Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα συμβολαια που το εβαλες ειναι οκ. Φτιάξε το μήνυμα μονο εκεί για να ξερουν οτι ισχυει τουλάχιστον για καρτοσυνδεση. Για καρτοκινητά δεν ισχύει. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Για να μου έρχεται μήνυμα ότι ο ΤΑΔΕ αριθμός με πήρε όταν ήμουν κατηλλειμένος, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

Όταν δεν πιάνει σήμα και όταν είναι κλειστό, μου έρχεται κανονικά το μήνυμα για τις κλήσεις που μου έκαναν, αλλά όταν είμαι κατηλλειμένος, λέει σ' αυτόν που με καλεί ότι ο αριθμός που καλέσατε είναι κατηλλειμένος, αλλά εμένα μήνυμα δεν μου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Για να μου έρχεται μήνυμα ότι ο ΤΑΔΕ αριθμός με πήρε όταν ήμουν κατηλλειμένος, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

Όταν δεν πιάνει σήμα και όταν είναι κλειστό, μου έρχεται κανονικά το μήνυμα για τις κλήσεις που μου έκαναν, αλλά όταν είμαι κατηλλειμένος, λέει σ' αυτόν που με καλεί ότι ο αριθμός που καλέσατε είναι κατηλλειμένος, αλλά εμένα μήνυμα δεν μου έρχεται.

 

Στείλε την λέξη ΝΑΙ στο 1265

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το εχει ηδη,άλλο ρωτάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια λύση είναι να ανοίξεις την αναμονή από τις ρυθμίσεις. Θα σου δείχνει ποιος καλεί και αν το κλείσει θα το βλέπεις ως αναπάντητη. Δοκίμασα να βάλω στις προωθήσεις το ίδιο νούμερο που υπάρχει για την εκτος δικτύου ειδοποίηση αλλά δεν δουλεύει. Σε q παλιότερα νομίζω οτι δούλευε,στο f2g δεν ξέρω αν θέλει άλλο νούμερο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση αν και θα πρέπει να ξέρω την απάντηση. Είχα 2 περίπου ευρώ υπόλοιπο και έκανα πριν από λίγο ανανέωση 10 ευρώ. Μόλις πήγα να δω το υπόλοιπο, ήταν 5 ευρώ. Είναι η γνωστή δέσμευση του ποσού, δεν θυμάμαι τώρα πόσο, επειδή έχω την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10 ευρώ; Το ποσό αυτό δεσμεύεται δύο φορές το χρόνο ανά εξάμηνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση αν και θα πρέπει να ξέρω την απάντηση. Είχα 2 περίπου ευρώ υπόλοιπο και έκανα πριν από λίγο ανανέωση 10 ευρώ. Μόλις πήγα να δω το υπόλοιπο, ήταν 5 ευρώ. Είναι η γνωστή δέσμευση του ποσού, δεν θυμάμαι τώρα πόσο, επειδή έχω την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10 ευρώ; Το ποσό αυτό δεσμεύεται δύο φορές το χρόνο ανά εξάμηνο;

Ναι και τώρα είναι το δεύτερο εξάμηνο Ιούλιος - Δεκέμβριος

 

6€ το εξάμηνο

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Eτσι έλεγα και εγώ που την είχα πατήσει με τα 5ψηφια και ζήτησα φραγή και όντως για αρκετό καιρό δεν μου έρχονταν προσφορές αλλά τελικά διανύω τον 2ο μήνα που χρειάστηκα μόνο τα magic numbers και έβαλα τη 2η 5€ κάρτα και άρχισαν να μου έρχονται "αποκλειστικές" προσφορές από το 12410.

Μου έστειλαν αρχικά προσφορά 500' προς όλους και 50sms προς όλους με 4.4€ την οποία και ενεργοποίησα μιας και είχα το υπόλοιπο απο τα 5€ και μετά απο λίγες ημέρες μου έστειλαν 200 προς όλους και 1gb internet με 3.02€ και τέλος χθες μου ήρθε νέα προσφορά 2gb με 3€ για 15 ημέρες

 

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε εμένα.

