Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

42 minutes ago, VIPdriver said:

Σε οσους δεν το δινει, μονο η εταιρια χανει...

Χάνουν και μερικά € αυτοί στους οποίους δεν το δίνει.. 😂😂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Teiresias_ said:

Χάνουν και μερικά € αυτοί στους οποίους δεν το δίνει.. 😂😂

Δεν χάνουν τιποτα, εάν τα βάλεις όλα κάτω (δίκτυο/καλυψη, εξυπ.πελατων, καταστήματα). Εκτός αυτού, από δική της επιλογή η εταιρία χάνει λεφτα, αλλά και πελατες. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Δεν χάνουν τιποτα, εάν τα βάλεις όλα κάτω (δίκτυο/καλυψη, εξυπ.πελατων, καταστήματα). Εκτός αυτού, από δική της επιλογή η εταιρία χάνει λεφτα, αλλά και πελατες. 

Εντάξει προφανώς για να ενεργοποιείς την προσφορά, θα πρέπει και να σε καλύπτει στοιχειωδώς το δίκτυο.

Και αν είσαι και λίγο τυχερός, δεν θα χρειαστεί να πας ούτε σε κατάστημα ούτε να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση.

Οπότε δεν χάνει μόνο η εταιρεία αν δεν σου δώσει όλα αυτά με 7€.

Ας μην την αδικούμε. Κάποια πράγματα είναι καλά και στη Nova.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Σε οσους δεν το δινει, μονο η εταιρια χανει...

Η εταιρεία δεν χάνει γιατί αν έχανε δεν θα υπήρχε τόσο κλάμα εδώ μέσα. 8€ για έναν συνδρομητή είναι λεφτά. Δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο στην αγορά. Τώρα επειδή έχεις μπει στην μαύρη λίστα, είναι πίκρα, το καταλαβαίνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Τιτανοτεραστιο colpo το "μαστιγιο και καροτο" οταν μια εταιρια κατεει "που" να το αρμοζει: Στους καταλληλους κατα συντριπτικη %. Οταν ερθει η ωρα να το εφαρμοσει και σε αλλους (απο style dimitroula ως και το δικο μου) να δουμε ποια απο τα δυο "ακρα" θα ανθεξουν βαζοντας κατω τη ΛΟΓΙΚΗ μη επηρεαζομενοι απο το συναισθημα του >95% των εφαρμοζομενων αυτου του colpου- αλοθι.

Γιατι για να αλλαξουν "λογικη" καμια πιθανοτητα <=0% οπως η εταιρια με την οποια νταραβεριζονται. Οσες sim κι αν εχουν καο θα το "δουμε" στο μελλον (ισως και αμεσο).

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alteisei said:

Οταν ερθει η ωρα να το εφαρμοσει και σε αλλους (απο style dimitroula ως και το δικο μου)

Δηλαδή παίρνεις το πακέτο αλλά παρόλα αυτά βρίζεις.

Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων.😆

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alteisei said:

Τιτανοτεραστιο colpo το "μαστιγιο και καροτο" οταν μια εταιρια κατεει "που" να το αρμοζει: Στους καταλληλους κατα συντριπτικη %. Οταν ερθει η ωρα να το εφαρμοσει και σε αλλους (απο style dimitroula ως και το δικο μου) να δουμε ποια απο τα δυο "ακρα" θα ανθεξουν βαζοντας κατω τη ΛΟΓΙΚΗ μη επηρεαζομενοι απο το συναισθημα του >95% των εφαρμοζομενων αυτου του colpου- αλοθι.

Γιατι για να αλλαξουν "λογικη" καμια πιθανοτητα <=0% οπως η εταιρια με την οποια νταραβεριζονται. Οσες sim κι αν εχουν καο θα το "δουμε" στο μελλον (ισως και αμεσο).

