Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμενα παντως με F2G1, αντιστοιχο της Q CARD, εχω ακομα, SMS ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ 0,02 cent... :D:D:D:D:D:D:D απο το 2007... :blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

παίδες το f2g2 η χρέωση ήταν 0.108 μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα.....

 

αν αλλαξε κάτι δεν ξέρω.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παίδες το f2g2 η χρέωση ήταν 0.108 μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα.....

 

αν αλλαξε κάτι δεν ξέρω.....

 

Και αυτη την βδομαδα η ιδια ειναι η χρεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη την βδομαδα η ιδια ειναι η χρεωση

Δεν μπορει να ειμαι τοσο λαθος ρε παιδια 1 λεπτο μιλησα 25 λεπτα με χρεωσε ουτε εχω αλλαξει ποτε πακετο ... απο τοτε που το εβαλα... τωρα εχω τα 1500 δεν μπορω να το τεσταρο αν κοιταξει και καποιος αλλος και να μας πει...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλοφάγωτα. Άπαξ και το συνηθίσεις μετά τα άλλα πακέτα φαίνονται αστεία.

 

Εμένα τελικά το πήρε η μάνα μου και η αδερφή μου αλλά επειδή δεν τους χρειάζονται τόσες παροχές τζάμπα τους το στείλανε... :P

 

Αυτό βλέπω κι εγώ, να το συνηθίζω. :p Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν τόσο χαμηλά συμβόλαια.. Με 8€ και αντίστοιχες παροχές..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω κι εγώ, να το συνηθίζω. :p Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν τόσο χαμηλά συμβόλαια.. Με 8€ και αντίστοιχες παροχές..

γιατί να τα κάνουν;;; αφήστε τους ανθρώπους να πληρώνουν συμβόλαια.....

 

λεφτά υπάρχουν όπως έλεγε ο τρελός :D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω εμπιστοσύνη στην wind για τους παρακάτω λόγους

F2g2 χρέωση ανά δευτερόλεπτο {δέσμευση τιμής} έγινε λεπτο

F2g2 χρέωση 10 cent το λεπτό {δέσμευση τιμής} έγινε 25 cent το λεπτό

F2g2 χρέωση sms 00.4 {δέσμευση τιμής} έγινε 0.12 ολα τα παραπανω εγιναν σε μια νύχτα και χωρίς ενημέρωση στους πελατες

 

Για την χρέωση του F2G2 το λεπτό νομίζω οτι έχει παραμείνει στα 0,11€. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

για κανε τεστ να δεις το 0.25 το λεπτο ...το εχω κανει και το εχω δει αλλιως δεν θα το ελεγα .και χρεωση το λεπτο καιι οχι δευτερολεπτο που ηταν 1 δευτ θα μιλησεις 1λεπτο θα χρεωθουμε μετα στειλε και ενα sms να δει και το 0.12 αντι για 00.4 κατα τα αλλα δεσμευση τιμης σου λεει μετα

 

Για την ελάχιστη χρέωση το ήξερα. Αλλά για τα 0,25€ δεν το ξέρω. Δεν έλεγε για τέτοια χρέωση η ενημέρωση για τα μη εμπορικά πακέτα νομίζω. Αν έχει άλλος f2g2 να μας επιβεβαιώσει το παραπάνω. Εγώ έχω ενεργοποιήσει το πακέτο με τα 8€ και δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω. Πάντως η χρέωση 0,04€ sms προς εξωτερικό έχει παραμείνει.

 

παίδες το f2g2 η χρέωση ήταν 0.108 μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα.....

αν αλλαξε κάτι δεν ξέρω.....

 

Και αυτη την βδομαδα η ιδια ειναι η χρεωση

 

Δεν μπορει να ειμαι τοσο λαθος ρε παιδια 1 λεπτο μιλησα 25 λεπτα με χρεωσε ουτε εχω αλλαξει ποτε πακετο ... απο τοτε που το εβαλα... τωρα εχω τα 1500 δεν μπορω να το τεσταρο αν κοιταξει και καποιος αλλος και να μας πει...

 

Έλαβα πριν από λίγο μήνυμα από την WIND να ενημερωθώ τι ισχύει για τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα, (για καρτοκινητή, εδώ).

