Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να το διατυμπανίζει με ποιον τρόπο θα έχουμε τις φθηνότερες χρεώσεις, γιατί έτσι θα χάσει πάρα πολλά έσοδα και αυτό δεν την συμφέρει.

δεν θα την ματώνουν οικονομικά.

σκοπος μιας εταιριας κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι να εχει οσο περισσοτερους πελατες γινεται για να εχει μεγαλυτερη κερδοφορια? δηλαδη θελεις να πεις οτι η wind ειναι ικανοποιημενη με την τριτη θεση γιατι βγαζει μεγαλο κερδος και δεν θελει αλλους συνδρομητες καρτοκινητης γιατι θα την ματωσουν οικονομικα? τοτε γιατι ειναι σε πολυ δυσχερη οικονομικη θεση?γιατι κατακλυζει τον κοσμο με διαφημισεις με καθε τροπο? γιατι ψαχνει αμεσα νεο επενδυτη? δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες. ειναι χιλιες φορες προτιμοτερο να εχει καποιες χιλιαδες καρτοκινητους συνδρομητες παραπανω με μικροτερο ποσοστο κερδους μεν, αλλα πολυ μεγαλυτερα εσοδα δε. και αυτο παλι αν ισχυει, γιατι δεν ξερω κατα ποσο ευσταθει η αποψη οτι μια εταιρια καρτοκινητης χανει η εχει χασει χρηματα απο μια προσφορα που εχει κανει(οπως εχει αναφερθει κατα κορον για την προσφορα της χρονιας).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκοπος μιας εταιριας κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι να εχει οσο περισσοτερους πελατες γινεται για να εχει μεγαλυτερη κερδοφορια? δηλαδη θελεις να πεις οτι η wind ειναι ικανοποιημενη με την τριτη θεση γιατι βγαζει μεγαλο κερδος και δεν θελει αλλους συνδρομητες καρτοκινητης γιατι θα την ματωσουν οικονομικα? τοτε γιατι ειναι σε πολυ δυσχερη οικονομικη θεση?γιατι κατακλυζει τον κοσμο με διαφημισεις με καθε τροπο? γιατι ψαχνει αμεσα νεο επενδυτη? δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες. ειναι χιλιες φορες προτιμοτερο να εχει καποιες χιλιαδες καρτοκινητους συνδρομητες παραπανω με μικροτερο ποσοστο κερδους μεν, αλλα πολυ μεγαλυτερα εσοδα δε. και αυτο παλι αν ισχυει, γιατι δεν ξερω κατα ποσο ευσταθει η αποψη οτι μια εταιρια καρτοκινητης χανει η εχει χασει χρηματα απο μια προσφορα που εχει κανει(οπως εχει αναφερθει κατα κορον για την προσφορα της χρονιας).

 

Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά αυτά που έγραψα... Ένα θα σου πω, γιατί αν προσπαθήσω να αναλύσω περισσότερο, θα κουράσω και θα ξαναγράψω πάνω κάτω τα ίδια πράγματα. Το 90% των συνδρομητών καρτοκινητής της (F2G) είναι στο F2G (και όχι για παράδειγμα στην Vodafone ή στην Cosmote) γιατί νομίζει ότι έχει τις φθηνότερες χρεώσεις. Όχι επειδή πραγματικά τις έχει (επειδή είναι στο F2G και όχι στο F2G2 για παράδειγμα), αλλά επειδή του το έχει περάσει στο υποσυνείδητο η ίδια η WIND. Άρα όσο περισσότερο διαφημίζει ότι είναι η φθηνότερη(και δεν λέει ψέμματα), τόσο περισσότερους συνδρομητές θα έχει, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όλοι οι χρήστες F2G έχουν τις φθηνότερες χρεώσεις. Σου λέει ότι είναι η φθηνότερη(αλήθεια λέει), αλλά δεν σου λέει ότι για να είναι η φθηνότερη πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στο 1342 και να επιλέξεις το F2G2 για παράδειγμα! ;)

 

Υ.Γ.: Οπότε αν ένας αδαής της μάζας, έρχεται από άλλη εταιρεία στο F2G με φορητότητα (επειδή είναι το φθηνότερο), ποιες χρεώσεις λες να έχει?

