Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνω να γράψουμε εδώ ποιά καταστήματα κοροιδεύουν τον πελάτη, ώστε να ενημερώσουμε φίλους και γνωστούς να τα αποφεύγουν. Αντε, να κλείνουν σιγά σιγά οι ερασιτέχνες!

 

αυτό δεν γίνεται, επιφέρει νομικές ευθύνες και δεν ειναι τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν γίνεται, επιφέρει νομικές ευθύνες και δεν ειναι τόσο απλό.

 

δεν νομιζω καποιος να εχει νομικες κυρωσεις αν γραψει την προσωπικη του εμπειρια οτι δηλαδη αγορασε το ταδε πραγμα απο το ταδε μαγαζι και τον κοροιδεψανε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω σκοπό να πάω σε free2go από συμβόλαιο cosmote και δεν είχα ποτέ κάρτα θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα ; Με το σήμα βελτιώθηκε η wind η τα ίδια παλιά χάλια ; iMessage σε iPhone λειτουργεί με την κάρτα ; Με κάθε ανανέωση έχω κάποια λεπτά δώρο ; Σκοπεύω να κάνω το combo value με 15€ αξίζει το κόπο ;σε αυτήν την τιμή τι προτείνετε ;Ευχαριστω !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Και ομως!! Συκοφαντική δυσφήμηση , μήνυση κλπ. Τα ξερω απο φόρουμ μοτοσικλέτας που έγιναν κατι παρόμοια.

δηλαδή για να καταλάβω....

 

πήγε κάποιος σε ένα κατάστημα τον κοφοιδεψαν το έγραψε στο φόρουμ σας και του έκαναν μήνυση;;;;

 

με αυτή την λογική δεν θα έπρεπε να γράφουμε τίποτα.... και να κλείσουμε τα φόρουμ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να γράψουμε εδώ ποιά καταστήματα κοροιδεύουν τον πελάτη, ώστε να ενημερώσουμε φίλους και γνωστούς να τα αποφεύγουν. Αντε, να κλείνουν σιγά σιγά οι ερασιτέχνες!

 

Σίγουρα το φόρουμ το διαβάζουν πολλοί, σίγουρα το να γίνει γνωστό σε πολλούς ποιοι και γιατί δεν συμπεριφέρονται όπως αρμόζει στους καταναλωτές είναι στην σωστή κατεύθυνση, παρ'ολ'αυτά αν δεν γίνει μαζικά και με μια σειρά από προϋποθέσεις, που δεν θα γίνει, θα έχει ελάχιστα αποτελέσματα.

 

αυτό δεν γίνεται, επιφέρει νομικές ευθύνες και δεν ειναι τόσο απλό.

 

δεν νομιζω καποιος να εχει νομικες κυρωσεις αν γραψει την προσωπικη του εμπειρια οτι δηλαδη αγορασε το ταδε πραγμα απο το ταδε μαγαζι και τον κοροιδεψανε.

 

Και ομως!! Συκοφαντική δυσφήμηση , μήνυση κλπ. Τα ξερω απο φόρουμ μοτοσικλέτας που έγιναν κατι παρόμοια.

 

Τώρα μπορούμε να βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος αλλά καλό είναι επ'ευκαιρία αυτών των μηνυμάτων, να γίνονται κάποιες συζητήσεις που στο τέλος κάτι μπορεί να μείνει στον καθένα μας. Δυσφήμιση λοιπόν ανώνυμης εταιρείας με πολύ απλά λόγια και όπως το ορίζει ο ΠΚ, είναι όταν κάποιος ισχυρίζεται με οποιονδήποτε τρόπο (γραπτά, προφορικά, μέσω τηλεόρασης, μέσω διαδικτύου, μέσω εφημερίδων κτλ, κτλ) ενώπιον τρίτου ή διαδίδει ορισμένο γεγονός που είναι σχετικό με τις επιχειρήσεις, την οικονομιική κατάσταση ή γενικά τις εργασίες της ή με τα πρόσωπα που τη διοικούν ή την διευθύνουν και μπορεί να βλάψει την εμπιστοσύνη του κοινού στην εταιρεία και γενικά στις επιχειρήσεις της, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ενός έτους ή με χρηματική ποινή. Αν όμως ο κατηγορούμενος μπορέσει να αποδείξει την αλήθεια του γεγονότος που ισχυρίστηκε δεν τιμωρείται. Αν δε πάλι γνώριζε ο κατηγορούμενος ότι το γεγονός που ισχυρίστηκε ή διέδωσε είναι ψευδές τιμωρείται με φυλάκιση (10 μέρες - 5 χρόνια)

