Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε φοιτητικό δεν ενεργοποιήται η προσφορά :confused:

Aκυρο τελικά,ενεργοποιήθηκε .

 

Και σε εμενα ενεργοποιηθηκε και σε φοιτητικο κιολας. Μπραβο στην Wind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήρα και 1500 λεπτά και 1.5GB σε 3 f2g και ένα Q που έχω. Έστειλα "1500" στο 12000. Όχι "1500 ΝΑΙ"

Στο MyF2G φαίνονται τα mb;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεσω paypal και απο λογαριασμο μισθοδοσιας που δεν ειχε χρησιμοποιηθει , δεν μπορεσα μολις τωρα να κανω αγορα χρονου αξιας 10 ευρω για το φοιτητικο πακετο.

 

Λοιπόν παιδιά ψάχνοντας στο site της Wind για ανανέωση μέσω paypal βρήκα αυτά:

http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananeosis/

http://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/ananeosi-me-pistotiki/

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο ισχυει απο το καταστημα.Το τμημα εξυπερετησης ειναι οτι να ναι.Ενα διημερο εκανε και σε εμενα οταν περυσι το καλοκαιρι πηγα απο F2G σε WU.Για το 10ευρο δεν γνωριζω.Αλλα οι 6 ωρες ειναι παραμυθια.

 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση για την φορητότητα - θέλει να ρθει η κολλητή μου στην wind οπότε την έκαιγε να ξέρει σίγουρα :p :p - (ΚΑΙ ευτυχώς έπεσα σε γνώστη του θέματος!!!) και μου επιβεβαίωσε ότι όντως η φορητότητα έχει κόστος €10 τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες... :D :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

σκέφτομαι το καρτoκινητό μου άλλης εταιρίας να το κάνω καρτοκινητό f2g (το ίδιο νούμερο, οπότε μιλάμε για φορητότητα).

Kαι:

 

α) Yπάλληλος σε κατάστημα της wind μου είπε:

 

  1. -->10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες (και δεν θυμάμαι αν είπε και σε δόσεις...)
  2. --> 1-2 μέρες μέχρι να αποδεχθεί ο άλλος πάροχος την φορητότητα
  3. --> Για να πάρω την sim πρέπει να ξαναπάω από το κατάστημα (αφού με ενημερώσουν ότι έγινε αποδοχή της φορητότητας) και όχι, δεν την στέλνουν σπίτι με κούριερ... γιατί πρέπει να γίνει η πληρωμή των 10Ε -καιδενξερωγωτι.

 

β) Υπάλληλος στο τηλεφωνικό τους τμήμα για τις φορητότητες, μου είπε:

  1. --> 10 ευρώ το κόστος της φορητότητας, ΟΧΙ δεν επιστρέφονται μετά από 3 μήνες στην κάρτα, είναι τέλος για την φορητότητα
  2. --> μέσα σε 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την sim την -πληρώνω και- την παίρνω από πριν /επιτόπου στο κατάστημα (και απλά όταν πραγματοποιηθεί η φορητότητα, ενεργοποιείται και μπαινει σε χρήση)

 

γ) Ιντερνετικά, διαβάζω:

  1. --> (Καμία απολύτως αναφορά περί κόστους, πόσο μάλλον αν επιστρεφεται ή όχι)
  2. --> 6 ώρες η πραγματοποίηση της φορητότητας
  3. --> Την σιμ στην στέλνουν με κούριερ στο σπίτι.

 

Τι στα κομμάτια ισχύει στην πράξη;

 

ΕΤΑ: Kαι ω ναι, το αποπάνω μήνυμα το είδα τώρα μεν, αλλά υπάρχει η αντίφαση με το μου είπαν στο τηλ.κέντρο, οπότε αν το έκανε κάποιος και σχετικά πρόσφατα, ας μου επιβεβαιώσει τι παίζει (αν όντως του επιστράφηκε το 10ευρω κλπ)... Thanks.

 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση για την φορητότητα - θέλει να ρθει η κολλητή μου στην wind οπότε την έκαιγε να ξέρει σίγουρα :p :p - (ΚΑΙ ευτυχώς έπεσα σε γνώστη του θέματος!!!) και μου επιβεβαίωσε ότι όντως η φορητότητα έχει κόστος €10 τα οποία θα μου επιστραφούν στην κάρτα μετά από 3 μήνες... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήρα και 1500 λεπτά και 1.5GB σε 3 f2g και ένα Q που έχω. Έστειλα "1500" στο 12000. Όχι "1500 ΝΑΙ"

και με 1500 ΝΑΙ δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω με αυτό το μήνυμα να μας αλλάξει απο το F2G2? Δεν την πατήσαμε τόσο καιρό, μην την πατήσουμε τώρα
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δείχνει στο f2g.gr και στην εφαρμογή το 1.5GB.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν έδωσε τίποτα...

