Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την ένωση WIND και Nova σαν να χάλασαν λίγο τ F2G . Όταν το είχε η WIND ήταν πιο ενδιαφέρον, είχε καμία προσφορά της προκοπής και το app ήταν καλύτερο... 

Εσείς τι λέτε γι'αυτό; >>

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, elkons said:

Μετά την ένωση WIND και Nova σαν να χάλασαν λίγο τ F2G . Όταν το είχε η WIND ήταν πιο ενδιαφέρον, είχε καμία προσφορά της προκοπής και το app ήταν καλύτερο... 

Εσείς τι λέτε γι'αυτό; >>

Το έχει πει και η ίδια η εταιρεία ότι δίνουν περισσότερη προσοχή στα συμβόλαια

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το έχει πει και η ίδια η εταιρεία ότι δίνουν περισσότερη προσοχή στα συμβόλαια

Κρίμα για τους πελάτες καρτοκινητής τους 🥲

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Κρίμα για τους πελάτες καρτοκινητής τους 🥲

Μάλλον το κρίμα είναι για την nova γιατί είδη εχει αρχίσει να φεύγει ο κοσμος. Οτα το πάρουν χαμπάρι θα είναι αργά για δάκρυα γιατί ο ποιος φευγει δεν ξαναγυρναει.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mips said:

Μάλλον το κρίμα είναι για την nova γιατί είδη εχει αρχίσει να φεύγει ο κοσμος. Οτα το πάρουν χαμπάρι θα είναι αργά για δάκρυα γιατί ο ποιος φευγει δεν ξαναγυρναει.

Βάσει ποιων επίσημων στοιχείων έχουν φύγει; Υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mips said:

Μάλλον το κρίμα είναι για την nova γιατί είδη εχει αρχίσει να φεύγει ο κοσμος. Οτα το πάρουν χαμπάρι θα είναι αργά για δάκρυα γιατί ο ποιος φευγει δεν ξαναγυρναει.

Αυτό είναι κακό τώρα της είναι και μεγάλη ευκαιρία που αναπτύσει όλο και περισσότερο το δίκτυο της ! Τουλάχιστον από συνδρομητική τηλεόραση πάει πολύ καλά πιστεύω 

1 minute ago, p_k said:

Βάσει ποιων επίσημων στοιχείων έχουν φύγει; Υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ;

Κοίτα εγώ δεν θεωρώ πάντως την νόβα ως την χειρότερη των χειρότερων. Η πράσινη είναι συνήθως η καλύτερη,αλλά οι άλλες 2 είναι σχετικά ισάξιες απλά με προβληματίζει γιατί να θέλουν μόνο να προωθούν τα συμβόλαια κρίμα είναι.. έχουν φύγει 7 συγκινείς μου από F2G και πήγαν οι 5 What's Up (για τις κλήσεις απεριόριστα) και οι 2 Vodafone CU και βλέπουν διαφορές το αν επιστρέψουν ξανά ή όχι είναι δικό τους θέμα βέβαια ότι βολεύει τον καθένα.... Κάποτε με κάλυπτε η τότε .. wind πλέον Cosmote , οπότε θέμα είναι και του καταναλωτή βάση τις προτιμήσεις (σόρρυ για όλη αυτή την έκθεση 🥲)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Βάσει ποιων επίσημων στοιχείων έχουν φύγει; Υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ;

Όχι φίλε μου δεν έχω κάποιο επίσημο λινκ και δεν ξέρω αν υπάρχει. Από τα 4 που υπάρχουν στην οικογένεια τα 2 έχουν φύγει. Όπως επίσης και κάποια άλλα από τον κύκλο μου. Επίσης πολλά παιδιά εδώ μέσα έχουν δηλώσει κατά καιρούς ότι κάποιους αριθμούς τους έχουν μεταφέρει και κάποιους άλλους που τους είχαν για δεύτερους τους έχουν κόψει. Βάσει όλων αυτών έγραψα και το προηγούμενο ποστ και πάντα είναι η ταπεινή μου αποψη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται σεβαστή η κάθε άποψη, όμως κατά τη δική μου άποψη δεν μπορεί να κρίνουμε με βάση τον περίγυρό μας και το περιορισμένο κοινό ενός εξειδικευμένου forum για το τι συμβαίνει στα πελατολόγια των εταιρειών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Εννοείται σεβαστή η κάθε άποψη, όμως κατά τη δική μου άποψη δεν μπορεί να κρίνουμε με βάση τον περίγυρό μας και το περιορισμένο κοινό ενός εξειδικευμένου forum για το τι συμβαίνει στα πελατολόγια των εταιρειών.

