Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, looneygirl said:

Λέμε κακά αλλά να λέμε και τα καλά. Δυο φορές τους ζήτησα να μου βάλουν ένα μικρό ποσό για να συμπληρώσω να πάρω το πακέτο που θέλω για να μην πάρω κάρτα , και τις δυο φορές μου τα έβαλαν. Ευγενικοί και άριστοι. Μέσα από το chat της εφαρμογής. Κανένα παράπονο δεν έχω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε ποιον αριθμό στέλναμε το μήνυμα για τα απεριόριστα mb και τα 1000 λεπτά προς όλους; Και τι γράφαμε στο μήνυμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για δοκίμασε UD στο 12410

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Περίεργο... Εμένα μου τον ανοίγει κανονικά τον διακόπτη, άλλο που δεν έχω βρει συσκευή να ενεργοποιήσω το VoWiFi. Ο κωδικός USSD είναι για την εμφάνιση του διακόπτη στις ρυθμίσεις.

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Με τον κωδικού σου λέει μία enable μία disable. Κρατήσα το enable. Πώς τσεκαρω ότι δουλεύει;

VoWifi carrier Check λέει enable, disable 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

VoWiFi carrier check Disable πρέπει να εμφανιστεί. Μετά πας κατευθείαν στις ρυθμίσεις και βλέπεις το διακόπτη. Να σημειώσω ότι εγώ έχω VoLTE αλλά δεν έχω διακόπτη. Άλλο ένα κουλό της Wind. Πρέπει να τον ενεργοποιήσω και αυτόν για να μπορώ να το ελέγχω (με την εντολή *#*#86583#*#*) αλλιώς μένει μόνιμα ανοιχτό. Αυτά είναι features του MIUI. Ισχύουν σε όλα τα Xiaomi.

Poco X3 Pro via Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Να σας Θυμίσω αύριο  ουσιαστικά σήμερα στις 30 λήγουν και τα απεριόριστα data

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ώρα δεν δουλεύει η εφαρμογή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Εδώ και ώρα δεν δουλεύει η εφαρμογή.

Ίσως να ετοιμάζουν νέα πακέτα (ελπίζω με απεριόριστο ίντερνετ)...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάντως λειτουργεί μία χαρά και πακέτο με απεριόριστο ίντερνετ Ήδη έχουν απλά θα κάνουνε μία ανανέωση της ημερομηνίας ώστε να λήγει 31/10 Και ούτω καθεξής

Link to comment
Share on other sites

Θα μάθουμε τελευταία στιγμή τα πακέτα ή αν πήρε παράταση όπως πάντα, Πιστεύω ότι θα του πηγαίνει έτσι γιατί αν βγάλει Μόνιμο πακέτο μπορεί να πηγαίνουν όλοι στο καρτοκινητό μετά

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με φοβίζει παιδιά και με προβληματίζει αύριο είναι Σάββατο αυτοι  στην wind  την κοπανάνε .. Ποιος θα δώσει τώρα παράταση μήπως τελικά δεν είναι να δώσουν παράταση αλλιώς θα το είχανε κάνει σήμερα που είναι Παρασκευή… Προβληματίζομαι αν είναι να προλάβω να ανανεώσω σήμερα

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Eliseos said:

Κάτι με φοβίζει παιδιά και με προβληματίζει αύριο είναι Σάββατο αυτοι  στην wind  την κοπανάνε .. Ποιος θα δώσει τώρα παράταση μήπως τελικά δεν είναι να δώσουν παράταση αλλιώς θα το είχανε κάνει σήμερα που είναι Παρασκευή… Προβληματίζομαι αν είναι να προλάβω να ανανεώσω σήμερα

Αγόρασε απόψε ένα απεριόριστο και για τουλάχιστον 1 μήνα θα έχεις ίντερνετ. Μέχρι τότε θα έχουν υπάρξει εξελίξεις. Μπορεί και αύριο, μπορεί και από Δευτέρα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eliseos said:

Μάθατε τίποτα ;

Στο σαιτ υπάρχει ακόμη, αλλά δεν έχουν αλλάξει την ημερομηνία. Πόσο δύσκολο είναι κάποιος στις 00:00 να επιλέξει να αλλάξει την ημερομηνία ή να σβήσει την προσφορά από το σαιτ; Τέτοιος ύπνος υπάρχει και μερικές φορές στην κοσμοτε. Η wind είναι πρωταθλήτρια ύπνου. Η βοντα σχεδόν ποτέ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Στο σαιτ υπάρχει ακόμη, αλλά δεν έχουν αλλάξει την ημερομηνία. Πόσο δύσκολο είναι κάποιος στις 00:00 να επιλέξει να αλλάξει την ημερομηνία ή να σβήσει την προσφορά από το σαιτ; Τέτοιος ύπνος υπάρχει και μερικές φορές στην κοσμοτε. Η wind είναι πρωταθλήτρια ύπνου. Η βοντα σχεδόν ποτέ. 

Αυτό αδερφέ είναι ανευθυνότητα και λίγο μικρό μάγαζο. Έχει πλάκα επειδή είναι Σαββατοκύριακο να μην ασχοληθεί κανείς, Η Cosmote σπάνια το κάνει δεν την συμφέρει να αφήνει τις προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

μπορει καποιος να μου πει ποσο κοστιζει να ενεργοποιηθει το unlimeted data?