Παρόλο που δεν έχει pdf για τα F2G1,2,3 κλπ. όπως συνηθίζω, μπήκα στο φόρουμ μας να δω τι συμβαίνει/ισχύει στην πράξη.

Μετά από τα παραπάνω μηνύματα είπα να δοκιμάσω να δω ο ίδιος τι ισχύει, μιας και δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο.

 

Προσωπικά έχω F2G 2. Έχουμε λοιπόν:

 

1η κλήση 3 δευτερόλεπτα ---> Χρέωση 0.10 ευρώ

2η κλήση 1 λεπτό και 3 δευτερόλεπτα ---> Χρέωση 0.11 ευρώ

 

Άρα, αυτό που άλλαξε είναι ότι υπάρχει χρέωση 0.10 ευρώ ανά κλήση για το πρώτο λεπτό και στη συνέχεια χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι το πρώτο λεπτό (από 1-60 δευτερόλεπτα) χρεώνεται 10 λεπτά

και από κει και πέρα ανά 7 δευτερόλεπτα ομιλίας χρεώνει +1 λεπτό του ευρώ.

 

Μιας και αναφέρθηκε η αύξηση στα SMS, (από 0.04 ευρώ σε 0.12 ευρώ). Αυτό έχει αλλάξει εδώ και πολύ καιρό! Δεν είναι καινούργιο.

Το όλο θέμα με τη δέσμευση τιμής, (τους όρους δηλαδή), δε τους θυμάμαι.

Ίσως να αφορούσε το διάστημα κατά το οποίο ήταν σε ισχύ τα ανταγωνιστικά προγράμματα και απλά η WIND ως επιλογή,

να τα κράτησε όσο τα κράτησε σε ισχύ ως είχαν.

Ίσως βέβαια και να αφορούσε δέσμευση της εταιρίας ανεξάρτητα από τον ανταγωνισμό, οπότε εκεί προκύπτει θέμα νομιμότητας.

Όποιος γνωρίζει περισσότερα ας ενημερώσει.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

γιατί να τα κάνουν;;; αφήστε τους ανθρώπους να πληρώνουν συμβόλαια.....

 

λεφτά υπάρχουν όπως έλεγε ο τρελός :D

 

Για πιο πρακτικό συμβόλαιο το είπα. Γιατί, αυτά που υπάρχουν, κι από τους 3 παρόχους, είναι για τα μπάζα, για να το πω ευγενικά...

 

Όσο για το τελευταίο, σίγουρα...! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα πριν από λίγο μήνυμα από την WIND να ενημερωθώ τι ισχύει για τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα, (για καρτοκινητή, εδώ).

Παρόλο που δεν έχει pdf για τα F2G1,2,3 κλπ. όπως συνηθίζω, μπήκα στο φόρουμ μας να δω τι συμβαίνει/ισχύει στην πράξη.

Μετά από τα παραπάνω μηνύματα είπα να δοκιμάσω να δω ο ίδιος τι ισχύει, μιας και δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο.

 

Προσωπικά έχω F2G 2. Έχουμε λοιπόν:

 

1η κλήση 3 δευτερόλεπτα ---> Χρέωση 0.10 ευρώ

2η κλήση 1 λεπτό και 3 δευτερόλεπτα ---> Χρέωση 0.11 ευρώ

 

Άρα, αυτό που άλλαξε είναι ότι υπάρχει χρέωση 0.10 ευρώ ανά κλήση για το πρώτο λεπτό και στη συνέχεια χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι το πρώτο λεπτό (από 1-60 δευτερόλεπτα) χρεώνεται 10 λεπτά

και από κει και πέρα ανά 7 δευτερόλεπτα ομιλίας χρεώνει +1 λεπτό του ευρώ.

 

Αρα επιβεβαιωνεις αυτο που ανεφερα το οποιο τελικα ειναι και αυτο που ισχυει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά καταλάβατε από την ανακοίνωση της Wind?

Παρακάτω (κρυμμένο): http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

 

3μηνο, λοιπόν, κι η Wind: Καλο "χειμώνα"...

 

 

Τέλος από τις 28 Σεπτεμβρίου 2015 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G.

Συγκεκριμένα από την ανωτέρω ημερομηνία η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες. Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 90 ημερών μετά την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή.