Link to comment
Share on other sites

Η wind καρτοκινητή σε εμένα κάνει κάτι απαράδεκτο ,εδώ και καιρό και σκέφτομαι να πάρω να τους βρίσω!!

 

Οποτε τελειώνει η κάρτα μου και δεν ανανεώνω δε μου έρχονται τα μηνύματα και δε μπορούν αρκετά άτομα να με καλέσουν.:!:

Link to comment
Share on other sites

Η wind καρτοκινητή σε εμένα κάνει κάτι απαράδεκτο ,εδώ και καιρό και σκέφτομαι να πάρω να τους βρίσω!!

 

Οποτε τελειώνει η κάρτα μου και δεν ανανεώνω δε μου έρχονται τα μηνύματα και δε μπορούν αρκετά άτομα να με καλέσουν.:!:

 

ε αφηνε 10 cent παντα μεσα για να μην εχεις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στην προσφορά για 1000+1000 το μήνα για ένα χρόνο είχαν προϋπόθεση μια ανανέωση των 3€ τουλάχιστον, δεν είναι unfair να καταργούν τη συγκεκριμένη κάρτα πριν λήξει η προσφορά του 2009; :confused:

 

Βέβαια μεσολάβησε το χαράτσι του Αλογοσκούφη με τον έκτακτο φόρο 12%.

Γιατί πότε έληξε η προσφορά ;

Αν κάνουμε ανανέωση 3 ευρώ σε καταστήματα Wind, δεν ισχύει η προσφορά πια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πότε έληξε η προσφορά ;

Αν κάνουμε ανανέωση 3 ευρώ σε καταστήματα Wind, δεν ισχύει η προσφορά πια;

 

αν κανεις ανανεωση 3 ευρω σε καταστημα στο υπολοιπο σου θα μπουνε 2,68 ευρω που ειναι λιγοτερα απο τα 3 που ειναι η προυποθεση για την ανανεωση της προσφορας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α)Δηλαδη τωρα ποση ανανεωση πρεπει να κανουμε για να συνεχισει η προσφορα, 4 ευρω?

 

Εγω που ειχα κανει μετα την περιοδο της φορολογιας ειχα βαλει μαι τριαρι και προστεθηκαν 3 οχι 2.68... Τι μπορει να εγινε?

 

Β)Επισης οταν στλενω στο 1269 για να μου πει το υπολοιπο, στο τελος μου λεει πως απομενουν 16 λεπτα και 8 δευτερολεπτα. Αυτο τι ειναι? Εινα ιαπο αυτη την προσφορα που και καλα παιρνεις χρονο οταν σε καλουνε?

 

Επειδη στην αρχη νομιζα πως ηταν αυτο που απεμενα απο το ns προς σταθερα, αλλα αφου εληξε συνεχιζω να εχω αυτο το υπολοιπο και αρχικα νομιζα πως ηταν οτι απεμενα προς f2g και λεω μα καλα ποτε εφαγα 1000 λεπτα σε 10 μερες!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Α)Δηλαδη τωρα ποση ανανεωση πρεπει να κανουμε για να συνεχισει η προσφορα, 4 ευρω?

 

Εγω που ειχα κανει μετα την περιοδο της φορολογιας ειχα βαλει μαι τριαρι και προστεθηκαν 3 οχι 2.68... Τι μπορει να εγινε?

 

Β)Επισης οταν στλενω στο 1269 για να μου πει το υπολοιπο, στο τελος μου λεει πως απομενουν 16 λεπτα και 8 δευτερολεπτα. Αυτο τι ειναι? Εινα ιαπο αυτη την προσφορα που και καλα παιρνεις χρονο οταν σε καλουνε?