Και πώς σέβεσαι τον άλλον όταν λες "όμως δεν μπορεί να κρίνουμε...";

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή σαν πάροχος με τα επίσημα στοιχεία έχει 3,2 εκατομμύρια πελάτες κινητής που αντιστοιχεί στο 21 τοις εκατό της αγοράς. Όντως από την καρτοκινητή(βάζω μέσα και την Q-Telecom)έχουν αποχωρήσει αρκετοί,θα φανεί όμως στα επίσημα στοιχεία τι απώλειες κατέγραψε ειδικά μετά την κατάργηση της 1 ευρώ ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Εννοείται σεβαστή η κάθε άποψη, όμως κατά τη δική μου άποψη δεν μπορεί να κρίνουμε με βάση τον περίγυρό μας και το περιορισμένο κοινό ενός εξειδικευμένου forum για το τι συμβαίνει στα πελατολόγια των εταιρειών.

Κυρίως οι περισσότεροι καταναλωτές επιλέγουν τις εταιρείες κινητής με βάση την κάλυψη και τις ταχύτητες (όσους ξέρω οι περισσότεροι έχουν Cosmote κυρίως και μερικοί Vodafone) , ενώ μερικοί που κοιτούν την τιμή κυρίως και δεν έχουν πολλές απαιτήσεις με nova καλύπτει τις ανάγκες του απλά ο κόσμος ο περισσότερος θέλει κάλυψη και ταχύτητα οι νέοι πιο πολύ. Είναι τι βολεύει τον καθένα.

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

κατάργηση της 1 ευρώ ανανέωσης

Η ανανέωση των 1€ ήταν ότι καλύτερο υπήρχε 🥲

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Η Nova έβγαλε πρώτη (Γενάρης 2023) φθηνά σχετικά συμβόλαια και έπειτα ακολούθησαν και οι άλλοι.

Η καρτοκινητή της φαίνεται να περνάει σε 2η μοίρα με την ενιαία ότι αν με 13€ έχεις απεριόριστη ομιλία+2GB (για κάποιον που δεν θέλει δεδομένα) ή με 18€ έχεις απεριόριστη ομιλία και 10GB (καλύπτει το μέσο χρήστη) νομίζω πως το F2G είναι κάπως άχρηστο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MIKU said:

Η Nova έβγαλε πρώτη (Γενάρης 2023) φθηνά σχετικά συμβόλαια και έπειτα ακολούθησαν και οι άλλοι.

Η καρτοκινητή της φαίνεται να περνάει σε 2η μοίρα με την ενιαία ότι αν με 13€ έχεις απεριόριστη ομιλία+2GB (για κάποιον που δεν θέλει δεδομένα) ή με 18€ έχεις απεριόριστη ομιλία και 10GB (καλύπτει το μέσο χρήστη) νομίζω πως το F2G είναι κάπως άχρηστο.

Η Q είναι πολύ καλύτερη από F2G σε όλες τις απόψεις... Ας την διαφημίσουν λίγο δεν βλάπτει την έχουν παρατήσει στην μοίρα της ...

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MIKU said:

Η Nova έβγαλε πρώτη (Γενάρης 2023) φθηνά σχετικά συμβόλαια και έπειτα ακολούθησαν και οι άλλοι.

