Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι καλά που δεν είναι, πλέον τα πακέτα είναι με 5 € 1GB και με 2 € 300mb!

300ΜΒ με 2€ σε f2g; Πώς γίνεται;

Δεν ενεργοποιώ βασικό πακέτο των 5€ και έτσι δεν ξεκλειδώνω τα more@2€. Θέλω 100MB περίπου, με όσο γίνεται λιγότερα ευρώ. Τα 5€ το μήνα μου φαίνονται πολλά κι ας δίνουν 1GB, δεν τα χρειάζομαι.

Και θέλω να ξοδέψω από υπόλοιπο μαζεμένο στο f2g, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κι άλλη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

300ΜΒ με 2€ σε f2g; Πώς γίνεται;

Δεν ενεργοποιώ βασικό πακέτο των 5€ και έτσι δεν ξεκλειδώνω τα more@2€. Θέλω 100MB περίπου, με όσο γίνεται λιγότερα ευρώ. Τα 5€ το μήνα μου φαίνονται πολλά κι ας δίνουν 1GB, δεν τα χρειάζομαι.

Και θέλω να ξοδέψω από υπόλοιπο μαζεμένο στο f2g, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κι άλλη ανανέωση.

http://www.wind.gr/gr/f2g/ γραψου εδω εαν κανεις ανανεωση σου δινει δωρακια ενα απο τα δωρακια ειναι 300mb internet καθε 7 μερες 4 φορες το μηνα !Προϋπόθεση ειναι να εχεις κανει ανανεωση το τελευταιο μηνα!!! και κατι που προσεξα Ο τριπλασιασμός των ΜΒ για το Log n Win 100 ΜΒ ισχύει έως τις 30/4/2015

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

300ΜΒ με 2€ σε f2g; Πώς γίνεται;

Δεν ενεργοποιώ βασικό πακέτο των 5€ και έτσι δεν ξεκλειδώνω τα more@2€. Θέλω 100MB περίπου, με όσο γίνεται λιγότερα ευρώ. Τα 5€ το μήνα μου φαίνονται πολλά κι ας δίνουν 1GB, δεν τα χρειάζομαι.

Και θέλω να ξοδέψω από υπόλοιπο μαζεμένο στο f2g, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κι άλλη ανανέωση.

 

στο 1265 επιλογή 6, έχει κάποια έξτρα πακέτα αλλά από ότι άκουσα δεν έχει κάποιο πακέτο με μονο mb..

 

κάτι άλλο.. αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα στις κλήσεις τώρα τελευταία; από χθες τους ακούω όλους σαν ρομπότ ή με κενά.. στην αρχή νόμιζα ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου αλλά το ίδιο έχουν κ ο φίλος μου κ η μαμά μου με wind..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

300ΜΒ με 2€ σε f2g; Πώς γίνεται;

Δεν ενεργοποιώ βασικό πακέτο των 5€ και έτσι δεν ξεκλειδώνω τα more@2€. Θέλω 100MB περίπου, με όσο γίνεται λιγότερα ευρώ. Τα 5€ το μήνα μου φαίνονται πολλά κι ας δίνουν 1GB, δεν τα χρειάζομαι.

Και θέλω να ξοδέψω από υπόλοιπο μαζεμένο στο f2g, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κι άλλη ανανέωση.

 

Υπάρχει το πακέτο με 3€ που δίνει 60ΜΒ για 30 μέρες και ενεργοποιείται με κλήση στο 1265 όπως γράφει στο site τους http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/ στο άλλα πακέτα.

 

Πάντως νομίζω ότι προτιμότερο είναι να πάρεις πακέτο 1GB με 5 ευρώ για ένα μήνα και τον επόμενο το more με 2 ευρώ δηλαδή σύνολο 7 ευρώ αντί να πάρεις με 6 ευρώ 2 πακέτα από 60ΜΒ ειδικά από τη στιγμή που όπως λες χρειάζεσαι γύρω στα 100. Κάνε λοιπόν πολύ πιο άνετα την δουλειά σου με τα ίδια χρήματα και παίξτο καλός και άπλας δίνοντας λίγα data σε κανένα φίλο σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Δικό μου λάθος. :O

Εσύ αναφέρεσαι ξεκάθαρα για τα 10 ευρώ (όχι το Bonus).