Εγώ έχω κόψει το σταθερό και είμαι με frog στο κινητό και 5g router στο σπίτι. Για το 5g τώρα έχω ένα CU φοιτητικό που το συντηρώ με cashback και είναι σε αναμονή αν σταματήσει η προσφορά της Nova.

Το CU δίνει με 11,5€ 200GB, η Nova με 7€ 250GB. Δεν με ενδιαφέρει ο χρόνος ομιλίας.

Έχω 3 Nova λοιπόν και τις πάω εναλλάξ για να έχω πάντα την προσφορά.

Οπότε για ποιο κόλπο μιλάς; Και γιατί μπορεί να είμαι θύμα εγώ;;

Link to comment
Share on other sites

1) Τυπου ψυχολογιστικη ερμηνεια (η mainstream στην εποχη μας και καλα αποκαλουμενη "εξηγηση", ενω στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ενα απο τα παμολλα αφηγηματα, αλλα αγαπητο σε style dimitroula ως "Αυτο ξερετε, αυτο εμπιστευεστε" οσπου να καταρρευσει με παταγο): ΛΟΓΙΚΟ οσο καποιος τυπου ελληνας χαρακτηρας να ειναι "Ολα καλα, ολα ωραια" οσο εχει την ΑΣΦΑΛΕΙΑ του (πχ οικογενεια, δουλεια, συντροφο παιδια , καποιοι και σκυλια). Οταν τη χασει και "μπει" απο την Comfort Zone στη Fear Zone, "τετοιος" απροετοιμαστος που ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ (>95%) να περασει στη Learning Zone, για μετεπειτα τη Growth Zone  ουτε λογος. Ας κατσει λοιπον κανα χρονο "εκει" , αναμενοντας ποτε και "γιατι" θα δεησει η μαυρη (ονομα και πραμα) να του κανει τη χαρη να τον ξαναγυρισει στη Comfort Zone, και η εκ-παιδευση που ΔΕΝ του δωσαν ποτε σε αυτη τη χωρα να κλωθογυριζει μπρος-πισω.

2) Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ (που δεν και κανενα νοημα να κανω τον κοπο, εξου και δε θα πολυαναλυσω ΑΔΙΚΟΤΑΤΟΣ ΚΟΠΟΣ σε "τετοιο" κατα συντριπτικη % target group:

Εφοσων δεν ειναι "στημενο" για καποιον το Παιγνιο πχ βαλτος της εταιριας η να τον βαλαν στο ματι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και οχι κατι ο,τι ναναι που λεει ενας εδω μεσα για τον Vip:

Μαιευτικη Σωκρατη, λοιπον:

"Για ποιο λογο δινει ολο και λιγοτερα data σε ολο και μεγαλυτερο ποσο € τα 250 αυτη υη στιγμη στα 7€ η μαυρη;"

"Απο την καλη ψυχη της και στους ξυπνιους εεεεε?"

Εεεε μεινετε στη Safe Zone σας (κατα mainstream αντιληψη που σας εκ-παιδευσαν) και αναμεινατε στο ακουστικο σας ποτε θα επιστρεψετε οταν ηγγικεν η Fear Zone για σας.

Κανεις φοβος οταν υπαρχει ΛΟΓΙΚΗ. Τυπου 1) "εξηγηση" που σας (>95%) εκ-παιδευσαν και θα σας δω οταν θα ερθει και η ωρα οσες sim κι εαν εχετε.

Ειπαμε, ομως: Learning η Growth Zone ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.

Εαν ΔΔΥΝΑΣΤΕ απαντηση στη μαιευτικη παραπανω, το ξανασυζηταμε με ΛΟΓΙΚΗ.

Τσαμπα κοπος απλα ειχα χρονο τωρα, το κατανοω.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alteisei said:

Ολα καλα, ολα ωραια" οσο εχει την ΑΣΦΑΛΕΙΑ του (πχ οικογενεια, δουλεια, συντροφο παιδια , καποιοι και σκυλια). Οταν τη χασει και "μπει" απο την Comfort Zone στη Fear Zone, "τετοιος"

Σαφώς και η ζωή του ανθρώπου εξαρτάται από την οικογένεια. 