 

Είναι λοιπόν θέμα απόδειξης...που 9 στις 10 φορές στο ποινικό, οι αποδείξεις είναι αυτές που σώζουν ή καίνε τον κατηγορούμενο. Δεν είναι απόδειξη η φράση...μου είπαν αυτό....και ο άλλος θα πει δεν στο είπα...και τότε τι κάνεις ;;; Συνεπώς και επειδή είναι λεπτά τα θέματα αυτά, δεν μπορείς δηλαδή με απόλυτη σιγουριά να γνωρίζεις εκ των προτέρων αν αυτά που εσυ γράφεις, αποτελούν τρανταχτές αποδείξεις ή οχι και κατά πόσο όντως μπορείς να προσκομίσεις αυτές τις αποδείξεις, καλό θα ήταν να μην γίνει μαζικά κάτι τέτοιο γιατί σίγουρα κάποιοι πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου, θα πούνε πράγματα που μπορεί να είναι αληθινά αλλά δεν θα μπορούν να τα αποδείξουν, και σίγουρα θα φέρεις σε δύσκολη θέση και τους διαχειριστές του φόρουμ και είναι λίγο άδικο αυτό για τα παιδιά αυτά που καλώς ή κακώς έχουν κάποιες ευθύνες περισσότερες από εμας τους απλούς χρήστες ( τυγχάνει δε να είμαι και γω διαχειριστής σε ένα φόρουμ που το διαβάζουν και γράφουν μόνο υποψήφιοι και εν ενεργεία νομικοί και ειλικρινά κάποιες φορές έχω έρθει σε πολύ δύσκολη θέση ). Αν τώρα έχει την θέληση και την όρεξη κάποιος διαχειριστής να ασχοληθεί με όλες αυτές τις καταγγελίες και να δει κατά πόσο ευσταθούν ή όχι, τότε και μόνο τότε θα ήταν φρόνιμο να δημοσιευτούν για την ασφάλεια πρωτίστως αυτών που θα προβούν σε αυτές τις καταγγελίες. Πάντως το καλύτερο από όλα σε πρώτη φάση είναι να μην πηγαίνετε ξανά στα συγκεκριμένα καταστήματα και αν αυτό γίνει σε όλα τα καταστήματα με εντολή της Wind και εσας δεν σας αρέσει αυτό, τότε και πάλι μπορείτε να επιλέξετε μια άλλη εταιρεία ή να χρησιμοποιείτε την online ανανέωση . Και για να μην παρεξηγηθώ όντως αν αυτό γίνεται και δεν σου επιτρέπουν να ανανεώσεις χρόνο ομιλίας αν δεν βάλεις κάποιο πακέτο, είναι κατακριτέο και λανθασμένη 100% η πολιτική του καταστήματος ή της wind (αν αυτή έδωσε αυτή την εντολή )

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να γράψουμε εδώ ποιά καταστήματα κοροιδεύουν τον πελάτη, ώστε να ενημερώσουμε φίλους και γνωστούς να τα αποφεύγουν. Αντε, να κλείνουν σιγά σιγά οι ερασιτέχνες!

 

γραψε ενα κειμενο παραπονων και πηγαινε στο ιδιο κατστημα να το αποστειλουν στην εξυπηρετηση πελατων. εγω αυτο θα εκανα και να σου δωσουν ενα αντιγραφο να το εχεις κι εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω σκοπό να πάω σε free2go από συμβόλαιο cosmote και δεν είχα ποτέ κάρτα θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα ; Με το σήμα βελτιώθηκε η wind η τα ίδια παλιά χάλια ; iMessage σε iPhone λειτουργεί με την κάρτα ; Με κάθε ανανέωση έχω κάποια λεπτά δώρο ; Σκοπεύω να κάνω το combo value με 15€ αξίζει το κόπο ;σε αυτήν την τιμή τι προτείνετε ;Ευχαριστω !

 

 

Φίλε μου, δεν θα εχεις προβλήματα με το σήμα της wind.

Το imessage δεν εχει σχέση με τη κάρτα sim.

