Φτηνή μα αναξιοπιστη...

 

Όταν άκουσα για την προσφορά με την ανανέωση των €20 ευρώ παραλίγο να τσιμπήσω, παρότι είχα τριψήφιο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας. Μετά σκέφτηκα ότι ακόμη και στις γιορτές με τη χρήση που κάνω όχι μόνο δεν θα έτρωγα τα bonus της ανανέωσης αλλά και τα €20 που θα έδινα (και θα έμεναν στο υπόλοιπό μου) απλά θα μεγάλωναν το υπόλοιπο που έχω διαθέσιμο. Η τελευταία μου σκέψη ήταν τα περίπου 15 ευρώ που είχαν κάνει φτερά σε κάποια φάση χωρίς να το καταλάβω (και χωρίς να μιλήσω!) που επιστράφηκαν τελικά μετά από κλήσεις και emails στην εξυπηρέτηση πελατών...

 

Τελικά αποφάσισα αντί να δώσω 20 ευρώ, να μιλήσω όσο θέλω με το διαθέσιμο υπόλοιπο. Αποδείχθηκε πως μέσα στις γιορτές χάλασα περίπου 12 ευρώ σε SMS και κλήσεις, οπότε μάλλον έκανα το σωστό. Το ίδιο κάνω και με τα πακέτα των €5 που ενεργοποιούσα τόσο καιρό για να μιλάω στην ουσία με 2 αριθμούς Wind, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι αν έκανα κανονικά τις κλήσεις, χωρίς το πακέτο, θα μου κόστιζαν λιγότερο...

 

Πού θέλω να καταλήξω? Ότι παρά τις πραγματικά καλές προσφορές που κάνει η Wind περιοδικά (καλύτερες από Voda-Cote), η αναξιοπιστία της (π.χ. μονάδες που εξαφανίζονται χωρίς λόγο, προσφορές που λήγουν χωρίς ενημέρωση κλπ) με έχουν κάνει τόσο επιφυλακτικό που δεν νοιώθω άνετα με μεγάλο υπόλοιπο στην κάρτα μου. Έτσι έχω αποφασίσει να το μειώσω σταδιακά, με κανονική χρήση και να ασχοληθώ ξανά με τις προσφορές όταν θα έχουν πραγματικό νόημα για μένα. Σε καμία περίπτωση φυσικά αυτό δεν αντικατοπτρίζει την πλειοψηφία των χρηστών αλλά ούτε και θέλω να φανώ αχάριστος. Καλή η Wind αλλά θέλει προσοχή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

^ ρώτησα εγώ και μου απάντησαν με SMS οτι η προσφορά διπλασιασμού ΕΛΗΞΕ!

Δεν μου απάντησαν στο πού είχε ανακοινωθεί η ημερομηνία λήξης της προσφοράς. Θα ξανακαταθέσω ερώτημα σχετικά, χαχαχα...

 

Wind: Φτηνή μα αναξιοπιστη...

 

Επιλεκτική προσφορά ήταν... Μην ζητάμε και πολλά!

Αφού δεν είχε ανακοινωθεί καν η ενεργοποιήση της πως θες να ανακοινώσουν την κατάργηση.

 

WIND με τα καλά και τα κακά της... Όπως το βλέπει κανείς :D

 

Όταν άκουσα για την προσφορά με την ανανέωση των €20 ευρώ παραλίγο να τσιμπήσω, παρότι είχα τριψήφιο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας. Μετά σκέφτηκα ότι ακόμη και στις γιορτές με τη χρήση που κάνω όχι μόνο δεν θα έτρωγα τα bonus της ανανέωσης αλλά και τα €20 που θα έδινα (και θα έμεναν στο υπόλοιπό μου) απλά θα μεγάλωναν το υπόλοιπο που έχω διαθέσιμο. Η τελευταία μου σκέψη ήταν τα περίπου 15 ευρώ που είχαν κάνει φτερά σε κάποια φάση χωρίς να το καταλάβω (και χωρίς να μιλήσω!) που επιστράφηκαν τελικά μετά από κλήσεις και emails στην εξυπηρέτηση πελατών...