Μόνο που δεν μπόρεσα τότε και ούτε τώρα μπορώ να τα ενεργοποιήσω αν και έχω 6€ μέσα, γιατί μου γράφει "δεν έγινε η αποστολή του μηνύματος" με κόκκινο τριγωνάκι και θαυμαστικό.

Μόλις δοκίμασα και ΣΤΟΠ στο 19550 και πάλι τα ίδια, με αποτέλεσμα να πιστεύω πως δεν μπορώ να στέλνω μήνυμα σε 5αψίφια νούμερα, αν και λαμβάνω τις προσφορές.

Μάλλον πρέπει να πάρω στο 1260 να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση αν και θα πρέπει να ξέρω την απάντηση. Είχα 2 περίπου ευρώ υπόλοιπο και έκανα πριν από λίγο ανανέωση 10 ευρώ. Μόλις πήγα να δω το υπόλοιπο, ήταν 5 ευρώ. Είναι η γνωστή δέσμευση του ποσού, δεν θυμάμαι τώρα πόσο, επειδή έχω την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10 ευρώ; Το ποσό αυτό δεσμεύεται δύο φορές το χρόνο ανά εξάμηνο;

 

Εγω καθε φορά που το κανουν τους περνω τηλεφωνο και μου τα πιστώνουν ξανα, βεβαια ειναι λιγο ζαλαδα η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθε φορά που το κανουν τους περνω τηλεφωνο και μου τα πιστώνουν ξανα, βεβαια ειναι λιγο ζαλαδα η δουλεια.

 

Δε το κατάλαβα αυτό.

 

Σου χρεώνουν τα 6 ευρώ ανα εξάμηνο που έχουν ανακοινώσει οτι πλέον θα ισχύει, και τους τηλεφωνείς-διαμαρτύρεσε και στα πιστώνουν?!

On what grounds, που λένε και στο χωριο?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα μία διαπίστωση και θα ήθελα να δω εάν ισχύει ή είναι τυχαίο. Όταν βρίσκομαι στην εργασία μου, δεν έχω σχεδόν καθόλου σήμερα GSM και θα πρέπει να βγω έξω για να πάρω/λάβω κλίση. Όμως στην εργασία μου επίσης, είμαι συνδεδεμένος σε Wi-Fi. Όσες φορές προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του F2G δεν τα καταφέρνω. Φορτώνει συνέχεια και κάποια στιγμή μου ζητάει να κάνω login. Φυσικά όταν βάζω τα στοιχεία εισόδου, μου λέει πως αυτή τη στιγμή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη. Στο σπίτι μου που δεν έχω πρόβλημα με το σήμα, μπαίνω κανονικά από Wi-Fi. Στην αρχή έλεγα πως θα πρέπει να έχει πρόβλημα η εφαρμογή, γιατί πριν είχα Windows smartphone και όπως θα ξέρετε εκεί είναι εγκαταλελειμμένη η εφαρμογή. Όμως το παράτησα και τώρα που έχω Android συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο, δηλαδή εάν δεν έχει σήμα το smartphone να μην ανοίγει και η εφαρμογή του F2G;
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο πρέπει να είναι. Εδώ συνδεθεί στην εφαρμογή με το κινητό σε fight mode και χειροκίνητη ενεργοποίηση μόνο του WiFi

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δες τους "αποκλεισμους" που εχει βαλει στο δικτυο η εταιρεια σου

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δε το κατάλαβα αυτό.

 

Σου χρεώνουν τα 6 ευρώ ανα εξάμηνο που έχουν ανακοινώσει οτι πλέον θα ισχύει, και τους τηλεφωνείς-διαμαρτύρεσε και στα πιστώνουν?!

On what grounds, που λένε και στο χωριο?

