Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, Chrischal1908 said:

Για το ΝΕΟ nova app by United Group έχουμε νεότερο; 

Το μονο που ξερω οτι εδωσε κ ο φιλος παραπανω . εχει δοθει σε ενα μερος των συνδρομητων, τωρα ποτε θα δοθει σε ολους δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν είναι ικανοί να εντάξουν τις σιμ με internet on the go με κάρτα σε μια εφαρμογή. Και αν έχεις την σιμ σε συσκευή που δεν στέλνει sms πας στα τυφλά. Το 2024😂.. τόσο μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις

Για την υπηρεσία που δίνει 1000 λεπτά αν έχεις σταθερό στη Nova

1. πρέπει να είναι νέα sim ή γίνεται και σε υπάρχουσα;

2. παίρνεις μόνο 1000 λεπτά ή σου δίνουν και GB;

Σχετικά με την ανανέωση των 8€: Στο κατάστημα μου είπαν ότι απλώς ανανεώνεται η σύνδεση χωρίς να πάρω κάποια λεπτά ή GB (απλώς θα μπουν 8€ στο λογαριασμό) και ότι δεν γίνεται rollover των υπαρχουσών (λεπτά ομιλίας-GB-sms), έτσι είναι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apokakia said:

Κάποιες ερωτήσεις

Για την υπηρεσία που δίνει 1000 λεπτά αν έχεις σταθερό στη Nova

1. πρέπει να είναι νέα sim ή γίνεται και σε υπάρχουσα;

2. παίρνεις μόνο 1000 λεπτά ή σου δίνουν και GB;

Σχετικά με την ανανέωση των 8€: Στο κατάστημα μου είπαν ότι απλώς ανανεώνεται η σύνδεση χωρίς να πάρω κάποια λεπτά ή GB (απλώς θα μπουν 8€ στο λογαριασμό) και ότι δεν γίνεται rollover των υπαρχουσών (λεπτά ομιλίας-GB-sms), έτσι είναι;

Ευχαριστώ

1.Και σε υπάρχουσα , Πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ σταθερό και f2g.

2.μόνο 1000 λεπτά όχι gb προϋπόθεση να ανανεώνεις τουλάχιστον κάθε 2 μήνες τον χρόνο ομιλίας

3.Ετσι είναι.

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kalitexnis_g said:

Να ρωτήσω.. όταν λέει "από το πακέτο σου παίρνεις"... ποιο πακέτο εννοεί;;

https://www.f2g.gr/gr/f2g/f2g-sim-paraggelia/

Screenshot_2024-02-17-13-17-02-023_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

15 ευρώ κοστίζει όταν πας ,οπότε ουσιαστικά ενεργοποιεί το large με 13,60 

IMG_20240217_135542.jpg

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Fns1 said:

15 ευρώ κοστίζει όταν πας ,οπότε ουσιαστικά ενεργοποιεί το large με 13,60 

IMG_20240217_135542.jpg

Ρώτησα με αφορμή αυτό το δημοσίευμα.. επειδή δεν τα λέει ξεκάθαρα (τουλάχιστον για εμένα) μπορεί κάποιος να το κάνει πιο λιανά;

https://techmaniacs.gr/ellada-to-pio-toympano-paketo-kartokinitis-molis-anakoinothike/?fbclid=IwAR3OCok6neYUxZZ0B-D6dg8WFpbDB7iPlIcM_pUZungw27v36T4ASydlBE0

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ρώτησα με αφορμή αυτό το δημοσίευμα.. επειδή δεν τα λέει ξεκάθαρα (τουλάχιστον για εμένα) μπορεί κάποιος να το κάνει πιο λιανά;

https://techmaniacs.gr/ellada-to-pio-toympano-paketo-kartokinitis-molis-anakoinothike/?fbclid=IwAR3OCok6neYUxZZ0B-D6dg8WFpbDB7iPlIcM_pUZungw27v36T4ASydlBE0

Ουσιαστικά θα πρέπει να βάζεις τουλάχιστον 15€ και να αγοράζεις το πρόγραμμα των 13,60 το large δηλαδή και θα παίρνεις  τις παροχές του large (απεριόριστα λεπτά+2 gb +3,5 tap&getit  + 500 sms + 4Χ150 lognwin) και επιπλέον 23,5 gb(αυτη είναι η έξτρα προσφορά)για τους επόμενους 12 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fns1 said:

Ουσιαστικά θα πρέπει να βάζεις τουλάχιστον 15€ και να αγοράζεις το πρόγραμμα των 13,60 το large δηλαδή και θα παίρνεις  τις παροχές του large (απεριόριστα λεπτά+2 gb +3,5 tap&getit  + 500 sms + 4Χ150 lognwin) και επιπλέον 23,5 gb(αυτη είναι η έξτρα προσφορά)για τους επόμενους 12 μήνες.