 

Επειδη στην αρχη νομιζα πως ηταν αυτο που απεμενα απο το ns προς σταθερα, αλλα αφου εληξε συνεχιζω να εχω αυτο το υπολοιπο και αρχικα νομιζα πως ηταν οτι απεμενα προς f2g και λεω μα καλα ποτε εφαγα 1000 λεπτα σε 10 μερες!

 

παρε μια πενταρα καρτα απο το περιπτερο και εισαι ανετος και εξασφαλισμενος για την συνεχιση της προσφορας.

ολες οι τριαρες καρτες ειχαν δημιουργηθει πριν την επιβολη του φορου, αρα ολο το ποσο μπαινει στο υπολοιπο σου. και τωρα να βρεις μια τριαρα καρτα και να ανανεωσεις παλι τρια ευρω θα μπουνε στον λογαριασμο σου. οποια τριαρα υπαρχει σε κυκλοφορια ειναι χωρις φορο.

δεν ξερω αν τα δωρεαν λεπτα ειναι απο την υπηρεσια που παιρνεις χρονο ομιλιας αν σε καλουνε. την εχεις ενεργοποιησει την προσφορα αυτη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα ενεργοποιησει νομιζω σεμπτεμβριο. ΚΑθε ποτε πρεπει να την ενεργοποιεις?

 

Δεν νομιζω να ειναι απο κατι αλλο. Το ns προς σταθερα που ειχα εληξε προχτες (και ισα που το αγγιξα, τσαμπα τα 5 ευρω).

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα ενεργοποιησει νομιζω σεμπτεμβριο. ΚΑθε ποτε πρεπει να την ενεργοποιεις?

 

Δεν νομιζω να ειναι απο κατι αλλο. Το ns προς σταθερα που ειχα εληξε προχτες (και ισα που το αγγιξα, τσαμπα τα 5 ευρω).

 

ανανεωνεται αυτοματα καθε μηνα νομιζω. δεν χρειαζεται να την ενεργοποιεις καθε μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανανεωνεται αυτοματα καθε μηνα νομιζω. δεν χρειαζεται να την ενεργοποιεις καθε μηνα

 

Στανταρ αυτο? Και ο χρονος αμα δεν ξοδευτει χανεται η προστιθεται στον επομενο μηνα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ αυτο? Και ο χρονος αμα δεν ξοδευτει χανεται η προστιθεται στον επομενο μηνα?

 

δες στο σαιτ τους ορους χρησης της υπηρεσιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω πρέπει να το ενεργοποιείς κάθε μήνα αυτό με τα δωρεάν λεπτά όταν σε καλούν. Κάποιος το είχε αναφέρει παλιότερα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ αυτο? Και ο χρονος αμα δεν ξοδευτει χανεται η προστιθεται στον επομενο μηνα?

Ναι είναι σίγουρο , σου έρχετε μήνυμα για να το ενεργοποιήσεις ξανά στο 1240.

Όσο για τον χρόνο ομιλίας λέει στο site ότι είναι για 30 ημέρες, στην πράξη όμως εγώ είχα υπόλοιπο 5 λεπτά και ήρθε και το Bonus του επόμενου μήνα και έγινε 25 λεπτά και παρέμεινα πάνω από τα 20 λεπτά για 10 ημέρες , μετά τα κατανάλωσα

Στην πράξη λοιπόν δεν χάνονται μετά τις 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρο , σου έρχετε μήνυμα για να το ενεργοποιήσεις ξανά στο 1240.

Όσο για τον χρόνο ομιλίας λέει στο site ότι είναι για 30 ημέρες, στην πράξη όμως εγώ είχα υπόλοιπο 5 λεπτά και ήρθε και το Bonus του επόμενου μήνα και έγινε 25 λεπτά και παρέμεινα πάνω από τα 20 λεπτά για 10 ημέρες , μετά τα κατανάλωσα

Στην πράξη λοιπόν δεν χάνονται μετά τις 30 ημέρες.