Καλό το combo, αλλα υπάρχουν και τα απλα των 5€, ή το ΥΠΕΡΟΧΟ blender και σε συνδιασμό με τα δώρα, ειναι καλύτερα απο το combo....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά επειδή έχω σκοπό να πάω σε free2go από συμβόλαιο cosmote και δεν είχα ποτέ κάρτα θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα ; Με το σήμα βελτιώθηκε η wind η τα ίδια παλιά χάλια ; iMessage σε iPhone λειτουργεί με την κάρτα ; Με κάθε ανανέωση έχω κάποια λεπτά δώρο ; Σκοπεύω να κάνω το combo value με 15€ αξίζει το κόπο ;σε αυτήν την τιμή τι προτείνετε ;Ευχαριστω !

 

Και εγω απο κοσμοτε στο απεριοριστα 55 το εκανα f2g γιατι υπολογισα πως θα με συμφερει. κανε πραξεις με διαφορους συνδιασμους πακετων κτλ βασει της χρησης που πιστευεις πως θα χρειαστεις ή που εκανες στη συνδεση. ετσι, α) θα ξερεις αν σε συμφερει η μεταβαση β) θα ξερεις στο περιπου τι πακετα θα χρειαζεται να ενεργοποιεισς καθε μηνα κ αν σε συμφερει. εμενα πχ το combo value εχω υπολογισει πως δεν με συμφερει. Δωρεαν λεπτα καθε μην δεν εχεις αλλα με καθε ανανεωση 10€ + εχεις 1GB ιντερνετ κ ξεκλειδωνουν τα log and win δωρα καθε 7 ημερες. Μην ξεχνας οτι οι κλησεις εχουν ελαχιστη διαρκεια 3 λεπτα. Οσο αφορα το σημα, εγω ισως ειμαι απ τους λιγους ?! που με wind εχω επιτελους σημα ενω με κοσμοτε ειχα μηδεν (κυριολεκτικα!) και στη δουλεια και στο σπιτι και στο περιστερι που κινούμαι δεν εχω τα πολλα drop calls που ειχα με κοσμοτε. Viber_whatsup δουλεύουν για imessage δεν γνωριζω...

 

Να προσθεσω πως χρειαζομαι περιπου 17 ευρω το μηνα με f2g (κ οι φιλοι εχουν κυριως κοσμοτε, αλλα στη δουλεια wind)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε f2g μου έρχεται συνέχεια sms ότι έχω φωνητικό μήνυμα αλλά τα έχω σβήσει όλα. Έβαλα και τους κωδικούς 002 και 004 που είναι για απενεργοποίηση εκτροπής αλλά τίποτα κάθε φορά που κάνω reboot μου σκάει sms (κάνει και wakelock στο android και τρώει μπαταρία).

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε f2g μου έρχεται συνέχεια sms ότι έχω φωνητικό μήνυμα αλλά τα έχω σβήσει όλα. Έβαλα και τους κωδικούς 002 και 004 που είναι για απενεργοποίηση εκτροπής αλλά τίποτα κάθε φορά που κάνω reboot μου σκάει sms (κάνει και wakelock στο android και τρώει μπαταρία).

 

Καμιά βοήθεια;

 

Μάλλον έχει κολλήσει κάποιο από τα συστήματα τους, το είχα περάσει και εγώ αυτό παλιότερα και κράτησε για κανένα μήνα αν θυμάμαι καλά. Το έλυσα με το "sms filter", το οποίο φιλτράρει και τα μηνύματα που δεν έχουν αριθμό αποστολέα. "Add from messages log".

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν θα εχεις προβλήματα με το σήμα της wind.

Το imessage δεν εχει σχέση με τη κάρτα sim.

Καλό το combo, αλλα υπάρχουν και τα απλα των 5€, ή το ΥΠΕΡΟΧΟ blender και σε συνδιασμό με τα δώρα, ειναι καλύτερα απο το combo....

