Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok αυτό πρέπει να έχω. Αξίζει να το κρατήσω;

 

Με 10 € ανανέωση παίρνεις 300΄προς όλους για 1 μήνα και τα χρήματα μένουν στην κάρτα, τον άλλο μήνα από αυτά τα 10 με 5€ παίρνεις πακέτο 200΄προς όλους και τον τρίτο μήνα με τα υπόλοιπα 5€ παίρνεις πακέτο 200΄προς όλους.

 

(Παρακαλώ τους φίλους μην αρχίσουν να μιλάνε για φόρους και τέτοια γιατί εγώ εβαλα στρογγυλά ποσά για να καταλάβει ο φίλος το νόημα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μιλησω για φορους , απλα να σου πω οτι δεν υπαρχει αυτο το πακετο εδω και 1 χρονο περιπου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αυτή την προσφορά με τα 300' βάζοντας €10. Αλλά μέχρι πρότινος το μεγάλο πλεονέκτημα ήταν η χρέωση του €0.10 από την εποχή της δέσμευσης τιμής. Πλέον ως κύριο αριθμό χρησιμοποιώ φοιτητικό. Και σκεφτόμουν αν αξίζει να κρατήσω για το μέλλον το παλιό (F2G2), ή αν το Q με τα 80'/€3 είναι πλέον πιο συμφέρον.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να το κρατήσεις γιατί στην καρτοκινητή τα πράγματα είναι ρευστά, ενώ το συγκεκριμένο πακέτο f2g2 είναι σταθερό εδώ και χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορεια

 

Πριν μερικους μηνες, οι γονεις μου εκαναν τις συνδεσεις τους F2G

Απο την πρωτη στιγμη, με καθε ανανεωση 10 ευρω που κανουν, ειτε απο καταστημα (πληρωνοντας στο ταμειο), ειτε με καρτα απο περιπτερο κτλ, αυτοματα ενεργοποιειται το πακετο των 5 ευρω με τα 200' προς ολους :cry::cry:...

 

Με ποιον τροπο μπορω να σταματησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου?

Γνωριζει καποιος?

 

Γιατι με αυτον τον τροπο χανουν ολα τα εξτρα απο την ενεργοποιηση πακετων οnline

 

Και κατι ακομα

Τις υπηρεσιες ιντερνετ απο τα κινητα τους (να μην εχουν ιντερνετ και απο οσο ξερω τους κοβουν και τα mms) μπορω να τις απενεργοποιησω με καποιον αλλον τροπο περαν απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την εξυπηρετιση πελατων?

 

Απο το facebook page μπορουν να διαχειρηστουν τετοιου ειδους αιτηματα (και για τα 2 θεματα που ανεφερα) ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αυτή την προσφορά με τα 300' βάζοντας €10. Αλλά μέχρι πρότινος το μεγάλο πλεονέκτημα ήταν η χρέωση του €0.10 από την εποχή της δέσμευσης τιμής. Πλέον ως κύριο αριθμό χρησιμοποιώ φοιτητικό. Και σκεφτόμουν αν αξίζει να κρατήσω για το μέλλον το παλιό (F2G2), ή αν το Q με τα 80'/€3 είναι πλέον πιο συμφέρον.

 

f2g2: €0,10/λεπτο

q: €0,04/λεπτο (80'/€3)

 

διαλέγεις και παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορεια

 

Πριν μερικους μηνες, οι γονεις μου εκαναν τις συνδεσεις τους F2G

Απο την πρωτη στιγμη, με καθε ανανεωση 10 ευρω που κανουν, ειτε απο καταστημα (πληρωνοντας στο ταμειο), ειτε με καρτα απο περιπτερο κτλ, αυτοματα ενεργοποιειται το πακετο των 5 ευρω με τα 200' προς ολους :cry::cry:...

 

Με ποιον τροπο μπορω να σταματησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου?

Γνωριζει καποιος?

 

Γιατι με αυτον τον τροπο χανουν ολα τα εξτρα απο την ενεργοποιηση πακετων οnline

 

στέλνεις ΟΧΙ στο 1237

 

google is your friend.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορεια

 

Πριν μερικους μηνες, οι γονεις μου εκαναν τις συνδεσεις τους F2G

Απο την πρωτη στιγμη, με καθε ανανεωση 10 ευρω που κανουν, ειτε απο καταστημα (πληρωνοντας στο ταμειο), ειτε με καρτα απο περιπτερο κτλ, αυτοματα ενεργοποιειται το πακετο των 5 ευρω με τα 200' προς ολους :cry::cry:...