Αν χάσω την οικογένεια σε ένα ατύχημα πχ, ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω.

Άλλα να περάσω στην fear zone επειδή η νόβα θα κόψει το πακέτο, ούτε αυτό μπορώ να το σκεφτώ.😆 

Τέλος πάντων, χαλάρωσε. Ούτε μας ψεκάζουν, ούτε το 5g προκαλεί καρκίνο, ούτε οι συνομωσίες της νόβα θα πετύχουν. Δες την ζωή αλλιώς. 😆 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..Ας το δεχτουμε.

Η εταιρια "γιατι" το δινει;;; 

Χα χα: Θα εχει Fear Zone για ολους (και εμενα) και θα δω την ο,τι ναναι (ξανα και ξανα αναλογη με την εκ-παιδευση στη χωρα αυτη): "Ο,τι δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".

Εεεε "ετυχαν" τα Τεμπη η το κοριτσακι στην Παρο (που στη μανα της μιλανε με αυτο τον τροπο οι γιατροι).

Η ΛΟΓΙΚΑ: ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΤΑΡΑΒΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΙΔΙΕΣ ΚΑΙ ΟΜΟΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ (>95%) ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

Οταν ερθει η h του καθενος θα δω τα "κρεμασταρια" της καθε (και καλα) αλεπους!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γενικά αν έχεις τύχη το παίρνεις το πακέτο αν όχι....

Όχι τύχη αλλά σωστό προγραμματισμό. Αν δεν μπορεί κάποιος δεν φταίει η εταιρεία.

1 minute ago, alteisei said:

Η εταιρια "γιατι" το δινει;;; 

Γιατί δίνουν τις προσφορές ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ?

Από σαμπουάν μέχρι ξηρούς καρπούς. Για να πείσουν το πελάτη να τους πληρώσει. Αυτή θεωρείται έξυπνη ερώτηση και περιμένεις απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Ολοι "αυτι" οταν δε θα το λαμβανει σε καμια sim ο dimitroula, να γελασουμε ("χαλαρωσε" κατα dimitroula).

Αντε και κανα μπανιο του λαου αιωνες reproducible edo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alteisei said:

Ολοι "αυτι" οταν δε θα το λαμβανει σε καμια sim ο dimitroula, να γελασουμε ("χαλαρωσε" κατα dimitroula).

Αντε και κανα μπανιο του λαου αιωνες reproducible edo.

Γιατί να γελάσουμε. Απλώς θα πάμε σε αυτόν που δίνει καλύτερη προσφορά. Αν και όταν έλθει αυτή η ώρα. Αυτή η σκέψη να μην σου δίνουν το πακέτο κι εσύ να γελάς δεν το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ΔΕΝ ειναι 1+1 προσφορα η στη μιση τιμη, για "να πεισουν να τους προτιμησει"

Ειναι κατι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χειροτερο "Μαστιγιο και καροτο".

Και το αμεσως παραπανω "πιανει" σε πολυ συγκεκριμενης εκ-παιδευσης , κατα συντριπτικο %, target group. Τυπου "Δε πανα διαρκως Fear Zone? Καμια προοδος. Κλωθογυρισμα στον ψυχολογισμο να εχουμε να αφηγουμαστε τα πρωην κρεμασταρια μας, ως αλεπουδες"...."Και διηγοντας τα να κλαις" οπως εκ-παιδευτηκε οταν ηγγικεν η h του καθενος (>95%).

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dimitroula10 said:

Όχι τύχη αλλά σωστό προγραμματισμό. Αν δεν μπορεί κάποιος δεν φταίει η εταιρεία.

