Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν γράφει κάτι. Αλλά αν ο σειριακός αριθμός της κάρτας σου ξεκινάει από 8930101, τότε κατά πάσα πιθανότητα είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία περίπου ώρα, τρόμαξα λίγο. Έκανα ανανέωση 5€ στο f2g μου μέσα από το site του f2g, από υπολογιστή. Χρησιμοποίησα την online ανανέωση, με χρήση μιας χρεωστικής visa της Πειραιώς που έχω. Η συναλλαγή πραγματοποιήθηκε κανονικά και μου ήρθε μάλιστα και το σχετικό μήνυμα από την τράπεζα Πειραιώς για τη συναλλαγή. Ομως, τόσο στο site του f2g, όσο και στην εφαρμογή android, δεν φαινόταν η συναλλαγή και το υπόλοιπο παρέμενε το ίδιο. Επικοινώνησα και με την τράπεζα, αλλά και με το τμήμα εξυπηρέτησης του F2G, χωρίς να βγάλω άκρη, απλώς θα έπρεπε να περιμένω μέχρι αύριο και εάν δεν θα φαινόταν η συναλλαγή, να δηλώσω βλάβη. Τελικά μετα απο 15-20 λεπτά περίπου, μου ήρθαν τα σχετικά μήνυμα και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε. Ήταν η πρώτη φορά που έκανα ανανέωση με χρήση κάρτας. Συνήθως χρησιμοποιούσα το PayPal για την ανανέωση. Τελικά μάλλον όταν γίνεται ανανέωση με χρήση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, αργεί να φανεί στο σύστημα της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία περίπου ώρα, τρόμαξα λίγο. Έκανα ανανέωση 5€ στο f2g μου μέσα από το site του f2g, από υπολογιστή. Χρησιμοποίησα την online ανανέωση, με χρήση μιας χρεωστικής visa της Πειραιώς που έχω. Η συναλλαγή πραγματοποιήθηκε κανονικά και μου ήρθε μάλιστα και το σχετικό μήνυμα από την τράπεζα Πειραιώς για τη συναλλαγή. Ομως, τόσο στο site του f2g, όσο και στην εφαρμογή android, δεν φαινόταν η συναλλαγή και το υπόλοιπο παρέμενε το ίδιο. Επικοινώνησα και με την τράπεζα, αλλά και με το τμήμα εξυπηρέτησης του F2G, χωρίς να βγάλω άκρη, απλώς θα έπρεπε να περιμένω μέχρι αύριο και εάν δεν θα φαινόταν η συναλλαγή, να δηλώσω βλάβη. Τελικά μετα απο 15-20 λεπτά περίπου, μου ήρθαν τα σχετικά μήνυμα και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε. Ήταν η πρώτη φορά που έκανα ανανέωση με χρήση κάρτας. Συνήθως χρησιμοποιούσα το PayPal για την ανανέωση. Τελικά μάλλον όταν γίνεται ανανέωση με χρήση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, αργεί να φανεί στο σύστημα της Wind.

 

Οχι, δεν αργει. Ετυχε. Αλλα κι εσυ τοσο πολυ τρμασξες και μεσα σε 15-20 λεπτα επικοινωνισες με τραπεζα και με wind ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γράφει κάτι. Αλλά αν ο σειριακός αριθμός της κάρτας σου ξεκινάει από 8930101, τότε κατά πάσα πιθανότητα είσαι οκ.

 

Πως προκύπτει αυτό;

Οι δικές μου που άλλαξα πριν 20 μέρες περίπου ξεκινάνε από 8930100

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέει κάπου επίσημα, αλλά όσοι είχαν πρόβλημα και δεν πιάνανε, από ότι διάβασα, είχαν την 100 και μετά από αλλαγή που δούλευε είχαν 101. Ένδειξη είναι. Σου δουλεύει σε 4G με αυτές που άλλαξες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο κατάστημα για αλλαγή κάρτας στην ανατολική Θεσσαλονίκη ή κέντρο;

 

στο κέντρο, στο καινούριο κατάστημα της wind, στην Βενιζέλου την άλλαξα εγώ! δεν είχαν βέβαια μεγάλο απόθεμα είπαν! αλλά πιστεύω θα έχουν φέρει!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν αργει. Ετυχε. Αλλα κι εσυ τοσο πολυ τρμασξες και μεσα σε 15-20 λεπτα επικοινωνισες με τραπεζα και με wind ;