 

Τελικά αποφάσισα αντί να δώσω 20 ευρώ, να μιλήσω όσο θέλω με το διαθέσιμο υπόλοιπο. Αποδείχθηκε πως μέσα στις γιορτές χάλασα περίπου 12 ευρώ σε SMS και κλήσεις, οπότε μάλλον έκανα το σωστό. Το ίδιο κάνω και με τα πακέτα των €5 που ενεργοποιούσα τόσο καιρό για να μιλάω στην ουσία με 2 αριθμούς Wind, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι αν έκανα κανονικά τις κλήσεις, χωρίς το πακέτο, θα μου κόστιζαν λιγότερο...

 

Πού θέλω να καταλήξω? Ότι παρά τις πραγματικά καλές προσφορές που κάνει η Wind περιοδικά (καλύτερες από Voda-Cote), η αναξιοπιστία της (π.χ. μονάδες που εξαφανίζονται χωρίς λόγο, προσφορές που λήγουν χωρίς ενημέρωση κλπ) με έχουν κάνει τόσο επιφυλακτικό που δεν νοιώθω άνετα με μεγάλο υπόλοιπο στην κάρτα μου. Έτσι έχω αποφασίσει να το μειώσω σταδιακά, με κανονική χρήση και να ασχοληθώ ξανά με τις προσφορές όταν θα έχουν πραγματικό νόημα για μένα. Σε καμία περίπτωση φυσικά αυτό δεν αντικατοπτρίζει την πλειοψηφία των χρηστών αλλά ούτε και θέλω να φανώ αχάριστος. Καλή η Wind αλλά θέλει προσοχή...

Η προσφορά του διπλασιασμού της 2ης και 3ης κάρτας δεν ήταν επιλεκτική, ίσχυε για όλους και είχε ανακοινωθεί ότι θα έληγε 30/06/2010. Απλά η γουίντ είχε δώσει σιωπηρή παράταση η οποία, αν ισχύει αυτό πού είπαν στην tseapis, έληξε.

Link to comment
Share on other sites

αυτην την περιοδο η wind ειναι η μοναδικη εταιρια που δινει τοσα πακετα! Απο τη στιγμη που οι αλλοι 2 δεν εχουν απαντησει, βρισκω τη wind να 'ξεγλιστραει' απο το καρτελ και αυτο με ευχαριστει ιδιαιτερα ;) (ειδικα το πακετο 600+600+1,5gb ειναι κορυφαιο, και ας μην εχει τοσο καλο 3g, ειδικα για τους κατοχους smartphone με skype)
Link to comment
Share on other sites

Όταν άκουσα για την προσφορά με την ανανέωση των €20 ευρώ παραλίγο να τσιμπήσω, παρότι είχα τριψήφιο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας. Μετά σκέφτηκα ότι ακόμη και στις γιορτές με τη χρήση που κάνω όχι μόνο δεν θα έτρωγα τα bonus της ανανέωσης αλλά και τα €20 που θα έδινα (και θα έμεναν στο υπόλοιπό μου) απλά θα μεγάλωναν το υπόλοιπο που έχω διαθέσιμο. Η τελευταία μου σκέψη ήταν τα περίπου 15 ευρώ που είχαν κάνει φτερά σε κάποια φάση χωρίς να το καταλάβω (και χωρίς να μιλήσω!) που επιστράφηκαν τελικά μετά από κλήσεις και emails στην εξυπηρέτηση πελατών...

 

Τελικά αποφάσισα αντί να δώσω 20 ευρώ, να μιλήσω όσο θέλω με το διαθέσιμο υπόλοιπο. Αποδείχθηκε πως μέσα στις γιορτές χάλασα περίπου 12 ευρώ σε SMS και κλήσεις, οπότε μάλλον έκανα το σωστό. Το ίδιο κάνω και με τα πακέτα των €5 που ενεργοποιούσα τόσο καιρό για να μιλάω στην ουσία με 2 αριθμούς Wind, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι αν έκανα κανονικά τις κλήσεις, χωρίς το πακέτο, θα μου κόστιζαν λιγότερο...