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Και εγω απο κοσμοτε στο απεριοριστα 55 το εκανα f2g γιατι υπολογισα πως θα με συμφερει. κανε πραξεις με διαφορους συνδιασμους πακετων κτλ βασει της χρησης που πιστευεις πως θα χρειαστεις ή που εκανες στη συνδεση. ετσι, α) θα ξερεις αν σε συμφερει η μεταβαση β) θα ξερεις στο περιπου τι πακετα θα χρειαζεται να ενεργοποιεισς καθε μηνα κ αν σε συμφερει. εμενα πχ το combo value εχω υπολογισει πως δεν με συμφερει. Δωρεαν λεπτα καθε μην δεν εχεις αλλα με καθε ανανεωση 10€ + εχεις 1GB ιντερνετ κ ξεκλειδωνουν τα log and win δωρα καθε 7 ημερες. Μην ξεχνας οτι οι κλησεις εχουν ελαχιστη διαρκεια 3 λεπτα. Οσο αφορα το σημα, εγω ισως ειμαι απ τους λιγους ?! που με wind εχω επιτελους σημα ενω με κοσμοτε ειχα μηδεν (κυριολεκτικα!) και στη δουλεια και στο σπιτι και στο περιστερι που κινούμαι δεν εχω τα πολλα drop calls που ειχα με κοσμοτε. Viber_whatsup δουλεύουν για imessage δεν γνωριζω...

 

Να προσθεσω πως χρειαζομαι περιπου 17 ευρω το μηνα με f2g (κ οι φιλοι εχουν κυριως κοσμοτε, αλλα στη δουλεια wind)

 

 

Παιδιά σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις .Η αλήθεια ειναι πως με την cosmote δεν έχω θέμα με τις υπηρεσίες αλλα με τα πολλά λεφτά που πληρώνω για προγραμμα που δεν εξαντλώ τις παροχές του .Θελω να ρωτήσω αν το 3G σήμα ειναι αξιοπρεπές καθώς της cosmote ειναι δυναμίτης ..επίσης με προβληματίζει πολύ η ελάχιστη χρέωση των 3´ .Μηπως τελικά η Q ειναι περισσότερο συμφέρουσα ; Όσον αφορά τις ανανεώσεις υπάρχει κάποιο δώρο ; Γενικά αν το κάνω κάρτα f2go μπορώ ένα παςα στιγμή να το κάνω συνδεςη κλπ ;Συγνώμη για τις πολλές ερωτηςεις αλλα είμαι άσχετος στο θέμα κάρτα

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

με online ανανέωση από 20€ κ πάνω δίνει δώρο ένα παιχνίδι uno!!

 

Και μην ξεχνάς ότι φέτος τα Χριστούγεννα κερδίζουν όλοι! Γιατί με κάθε online ανανέωση με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή Paypal από 20€ και άνω παίρνεις εντελώς δωρεάν μία συλλεκτική έκδοση του επιτραπέζιου παιχνιδιού UNO!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

με online ανανέωση από 20€ κ πάνω δίνει δώρο ένα παιχνίδι uno!!

 

Και μην ξεχνάς ότι φέτος τα Χριστούγεννα κερδίζουν όλοι! Γιατί με κάθε online ανανέωση με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή Paypal από 20€ και άνω παίρνεις εντελώς δωρεάν μία συλλεκτική έκδοση του επιτραπέζιου παιχνιδιού UNO!

 

καλησπερα και πωσ ρε παιδια το δινειστην ΟΝLINE ανανεωση??:)βγαζει παραθυρακι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και πωσ ρε παιδια το δινειστην ΟΝLINE ανανεωση??:)βγαζει παραθυρακι?

 

φαντάζομαι όπως με την μπάλα που έδινε παλιότερα.. μετά το τέλος της συναλλαγής που βγάζει παραθυράκι για επιστροφή ή αγορά πακέτου, είχε κ επιλογή για να διαλέξεις κατάστημα απ'όπου σε βολεύει να την παραλάβεις..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι όπως με την μπάλα που έδινε παλιότερα.. μετά το τέλος της συναλλαγής που βγάζει παραθυράκι για επιστροφή ή αγορά πακέτου, είχε κ επιλογή για να διαλέξεις κατάστημα απ'όπου σε βολεύει να την παραλάβεις..

 

thanks αλλα αν το εχει κανει κανεις ας ,ενημερωσει κ εμας :D

Link to comment
Share on other sites

πάντως το online είναι σχετικό! η κοπέλα μου πήγε σε ένα κατάστημα wind και έκανε από εκεί την ανανέωση των 20 Ευρώ και πήρε το uno δώρο, της το είχε πει άλλος γνωστός που το πήρε έτσι και αυτός, ρωτήστε σε κάποιο κατάστημα wind αν θέλετε και εσείς.

