Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

59 minutes ago, dkostas said:

μου ηρθε κ εμενα αυτο με τα 2.7€ απεριοριστα. το εχει βαλει κανεις? νομιζω ειχε αναφερθει κ παλιοτερα απο καποιον. σου τραβαει το ποσο καθε μηνα ή ολο μαζι στην αρχη?

Κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Konsta_ntina said:

Κάθε μήνα

και τα δινει καθε 1η του μηνα ή αναλογα ποτε το εχεις ενεργοποιησει? παρατεινει τη διαρκεια ληξης του υπολοιπου ή χρειαζεται να βαζεις καρτα καθε 2 μηνες για να μη σου ληξει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dkostas said:

και τα δινει καθε 1η του μηνα ή αναλογα ποτε το εχεις ενεργοποιησει? παρατεινει τη διαρκεια ληξης του υπολοιπου ή χρειαζεται να βαζεις καρτα καθε 2 μηνες για να μη σου ληξει?

Όσο υπάρχει υπόλοιπο όλα μία χαρά. Αν δεν υπάρχει υπόλοιπο που θα βρει τα 2,70?

Ανάλογα πότε κάνεις την αγορά.

Screenshot_20240427-032657_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα τα 2,7€/30ημερο unlimited data δεν ισχυουν για παντα, αλλα για 6 μηνες απο τη ληψη του 1ου sms ενημερωσης για την προσωπικη προσφορα.

Σε μενα ισχυουν για ενεργοποιηση ως και τον Αυγουστο.

Με 9€ καρτα ουσιαστικα εχω τους 3 καλοκαιρινους μηνες απεριοριστα data.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος το δοκιμάσει και τελικά δεν του το δώσει, ας ενημερώσει εδώ ώστε οι υπόλοιποι να μην κάνουμε τσαμπα ανανέωση. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dkostas said:

μου ηρθε κ εμενα αυτο με τα 2.7€ απεριοριστα. το εχει βαλει κανεις? νομιζω ειχε αναφερθει κ παλιοτερα απο καποιον. σου τραβαει το ποσο καθε μηνα ή ολο μαζι στην αρχη?

Αυτό σου έρχεται στις προσωπικές προσφορές ή με sms;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, user_ said:

Αυτό σου έρχεται στις προσωπικές προσφορές ή με sms;

με sms μονο. δεν υπαρχει πουθενα αλλου ουτε στο site ουτε στην εφαρμογη στο δωρακι πανω δεξια.

 

11 ώρες πριν, alteisei said:

Ναι, αλλα τα 2,7€/30ημερο unlimited data δεν ισχυουν για παντα, αλλα για 6 μηνες απο τη ληψη του 1ου sms ενημερωσης για την προσωπικη προσφορα.

Σε μενα ισχυουν για ενεργοποιηση ως και τον Αυγουστο.

Με 9€ καρτα ουσιαστικα εχω τους 3 καλοκαιρινους μηνες απεριοριστα data.

πως ξερεις οτι ειναι για ενεργοποιηση ως τον Αυγουστο? στο εγραφε στο sms ή ρωτησες την εξυπηρετηση?

δηλαδη αν το βαλεις τον Αυγουστο θα το εχεις για 6 μηνες μεχρι τον Φεβρουαριο αν καταλαβα καλα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο sms για την προσωπικη μου προσφορα 2,7€ το ελαβα μεσα Φλεβαρη. Με ενημερωνε οτι για τους επομενους 6 μηνες θα μπορω με αυτη τη χρεωση να εχω unlimited data για 30 μερες.

Αρα εαν παω να την ενεργοποιησω τον Σεπτεμβρη δε θα ισχυει. Θα ισχυει ως και τον Αυγουστο. Μαλλον τελευταια φορα θα την βαλω 31/7, καθως δεν ειμαι σιγουρος εαν θα την παρει 1/8. 

Link to comment
Share on other sites

με sms Μονο. δεν υπαρχει προσωπικη προσφορα που να εμφανιζεται σα πακετο στην εφαρμογη.

επισης ο φιλος πιο πανω πιθανως να παρερμηνευσε το sms. αλλο το ποτε θα την ενεργοποιησει καποιος κ αλλο το μεχρι ποτε θα του δωσει τη δυνατοτητα η νοβα να την ενεργοποιησει. Μπορει σε 2 βδομαδες να ληξει και να μη του τη δεχτει. Δε σημαινει οτι θα ειναι ενεργη σαν προσφορα στη γραμμη σου για τους επομενους 6 μηνες να την βαλεις οποτε θες.

 

 

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον αριθμό που είχα πάρει το 94 για να δω μήπως μου έρθει και μένα η συγκεκριμενη προσφορά και έγινε το εξής:

στο συγκεκριμένο νούμερο είχα κάνει ανανεωση με 1€ την τελευταια μέρα του Γενάρη (δλδ το υπόλοιπο έληγε το Μάρτη), βάζω την κάρτα σήμερα και βλέπω "μόνο κλήσεις εκ. ανάγκης". Στέλνω μήνυμα στο τσατ της NOVA και μου λέει η κοπέλα πώς θα πρέπει να βάζω κάρτα ΚΑΘΕ 2 μήνες για να έχω πρόσβαση στις υπηρεσίες δικτύου, αλλιώς η κάρτα βγάινει off. 