 

Από την ως άνω ημερομηνία, κάθε αρχική ενεργοποίηση σύνδεσης, εφόσον σε αυτή υπάρχει χρηματικό ποσό, ή μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, η διάρκεια ισχύος του διαθέσιμου χρηματικού υπολοίπου ορίζεται σε 90 ημέρες.

Στην περίπτωση όπου υφιστάμενοι συνδρομητές έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο και πραγματοποιήσουν νέα ανανέωση μετά την ανωτέρω ημερομηνία, το νέο υπόλοιπό τους θα έχει διάρκεια 90 ημέρες ενώ το υφιστάμενο εναπομένον υπόλοιπό τους θα έχει τη μεταγενέστερη από τις δύο ημερομηνίες διάρκειας των ανανεώσεων.

 

Οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων που αναφέρονται ανωτέρω έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής η έκπτωση πάγιων) εντός ενός μηνός από την κοινοποίηση της παρούσας ανακοίνωσης, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην σύμβαση και στην κείμενη νομοθεσία.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ.

 

Όλες οι χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν 23% ΦΠΑ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND καλώντας 1260 (0,24€/ κλήση.)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως και για το Blender (στα 8€):

 

Επιπλέον, από τις 9 Σεπτεμβρίου 2015, ανακοινώνονται οι παρακάτω τιμολογιακές τροποποιήσεις - αυξήσεις με αντίστοιχη αύξηση στον παρεχόμενο δωρεάν χρόνο ομιλίας και ΜΒ, στo online πακέτο «Blender» από 5€ σε 8€ για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G.

 

Πιο συγκεκριμένα, τo online πακέτο «Blender» που μέχρι σήμερα είχε αξία 5€ και προσέφερε έως 200’ προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, έως 100 SMS προς όλους ή έως 500 ΜΒ mobile internet, πλέον θα χρεώνεται με 8€ και η ποσότητα λεπτών ομιλίας προς όλους που προσφέρει καθώς και τα ΜΒ, αυξάνονται σε έως 400’ προς όλους και έως 1GB αντίστοιχα, ενώ τα ο αριθμός των SMS παραμένει ως έχει σήμερα.

 

Η ενεργοποίηση του Πακέτου Blender εξακολουθεί να γίνεται αποκλειστικά online και όταν χρησιμοποιείται ένα από τα τρία (λεπτά ομιλίας, SMS, MB), μειώνεται και το διαθέσιμο υπόλοιπο των άλλων δύο . Τo πακέτο ενεργοποιείται έως 4 φορές ανά 30 ημέρες και ο δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται, αρχικά, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο & τα δωρεάν ΜΒ ανά 1ΚΒ.

 

Τα δωρεάν λεπτά, SMS, MB ισχύουν για 30 ημέρες από την αγορά του Πακέτου και δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγής.

 

 

Πολύ "πέραση" είχε το Blender: "Χτυπάμε", λοιπόν...Πώς θα ζήσουμε κι εμείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως και (από 8/9/2015)

χρέωση ανά 1΄ για κλήσεις ΕΚΤΟΣ ΠΑΚΕΤΩΝ της Wind (όπου στα πακέτα παραμένει 3΄ελάχιστο και μετά ανά 1΄΄)

 

Επίσης, το βήμα χρέωσης για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας για όλους τους παραπάνω συνδρομητές, διαμορφώνεται από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό.

 

Κλήση 1΄01΄΄ εκτός πακέτων στη Wind -->χρέωση 2΄΄ !!!

Link to comment
Share on other sites

εξυπνη κινηση με το Blender.

το ειχα γραψει πριν εβδομαδες με αφορμη το μηνυμα για τα 8ευρω(1500'+1500MB), οι ανθρωποι εχουν υπολογισει και ξερουν οτι ο μεσος χρηστης ξοδευει λιγοτερα απο 8 ευρω τον μηνα και μιλαει ελαχιστα,

οποτε προωθει την γνωστη τακτικη "αυξανω την τιμη, αυξανω και τις παροχες". Και οποιος τσιμπησει για να εχουν περισσοτερα εσοδα..(αν εχεις πχ. opel corsa που σε καλυπτει, γιατι να αγορασεις audi a4?)