Η καρτοκινητή της φαίνεται να περνάει σε 2η μοίρα με την ενιαία ότι αν με 13€ έχεις απεριόριστη ομιλία+2GB (για κάποιον που δεν θέλει δεδομένα) ή με 18€ έχεις απεριόριστη ομιλία και 10GB (καλύπτει το μέσο χρήστη) νομίζω πως το F2G είναι κάπως άχρηστο.

Το F2G σου δίνει περισσότερα από το συμβόλαιο με τα ίδια λεφτά λόγω των μπόνους.

Just now, elkons said:

Η Q είναι πολύ καλύτερη από F2G σε όλες τις απόψεις...

Εκτός από τα 0,30€ που κρατάει νταβατζιλίκι σε κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantzanes said:

Το F2G σου δίνει περισσότερα από το συμβόλαιο με τα ίδια λεφτά λόγω των μπόνους.

Σωστά, εννοώ για ανθρώπους που δεν θέλουν να ψάχνουν όλη την ώρα και θέλουν απλά να πληρώνουν ένα λογαριασμό και να τελειώνουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantzanes said:

Το F2G σου δίνει περισσότερα από το συμβόλαιο με τα ίδια λεφτά λόγω των μπόνους.

Το θέμα είναι να μην πληρώνεις για λίγα και να στέκεσαι από τα μπόνους (και το what's up τα κάνει με tokens Κ σώζει με misery token)

Link to comment
Share on other sites

Just now, MIKU said:

Σωστά, εννοώ για ανθρώπους που δεν θέλουν να ψάχνουν όλη την ώρα και θέλουν απλά να πληρώνουν ένα λογαριασμό και να τελειώνουν.

Ναι αλλά για αυτούς τους ανθρώπους καμιά καρτοκινητή δεν κάνει. Όχι μόνο το F2G

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν καλύπτει κάποιον την καρτοκινητή λόγω θέλει απεριόριστα ας πάει συμβόλαιο unlimited στην εταιρεία που θέλει! Ή εναλλακτικά Cosmote neo εάν έχει καλή κάλυψη Cosmote στην περιοχή του

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

 

Η ανανέωση των 1€ ήταν ότι καλύτερο υπήρχε 🥲

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιό είναι πλέον το χαμηλοτερο ποσό για ανανέωση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aristoksenos said:

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιό είναι πλέον το χαμηλοτερο ποσό για ανανέωση; Ευχαριστώ

Νομίζω σε όλες τις εταιρίες πλέον,το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι τα 13€ ρίξε και μια ματιά στο app για σιγουριά 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, aristoksenos said:

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιό είναι πλέον το χαμηλοτερο ποσό για ανανέωση; Ευχαριστώ

8 € σε κατάστημα. Ονλαιν 13.

8€ ονλαιν μόνο η κόρη.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mantzanes said:

Το F2G σου δίνει περισσότερα από το συμβόλαιο με τα ίδια λεφτά λόγω των μπόνους.

Εκτός από τα 0,30€ που κρατάει νταβατζιλίκι σε κάθε ανανέωση.

Δεν είναι μονοτα 0.30€ .....το μεγαλύτερο φάουλ για εμένα είναι τα 15ημερα πακέτα, και γι αυτό το λόγο εγώ θα φύγω

9 ώρες πριν, dimitroula10 said:

8 € σε κατάστημα. Ονλαιν 13.

8€ ονλαιν μόνο η κόρη.

Το 8€ on-line δεν λέει τίποτα....ένας που θέλει  να κάνει οικονομία πάει και στο κατάστημα.....αντίθετα το 8€ online πολλές φορές το χάνεις γιατί τα countdown πολλές φορές δεν τα δίνουν δύο φορές την εβδομάδα οπότε μετά αναγκάζεσαι να βάλεις 13€!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paolostar said:

Δεν είναι μονοτα 0.30€ .....το μεγαλύτερο φάουλ για εμένα είναι τα 15ημερα πακέτα, και γι αυτό το λόγο εγώ θα φύγω

Ναι έχεις δίκιο. Εγώ το είπα από τη σκοπιά μου που τη χρησιμοποιώ μόνο για το unlimited των 6€. Και μόνο ως δευτερεύουσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...