 

Τρόμαξα γιατί, όπως έγραψα, όλες σχεδόν οι προηγούμενες ανανεώσεις που έχω κάνει, εδώ και τρία περίπου χρόνια που έχω το f2g, ήταν μέσω της τράπεζας Πειραιώς όπου έδινε τον κωδικό ανανέωσης και μετά πήγαινα στο site του f2g όπου και πληκτρολογουσα τον κωδικό, ή μετά που η Wind άρχισε τη συνεργασία με την PayPal, μέσω εκεί που κατά τη γνώμη μου, είναι και ο πιο βολικός τρόπος ανανέωσης. Επειδή όμως αυτές τις ημέρες, η χρεωστική κάρτα που έχω συνδέσει στο PayPal (Alpha Bank), δεν είχε αρκετό υπόλοιπο, χρησιμοποίησα αυτόν το τρόπο ανανέωσης που έγραψα πριν. Ένας άλλος λόγος που τρόμαξα, είναι ότι είχα παρόμοια περίπτωση πριν από κάποιους μήνες, με cosmokarta όμως. Έκανα την ανανέωση από το site της Πειραιώς, χρεωθηκε ο λογαριασμός μου κανονικά, αλλά δεν μου ήρθε το σχετικό μήνυμα με τον 16-ψήφιο κωδικό. Το αποτέλεσμα, ταλαιπωριόμουνα για μία εβδομάδα περίπου, μέχρι να κάνει έλεγχο η τράπεζα και να μου επιστρέψουν τα 10€.

 

Κατι άλλο τώρα. Τον προηγούμενο μήνα, έβαλα 5€ όπου και μου ξεκλειδώθηκε το πρώτο magic number. Χθες που έβαλα πάλι 5€, ανανεώθηκε το πρώτο magic μου και μου ξεκλείδωσε και δεύτερο. Καλό αυτό αλλά, αν δεν κάνω λάθος, για το δεύτερο magic δεν πρέπει να βάλουμε 10€;

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο είναι 5€ τις τελευταίες 30 μέρες! για το 2ο είναι 10€ τις τελευταίες 60 μέρες και το 3ο 15€ τις 90 μέρες!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο είναι 5€ τις τελευταίες 30 μέρες! για το 2ο είναι 10€ τις τελευταίες 60 μέρες και το 3ο 15€ τις 90 μέρες!!

 

Ωραία τότε, εγώ νόμιζα ότι για το δεύτερο ήθελε 10€ μετά από 30 ημέρες. Λέω και γω, μου έκανε προσωπικό δώρο η Wind :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέει κάπου επίσημα, αλλά όσοι είχαν πρόβλημα και δεν πιάνανε, από ότι διάβασα, είχαν την 100 και μετά από αλλαγή που δούλευε είχαν 101. Ένδειξη είναι. Σου δουλεύει σε 4G με αυτές που άλλαξες;

 

Ναι, η μια από αυτές που τοποθετήθηκε σε κινητό 4G λειτουργεί άψογα όποτε το βρει.

Link to comment
Share on other sites

στο κέντρο, στο καινούριο κατάστημα της wind, στην Βενιζέλου την άλλαξα εγώ! δεν είχαν βέβαια μεγάλο απόθεμα είπαν! αλλά πιστεύω θα έχουν φέρει!!

 

Ευχαριστώ πολύ Ευούλα.

Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες μια ερωτηση εσεις που το κατέχετε....

σε ποιο νουμερο καλώ δωρεάν για να μαθω το υπολοιπο του χρόνου ομιλιας μου???

μιλαμε για καρτοσυμβόλαιο wind

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το 1269 που είναι για το καρτοκινητό δεν λέει τίποτα;

 

είναι δωρεαν αυτό? νομιζω υπαρχει νουμερο δωρεαν.

επισης νομιζω το 1269 είναι για καρτοκινητο, όχι καρτο συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες μια ερωτηση εσεις που το κατέχετε....

σε ποιο νουμερο καλώ δωρεάν για να μαθω το υπολοιπο του χρόνου ομιλιας μου???

μιλαμε για καρτοσυμβόλαιο wind

ευχαριστω εκ των προτερων

 

1268, μετεφερε τα μηνυματα σου στα συμβολαια καλυτερη αλλη φορα

Link to comment
Share on other sites

1268, μετεφερε τα μηνυματα σου στα συμβολαια καλυτερη αλλη φορα

 

συγνωμη, πανω στην βιασυνη....