 

Πού θέλω να καταλήξω? Ότι παρά τις πραγματικά καλές προσφορές που κάνει η Wind περιοδικά (καλύτερες από Voda-Cote), η αναξιοπιστία της (π.χ. μονάδες που εξαφανίζονται χωρίς λόγο, προσφορές που λήγουν χωρίς ενημέρωση κλπ) με έχουν κάνει τόσο επιφυλακτικό που δεν νοιώθω άνετα με μεγάλο υπόλοιπο στην κάρτα μου. Έτσι έχω αποφασίσει να το μειώσω σταδιακά, με κανονική χρήση και να ασχοληθώ ξανά με τις προσφορές όταν θα έχουν πραγματικό νόημα για μένα. Σε καμία περίπτωση φυσικά αυτό δεν αντικατοπτρίζει την πλειοψηφία των χρηστών αλλά ούτε και θέλω να φανώ αχάριστος. Καλή η Wind αλλά θέλει προσοχή...

 

σε αυτο που λες φιλε μου εχεις απολυτο δικιο.να ενημεροσω και εγω τον κοσμο οτι η wind ειναι λιγο παραξενη σαν εταιρεια (για να μην πω ποιο βαρια κουβεντα) αλλα συμφερουσα,εγω την εχω βολευτη αρκετα.εχω ενα f2g2 με την χρεωση ομιλιας 0,11ε το λεπτο και οποιον θελω να μιλησω του τηλ και τελος γιατι ποιο παλια ειχα wu μιλαγα αρκετα με wu αλλα οταν τηλ σε κανενα αλλο νουμερο εκτος wu φευγανε τα ευρω σαν ανεμος (χρεωση 0,37ε το λεπτο ομιλιας) βεβαια τωρα εχω παρη ενα φθηνο τηλ με 2 σιμ και εχω βαλη την f2g2 και την wu αλλα στην wu δεν ανανεωνω και στην f2g2 βαζω μια 10αρα και εχω και τα λεπτα που δινει προς wind/q και τα 10ε να μιλαω με αλλους φθηνα.το wu το εχω να με περνουνε οσοι θελουνε και το αλλο για να περνω εγω αρκετα οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, όποιος κάνει δεύτερη ανανέωση χρόνου ομιλίας σε free 2 go μέσα στο Γενάρη, ας μας γράψει αν του έδωσε διπλασιασμό ή όχι!

[γιατί εμένα δεν μου τον έδωσε και περιμένω απάντηση από τη wind]

Ευχαριστώ!:)

 

Όταν έστειλα sms στο 1237 για το υπόλοιπο του bonus μου αναφέρει οτι η κάρτα θα διπλασιάζεται μέχρι τον ιούλιο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του διπλασιασμού της 2ης και 3ης κάρτας δεν ήταν επιλεκτική, ίσχυε για όλους και είχε ανακοινωθεί ότι θα έληγε 30/06/2010. Απλά η γουίντ είχε δώσει σιωπηρή παράταση η οποία, αν ισχύει αυτό πού είπαν στην tseapis, έληξε.

 

Το τελευταίο ενημερωτικο sms για τον διπλασιασμο μού ήρθε στις 7/12/11 και δεν έλεγε τίποτα για λήξη. Στην τηλεφωνική επικοινωνία με cc wind μου είπαν οτι έληξε 31/12/11. Ανακοίνωση δεν βρήκαν, ούτε μου είπαν αυτο για τη σιωπηρή παράταση. Τσαντίστηκα γιατί επίτηδες ανανέωσα 1/1/12, για να έχω περιθώριο για 3η ανανέωση μέσα στο Γενάρη. Αλλιώς, αν ήξερα οτι έληγε η προσφορά θα ανανέωνα νωρίτερα -τις κάρτες ανανέωσης τις είχα αγοράσει απο 20/12/11 και περίμενα το νέο μήνα. (έχασε και το 3ο 5ευρω η Wind)