 

Ωραία πράματα κάνει η WIND με τις αβλεψίες της... Μου φαίνεται το βασικό μου νούμερο θα γίνει WIND όταν πάω φαντάρος...Χαχαχα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται τελικα με το θεμα της δηλωσης στοιχειων? Προχωραει κανονικα?

Οπως ακουω και διαβαζω, καθε εκπροσωπος μας λεει κι αλλα. Αλλος λεει καταχωρηστε, αλλος λεει οτι δεν χρειαζεται τωρα περιμενουμε διευκρινησεις, αλλος λεει αφηστε το και θα επικοινωνησουμε εμεις μαζικα με ολους τους πελατες κλπ. οτι θες ακους.

 

Ειχα στειλει τον αυγουστο τα στοιχεια. Ειμαι ενταξει? Δεν ειμαι? Ποιος θα μας πει με σιγουρια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται τελικα με το θεμα της δηλωσης στοιχειων? Προχωραει κανονικα?

Οπως ακουω και διαβαζω, καθε εκπροσωπος μας λεει κι αλλα. Αλλος λεει καταχωρηστε, αλλος λεει οτι δεν χρειαζεται τωρα περιμενουμε διευκρινησεις, αλλος λεει αφηστε το και θα επικοινωνησουμε εμεις μαζικα με ολους τους πελατες κλπ. οτι θες ακους.

 

Ειχα στειλει τον αυγουστο τα στοιχεια. Ειμαι ενταξει? Δεν ειμαι? Ποιος θα μας πει με σιγουρια?

 

κανε ενα τηλεφωνο στο 1260 και ρωτα αν η γραμμη σου εχει γινει επωνυμη, αν εχουν καταχωρηθει δηλαδη τα στοιχεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθυμιση, ανανεωσα τον χρονο με 10 ευρω και εχω 50 λεπτα και 50 γραπτα αλλα το μηνυμα για επιβεβαιωση δεν ήρθε παρότι το αξιοποιώ, θυμάμαι οτι στλενουμε μηνυμα σε ένα αριθμο να δουμε το υπολοιπο χρονου εστω για μια φορα και την διαρκεια ισχυος των δωρεαν λεπτων. Ποιο ειναι το νουμερο παιδια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το f2go2 αντιστοιχο του φρογκ.....εχει τις ιδιες χρεωσεις με φρογκ κ ιδιες προσφορες?π.χ τωρα που ειναι 21 λεπτα το λεπτο προς ολους ειναι κ στο f2go2?δλδ οτι προσφορα βγαζει το φρογκ την εχει κ το f2go2?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το f2go2 αντιστοιχο του φρογκ.....εχει τις ιδιες χρεωσεις με φρογκ κ ιδιες προσφορες?π.χ τωρα που ειναι 21 λεπτα το λεπτο προς ολους ειναι κ στο f2go2?δλδ οτι προσφορα βγαζει το φρογκ την εχει κ το f2go2?

 

κανονικα ετσι θα επρεπε να ειναι, αλλα συγκεκριμενα στο f2g 2 η χρεωση παραμενει στο 0,1 ανα λεπτο. οσο ηταν η προσφορα του φρογκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το f2go2 αντιστοιχο του φρογκ.....εχει τις ιδιες χρεωσεις με φρογκ κ ιδιες προσφορες?π.χ τωρα που ειναι 21 λεπτα το λεπτο προς ολους ειναι κ στο f2go2?δλδ οτι προσφορα βγαζει το φρογκ την εχει κ το f2go2?

 

ναι ετσι παει απλα τωρα το f2g2 χρεωνει ακομα 0.10 το λεπτο προς ολους οπως ηταν στο frog πριν κατι μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...