Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πακέτο με τα 200 λεπτά Roaming εισερχόμενης εξερχόμενης εντός ΕΕ με 10 ευρώ στο F2G το έχει προσέξει κανείς? Μιλάμε για ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ για όσους ταξιδέψουν εντός ΕΕ!

 

Εξαρτάται πόσο μεγάλο είναι το ταξίδι σου (πόσες ημέρες θα είσαι εκτός Ελλάδος) και πόσο μιλάς εκείνες τις ημέρες. Εγώ για ταξίδια 2-3 ημερών που έκανα στην Ευρώπη δεν είχα χαλάσει ποτέ περισσότερα από 5 ευρώ συνολικά (εισερχόμενες/εξερχόμενες). Αν θυμάμαι καλά, στις περισσότερες χώρες της ΕΕ η χρέωση είναι €0,30/λεπτό (εξερχόμενες), οπότε για να φτάσεις στα 10 ευρώ θέλεις προσπάθεια...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε f2go μπορώ να ενεργοποιήσω το log in δώρο δύο ή τρεις μέρες μετά τη λήξη του προηγούμενου ή πρέπει να το ενεργοποιήσω ακριβώς τη μέρα που τελειώνει η εβδομάδα του προηγούμενου?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε f2go μπορώ να ενεργοποιήσω το log in δώρο δύο ή τρεις μέρες μετά τη λήξη του προηγούμενου ή πρέπει να το ενεργοποιήσω ακριβώς τη μέρα που τελειώνει η εβδομάδα του προηγούμενου?

 

Μπορείς ,αρκεί να μην έχει περάσει μήνας απο την τελευταία ανανέωση .

Δεν είναι υποχρεωτική η ενεργοποίηση του δώρου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ,αρκεί να μην έχει περάσει μήνας απο την τελευταία ανανέωση .

Δεν είναι υποχρεωτική η ενεργοποίηση του δώρου.

Αυτό πάω να γλιτωσω να κερδίσω μέρες από την τελευταία ανανέωση. Σε ευχαριστώ πολύ. Ξέρω ότι δεν είναι υποχρεωτική η ενεργοποίηση αλλά ουσιαστικά ρώτησα αν από το γεγονός ότι κάνοντας αργότερα την ενεργοποίηση χάνεις το δικαίωμα ενεργοποιησης του πακέτου.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. μόλις ανανέωσα με 5 ευρώ που δίνει 200 λεπτά προς όλους. όμως δεν μου ανοίγει ο magic number. ξέρετε γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν ανοίγει ,

Τώρα, με κάθε ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου από 5€ και πάνω, έχεις δώρο 1500’ ομιλίας, για να επικοινωνείς free με 3 Magic Numbers για 30 ημέρες! Επίλεξε τους 3 top κολλητούς σου και χτίσε το δικό σου Magic Circle! Διάδωσέ το!

Θέλει ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν ανοίγει ,

Τώρα, με κάθε ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου από 5€ και πάνω, έχεις δώρο 1500’ ομιλίας, για να επικοινωνείς free με 3 Magic Numbers για 30 ημέρες! Επίλεξε τους 3 top κολλητούς σου και χτίσε το δικό σου Magic Circle! Διάδωσέ το!

Θέλει ανανέωση .

σωστό! σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο wind bonus με τα 120 λεπτά (το έχω 1,5 χρόνο, πέρυσι δεν το ανανέωσα και μου έδωσαν παράταση 6 μήνες) που είναι συνδεδεμένο με το σταθερό τηλέφωνο, κοντεύει να λήξει, αν δεν ανανεώσω τι θα γίνει… Εσείς βάζετε χρήματα σε αυτήν την προσφορά…. Εγώ αρνούμαι να βάλω μιας και είναι δώρο… :protest:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο wind bonus με τα 120 λεπτά (το έχω 1,5 χρόνο, πέρυσι δεν το ανανέωσα και μου έδωσαν παράταση 6 μήνες) που είναι συνδεδεμένο με το σταθερό τηλέφωνο, κοντεύει να λήξει, αν δεν ανανεώσω τι θα γίνει… Εσείς βάζετε χρήματα σε αυτήν την προσφορά…. Εγώ αρνούμαι να βάλω μιας και είναι δώρο… :protest:

 

δωρο παραμενει να ειναι μιας και τα 5€ σου μενουν μεσα!

Link to comment
Share on other sites

δωρο παραμενει να ειναι μιας και τα 5€ σου μενουν μεσα!

 

Τα όποια 5 ευρώ θα λήξουν και θα πρέπει να τα ξαναβάλω για να ξαναλήξουν κ.ο.κ. από την στιγμή που για εμένα τα 120 λεπτά όχι μόνο είναι αρκετά αλλά πολλές φορές δεν τα καταναλώνω… ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζύγισε αν σου χρειάζονται τα 120 λεπτά ή όχι. Θα βάλεις 5€ που θα σου επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του αριθμού κατά 1 χρόνο. Αν δεν τα χρησιμοποιήσεις τα 4,4€ που θα έχεις για ένα 6μηνο στείλε κανένα μήνυμα στο χαμόγελο του παιδιού ξέρω'γω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εγώ πήγα στην Ιταλία με τους γονείς μου...με το free2roam μίλαγα συνέχεια με τις φίλες μου στην Ελλάδα και μου περίσσεψε και υπόλοιπο, το οποίο και κατανάλωσα αφότου επέστρεψα!Αντίθετα, η μητέρα μου έχοντας σύνδεση με άλλη εταιρεία, όχι μόνο μίλησε πολύ λιγότερο από μένα...αλλά χρεώθηκε γύρω στα 40 euro επιπλέον!Συμφέρει με χίλια!α ρε Wind με τα πακέτα σου!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν η μητέρα σου ειχε κανενα απο εκείνα τα ληστρικά roamer,passport κλπ σίγουρα της βγηκε ο κούκος αηδόνι.αν η παραμονή στο εξωτερικό ειναι μικρής διαρκείας και οι κλησεις φυσιολογικές ( 30 σεντ το λεπτό εξερχόμενη και λιγότερο απο 10 η εισερχόμενη με χρέωση ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο)δεν υπαρχει ανάγκη ουσιαστικά για κανενα πακέτο.ταξιδευω τα τελευταία 10 χρονια πάνω απο 3 βδομάδες τον χρονο και σε διαφορετικές χώρες και το προτείνω σε ολους.κανενα πακετο ,καμια κλεφτουπηρεσια εκτος κι αν υπαρχει ειδική,ιδιαίτερη ανάγκη