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γράφει κάτι. Αλλά αν ο σειριακός αριθμός της κάρτας σου ξεκινάει από 8930101, τότε κατά πάσα πιθανότητα είσαι οκ.

Ευχαριστώ πολυ τέτοια ειναι αρα μαλλον ολα οκ,μένει να την δοκιμάσω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Τρόμαξα γιατί, όπως έγραψα, όλες σχεδόν οι προηγούμενες ανανεώσεις που έχω κάνει, εδώ και τρία περίπου χρόνια που έχω το f2g, ήταν μέσω της τράπεζας Πειραιώς όπου έδινε τον κωδικό ανανέωσης και μετά πήγαινα στο site του f2g όπου και πληκτρολογουσα τον κωδικό, ή μετά που η Wind άρχισε τη συνεργασία με την PayPal, μέσω εκεί που κατά τη γνώμη μου, είναι και ο πιο βολικός τρόπος ανανέωσης. Επειδή όμως αυτές τις ημέρες, η χρεωστική κάρτα που έχω συνδέσει στο PayPal (Alpha Bank), δεν είχε αρκετό υπόλοιπο, χρησιμοποίησα αυτόν το τρόπο ανανέωσης που έγραψα πριν. Ένας άλλος λόγος που τρόμαξα, είναι ότι είχα παρόμοια περίπτωση πριν από κάποιους μήνες, με cosmokarta όμως. Έκανα την ανανέωση από το site της Πειραιώς, χρεωθηκε ο λογαριασμός μου κανονικά, αλλά δεν μου ήρθε το σχετικό μήνυμα με τον 16-ψήφιο κωδικό. Το αποτέλεσμα, ταλαιπωριόμουνα για μία εβδομάδα περίπου, μέχρι να κάνει έλεγχο η τράπεζα και να μου επιστρέψουν τα 10€.

 

Κατι άλλο τώρα. Τον προηγούμενο μήνα, έβαλα 5€ όπου και μου ξεκλειδώθηκε το πρώτο magic number. Χθες που έβαλα πάλι 5€, ανανεώθηκε το πρώτο magic μου και μου ξεκλείδωσε και δεύτερο. Καλό αυτό αλλά, αν δεν κάνω λάθος, για το δεύτερο magic δεν πρέπει να βάλουμε 10€;

 

εγώ στην θέση σου θα χρησιμοποιούσα την κάρτα του ατμ τήσ πειραιως και θα έκανα ανανέωση από το site τήσ γουιντ με την ίδια την κάρτα,αν και δεν δικαιολογείται να κολλήσει το σύστημα και να μην σου στείλει μυνημα. Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές με την χρεώστικη κάρτα τήσ άλφα και ελενχουν και μου πιστώνουν τα χρήματά από ότι ρώτησα και στην τράπεζα είναι φυσικο να υπάρχουν προβλήματα σύστημικα . Πολύ κακό αυτο διότι πότε δεν μπορείς είσαι σίγουρος.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο είναι 5€ τις τελευταίες 30 μέρες! για το 2ο είναι 10€ τις τελευταίες 60 μέρες και το 3ο 15€ τις 90 μέρες!!

 

Δηλαδη εγω που εβαλα 10 ευρω και ενεργοποιηθηκε το πρωτο, τον επομενο μηνα θα ενεργοποιηθεί και το δευτερο χωρις να χρειαστεί να βαλω αλλα χρηματα? ή δεν καταλαβα κατι σωστα?

Γιατι τα 10 ευρω που εβαλα αυτό το μηνα , θα φαινονται σαν 10 ευρω τις τελευταιες 60 μερες τον επομενο. Οποτε τον 3ο μηνα θα πρεπει να βαλω αλλα 5 για να εχω 15 ευρω τις 90 τελευταιες.

Είναι ετσι ή τα εχω μπερδεψει?

Link to comment
Share on other sites

Διαλογος στο live chat του F2G προ ολιγου:

"[*]Παρακαλώ,Τι θα ήθελες να δούμε;

[*]ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ LOG N WIN ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΙΣ 20/03/2015. ΓΙΑΤΙ?

[*]το ενεργό log&win σου λήγει σήμερα 30/03/2015. Επομένως από αύριο θα μπορέσεις να επιλέξεις το νέο log&win σου.

