Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας «χτυπηθεί» και εγώ από το «νόσο» ας πούμε, της ημερήσιας χρέωσης του 1€ για χρήση internet, ενεργοποιούσα συνέχεια το blender, ή με ανανέωση 10€ έπαιρνα το 1GB δώρο και με τα log win 300MG. Εδώ και τρεις ημέρες όμως ξέμεινα από megabites και επειδή φοβήθηκα λίγο μήπως και αρχίσει πάλι ο χορός των χρεώσεων 1€, άλλαξα στο APN το ...gr με ...rg. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποια περίεργη χρέωση, αν και το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1€. Θα ήθελα πληροφοριακά να μου πει κάποιος εάν όντος λειτουργεί αυτός ο τρόπος, ή επειδή έχω λιγότερο από 1€ δεν μπορεί να χρεώσει daily internet;

 

To κανω παντα όταν μου τελειωνει το 1GB , εγω απλα προσθετω ένα α μετα το gr (gra). Αυτό το κανω και στα MMS. Από τοτε που το εφαρμοσα δεν με εχουν χρεωσει ποτε με daily Internet.

Link to comment
Share on other sites

To κανω παντα όταν μου τελειωνει το 1GB , εγω απλα προσθετω ένα α μετα το gr (gra). Αυτό το κανω και στα MMS. Από τοτε που το εφαρμοσα δεν με εχουν χρεωσει ποτε με daily Internet.

Παιδια εγω απλα εχω κλειστα data και ειμαι οκ(σε 2 F2G και στο Q νουμερο).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει δείξει ότι τελικά αυτό δεν φτάνει σε κάποιους, και σε μένα.. Έχω χρεωθεί παλιότερα..
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας «χτυπηθεί» και εγώ από το «νόσο» ας πούμε, της ημερήσιας χρέωσης του 1€ για χρήση internet, ενεργοποιούσα συνέχεια το blender, ή με ανανέωση 10€ έπαιρνα το 1GB δώρο και με τα log win 300MG. Εδώ και τρεις ημέρες όμως ξέμεινα από megabites και επειδή φοβήθηκα λίγο μήπως και αρχίσει πάλι ο χορός των χρεώσεων 1€, άλλαξα στο APN το ...gr με ...rg. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποια περίεργη χρέωση, αν και το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1€. Θα ήθελα πληροφοριακά να μου πει κάποιος εάν όντος λειτουργεί αυτός ο τρόπος, ή επειδή έχω λιγότερο από 1€ δεν μπορεί να χρεώσει daily internet;

 

Μην ανησυχείς...σε χρεώνουν daily internet ακόμα και αν έχεις 0,10€.

Σε αυτή την περίπτωση βέβαια χάνεις μόνο 10 λεπτά του ευρώ αλλά μηδενίζεται το υπόλοιπο σου

και δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνα ακόμα και αν υπάρχουν λεπτά ομιλίας από κάποιο πακέτο (παθών)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς...σε χρεώνουν daily internet ακόμα και αν έχεις 0,10€.

Σε αυτή την περίπτωση βέβαια χάνεις μόνο 10 λεπτά του ευρώ αλλά μηδενίζεται το υπόλοιπο σου

και δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνα ακόμα και αν υπάρχουν λεπτά ομιλίας από κάποιο πακέτο (παθών)

 

Και μολις βαλεις καρτα θα σου παρουν και τα υπολοιπα. Το σιγουρο ειναι οτι δεν στα χαριζουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 1 SMS που στέλνεις

μειώνει επίσης το υπόλοιπό

σου κατά 2 λεπτά ομιλίας και

κατά 5 ΜΒ.

Πηγή : http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/blender-page/ σήμερα 02/05/2015 και ώρα 21:02.

 

Ευχαριστώ δε το χα στα υπόψη αυτό.

 

Βεβαια τι βολικο, μιας και η χρέωση ειναι ανα 3 λεπτά, οπότε λογικά σου 'κοβει' 2 sms και 7,5 mb

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πλεον,οταν καλεις το 1269 δεν ακους το "θυμησου οτι απολαμβανεις τη φοιτητικη προσφορα που σου προσφερει...κλπ" αλλα ακους "θυμησου οτι απολαμβανεις τη καλυτερη προσφορα της αγορας...κπλ" κι εχουν διορθωσει και το γεγονος οτι πλεον ειναι 1500' κι 1.5GB me 8€
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ακόμα ένας εξαπατημένος με την "προσφορά" των 17+€. Τους κάλεσα την Πέμπτη και μου είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος... Μου είπαν ότι θα μου τα επιστρέψουν σε 1-2 μέρες. Φυσικά έχω καταγράψει τη συνομιλία (σε γνώση τους). Δεν μου ζήτησαν ούτε τηλέφωνο, ούτε στοιχεία... Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη & αν δεν μου τα έχουν επιστρέψει, θα γίνει και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μην μας περνάνε και για μ@λακες...