Τέσπα, ίσως το κυνηγήσω με μέιλ -ίσως και να βαρεθώ. Ωστοσο, τέλος κάθε εμπιστοσύνη σε προσφορές, θα καλώ πλέον το CC να επιβεβαιώνω πριν κάνω οτιδήποτε... αν και ούτε κι αυτούς τους εμπιστεύομαι ιδιαίτερα. Και βέβαια, επομενη ανανέωση του χρονου, απλώς για να μην λήξει η σιμ. Μαζί με τον geoponer κι εγώ, θα ροκανίσω ολα τα υπολοιπα μου! Δεν είναι "τιμωρία", είναι απλή λογική.

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρετηση πελατων ειναι πολυ πισω απο τις εξελιξεις σχεδον σε ολα τα θεματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν έστειλα sms στο 1237 για το υπόλοιπο του bonus μου αναφέρει οτι η κάρτα θα διπλασιάζεται μέχρι τον ιούλιο.

 

Εμενα μου λεει μεχρι τον ιουνιο.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρετηση πελατων ειναι πολυ πισω απο τις εξελιξεις σχεδον σε ολα τα θεματα.

 

συμφωνω και συμπληρωνω οτι η πλειψηφια των υπαλληλων ειναι αδιαφοροι. Πολυ κριμα, γιατι θα χασουν πελατες ετσι...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και συμπληρωνω οτι η πλειψηφια των υπαλληλων ειναι αδιαφοροι. Πολυ κριμα, γιατι θα χασουν πελατες ετσι...

 

 

Σχετικό αυτο. Για να τους χάσουν θα πρέπει να πάνε κάπου αλλού. Η βοντα πχ έχει καλή εξυπηρετηση πελατών, αλλά όχι τις προσφορες της wind.

 

Κάθε εταιρία έχει και τα στραβα της...

Link to comment
Share on other sites

Η βοντα πχ έχει καλή εξυπηρετηση πελατών, αλλά όχι τις προσφορες της wind.

 

Κάθε εταιρία έχει και τα στραβα της...

 

Εννοείς καλή εξυπηρέτηση σε cc γιατί όσες φορές έχω πάει σε κατάστημα ήταν τραγικοί !!!

Μου χρέωσαν 2 νέα καρτοκινητά 10€ και η απόδειξη ήταν μηδενική σε VODAFONE SHOP... Βέβαια μόλις είδα την απόδειξη και πήγα πίσω (μετα από 10') δεν μπορείς να φανταστείς τι έγινε. Δηλ. ντροπή τους, μόνο και μόνο το συγγνώμη που μου ζητούσαν λίγη αξιοπρέπεια να είχαν από μόνοι τους, δεν θα έμπαιναν σε τέτοιες καταστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς καλή εξυπηρέτηση σε cc γιατί όσες φορές έχω πάει σε κατάστημα ήταν τραγικοί !!!

 

Φυσικά για cc μιλάω. Στα καταστηματα δεν ξερω τι παιζει. Δεν εχω πάρε δωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς καλή εξυπηρέτηση σε cc γιατί όσες φορές έχω πάει σε κατάστημα ήταν τραγικοί !!!

Μου χρέωσαν 2 νέα καρτοκινητά 10€ και η απόδειξη ήταν μηδενική σε VODAFONE SHOP... Βέβαια μόλις είδα την απόδειξη και πήγα πίσω (μετα από 10') δεν μπορείς να φανταστείς τι έγινε. Δηλ. ντροπή τους, μόνο και μόνο το συγγνώμη που μου ζητούσαν λίγη αξιοπρέπεια να είχαν από μόνοι τους, δεν θα έμπαιναν σε τέτοιες καταστάσεις!