Βλεπω στο site του f2g οτι πρεπει πρωτα να ενεργοποιηθει καποιο πακετο unlimeted talk και στην συνεχεια θα βγει σαν εξτρα το πακετο data.

Ποιο ειναι το κοστος για το καθε πακετο?

Δεν ειμαι συνδρομητης οποτε δεν μπορω να δω τιμες στο app, και θα χρειαστει εναν μηνα περιπου να ειμαι με hotspot στο σπιτι.Οποτε το κοιταω σαν λυση να κανω εναν αριθμο αυριο, σε περιπτωση που ισχυει φυσικα ακομα η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Aimar said:

Καλησπερα

μπορει καποιος να μου πει ποσο κοστιζει να ενεργοποιηθει το unlimeted data?

Βλεπω στο site του f2g οτι πρεπει πρωτα να ενεργοποιηθει καποιο πακετο unlimeted talk και στην συνεχεια θα βγει σαν εξτρα το πακετο data.

Ποιο ειναι το κοστος για το καθε πακετο?

Δεν ειμαι συνδρομητης οποτε δεν μπορω να δω τιμες στο app, και θα χρειαστει εναν μηνα περιπου να ειμαι με hotspot στο σπιτι.Οποτε το κοιταω σαν λυση να κανω εναν αριθμο αυριο, σε περιπτωση που ισχυει φυσικα ακομα η προσφορα.

Αυτή την στιγμή δείχνει ότι υπάρχει ακόμα διαθέσιμο το Unlimited Data Month παρόλο που γράφει ότι λήξει (έληξε δηλαδή) στις 30/9

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 8:35 ΠΜ, Mobileras said:

Στο σαιτ υπάρχει ακόμη, αλλά δεν έχουν αλλάξει την ημερομηνία. Πόσο δύσκολο είναι κάποιος στις 00:00 να επιλέξει να αλλάξει την ημερομηνία ή να σβήσει την προσφορά από το σαιτ; Τέτοιος ύπνος υπάρχει και μερικές φορές στην κοσμοτε. Η wind είναι πρωταθλήτρια ύπνου. Η βοντα σχεδόν ποτέ. 

Προφανώς αυτά είναι εντολές άνωθεν.. Κάποιο στέλεχος/στελέχη βλέπει,ζυγίζει και αποφασίζει αν συμφέρει να παραμείνει η προσφορά ή όχι και μετά θα ενημερώσει τον τεχνικό του site ή της εφαρμογής να το σβήσει ή να το αλλάξει..

 

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι πλέον τα απεριόριστα data είναι 9 ευρώ μόνο εάν πάρεις το max αλλά δεν είχε των 15 ευρώ. το 15αρι το έβγαλε μόνο όταν πήρα ενα άλλο πακέτο! τι παπαρες είναι.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Arinos said:

Αυτή την στιγμή δείχνει ότι υπάρχει ακόμα διαθέσιμο το Unlimited Data Month παρόλο που γράφει ότι λήξει (έληξε δηλαδή) στις 30/9

Το ενεργοποίησα χθες Κυριακή 2 Οκτωβρίου.... επιτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ilka71 said:

είδα ότι πλέον τα απεριόριστα data είναι 9 ευρώ μόνο εάν πάρεις το max αλλά δεν είχε των 15 ευρώ. το 15αρι το έβγαλε μόνο όταν πήρα ενα άλλο πακέτο! τι παπαρες είναι.

Αν όντως δεν ειναι συστημικό το θέμα λόγω της αλλαγής ημερομηνίας κτλ και το έκαναν έτσι μεγάλη μλκ.... Γυρναμε ένα βήμα πίσω.. Αλλά αν... Ειναι αυτό που είπα πιο πάνω. "Ζυγισαν",είδαν τι συμφέρει. Με την αργοπορία των 2 ημερών στην αλλαγή πήραν μερικά ακόμη 15αρια απο "ξεχασιάριδες χρήστες" που το πήραν στην παράταση και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση από την συνομιλία στο Facebook πριν από λίγο ότι το πακέτο unlimited data έχει παραταθεί έως 31/10.

604c8faff7c2a516eb27885d65254e05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι που πολύ πιθανόν έχει απαντηθεί (και σόρρυ για την επανάληψη)

Στην wind οταν λέει το υπόλοιπο λήγει 07 Οκτωβρίου αυτό σημαίνει ότι μέχρι 23.59 στις 07 Οκτωβρίου το υπόλοιπο είναι ενεργό. Σωστά;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Παίδες να ρωτήσω κάτι που πολύ πιθανόν έχει απαντηθεί (και σόρρυ για την επανάληψη)

Στην wind οταν λέει το υπόλοιπο λήγει 07 Οκτωβρίου αυτό σημαίνει ότι μέχρι 23.59 στις 07 Οκτωβρίου το υπόλοιπο είναι ενεργό. Σωστά;;;

Σωστά. Για την ακρίβεια κάποιες φορές φαίνεται να μην λήγει μέχρι να πάει 00:00 UTC, δηλαδή στις 2 ή 3 το πρωί την επόμενη ημέρα ώρα Ελλάδος ανάλογα με την διαφορά ώρας. Αλλά αν σε ενδιαφέρει να το κρατήσεις μη το ρισκάρεις 🙂

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...