Από την άλλη επειδή δεν κατάλαβε ο υπεύθυνος την έψαχνε στην λίστα με την προσφορά των 10 ευρώ!!! δηλαδή σε ορισμένα νούμερα (μάλλον που δεν χρησιμοποιούνται συχνά) έρχεται ένα sms που λέει ότι με ανανέωση 10 ευρώ παίρνεις δώρο το uno!!! φυσικά δεν ήταν σε αυτή την προσφορά αλλά ξέρω ότι λέει αλήθεια, γιατί σε εμένα που έχω ένα δεύτερο f2g που δεν το χρησιμοποιώ συχνά (μόνο ανανέωση με 5 ευρώ για να υπάρχει το νούμερο) μου ήρθε αυτό το sms απλά επειδή δεν ήθελα να ξέρει η κοπέλα μου ότι έχω και 2ο f2go - μην πάει στο πονηρό ο νους της - δεν της είπα τίποτα και έκανα την πάπια !!! :D:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιω τη συνδεση δεδομενων στο φριτουγκοου?

Πρεπει να παρω καπου τηλ? Να στειλω σμς ή να παω απο καταστημα?

Ενεργοποιειτε αμεσα ή πρεπει να περιμενω?

Για την ιστορια ειναι αριθμος 5 ετων και ειπαμε να δικτυοθουμε αλλα δε τα καταφεραμε.

Ευχαριστω :)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Έχω το φοιτητικό πακέτο και με υπόλοιπο σε mb που τελείωνε στις 10/12. Στις 11/12 μου ήρθε μήνυμα ότι χρεώθηκα 1€ για ιντερνετ! Φυσικά έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη μέσω του site του f2g αλλά καμία απάντηση άν και εργάζονται καθημερινά μέχρι τις 5 μ.μ.. Έκτοτε κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα για αντίστοιχη χρέωση. Μου έχει φάει ήδη 3€ και πάω να κάνω ανανέωση μέσω paypal μήπως και σταματήσει. Ούτε ανανέωση μου κάνει!

Αύριο θα φάει και τα τελευταία 73 cents, θα με χρεώσει με 27 cents, και θα με αναγκάσει να τρέχω έγω στα μαγαζάκια τους ζητώντας το δίκιο μου.

Τα data είναι κλειστά από τις 10/12 και το επιβεβαιώνει και ο μετρητής του κινητού.

Μπράβο wind, τα κατάφερες πάλι!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω....

 

πήγε κάποιος σε ένα κατάστημα τον κοφοιδεψαν το έγραψε στο φόρουμ σας και του έκαναν μήνυση;;;;

 

με αυτή την λογική δεν θα έπρεπε να γράφουμε τίποτα.... και να κλείσουμε τα φόρουμ

 

ναι !!

μαλιστα ηταν συνεργειο για μοτοσυκλετες

χωρις να υπαρχουν δυο εκδοχες και με την χρησιμοποιηση ονοματος και ταμπελας εταιρείας, γίνεται μήνυση

Link to comment
Share on other sites

ναι !!

μαλιστα ηταν συνεργειο για μοτοσυκλετες

χωρις να υπαρχουν δυο εκδοχες και με την χρησιμοποιηση ονοματος και ταμπελας εταιρείας, γίνεται μήνυση

Μάλιστα, εδώ κολλάει αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω, αν έχει κρατήσει στοιχεία και μπορει να αποδείξει ότι είχε δίκιο η όλη ιστορία του βγαίνει σε καλό...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το φοιτητικό πακέτο και με υπόλοιπο σε mb που τελείωνε στις 10/12. Στις 11/12 μου ήρθε μήνυμα ότι χρεώθηκα 1€ για ιντερνετ! Φυσικά έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη μέσω του site του f2g αλλά καμία απάντηση άν και εργάζονται καθημερινά μέχρι τις 5 μ.μ.. Έκτοτε κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα για αντίστοιχη χρέωση. Μου έχει φάει ήδη 3€ και πάω να κάνω ανανέωση μέσω paypal μήπως και σταματήσει. Ούτε ανανέωση μου κάνει!