Οκ σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ρώτησα με αφορμή αυτό το δημοσίευμα.. επειδή δεν τα λέει ξεκάθαρα (τουλάχιστον για εμένα) μπορεί κάποιος να το κάνει πιο λιανά;

https://techmaniacs.gr/ellada-to-pio-toympano-paketo-kartokinitis-molis-anakoinothike/?fbclid=IwAR3OCok6neYUxZZ0B-D6dg8WFpbDB7iPlIcM_pUZungw27v36T4ASydlBE0

Δινει για 12 μηνες αυτο που δινει η βονταφονάρα για 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Δινει για 12 μηνες αυτο που δινει η βονταφονάρα για 6 μηνες.

Άρα μόλις τελειώσει η προσφορά της Vodafone πάμε για έναν μήνα Nova και επιστρέφουμε Vodafone  χωρις να χάσουμε τίποτα.. 😉😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fns1 said:

1.Και σε υπάρχουσα , Πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ σταθερό και f2g.

2.μόνο 1000 λεπτά όχι gb προϋπόθεση να ανανεώνεις τουλάχιστον κάθε 2 μήνες τον χρόνο ομιλίας

3.Ετσι είναι.

Η ενεργοποίηση για τα 1000 λεπτά σε υπάρχουσα sim γίνεται μόνο στα καταστήματα της Nova?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, apokakia said:

Η ενεργοποίηση για τα 1000 λεπτά σε υπάρχουσα sim γίνεται μόνο στα καταστήματα της Nova?

Και μέσω της φόρμας επικοινωνίας

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και μέσω της φόρμας επικοινωνίας

που μπορώ να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, apokakia said:

που μπορώ να την βρω;

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/epikoinonia/forma-epikoinonias

Γράφεις αναλυτικά τα στοιχεία σου και το αίτημα, σου απαντούν  σε λίγες ημέρες στο mail που δηλώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 νούμερα free2go που χρησιμοποιώ για data, με ενδιαφέρει το "unlimited week 6€" όμως μου το εμφανίζει μόνο στο νούμερο που έχω υπόλοιπο 5,5€ ενώ στο άλλο που έχω 18€  δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί το συγκεκριμένο πακέτο κ στο άλλο νούμερο, αν δεν γίνεται υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρηματικό υπόλοιπο από το ένα στο άλλο;

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jojonakis said:

Έχω 2 νούμερα free2go που χρησιμοποιώ για data, με ενδιαφέρει το "unlimited week 6€" όμως μου το εμφανίζει μόνο στο νούμερο που έχω υπόλοιπο 5,5€ ενώ στο άλλο που έχω 18€  δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί το συγκεκριμένο πακέτο κ στο άλλο νούμερο, αν δεν γίνεται υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρηματικό υπόλοιπο από το ένα στο άλλο;

Δυστυχώς τίποτα από τα 2 δεν γίνεται.. 😞

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Jojonakis said:

Έχω 2 νούμερα free2go που χρησιμοποιώ για data, με ενδιαφέρει το "unlimited week 6€" όμως μου το εμφανίζει μόνο στο νούμερο που έχω υπόλοιπο 5,5€ ενώ στο άλλο που έχω 18€  δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί το συγκεκριμένο πακέτο κ στο άλλο νούμερο, αν δεν γίνεται υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρηματικό υπόλοιπο από το ένα στο άλλο;

Στείλε από αυτό που δεν το εμφανίζει, OLD στο 1264

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Δουλεύει και σε 2 κινητά που δοκίμασα.Θανκς!.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Σε 2 αριθμούς που έστειλα ενεργοποιήσει κανονικά η προσφορά. Ευχαριστώ. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...