Εγω εχω να βαλω καρτα απο τον Μαρτιο.. εχω τα 120' κ το 1GB της σταθερης, κ μερικες φορες βαζω και καποια παροδικη προσφορα(200'/4ευρω) ή το blender. Αρα ΔΕΝ με συμφερει να τσιμπησω την προσφορα.

Τωρα ομως με το blender στα 8 ευρω με προκαλει να ενεργοποιησω την προσφορα και να βαζω καρτα πιο συχνα..

 

υγ. δεν υπαρχει κατι κρυμενο στην ανακοινωση, jimmiss.

Link to comment
Share on other sites

εξυπνη κινηση με το Blender.

 

υγ. δεν υπαρχει κατι κρυμενο στην ανακοινωση, jimmiss.

 

Ναι, δεν είναι κρυμμένο.

Τελευταίο όπως και στις ανακοινώσεις των άλλων εταιριών για αυτό το ζήτημα 90ήμερου.

Τυχαίο; Δε νομίζω.

 

Δεν είναι τυχαίο που πιο πριν (ενώ ήταν γνωστή η ανακοίνωση) ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ, ΣΥΖΗΤΙΟΤΑΝ Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΚΕΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς στο παρελθόν καταγγελία σύμβασης ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ εντός μηνός από την ανακοίνωση τροποποίησης τιμολογίου;; Μπορεί να λάβει το υπόλοιπο του ως επιταγή ή παρόμοιο;;

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Από 28/9/2015 η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες.

Το Blender από 5€ πάει στα 8€.

ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ,ΑΛΛΑΓΗ ΒΗΜΑΤΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΙΑΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ

Edited by prasica74
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να το κάνει η Wind για να ξεχωρίσει. Βέβαια για εμάς που είναι το κύριο νούμερο...πιστεύω δεν θα μας επηρεάσει :confused:.
Link to comment
Share on other sites

Από 28/9/2015 η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες.

Το Blender από 5€ πάει στα 8€.

ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ,ΑΛΛΑΓΗ ΒΗΜΑΤΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΙΑΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ

 

Άρα, η "προσφορά" με τα 1500' προς όλους +1500MB ήταν έρευνα που, αν υπολογίσουμε τις αυξήσεις, είχε τα αποτελέσματα που ήθελαν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση όπου υφιστάμενοι συνδρομητές έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο και πραγματοποιήσουν νέα ανανέωση μετά την ανωτέρω ημερομηνία, το νέο υπόλοιπό τους θα έχει διάρκεια 90 ημέρες ενώ το υφιστάμενο εναπομένον υπόλοιπό τους θα έχει τη μεταγενέστερη από τις δύο ημερομηνίες διάρκειας των ανανεώσεων.

αν καταλαβα καλα οταν κανεις ανανεωση ας πουμε 1 σπτεμβριου.. και την αλλη στις 10σεπτμβριου...η 1η θα εχει κανονικα εξαμηνη διαρκεια και η 2η επειδη θα γινει μετα την 9τη σεπτεμβριου θα ειναι τριμηνη;;

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα και εγω καλα,αν κανεις την 1/9,θα ανανεωθει ως 1/3/16. Αν κάνεις μετά στις 10/9 μάλλον θα μειωθει η διαρκεια και θα λήγει 10/12/15

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα, η "προσφορά" με τα 1500' προς όλους +1500MB ήταν έρευνα που, αν υπολογίσουμε τις αυξήσεις, είχε τα αποτελέσματα που ήθελαν.

 

ε προφανως λίγοι απ'οσους χρησιμοποιουν την "προσφορα" πέρασαν τα 400' και το 1 γιγα,οπότε το οριοθετησαν αναλογα. Για τα sms never mind λες και τα πολυχρησιμοποιούμε? ας ειναι καλά το viber/skype.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Από 28/9/2015 η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες.

Το Blender από 5€ πάει στα 8€.

ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ,ΑΛΛΑΓΗ ΒΗΜΑΤΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΙΑΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ

 

Τέλος το F2G2 που έχουμε πολλοί εδώ μέσα :cry:

Κράτησε 8 χρόνια περίπου. Άντε τώρα σε γονείς να βάζεις πακέτα ομιλίας κάθε μήνα γιατί η χρονοχρέωση είναι απαγορευτική. Αναμένω την καρτοκινητή της CYTA μήπως και έχει φθηνότερη χρονοχρέωση. Ευτυχώς σε μένα που ήρθε το ειδικό πακέτο και σώθηκε η κατάσταση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση όπου υφιστάμενοι συνδρομητές έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο και πραγματοποιήσουν νέα ανανέωση μετά την ανωτέρω ημερομηνία, το νέο υπόλοιπό τους θα έχει διάρκεια 90 ημέρες ενώ το υφιστάμενο εναπομένον υπόλοιπό τους θα έχει τη μεταγενέστερη από τις δύο ημερομηνίες διάρκειας των ανανεώσεων.

αν καταλαβα καλα οταν κανεις ανανεωση ας πουμε 1 σπτεμβριου.. και την αλλη στις 10σεπτμβριου...η 1η θα εχει κανονικα εξαμηνη διαρκεια και η 2η επειδη θα γινει μετα την 9τη σεπτεμβριου θα ειναι τριμηνη;;

Έστω π.χ ότι είχες 10 ευρ υπόλοιπο και κάνεις σήμερα 06/08 μια 10άρα ανανέωση. Το νέο σου υπόλοιπο είναι 10+10=20ευρ με διαρκεια 06/08+6 μήνες=06/02/2016.

Αν κάνεις όμως πχ μια νεα 10άρα ανανέωση στις 28/09 (28 Σεπτ είναι η μέρα αλλαγής από 6μηνο σε 3μηνο/90 μέρες) το υπόλοιπό σου ΔΕ θα είναι 20+10=30ευρ με διάρκεια 28/09+3 μήνες=28/12/2015. Με άλλα λόγια δεν γίνεται να υποβιβαστεί σε διάρκεια το υπάρχον υπόλοιπό σου. Θα έχεις 20ευρ που λήγει 06/02/2016 και 10ευρ που λήγει 28/12/2015.

 

Καλή είναι αυτή η διάταξη, γιατί την προηγούμενη φορά (από 12μηνο σε 6μηνο) είχαμε τραγελαφικά πράγματα.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

και οταν θα αλλαξουμε ολοι μας νουμερα με καρτοκινητα εξωτερικου ( σε ευρωπη αναφερομε και οχι πουερτο ρικο,κουβα και συναφη..) που εχουν χαμηλοτερες χρεωσεις ακομα και σε περιαγωγη,τοτε ειναι που δεν γυριζουμε πισω...

οσοι ξερουν -γνωριζουν θα το κανουν....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Παίδες καλησπέρα, μια μεγάλη βοήθεια χρειάζομαι γιατί τα έχω ψιλοπαίξει.

Είχα στην κάρτα μέσα υπόλοιπο περίπου 35 Ε και είχα ενεργοποιήσει στις 25/07 το πακέτο blender.

Σήμερα πριν λίγο, μου έρχεται μήνυμα ότι το υπόλοιπό μου τελείωσε !!!

Μίλησα με εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι απο 31/7 έληξε το blender (πράγμα αδύνατον) και ότι απο 01/08 χρεωνόμουν κανονικά ότι κίνηση κι αν έκανα με την γραμμή.

Φυσικά έκανα dispute την χρέωση στην εξυπηρέτηση, αλλά δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον.

Τι κάνουμε τώρα; Πως είναι δυνατόν; Πως μπορώ να δικαιωθώ;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, μια μεγάλη βοήθεια χρειάζομαι γιατί τα έχω ψιλοπαίξει.

Είχα στην κάρτα μέσα υπόλοιπο περίπου 35 Ε και είχα ενεργοποιήσει στις 25/07 το πακέτο blender.

Σήμερα πριν λίγο, μου έρχεται μήνυμα ότι το υπόλοιπό μου τελείωσε !!!

Μίλησα με εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι απο 31/7 έληξε το blender (πράγμα αδύνατον) και ότι απο 01/08 χρεωνόμουν κανονικά ότι κίνηση κι αν έκανα με την γραμμή.

Φυσικά έκανα dispute την χρέωση στην εξυπηρέτηση, αλλά δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον.

Τι κάνουμε τώρα; Πως είναι δυνατόν; Πως μπορώ να δικαιωθώ;

Εγω αποφασισα να αφησω το κινητο και να αρχισω τη χρηση του καρτοτηλεφωνου!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...