Όταν καλώ τον αριθμό απο οποιοδήποτε δίκτυο απλά πέφτει η γραμμή χωρίς κανένα μήνυμα τύπου "έχει το τηλεφωνο κλειστο" κτλ.

Καινουργια κόλπα τώρα ειναι αυτα??

 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ParafronGR said:

Όταν καλώ τον αριθμό απο οποιοδήποτε δίκτυο απλά πέφτει η γραμμή χωρίς κανένα μήνυμα τύπου "έχει το τηλεφωνο κλειστο" κτλ.

Καινουργια κόλπα τώρα ειναι αυτα??

Τώρα δοκίμασα.

Είχα βάλει 1€  Ιανουάριο και έληξε 13 Μαρτίου και μηδένισε. Είχα και 94. Τώρα έκανα κλήση και δέχεται κανονικά. Έχουν ήδη περάσει 3σιμι μήνες. Θα δω τώρα στους 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, dimitroula10 said:

Τώρα δοκίμασα.

Είχα βάλει 1€  Ιανουάριο και έληξε 13 Μαρτίου και μηδένισε. Είχα και 94. Τώρα έκανα κλήση και δέχεται κανονικά. Έχουν ήδη περάσει 3σιμι μήνες. Θα δω τώρα στους 4 μήνες.

άβυσσος η nova. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε και βονταφον:

2 μήνες: διαθέσιμο υπολοιπο. 

3ος μηνας: 0 υπολοιπο, διαθέσιμες εισερχόμενες. 

4ος μηνας: φραγή εισερχομένων. 

Εάν μετά το τέλος του 3ου μήνα δεν δέχεστε εισερχόμενες κλήσεις στη Νοβα, σημαίνει ότι και η Νοβα ακολουθησε τις άλλες 2 εταιρίες. Από ότι θυμάμαι στο σάιτ γράφει αυτό που ισχυει στις άλλες 2, αλλά ανεπισημα δεν το τηρούσε και άφηνε εισερχόμενες μέχρι τον 12ο μήνα (από την τελευταία ανανέωση). 

Οσοι εχετε f2g/q και έχετε πανω απο 4 μήνες να βάλετε κάρτα, δοκιμάστε εάν δέχεστε εισερχόμενες. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fns1 said:

3,5 μήνες χωρίς να βάλω κάρτα 0 υπόλοιπο από 1 Μάρτη δέχεται κλήσεις κανονικά  

Μέχρι το τέλος του 3ου μήνα δέχεται εισερχόμενες. Μόλις μπει ο 4ος μήνας θα δεις εάν έχει φραγή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Μέχρι το τέλος του 3ου μήνα δέχεται εισερχόμενες. Μόλις μπει ο 4ος μήνας θα δεις εάν έχει φραγή. 

3,5 μήνες δέχεται κανονικά εισερχόμενες. ΣΜΣ δέχονται όλες υποχρεωτικά από τον νόμο.

13 Μαίου κλείνει 4μηνο και πάει 5ο μήνα και θα δούμε πως θα πάει.

3,5 μήνες είναι ήδη 4ο μήνα, οπότε έχουμε ήδη κέρδος 1 μήνα. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν στην wind ειχα νουμερο που εβαζα μια καρτα τον χρονο,

δεχομου κανονικα εισερχομενες και μηνυματα και εκανα κλησεις με voip απο νουμερο voda με αναγνωριση κλησης το νουμερο της wind

ελπιζω αυτο να ισχυει και με την Nova

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

οταν ημουν στην wind ειχα νουμερο που εβαζα μια καρτα τον χρονο,

δεχομου κανονικα εισερχομενες και μηνυματα και εκανα κλησεις με voip απο νουμερο voda με αναγνωριση κλησης το νουμερο της wind

ελπιζω αυτο να ισχυει και με την Nova

Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφε το συμβόλαιο στην σιμ ότι δέχεται κανονικά εισερχόμενες μέχρι 12 μήνες.

Το θέμα είναι αν ισχύει ακόμα στις νέες συνδέσεις. Στις παλιές σίγουρα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Σαν ονομασία πιο ωραίο είναι befree, απτό free2go

Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει, αλλά άλλαξε όνομα λόγω πνευματικών δικαιωμάτων από B-Free σε Free2Go (F2Go)

Β_free.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, damianos said:

Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει, αλλά άλλαξε όνομα λόγω πνευματικών δικαιωμάτων από B-Free σε Free2Go (F2Go)

Β_free.jpg

Τα πνευματικά δικαιώματα ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ όμως ούτε τα σκέφτεται ούτε τα υπολογίζει. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...