 

update: σήμερα μου πιστώσαν 10€ ενώ μου άφησαν και τα 17+€ του μπόνους. Τέλος καλό όλα καλά.

Είμαι συνολικά σχεδόν 18 χρόνια συνδρομητής, ίσως πρώτη φορά που γίνεται λάθος στο λογαριασμό μου. Να τα λέμε και αυτά... Ούτε λάθος χρεώσεις, ούτε daily internet, ούτε τίποτα.

Απλά θέλει προσοχή και συχνό τσεκάρισμα των υπολοίπων μας, ειδικά μέσω της εφαρμογής είναι πανεύκολο.

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει δείξει ότι τελικά αυτό δεν φτάνει σε κάποιους, και σε μένα.. Έχω χρεωθεί παλιότερα..

 

Παιδια εγω απλα εχω κλειστα data και ειμαι οκ(σε 2 F2G και στο Q νουμερο).

Όπως έγραψε και ο συντοπίτης μου πιο πάνω, όντως δεν είναι αρκετό το να κλίσεις τα δεδομένα. Το γράφω από προσωπική πείρα. Εξάλλου το να κάνω αυτό, με την αλλαγή του ονόματος στο σημείο πρόσβασης, το αποφάσισα έπειτα από τις συνεχόμενες χρεώσεις που είχα για χρήση daily internet, ενώ είχα κλειστά τα δεδομένα. Είχα επιλέξει και μία άλλη λύση, την απενεργοποίηση του internet από τη Wind. Και αυτό αποδείχτηκε λίγο λάθος, τουλάχιστον για μένα, γιατί όταν θέλησα να το ενεργοποιήσω πάλι για να εκμεταλλευτώ το 1GB προσφορά, έπαιρνα επί δύο συνεχόμενες ημέρες το cc, προκειμένου να μου το ενεργοποιήσουν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

update: σήμερα μου πιστώσαν 10€ ενώ μου άφησαν και τα 17+€ του μπόνους. Τέλος καλό όλα καλά.

Είμαι συνολικά σχεδόν 18 χρόνια συνδρομητής, ίσως πρώτη φορά που γίνεται λάθος στο λογαριασμό μου. Να τα λέμε και αυτά... Ούτε λάθος χρεώσεις, ούτε daily internet, ούτε τίποτα.

Απλά θέλει προσοχή και συχνό τσεκάρισμα των υπολοίπων μας, ειδικά μέσω της εφαρμογής είναι πανεύκολο.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ οτι σήμερα πιστώθηκαν 10€ και έχει παραμείνει το bonus.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

κανεις δε μας λεει ομως αν τυχον χρησιμοποιησει το μπονους τι γινεται...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κανεις δε μας λεει ομως αν τυχον χρησιμοποιησει το μπονους τι γινεται...

 

εγω παντως θα το χρησιμοποιησω μεχρι το τελευταιο cent. ετσι εκανα και την αλλη φορα και δεν εγινε τιποτα. τους ευχαριστω πολυ για το δωρο των 17,86. οι μαγκιες πληρωνονται wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για σμς στο χαμογελο του παιδιου, ακα 5ψηφια ισχυει?

 

Όχι δεν ισχύει .

Link to comment
Share on other sites

για το internet daily ισχυει ή μονο για κλησεις και sms ειναι?

 

Iσχύει..Χρεώθηκα κατά λάθος προχτές και το αφαίρεσε από το bonus..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει .

 

κριμα.

γτ χρόνο ομιλίας και ίντερνετ εχω απο πακέτα, τι να τα κάνω τα 17+?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κριμα.

γτ χρόνο ομιλίας και ίντερνετ εχω απο πακέτα, τι να τα κάνω τα 17+?

 

Ποτε τελειωνουν τα πακετα? Δεν σου μενουν καποιες μερες για βα ξοδεψεις τα 17 ευρω?

Κλησεις προς εξωτερικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

θα φύγω για ένα ταξίδι το 3ήμερο του Αγ.Πνεύματος για Σεβίλλη και θα μείνω 4 μέρες... έχω αρχίσει να ψάχνω λίγο τις χρεώσεις και τα πακέτα. Είναι νωρίς αλλά έχει καεί η γούνα μου, την έχω πατήσει αρκετές φορές με τρελές χρεώσεις και από το να μου βγει ξυνό το ταξίδι είπα να το ψάξω από τώρα :p .. βλέπω στο site για το πακέτο free2roam. έχει τύχει να το χρησιμοποιήσει κανείς σας; θα φύγω με την λογική ότι δεν πρόκειται να μιλήσω πολύ, οπότε διαβάζω τώρα στο site εκεί που λέει ότι ..."και αν σου μείνει διαθέσιμο υπόλοιπο όταν επιστρέψεις στην Ελλάδα μπορείς να το καταναλώσεις προς τα κινητά και τα σταθερά στην Ελλάδα", και μου ακούγεται βολικό...το έχει κάνει κανείς να μου πει αν όντως είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ποτε τελειωνουν τα πακετα? Δεν σου μενουν καποιες μερες για βα ξοδεψεις τα 17 ευρω?