Εδωσες 5€ για ένα καρτοκινητό όταν τα δίνουν τζάμπα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εδωσες 5€ για ένα καρτοκινητό όταν τα δίνουν τζάμπα; :blink:

 

Αφού μου είπαν πως έχει κόστος 5€

Μιλάμε για μεγάλη μπινιά αυτό το πράμα με τα καρτοκινητά! Βέβαια μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω μετά.

Αναφέρω και τα καταστήματα δεν έχω πρόβλημα! (Αγ. Ανάργυροι, Ν.Φιλαδέλφεια) και στα 2 το ίδιο πράμα!

Link to comment
Share on other sites

Εδωσες 5€ για ένα καρτοκινητό όταν τα δίνουν τζάμπα; :blink:

στη voda δεν τα δείνουν τσάμπα.. Σπανίως στο δρόμο έχουν προσφορά. Σε voda όποτε εχω πάει χρεώνουν τα νουμεράκια 5€ (οπως και η cosmote). Αντίθετα στην wind τα δίνουν οποτε εχω παρει αριθμό δωρεάν.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εδωσες 5€ για ένα καρτοκινητό όταν τα δίνουν τζάμπα; :blink:

 

αν κάνεις αίτηση μέσω ίντερνετ στην vοdαfone παίρνει δωρεάν όσα πακέτα θέλεις και έχουνε μέσα μηδενικό υπόλοιπο και σου δίνει 3ευρώ χρονο ομιλίας στην πρώτη κάρτα ανανέωσης και άμα βάλεις και δεύτερη μετά από 30 μέρες από τα τελευταία 3ευρώ σου δίνει και αλλά 3ευρώ χρονο ομιλίας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου είπαν πως έχει κόστος 5€

Μιλάμε για μεγάλη μπινιά αυτό το πράμα με τα καρτοκινητά! Βέβαια μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω μετά.

Αναφέρω και τα καταστήματα δεν έχω πρόβλημα! (Αγ. Ανάργυροι, Ν.Φιλαδέλφεια) και στα 2 το ίδιο πράμα!

 

Εννοεί ότι τα δίνουν τσάμπα μόνο αν κάνεις αίτηση να στα στείλουν, μέσα απ'το site. Απ'το κατάστημα εννοείται πως έχουν κόστος 5 ευρώ. Το θέμα με την απόδειξη είναι 100% φάουλ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Απ'το κατάστημα εννοείται πως έχουν κόστος 5 ευρώ.

 

σε οποιο καταστημα wind πηγα, μου ελεγαν οτι εαν βαλω 5ε χρονο, δινουν τη sim δωρεαν. Και ετσι εγινε... Πριν λιγο καιρο πηρα και sim voda απο καταστημα, που η συσκευασια εγραφε 'δωρεαν διαθεση'...

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου είπαν πως έχει κόστος 5€

Μιλάμε για μεγάλη μπινιά αυτό το πράμα με τα καρτοκινητά! Βέβαια μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω μετά.

Αναφέρω και τα καταστήματα δεν έχω πρόβλημα! (Αγ. Ανάργυροι, Ν.Φιλαδέλφεια) και στα 2 το ίδιο πράμα!

 

Εννοεί ότι τα δίνουν τσάμπα μόνο αν κάνεις αίτηση να στα στείλουν, μέσα απ'το site. Απ'το κατάστημα εννοείται πως έχουν κόστος 5 ευρώ. Το θέμα με την απόδειξη είναι 100% φάουλ βέβαια.

 

σε οποιο καταστημα wind πηγα, μου ελεγαν οτι εαν βαλω 5ε χρονο, δινουν τη sim δωρεαν. Και ετσι εγινε... Πριν λιγο καιρο πηρα και sim voda απο καταστημα, που η συσκευασια εγραφε 'δωρεαν διαθεση'...

 

Για να κλείσουμε το off topic !!!!