[*]ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

[*]Το log&win δώρο σου θα λήξει σήμερα λίγο πριν τα μεσάνυχτα.Επομένως στην συνέχεια μετά στις 24:00 θα μπορέσεις να επιλέξεις το νέο.

[*]ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΝΕΩΝΑ ΤΟ log&win ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΛΗΓΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ. ΑΛΛΑΞΕ ΑΥΤΟ ?

[*]Σύμφωνα με την ανανέωση σου που είχες από τις 20/03/2015 και συγκεκριμένα στις 09:15' σύμφωνα με την ισχύς για 7 ημέρες,αυτή την στιγμή δεν έπρεπε να έχεις διαθέσιμα sms. Επομένως θα σου ζητήσω να προσπαθήσεις αργότερα στην επιλογή του νέου log&win δώρο σου.

[*]ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ...... ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...

[*]Να σου προτείνω επίσης να δοκιμάσεις και από άλλον browser στην επιλογή μέσω του My F2g. Kατανοώ την δυσαρέσκεια σου και θα σου ζητήσω να προσπαθήσεις αργότερα.

[*]ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ?

[*]H εφαρμογή είναι διαθέσιμη μέσω του My F2g. Eφόσον μου αναφέρεις ότι δεν μπορείς ν επιλέξεις το νέο δώρο σου,σου προτείνω να δοκιμάσεις αργότερα.

[*]ΕΓΩ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ"

 

Τελικά έχει πρόβλημα το σύστημά τους στο log&win σήμερα;

Το παρατήρησε κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

ΥΓ: με την παραπάνω υπάλληλο ειχα μιλησει και την περασμένη εβδομάδα για πρόβλημα εισαγωγής του 2ου MAGIC NUMBER και αφού με έβγαλε από τα ρούχα μου για πάνω από μισή ώρα, αναγκάστηκα και πήρα στο 1260 και λύθηκε το θέμα σε 30 δευτερόλεπτα. Γι' αυτό και το παραπάνω ύφος.

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην θέση σου θα χρησιμοποιούσα την κάρτα του ατμ τήσ πειραιως και θα έκανα ανανέωση από το site τήσ γουιντ με την ίδια την κάρτα,αν και δεν δικαιολογείται να κολλήσει το σύστημα και να μην σου στείλει μυνημα. Εγώ την έχω πατήσει αρκετές φορές με την χρεώστικη κάρτα τήσ άλφα και ελενχουν και μου πιστώνουν τα χρήματά από ότι ρώτησα και στην τράπεζα είναι φυσικο να υπάρχουν προβλήματα σύστημικα . Πολύ κακό αυτο διότι πότε δεν μπορείς είσαι σίγουρος.

 

Αν είδες και το προηγούμενο post μου, αυτό έκανα. Για πρώτη φορά, επειδή συνήθως ανανεώνω μέσω PayPal, χρησιμοποίησα την χρεωστική κάρτα της Πειραιώς και στο αντίστοιχο τμήμα στο site της wind που είναι για ανανέωση με χρήση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, πληκτρολόγησα τα στοιχεία της κάρτας. Η συναλλαγή έγινε κανονικά, ο λογαριασμός μου στην Πειραιώς χρεώθηκε κανονικά, αλλά η ανανέωση του χρόνου δεν έγινε. Ενώ με τη χρήση PayPal η ανανέωση γίνεται άμεσα, τουλάχιστον σε μένα όσες φορές έχω ανανεώσει, τώρα η ανανέωση δεν έγινε. Και επειδή στο παρελθόν την έχω πάθει πάλι, αλλά για ανανέωση κοσμοκάρτας και μέσα από το site της Πειραιώς, τρόμαξα λίγο και πήρα άμεσα τηλέφωνο στα τμήματα εξυπηρέτησης και των δύο. Τελικά, όπως το έγραψα και πριν, εκεί που είχα απελπιστεί και θα έπρεπε να τσεκάρω το θέμα την επόμενη μέρα (έκανα βράδυ τη συναλλαγή), μου ήρθαν μετά από λίγη ώρα τα σχετικά μηνύματα για την ανανέωση. Μπορεί να ήταν τυχαίο και δεν επιρρίπτω ευθύνες σε κάποιους. Το έγραψα περισσότερο μήπως και το αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος και να ξέρει ότι ίσως έχει κάποια καθυστέρηση στο να φανεί η ανανέωση με τη χρήση κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...