Κλησεις προς εξωτερικο?

 

τα πακετα θα τελειωσουν μετα την προθεσμια για τα 17+.

Καλο θα ηταν η δυνατοτητα για κληση σε 5ψηφιο, να πιασουν τουλαχιστον τοπο τα λεφτα.

Μαλλον θα τα παρουν πισω ,εκτος αν στειλω κανα σμς

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

θα φύγω για ένα ταξίδι το 3ήμερο του Αγ.Πνεύματος για Σεβίλλη και θα μείνω 4 μέρες... έχω αρχίσει να ψάχνω λίγο τις χρεώσεις και τα πακέτα. Είναι νωρίς αλλά έχει καεί η γούνα μου, την έχω πατήσει αρκετές φορές με τρελές χρεώσεις και από το να μου βγει ξυνό το ταξίδι είπα να το ψάξω από τώρα :p .. βλέπω στο site για το πακέτο free2roam. έχει τύχει να το χρησιμοποιήσει κανείς σας; θα φύγω με την λογική ότι δεν πρόκειται να μιλήσω πολύ, οπότε διαβάζω τώρα στο site εκεί που λέει ότι ..."και αν σου μείνει διαθέσιμο υπόλοιπο όταν επιστρέψεις στην Ελλάδα μπορείς να το καταναλώσεις προς τα κινητά και τα σταθερά στην Ελλάδα", και μου ακούγεται βολικό...το έχει κάνει κανείς να μου πει αν όντως είναι έτσι;

 

για να το γραφει έτσι θα ειναι. Αν σου συμβει κάτι διαφορετικο,παιρνεις τηλ. ή στέλνεις email για επανόρθωση με βάση οσα γράφει το site.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

θα φύγω για ένα ταξίδι το 3ήμερο του Αγ.Πνεύματος για Σεβίλλη και θα μείνω 4 μέρες... έχω αρχίσει να ψάχνω λίγο τις χρεώσεις και τα πακέτα. Είναι νωρίς αλλά έχει καεί η γούνα μου, την έχω πατήσει αρκετές φορές με τρελές χρεώσεις και από το να μου βγει ξυνό το ταξίδι είπα να το ψάξω από τώρα :p .. βλέπω στο site για το πακέτο free2roam. έχει τύχει να το χρησιμοποιήσει κανείς σας; θα φύγω με την λογική ότι δεν πρόκειται να μιλήσω πολύ, οπότε διαβάζω τώρα στο site εκεί που λέει ότι ..."και αν σου μείνει διαθέσιμο υπόλοιπο όταν επιστρέψεις στην Ελλάδα μπορείς να το καταναλώσεις προς τα κινητά και τα σταθερά στην Ελλάδα", και μου ακούγεται βολικό...το έχει κάνει κανείς να μου πει αν όντως είναι έτσι;

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

 

Θα σου πρότεινα το πακέτο wind eurotalk με 4,5€ που δίνει 45λεπτά ομιλίας για εισερχόμενες+εξερχόμενες κλήσεις με ελάχιστη διάρκεια 30 δευτερόλεπτα εφόσον βέβαια σου είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

 

Θα σου πρότεινα το πακέτο wind eurotalk με 4,5€ που δίνει 45λεπτά ομιλίας για εισερχόμενες+εξερχόμενες κλήσεις με ελάχιστη διάρκεια 30 δευτερόλεπτα εφόσον βέβαια σου είναι αρκετά.

 

ευχαριστώ πολύ !!! ναι νομίζω είναι λίγα τελικά τα 45min...μάλλον στο free2roam θα κινηθώ...και ας μείνουν κάβα τα λεπτά να τα μιλήσω εδώ προς όλους!

Link to comment
Share on other sites

free2roam κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!!!!!

κ μόλις γυρίσεις ότι χρόνος σου μείνει τον καταναλώνεις εδώ!!!εγώ πήγα Ιταλία κ μάλιστα ενεργοποίησα πριν φύγω 2 πακέτα free2roam για να μην αγχώνομαι!κ έμεινε εννοείται χρόνος και για Ελλάδα!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

free2roam κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!!!!!

κ μόλις γυρίσεις ότι χρόνος σου μείνει τον καταναλώνεις εδώ!!!εγώ πήγα Ιταλία κ μάλιστα ενεργοποίησα πριν φύγω 2 πακέτα free2roam για να μην αγχώνομαι!κ έμεινε εννοείται χρόνος και για Ελλάδα!:D:D:D

 

θυμάσαι πόσες μέρες είχες μείνει Ιταλία ;;;; για να δω αν "βολεύει" για ταξιδάκια αναψυχής...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...