Εδώ που τα λέμε όμως, αυτό το θεωρώ αυτονόητο... Δικά μας χρήματα είναι που τα πήραν με το έτσι θέλω.

Από τη στιγμή που τα επιστρέφουν, προφανώς και μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις, όπως και πριν.

Εγώ αναφέρθηκα στα Bonus που μας άφησαν... :rolleyes:

 

και ομως η τυπισσα μου ειπε πως μου επεστρεψαν λιγα περισσοτερα χρηματα(αντι για 8+, 10) τα οποια ειναι για αγορα πακετου.

Θα καλεσω σημερα την εξυπηρετηση, αν προλαβω το μεσημερακι, να αποσαφηνισω μην εχουν και αυτα περιορισμενη ισχυ.

Σε καθε περιπτωση μας φερθηκαν ?&%$&%$ και φυσικα βγηκαν κερδισμενοι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στο 1265 επιλογή 6, έχει κάποια έξτρα πακέτα αλλά από ότι άκουσα δεν έχει κάποιο πακέτο με μονο mb..

 

κάτι άλλο.. αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα στις κλήσεις τώρα τελευταία; από χθες τους ακούω όλους σαν ρομπότ ή με κενά.. στην αρχή νόμιζα ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου αλλά το ίδιο έχουν κ ο φίλος μου κ η μαμά μου με wind..

 

Εγώ είχα χθες σε μία κλήση τέτοιο θέμα αλλά δεν το έδωσα σημασία ιδιαίτερα. Ίσως είναι κάτι τοπικό. Σε ποιο μέρος είσαι ? Εγώ Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα χθες σε μία κλήση τέτοιο θέμα αλλά δεν το έδωσα σημασία ιδιαίτερα. Ίσως είναι κάτι τοπικό. Σε ποιο μέρος είσαι ? Εγώ Θεσσαλονίκη

 

κι εγώ Θεσσαλονίκη.. δεν το κάνει σε όλες τις κλήσεις τόσο έντονα.. αλλά τυχαίνουν κλήσεις που δεν καταλαβαίνω τίποτα.. αφού χθες κατάφερα να συνεννενοηθώ μέσω skype, με το τηλ ήταν αδύνατο.. κ σήμα δείχνει ότι έχω κανονικά..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο περιοχη Χαριλαου με φουλ σημα προβλημα στην επικοινωνια απο εχθες το πρωι

Εμενα φιλε στο σπιτι το 3G ειναι μετριο και το πρωι επεσε σε E.Τωρα που εστειλα ενα μηνυμα αργησε λιγο να σταλει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια κέντρο Θεσσαλονίκη και ανατολικά. Ύστερα λέμε για 4g σήμα. Αν δε στρώσει πρώτα το απλό σήμα της..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια κέντρο Θεσσαλονίκη και ανατολικά. Ύστερα λέμε για 4g σήμα. Αν δε στρώσει πρώτα το απλό σήμα της..

Που ακριβως λες; Εγω λεω για Χαριλαου...ενα speedtest με H+ [ATTACH]60203[/ATTACH]

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω προβλήματα με διακοπές στη Θεσσαλονίκη.

Που ακριβως;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επισης κι εγω απο Καλαμαρια Θεσσαλονικη εχω απο χθες διακοπες στις κλησεις.

Εγω εχθες ειχα μια διακοπη, κοντα στην Ευκαρπια στο καρφουρ...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μήνυμα βλέπω σήμερα στην εφαρμογή my free 2 go δωρεάν ευρώ 17,86 με λήξη 29 Μαΐου. Είναι η γνωστή προσφορά που έχει βάλει η wind με το έτσι θέλω; πως μπορώ να την απενεργοποιησω χωρίς τηλέφωνο αν γίνεται ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 6 στο live chat μεσα στο f2g.gr μπορεις να επικοινωνήσεις μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 6 στο live chat μεσα στο f2g.gr μπορεις να επικοινωνήσεις μαζί τους.