Αύριο θα φάει και τα τελευταία 73 cents, θα με χρεώσει με 27 cents, και θα με αναγκάσει να τρέχω έγω στα μαγαζάκια τους ζητώντας το δίκιο μου.

Τα data είναι κλειστά από τις 10/12 και το επιβεβαιώνει και ο μετρητής του κινητού.

Μπράβο wind, τα κατάφερες πάλι!

 

διαγραφη το apn ή τροποποίηση οπως ναναι και θα σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το φοιτητικό πακέτο και με υπόλοιπο σε mb που τελείωνε στις 10/12. Στις 11/12 μου ήρθε μήνυμα ότι χρεώθηκα 1€ για ιντερνετ! Φυσικά έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη μέσω του site του f2g αλλά καμία απάντηση άν και εργάζονται καθημερινά μέχρι τις 5 μ.μ.. Έκτοτε κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα για αντίστοιχη χρέωση. Μου έχει φάει ήδη 3€ και πάω να κάνω ανανέωση μέσω paypal μήπως και σταματήσει. Ούτε ανανέωση μου κάνει!

Αύριο θα φάει και τα τελευταία 73 cents, θα με χρεώσει με 27 cents, και θα με αναγκάσει να τρέχω έγω στα μαγαζάκια τους ζητώντας το δίκιο μου.

Τα data είναι κλειστά από τις 10/12 και το επιβεβαιώνει και ο μετρητής του κινητού.

Μπράβο wind, τα κατάφερες πάλι!

Το έχω πάθει δύο φορές αυτό, όχι με φοιτητικό, αλλά με απλό F2G. Και στις δύο περιπτώσεις και έπειτα από email, τόσο από τη φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND, όσο και μέσα από το F/B, μου επέστρεψαν μέρος (τη δεύτερη φορά που με είχαν χρεώσει συνολικά 5 ευρώ-ένα κάθε ημέρα) του ποσού. Στην αρχή βρήκα σαν λύση την πλήρης απενεργοποίηση των δεδομένων, έπειτα από τηλέφωνο στο C/C. Όμως, όταν άρχισαν να δίνουν την προσφορά με το 1GB με ανανέωση 10€, ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν πάλι το internet. Μου πήρε τρεις ημέρες μέχρι να μου το ενεργοποιήσουν και με συνεχή τηλέφωνα (και με την ανάλογη χρέωση) οπότε από τότε βρήκα λύση με την αγορά του blender.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...Σβήνεις το r από το gr και είσαι έτοιμος!

διαγραφη το apn ή τροποποίηση οπως ναναι και θα σταματησει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις .Η αλήθεια ειναι πως με την cosmote δεν έχω θέμα με τις υπηρεσίες αλλα με τα πολλά λεφτά που πληρώνω για προγραμμα που δεν εξαντλώ τις παροχές του .Θελω να ρωτήσω αν το 3G σήμα ειναι αξιοπρεπές καθώς της cosmote ειναι δυναμίτης ..επίσης με προβληματίζει πολύ η ελάχιστη χρέωση των 3´ .Μηπως τελικά η Q ειναι περισσότερο συμφέρουσα ; Όσον αφορά τις ανανεώσεις υπάρχει κάποιο δώρο ; Γενικά αν το κάνω κάρτα f2go μπορώ ένα παςα στιγμή να το κάνω συνδεςη κλπ ;Συγνώμη για τις πολλές ερωτηςεις αλλα είμαι άσχετος στο θέμα κάρτα

 

 

Μην το φοβάσαι.

Προχώρα. Θα δεις διαφορά στη τσέπη σου. Τα 3 λεπτα μπορει να ακούγονται "βαρια", αλλά δεν ειναι. Ακόμα και να εξαντλεις ενα πακέτο των 5€ το μήνα και να θελεις και αλλο ενα ( σχετικά δύσκολο) θα εισαι στα 10€ τομηνα. Συν τα δώρα, συν τα log n win, θα δεις οτι θα εισαι καλυμμένος. Η Q ειναι πολυ καλη, υπερτερεί σε σχέση της χρέωσης του 3λεπτου, αλλα όλες οι προσφορες και τα δώρα για ευρεία κατανάλωση ειναι στη wind. Λογικό βεβαια....

 

Το 3G που ρωτάς, ειναι όπως και στις άλλες δυο εταιρίες. Δεν εχω δει καποια διαφορά. Μια χαρα δλδ....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...