Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα εγώ πριν 2 μήνες στα 13,50 ευρώ

1000 λεπτά προς wind 600 προς όλους 100 sms

3,5 gb και 8 ευρώ υπόλοιπο που όμως δεν είναι για αγορά κάποιου πακέτου

 

Αυτό θα το σκεφτόμουν σοβαρά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΥΠ στο 1285 και θα σου πει τι έχεις για Ε.Ε.
Μου έβγαλε αυτό

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 17 ΩPEΣ , 37 ΛEΠTA KAI 35 ΔEYTEPOΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 16/11/2019 KAI 1.245,38 MB ΠOY ΛHΓOYN 16/11/2019 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

 

Αλλά είχα διαβάσει ότι το φοιτητικό/προσφορά δεν έχει τα δεδομένα στο εξωτερικό. Εδώ λέει ότι ισχύουν. Ποια είναι η αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αυτό

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 17 ΩPEΣ , 37 ΛEΠTA KAI 35 ΔEYTEPOΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 16/11/2019 KAI 1.245,38 MB ΠOY ΛHΓOYN 16/11/2019 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

 

Αλλά είχα διαβάσει ότι το φοιτητικό/προσφορά δεν έχει τα δεδομένα στο εξωτερικό. Εδώ λέει ότι ισχύουν. Ποια είναι η αλήθεια;

 

Προτιμότερο να κανεις μια ερωτηση στο τσατ. Καλύτερα μη το ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πακέτα της F2G που δε φαίνονται στο σαιτ ή το app? Ενδιαφερομαι για πακέτο sms (μονο) και βρισκω μονο στα smart combo..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ηθελα να στείλω λίγα, ενεργοποιησα το EU Talk & SMS & Data. Τελικά με χρεωσε απο την κάρτα... Τραγική Wind once again...

 

Αν δεν είσαι σε περιαγωγή σωστά σε χρέωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι σε περιαγωγή σωστά σε χρέωσε.

 

Έκανα ερώτηση στο messenger και μου ειπαν οτι ισχύει και εντός Ελλαδας. Επίσης, μου φαίνεται χαζό, ακόμα και που υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, δεδομένου οτι μιλάμε για ΕΕ, πόσο μάλλον να μην ισχύει και στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ερώτηση στο messenger και μου ειπαν οτι ισχύει και εντός Ελλαδας. Επίσης, μου φαίνεται χαζό, ακόμα και που υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο, δεδομένου οτι μιλάμε για ΕΕ, πόσο μάλλον να μην ισχύει και στην Ελλάδα.

 

Κάθε πακέτο έχει περιγραφή χρήσης, όσο χαζό κι αν είναι. Από τη στιγμή που σου είπαν άλλο πράγμα στο messenger, φαντάζομαι έχεις ήδη ζητήσει αποζημίωση, αφού αυτοί φταίνε για την παρεξήγηση, όπως το περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα SMS προς όλους μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρωπαϊκή ένωση. Δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

 

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ελλάδας καθώς και για κλήσεις κατά την περιαγωγή από Ε.Ε. προς Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύει για κλήσεις περιαγωγής από και προς χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7), δορυφορικά και maritime δίκτυα καθώς και κλήσεις προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς). Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου αφορούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύουν για πλοήγηση που γίνεται κατά την περιαγωγή σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7).

 

https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/smart-combo/talk-to-all-eu-edition/

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μιλάμε για άλλο πακέτο.

Πακέτο EU Talk & SMS & Data

Για εσένα που θέλεις να επικοινωνείς και στο εξωτερικό οικονομικά και χωρίς άγχος έχεις 100’ + 20 SMS + 300ΜΒ μόνο με 4€! Αχτύπητος F2G συνδυασμός για σερφάρισμα, ομιλία & SMS για να τα χρησιμοποιησεις όταν ταξιδεύεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απλά να ενημερώσω ότι έκανα ανανέωση σε αριθμό με τα 300 και αποδόθηκαν κανονικά. Τα λεφτά επίσης έμειναν στην κάρτα-8,93- οπότε όλα καλά προς το παρόν.!
Link to comment
Share on other sites

Μια επειγουσα ερωτηση παιδια:

 

Η αλλαγη παλιας sim με νεα 4G, εξακολουθει να γινεται δωρεαν σε καταστημα wind ή την χρεωνουν;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα σου δεν είναι 4g (δηλαδή δεν είναι μπλε που λέει πάνω 4g ή μαύρη) τότε είναι δωρεάν η αλλαγή στο σύστημα και αν σου ζητήσουν χρήματα πες τους να το κοιτάξουν ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πακέτο έχει περιγραφή χρήσης, όσο χαζό κι αν είναι. Από τη στιγμή που σου είπαν άλλο πράγμα στο messenger, φαντάζομαι έχεις ήδη ζητήσει αποζημίωση, αφού αυτοί φταίνε για την παρεξήγηση, όπως το περιγράφεις.

 

Το έκανα και πήρα και απαντηση. Η οποία ελεγε οτι η χρηση εντος Ελλαδος αφορά τα λεπτα και τα MB μονο. Η αληθεια ειναι οτι αυτο μου απάντησαν εξ αρχής (για να ειμαι σωστος και δικαιος) ασχετως που εφ ενος μεν στην περιγραφη του πακετου δεν αναφερεται καθολου η ισχυς ή μη για χρηση εντος Ελλαδος, αφ ετερου η ερώτηση μου αφορουσε και τα SMS για τα οποια θα επρεπε να μου αποστείλουν διευκρίνηση για το αν ισχυουν ή οχι εντός Ελλαδος (αυτη ηταν και η δευτερη απάντηση μου).

 

Κατα πασα πιθανότητα δε θα παρω επιστροφή χρηματων, αλλη φορα πιο προσεκτικος! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν με αφήνει να μπω μεσα απο το κινητό μου την εφαρμογή το αντιμετωπίζει και κανενα αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στα 3 ευρώ νομίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι, αλλά το είχαν ανακοινώσει ?
Δεν είχε ανακοινωθεί κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...