 

μόλις τελείωσα τη συνομιλία σε ευχαριστώ το αίτημα μου θα προωθηθεί κλπ αλλά μου κάνει εντύπωση ότι δεν ήρθε καν μήνυμά αχ ρε wind.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ενεργοποιησαν ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ την "προσφορα" με τα 17.86 ευρω και μαλιστα χωρις καν να μου στειλουν καποιο sms!

Πηρα τηλ στο 1260 σημειωσα το ονομα της υπαληλλου και την ενημερωσα οτι κι εγω καταγραφω την συνομιλια.

Θα ακολουθησει καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη και στην ΕΕΤΤ ακομα κι αν το διορθωσουν.

Ειναι απαραδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

ειχατε κανει προσφατα ανανέωση 10 ευρω? Τι υπολοιπο είχατε μέσα? υποθετω πάνω από 10 ευρώ και σιγουρα κάτι μετέφεραν στο μπόνους.
Link to comment
Share on other sites

ειχατε κανει προσφατα ανανέωση 10 ευρω? Τι υπολοιπο είχατε μέσα? υποθετω πάνω από 10 ευρώ και σιγουρα κάτι μετέφεραν στο μπόνους.

Έκανα πρόσφατα και κλασικά 8.93 μέσα. Κανένα πρόβλημα.. :rolleyes:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη κάνει καταγγελία της Wind στην ΕΕΤΤ και αύριο ακολουθει στον συνήγορο του καταναλωτή.

Δυστυχως για την wind επεσε σε λάθος νούμερο αυτή τη φορά.

Η καταγγελία στην ΕΕΤΤ για οποιον ενδιαφέρεται έχει ως εξης:

Την 29η Απριλίου 2015 διαπίστωσα εντελώς τυχαία ότι η εταιρία WIND Ελλάς εντελώς αυθαιρετα ενεργοποίησε στον αριθμό καρτοκινητού 693*****7 (F2G) του οποίου είμαι κάτοχος και χωρίς να με ειδοποιήσει με οποιοδήποτε τρόπο (πχ με sms)κάποιο πακέτο αφαιρώντας μου ταυτόχρονα χρηματικό ποσό από το υπόλοιπο διαθέσιμο που είχα στο λογαριασμό μου.Επειδή η εν λόγω εταιρία έχει προβεί στην αυθαίρετη αυτή πράξη σε πάρα πολλούς συνδρομητές όπως μπορείτε να διαπιστώσετε για παράδειγμα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500&page=1856

παρακαλώ πολύ όπως:

1.WIND Ελλάς αποκαταστήσει άμεσα το ποσό που μου αφαίρεσε από το υπόλοιπο μου

2.Ζητήσει έγγραφη συγνώμη για την ταλαιπωρία που με υπέβαλε.

3.Να μην προβεί στο μέλλον σε καμμία αυθαίρετη και μονομερή

ενεργοποίηση οποιουδήποτε πακέτου χωρις την συγκατάθεσή μου.

(υπόθεση με κωδικό:37-2******7)

 

Αύριο πρωί στέλνω και στο συνήγορο του καταναλωτή με φαξ την φόρμα που υπάρχει εδώ

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html

Η αλητεία τους πρεπει να σταματήσει εδώ και τώρα.

Θα ενημερώσω για οτιδήποτε νεώτερο οταν εχω απάντηση από τους ανωτερω φορεις.Το τι θα κάνει η wind μου ειναι παντελώς αδιάφορο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε. Μακάρι το παράδειγμα σου να ακολουθούμε όλοι όταν οι εταιρίες ενεργούν μονομερώς και αυθαίρετα. Ίσως έτσι βάλουν μυαλό.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη κάνει καταγγελία ...

 

Στειλε και στην γενικη γραμματεια καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...