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Αν η μητέρα σου ειχε κανενα απο εκείνα τα ληστρικά roamer,passport κλπ σίγουρα της βγηκε ο κούκος αηδόνι.αν η παραμονή στο εξωτερικό ειναι μικρής διαρκείας και οι κλησεις φυσιολογικές ( 30 σεντ το λεπτό εξερχόμενη και λιγότερο απο 10 η εισερχόμενη με χρέωση ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο)δεν υπαρχει ανάγκη ουσιαστικά για κανενα πακέτο.ταξιδευω τα τελευταία 10 χρονια πάνω απο 3 βδομάδες τον χρονο και σε διαφορετικές χώρες και το προτείνω σε ολους.κανενα πακετο ,καμια κλεφτουπηρεσια εκτος κι αν υπαρχει ειδική,ιδιαίτερη ανάγκη

Φιλε μου με 30 cents το λεπτό με 10 ευρω εχεις διαθεσιμα 33 λεπτα εξερχόμενης κλήσης ή 100 λεπτά εισερχόμενης χονδρικα. Με το πακέτο αυτό εχεις 200 λεπτά πασπαρτου! Για όποιον δεν μιλάει καθολου ή σπάνια την ημέρα δεν βάζει κανενα πακέτο!Ακομα και την αρχική τριλεπτη χρεωση ειναι ιδανικο για οικογενειάρχες, ζευγαριων κλπ! Δείτε τις χρεώσεις των συμβολαιων στο roaming και θα καταλάβετε τι θησαυρός είναι για όλους που ταξιδεύουν εντος ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λέμε,απλα η εμπειρία μου ειναι αυτη.δεν κανω ατέλειωτες κλησεις στο εξωτερικό,φυσιολογικές μεχρι δίλεπτο και δεν μου χρειάστηκε ποτε κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μόνο που ξέρω ότι φτάνοντας στο αεροδρόμιο θα έχω μοναδες να μιλήσω με τους δικούς μου στην Ελλάδα όπως και με αυτούς που με περιμένουν μου αρκεί.
Link to comment
Share on other sites

ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ

Αυτή τη στιγμή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.

Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης.

 

Από ποτε υπαρχει το πρόβλημα αυτό παιδια στο myf2g;

Link to comment
Share on other sites

ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ

Αυτή τη στιγμή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.

Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης.

 

Από ποτε υπαρχει το πρόβλημα αυτό παιδια στο myf2g;

 

Ποιο πρόβλημα ρε μαν; Απλά εργασίες συντήρησης κάνουν.. εγώ χθες έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας Online..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

"Ρε μαν", πρόβλημα είναι αφου δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου! Δεν καταλαβα το υφος σου.

 

Αυτό ρωτησα ποσο καιρο ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Χθες δουλευε λες λοιπον. Ευχαριστω πολύ. Ας ελπισουμε ότι αυριο θα δουλευει δηλαδή. :X

Link to comment
Share on other sites

ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ

Αυτή τη στιγμή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.

Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης.

 

Από ποτε υπαρχει το πρόβλημα αυτό παιδια στο myf2g;

 

Για να μην έχει ακουστεί κάτι ακόμα.....Άλλωστε για συντήρηση λέει όχι για τεχνικό πρόβλημα.

Που στο βγαζει;Στην εφαρμογη στο κινητό ή στην σελιδα στο ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

"Ρε μαν", πρόβλημα είναι αφου δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου! Δεν καταλαβα το υφος σου.

 

Αυτό ρωτησα ποσο καιρο ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Χθες δουλευε λες λοιπον. Ευχαριστω πολύ. Ας ελπισουμε ότι αυριο θα δουλευει δηλαδή. :X

 

Σχώρα μου την έκφραση.. σε φιλικό κλίμα την είπα.

Από εκεί και πέρα, όπως λέει κι ο φίλος από πάνω, δεν είναι "πρόβλημα".. είναι εργασίες συντήρησης.. καλώς ή κακώς, δεν έχουν όλες οι εταιρείες την ευαισθησία να κάνουν αυτές τις εργασίες ξημερώματα ή όχι ώρες αιχμής τέλος πάντων..

Πρόβλημα θα'ταν αν δεν ανέφεραν τίποτα. Τώρα απλά υπομονή..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λέμε,απλα η εμπειρία μου ειναι αυτη.δεν κανω ατέλειωτες κλησεις στο εξωτερικό,φυσιολογικές μεχρι δίλεπτο και δεν μου χρειάστηκε ποτε κατι τετοιο

 

Οταν έχεις οικογένεια και δεν μπορεις να εισαι στο sskype ολη την ωρα, αν σου φθανουν 33 λεπτα για πχ 1 εβδομάδα πες μου και εμένα! Να μην πω οτι μπορεις να το ενεργοποιήσεις 4 φορές δηλαδή ακομα και μήνα να εισαι εξωτερικό δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...