το εψαξα λίγο και ειδα πως"Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά ο συνδρομητής πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου από την 1/5/2015 και μετέπειτα."

 

απντειτ: μου ηρθε σμς πως μπηκαν κανονικα ενω δεν εχω ανανεωσει απο τον μαιο...

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και εγώ την προσφορά και φάνηκε κανονικά και στο my f2g. Εκείνο που έχω παρατηρήσει σχετικά με τα μηνύματα προσφορών που έρχονται κατά καιρούς, είναι ότι ενώ πριν μου έρχονταν κανονικά και με αρκετή συχνότητα, από τη στιγμή που πήρα το σταθερό μου από τη WIND, σταμάτησε να μου έρχεται προσφορά. Μπορεί να είναι τυχαίο, ή ιδέα μου αλλά έχω αρκετό καιρό να λάβω μήνυμα προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο ισχύει η προσφορά από την ημέρα ενεργοποίησης;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο ισχύει η προσφορά από την ημέρα ενεργοποίησης;

Μέχρι τις 7/7 νομίζω ασχέτως τη μέρα που πάρεις τη προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα την Τρίτη το απόγευμα πριν 1 εβδομάδα. Τετάρτη με παίρνουν από Cote για το last chance call, τους λέω ότι θέλω να μεταφερθώ και Πέμπτη το απόγευμα στο κατάστημα πργματοποιήθηκε κανονικά η φορητότητα! Χωρίς να λέω κάτι άλλο, το πιο πιθανό είναι της Voda το πρόβλημα και όχι της Wind.

Δυστυχώς δεν είναι της βοντα το πρόβλημα. Με διαβεβαίωσε ο πωλητής. Είπε είναι καθαρά πρόβλημα του συστήματος.

Ίσως έπεσα σε ότι να ναι κατάστημα......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνονται όλα κανονικά.:)

 

Μια χαρά όλα, στείλατε 1500 ΝΑΙ στο 12000 για να πάρετε τα 1500 λεπτά και 1,5GB ίντερνετ μέχρι 7/7, μόλις το έκανα και η απάντηση ήρθε αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κανω φορητότητα απο what's up σε f2g. ο κυριότερος λόγος ειναι ότι χρησιμοποιώ πολυ το Ίντερνετ. Αν και η κοσμοτε έχει πολυ καλο δίκτυο σε 3G και 4g, όμως μου "καίει" πολλά MB και τα πακέτα που έχει ειναι πολυ ακριβά. Στα Γιάννενα όπου μένω εχω δει αρκετα καλές ταχύτητες απο τη wind και ετσι ξέρω ότι δεν θα εχω πρόβλημα.

τι μου προτείνετε ;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κανω φορητότητα απο what's up σε f2g. ο κυριότερος λόγος ειναι ότι χρησιμοποιώ πολυ το Ίντερνετ. Αν και η κοσμοτε έχει πολυ καλο δίκτυο σε 3G και 4g, όμως μου "καίει" πολλά MB και τα πακέτα που έχει ειναι πολυ ακριβά. Στα Γιάννενα όπου μένω εχω δει αρκετα καλές ταχύτητες απο τη wind και ετσι ξέρω ότι δεν θα εχω πρόβλημα.

τι μου προτείνετε ;

 

Nα το προχωρήσεις. Κι εγώ από WU ήρθα στο F2G για λόγους οικονομίας.

Το σήμα δεν έχει καμία σχέση με εκείνο της Cosmote αλλά δεν θα έχεις τρομερό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά.

Στην εφαρμογή φαίνονται κανονικότατα και τα mb, από χθες το απόγευμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με PayPal μπόρεσε κάνεις να κάνει αγορά χρόνου.? (μας το κλειδωσαν και αυτό?)

 

Οχι, μονο αν εχεις υπολοιπο στο balance θα ολοκληρωθει γιατι οι συναλλαγες προς εξωτερικο εχουν απαγορευτει και το paypal ειναι υπηρεσια εξωτερικου. Μπορεις ομως απο καρτα να κανεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος! Πάει και το PayPal. Σε κατάστημα για να μη χάσουμε και το 1GB :)

 

δηλαδη για το μπονους του 1 gb εκτος απο online ανανεωση μπορουμε να το εχουμε και απο καταστημα wind?(με το χαρατσι των 30 λεπτων βεβαια γκρρρρ)

απο σουπερμαρκετ πχ που δινουν τις 10ευρες?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για το μπονους του 1 gb εκτος απο online ανανεωση μπορουμε να το εχουμε και απο καταστημα wind?(με το χαρατσι των 30 λεπτων βεβαια γκρρρρ)

απο σουπερμαρκετ πχ που δινουν τις 10ευρες?

μονο απο καταστημα με wind με το χαρατσι , μην ξεχασεις να πεις πιο απ τα δυο 120λεπτα θες!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...