 

Ναι κανονικά και με τον νομο εγω δεν εκανα καποια συμφονια οτι θα χρεώνομαι 6 ευρω καθε 6 μηνες οταν πηρα το πακετο :mad:

εχω 3 νουμερα αμα βαλεις απο 12 στο ενα ειναι 36 ευρω τα κανω καλύτερα σουβλάκια :P

εγω πηρα ενα πακετο δωρεαν 300 λεπτα με καθε ανανεωση τον 10 ευρω για πανταααααααααααααααα που ελεγε και το σποτ :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και με τον νομο εγω δεν εκανα καποια συμφονια οτι θα χρεώνομαι 6 ευρω καθε 6 μηνες οταν πηρα το πακετο :mad:

εχω 3 νουμερα αμα βαλεις απο 12 στο ενα ειναι 36 ευρω τα κανω καλύτερα σουβλάκια :P

εγω πηρα ενα πακετο δωρεαν 300 λεπτα με καθε ανανεωση τον 10 ευρω για πανταααααααααααααααα που ελεγε και το σποτ :)

 

Φιλικα παντα , μας κανεις πλακα ετσι;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το για πάντα δεν υπάρχει.

Όταν "θεσπίσανε" το συγκεκριμένο "τέλος" είχαν βγάλει ανακοίνωση που σου έλεγε πως αν δεν συμφωνείς μπορείς να πάρεις τον αριθμό και να πας αλλού ή να τον καταργήσεις.

Είναι προφανές πως το κάνουν επειδή θέλουν να κρατήσουν έναν πελάτη ευχαριστημένο. Όπως και είναι αυτονόητο πως έχουν δικαίωμα να το αρνηθούν, αν π.χ. μαθευτεί και το ζητήσουν πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το για πάντα δεν υπάρχει.

Όταν "θεσπίσανε" το συγκεκριμένο "τέλος" είχαν βγάλει ανακοίνωση που σου έλεγε πως αν δεν συμφωνείς μπορείς να πάρεις τον αριθμό και να πας αλλού ή να τον καταργήσεις.

Είναι προφανές πως το κάνουν επειδή θέλουν να κρατήσουν έναν πελάτη ευχαριστημένο. Όπως και είναι αυτονόητο πως έχουν δικαίωμα να το αρνηθούν, αν π.χ. μαθευτεί και το ζητήσουν πολλοί.

 

δεν ειναι ετσι οταν περνω μια υπηρεσία δωρεαν για παντα θα ειναι δωρεαν για παντα αυτο που κανανε ειναι μονομερής ενέργεια,δεν ειμαι υποχρεωμένος να την αποδεκτό.

Με αυτην την λογικη μπορει και κατα το δοκούν να βαλουν οποια τιμη θελουν :( μια ανακοινωση του χρονου οτι πλεον 12 ευρω το 6μηνο(και αμα θες) .

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι οταν περνω μια υπηρεσία δωρεαν για παντα θα ειναι δωρεαν για παντα αυτο που κανανε ειναι μονομερής ενέργεια,δεν ειμαι υποχρεωμένος να την αποδεκτό.

Με αυτην την λογικη μπορει και κατα το δοκούν να βαλουν οποια τιμη θελουν :( μια ανακοινωση του χρονου οτι πλεον 12 ευρω το 6μηνο(και αμα θες) .

 

Αν μείνεις σαν πελάτης, σημαίνει ότι την αποδέχεσαι.

 

Για το δεύτερο κομμάτι του post σου. Όλες οι κινήσεις που κάνουν οι εταιρείες κινητής, είναι ακριβώς αυτού του τύπου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν μείνεις σαν πελάτης, σημαίνει ότι την αποδέχεσαι.

 

Για το δεύτερο κομμάτι του post σου. Όλες οι κινήσεις που κάνουν οι εταιρείες κινητής, είναι ακριβώς αυτού του τύπου...

 

Φιλε μου αυτο ειναι το κολπο σου πετανε το μπαλακι σε εσενα, εγω πηρα τηλεφωνο και είπα πολυ απλα οτι αυτο που κάνετε ειναι μονομερής ενεργεια και αν δεν πιστωθούν τα λεφτα πισω θα κάνω καταγγελία ουτε φωνες ουτε τιποτα.