Δεν είναι μόνο ο @VIPdriver είναι και γνωστός μου με την κοπέλα του όπου δεν ανανεώνουν συχνά αν και είναι το βασικό τους νούμερο και έχουν πολλούς μήνες να πάρουν τέτοια προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alteisei said:

Προφανως και ΔΕΝ ειναι 1+1 προσφορα η στη μιση τιμη, για "να πεισουν να τους προτιμησει"

Ειναι κατι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χειροτερο "Μαστιγιο και καροτο".

Και το αμεσως παραπανω "πιανει" σε πολυ συγκεκριμενης εκ-παιδευσης , κατα συντριπτικο %, target group. Τυπου "Δε πανα διαρκως Fear Zone? Καμια προοδος. Κλωθογυρισμα στον ψυχολογισμο να εχουμε να αφηγουμαστε τα πρωην κρεμασταρια μας, ως αλεπουδες"...."Και διηγοντας τα να κλαις" οπως εκ-παιδευτηκε οταν ηγγικεν η h του καθενος (>95%).

Θα ήταν καλό να μας πεις κι εσύ τι ακριβώς πακέτα και σε ποια εταιρεία χρησιμοποιείς για να γίνεται συζήτηση..

Link to comment
Share on other sites

Για να με "βαλουν στο ματι" , κατα dimitroula συνομοσιολογιες ψεκασμενων?

Ο,τι ΔΥΝΑΤΑΙ καθεις και σε ο,ποιον πιανουν τα colpa.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν είναι μόνο ο @VIPdriver είναι και γνωστός μου με την κοπέλα του όπου δεν ανανεώνουν συχνά αν και είναι το βασικό τους νούμερο και έχουν πολλούς μήνες να πάρουν τέτοια προσφορά 

Αν δεν ανανεώνουν συχνά πως είναι το βασικό πακέτο? Έχουμε γράψει με λεπτομέρειες τι κάνουμε. Δεν θέλετε ή δεν μπορείτε? Οκ όλα καλά. Δεν παίρνω προμήθεια για να σας πείσω. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει την έννοια της συλλογικής γνώσης.

11 minutes ago, Teiresias_ said:

Θα ήταν καλό να μας πεις κι εσύ τι ακριβώς πακέτα και σε ποια εταιρεία χρησιμοποιείς για να γίνεται συζήτηση..

Χρησιμοποιεί πακέτα από τον άλφα του Κενταύρου. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dimitroula10 said:

Αν δεν ανανεώνουν συχνά πως είναι το βασικό πακέτο? Έχουμε γράψει με λεπτομέρειες τι κάνουμε. Δεν θέλετε ή δεν μπορείτε? Οκ όλα καλά. Δεν παίρνω προμήθεια για να σας πείσω. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει την έννοια της συλλογικής γνώσης.

Μόνο εισερχόμενες. Για εξερχόμενες χρησιμοποιούν διάφορες λύσεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Θα ήταν καλό να μας πεις κι εσύ τι ακριβώς πακέτα και σε ποια εταιρεία χρησιμοποιείς για να γίνεται συζήτηση..

ο αλτ ει συ έχει όλες τις εταιρείες και τις τρεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω υπόλοιπο γύρω στα 2 ευρά, λέτε γι'αυτό να μη μου δίνει το 7ευρο πακετο; Περιέργως δεν μου τα έχει φάει για ημερήσιο ίντερνετ (όπως έκανε συνεχώς στο παρελθόν). 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ έχω υπόλοιπο γύρω στα 2 ευρά, λέτε γι'αυτό να μη μου δίνει το 7ευρο πακετο; Περιέργως δεν μου τα έχει φάει για ημερήσιο ίντερνετ (όπως έκανε συνεχώς στο παρελθόν). 

Τα κόλπα που έχουμε πει ισχύουν μόνο για Q γιατί το μάρκετινγκ της εταιρείας είναι αυτόνομο. Στο f2g δεν έχουμε δοκιμάσει. Πάντως στην Q δεν έχει σημασία αν έχεις 2€ υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...