Στο πρώτο είχα ζητήσει 4 νούμερα στο όνομά μου (καταλαβαίνω βαρεμάρα υπαλλήλου κτλ) μου λέει κόστος 20€

-Δεν έχω πρόβλημα του λέω. Μιας και εκεί που θα πήγαινα μόνο VODAFONE μου είχαν πει θα έχει σήμα, οπότε τα μοίρασα στην παρέα έστω να μας παίρνουν!

Τα 3 από αυτά είδα πως είχα πάνω "δωρεάν διάθεση" όχι τη στιγμή που ήμουν στο κατάστημα. Σε μερικά το είχαν σκίσει κάπως. Ακουμπάω ζεστό το 20αρικο μου δίνει απόδειξη ΜΗΔΕΝΙΚΗ (δεν θυμάμαι αν ήταν 0,01€ ή 0,04€) Γύρισα πίσω χαμός....

 

Στη δεύτερη περίπτωση ζητάω ένα νούμερο, μου λένε έχει πρόβλημα το σύστημα δεν μπορούμε τώρα να τα δηλώσουμε αλλά αν θέλετε πάρτε το και το δηλώνουμε πιο μετά.

-Δεν έχω πρόβλημα τους λέω. Μπορώ να διαλέξω κάποιο νούμερο;;; (το χρησιμοποιώ ακόμα να με παίρνει ένα άτομο που έχει σύνδεση απεριόριστα)

-Ναι μου λένε!

Ενώ πάω να φύγω, δοκιμάζουν πάλι, καλά το σύστημα και το δηλώνουν.

Φυσικά τίποτα για απόδειξη! Δεν ανέφερα εγώ τίποτα διότι και με εξυπηρέτησαν (τουλάχιστον δηλώθηκε εκείνη τη στιγμή), με άφησαν να διαλέξω νούμερο και υπήρχε συστημικό θέμα!

Βέβαια μόλις πήγα σπίτι είδα πως είχε σκιστεί εκεί που έλεγε "δωρεάν διάθεση" Δεν ασχολήθηκα γιατί τουλάχιστον επέλεξα εγώ το νούμερο! Από φόρο έχασε το κράτος 0,95€ περίπου...

 

Θα είναι άτυχος πάντως αυτό μου θα κάνει το ίδιο την 3η φορά σε VODAFONE SHOP. Δεν το λέω ούτε θέλω να μαλώσω, ούτε πήρα στα κεντρικά για παράπονο να τους επιπλήξουν! Η κοροιδία είναι αυτό που δεν μου αρέσει (όχι τόσο πως κοροιδεύουν εμένα αλλά βάζουν τον εαυτό τους σε μια κατάσταση "τον ξεγέλασα θα το καταλάβει μέχρι να φύγει" κτλ) Αυτοί οι υπάλληλοι είτε πιέζονται από το αφεντικό τους είτε τσεπώνουν τα 5€ είτε κλείνουν τρύπες με τα 5€ από άλλα που έχουν κάνει. Καλύτερο για μένα ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να τους πιέζει το αφεντικό παρά να το κάνουν μόνοι τους, γιατί έτσι έχουμε ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΚΛΕΦΤΗ !!!

 

Κλείνω για να μην κουράζω... Έχω γνωστούς σε κατάστημα κινητής, που ακόμα και για μεταφορά επαφών κόστος 5€ κόβουν απόδειξη υπηρεσίας! Δεν νομίζω να γίνεται σε πολλά καταστήματα κάτι τέτοιο. Δεν συζητάω πως δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει πελάτης με προιόν χωρίς απόδειξη! Αρκετές φορές βγάζουν μηδενική απόδειξη (0,01€) όταν πρόκειται για κάτι δωρεάν όπως να δώσουν νούμερο (όποτε δεν γίνεται είναι κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου)

Δυστυχώς το ένα από τα 2 καταστήματα ίσως να κλείσει τις επόμενες μέρες! Τουλάχιστον εργάζεσαι και γυρνάς σπίτι με καθαρό κεφάλι το βράδυ!

 

Κάποια άτομα είτε είναι πολύ αναίσθητα είτε γεννήθηκαν στην μπινιά!

Ευχαριστώ :D

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...