εγω δεν ξερω καποια αλλη εταιρια να εχει κανει κατι το αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως έχουν το δικαίωμα να αλλάξουν τις τιμές τους. Ότι και να πιστεύει ο καθένας από εκεί και πέρα, η λογική λέει πως στο έκαναν για να σε κρατήσουν ευχαριστημένο. Δεν σημαίνει πως θα το κάνουν σε άλλον ή ότι θα στο κάνουν επ'άπειρον.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το αναλογο,δεν εχει κανει καμμια εταιρια,η κοσμοτε (και η βονταφον αν δεν κανω λαθος) στην αντιστοιχη περιπτωση το εκαναν χειροτερο. Και αυτοι το εδιναν δωρεαν,αλλα απο καποια στιγμη και επειτα,σε καθε ανανεωση 10 ευρω,κρατουσαν 4 αυξανοντας την παροχη των λεπτων. Εν παση περιπτωση ναι,ειναι μονομερης ενεργεια,για την οποια σου δινει δικαιωμα να αποχωρησεις αν δεν συμφωνεις. Τωρα πως εγινε και σου ακυρωνουν την χρεωση επειδη κανεις παραπονα δεν καταλαβαινω. Προφανως και δεν θα γινεται επ'αοριστον απ'οτι αντιλαμβανομαι...Και η απειλη καταγγελιας που λες,δεν αλλαζει κατι,διοτι στην περιπτωση αυτη μαλλον εχουν το δικιο με το μερος τους (νομικα μιλωντας,με βαση τους κανονες της ΕΕΤΤ,το ηθικο μερος απεναντι στον πελατη ειναι αλλη ιστορια που δεν εξεταζεται ποτε) Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το αναλογο,δεν εχει κανει καμμια εταιρια,η κοσμοτε (και η βονταφον αν δεν κανω λαθος) στην αντιστοιχη περιπτωση το εκαναν χειροτερο. Και αυτοι το εδιναν δωρεαν,αλλα απο καποια στιγμη και επειτα,σε καθε ανανεωση 10 ευρω,κρατουσαν 4 αυξανοντας την παροχη των λεπτων. Εν παση περιπτωση ναι,ειναι μονομερης ενεργεια,για την οποια σου δινει δικαιωμα να αποχωρησεις αν δεν συμφωνεις. Τωρα πως εγινε και σου ακυρωνουν την χρεωση επειδη κανεις παραπονα δεν καταλαβαινω. Προφανως και δεν θα γινεται επ'αοριστον απ'οτι αντιλαμβανομαι...Και η απειλη καταγγελιας που λες,δεν αλλαζει κατι,διοτι στην περιπτωση αυτη μαλλον εχουν το δικιο με το μερος τους (νομικα μιλωντας,με βαση τους κανονες της ΕΕΤΤ,το ηθικο μερος απεναντι στον πελατη ειναι αλλη ιστορια που δεν εξεταζεται ποτε)

 

Παιδια εγω αυτα που σας λεω ειναι γεγονότα και οχι υποθέσεις σας λεω τι εγινε με την περίπτωση μου και μαλιστα τα ιδια σε εναν ακόμα φιλο μου, δεν εγινε για μια φορα, ουτε εγινε μονο σε εμενα, ουτε σε ενα νουμερο τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να κανω κατι ......

οποιος ομως θελει να το τσεκάρει και εχει τα 300 μπορει να παρει ενα τηλεφωνο στην wind και μετα να μας γραψει και εδω τι του ειπαν :)

Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπε κανείς ότι σε αμφισβητεί και ότι λες ψέματα; Όχι.

Απλά δεν στέκει το "έτσι μου είπαν, έτσι θα είναι για πάντα, δεν μπορούν να αυξήσουν μονομερώς τίποτα". Η ΕΕΤΤ, που υποθέτω εκεί θα έκανες την καταγγελία που τους απειλούσες, λέει πως μπορούν μια χαρά να αυξήσουν τις τιμές σε οδηγό της που υπάρχει αναρτημένος.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...