 

Με ποιον τροπο μπορω να σταματησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου?

Γνωριζει καποιος?

 

Γιατι με αυτον τον τροπο χανουν ολα τα εξτρα απο την ενεργοποιηση πακετων οnline

 

Και κατι ακομα

Τις υπηρεσιες ιντερνετ απο τα κινητα τους (να μην εχουν ιντερνετ και απο οσο ξερω τους κοβουν και τα mms) μπορω να τις απενεργοποιησω με καποιον αλλον τροπο περαν απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την εξυπηρετιση πελατων?

 

Απο το facebook page μπορουν να διαχειρηστουν τετοιου ειδους αιτηματα (και για τα 2 θεματα που ανεφερα) ??

 

31/07/2013

 

Η εταιρεία WIND ανακοινώνει τη διαθεσιμότητα από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013 για νέους συνδρομητές του καρτοκινητού F2G, της υπηρεσίας αυτόματης ενεργοποίησης, του πακέτου «200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, με κόστος ενεργοποίησης 5€».

 

Πιο συγκεκριμένα, από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013, όλοι οι νέοι συνδρομητές του Καρτοκινητού Wind F2G θα είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας αξίας 5€, το οποίο προσφέρει 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, στην πρώτη ανανέωση ανά ημερολογιακό μήνα ίση τουλάχιστον με 10€.

 

Οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα μπορούν να διαγράφονται από την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας όποτε το επιθυμήσουν, με δωρεάν αποστολή με SMS της λέξης ‘OXI’ στο 1237. Από τη στιγμή της διαγραφής δεν παρέχεται η δυνατότητα επανεγγραφής στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου.

 

Ax με έφαγε στην στροφή ο φίλος πιο πάνω την ώρα που έψαχνα την απάντηση χα

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

στέλνεις ΟΧΙ στο 1237

 

google is your friend.

 

 

Ax με έφαγε στην στροφή ο φίλος πιο πάνω την ώρα που έψαχνα την απάντηση χα

 

Thanks και τους δυο για την αμεση απαντηση

 

Η αληθεια ειναι πως εψαξα αρχικα αλλα προφανως με λαθος key words και επειδη ημουν βιαστικος ειπα να ρωτησω εδω στα γρηγορα

Πριν απο 5 λεπτα βρηκα την σχετικη ανακοινωση και μεσα στο φορουμ

 

Για την δευτερη ερωτηση, περαν απο καταστηματα,φαξ και εξυπηρετιση πελατων, υπαρχει αλλος τροπος να γινει η δουλεια?

Online κατα βαση

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αυτή την προσφορά με τα 300' βάζοντας €10. Αλλά μέχρι πρότινος το μεγάλο πλεονέκτημα ήταν η χρέωση του €0.10 από την εποχή της δέσμευσης τιμής. Πλέον ως κύριο αριθμό χρησιμοποιώ φοιτητικό. Και σκεφτόμουν αν αξίζει να κρατήσω για το μέλλον το παλιό (F2G2), ή αν το Q με τα 80'/€3 είναι πλέον πιο συμφέρον.

 

Δεν υπαρχει αυτο το πακετο!!!!!!!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Thanks και τους δυο για την αμεση απαντηση

 

Η αληθεια ειναι πως εψαξα αρχικα αλλα προφανως με λαθος key words και επειδη ημουν βιαστικος ειπα να ρωτησω εδω στα γρηγορα

Πριν απο 5 λεπτα βρηκα την σχετικη ανακοινωση και μεσα στο φορουμ

 

Για την δευτερη ερωτηση, περαν απο καταστηματα,φαξ και εξυπηρετιση πελατων, υπαρχει αλλος τροπος να γινει η δουλεια?

Online κατα βαση

 

Γιατί να την ακυρώσεις εντελώς σαν υπηρεσία ? Ορίζεις λάθος APN και έτσι δε θα μπορούν να μπουν με τίποτα στο internet, ούτε οι ίδιοι, ούτε τα κινητά από μόνα τους. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις ρυθμίσεις των mms αν θέλεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την ακυρώσεις εντελώς σαν υπηρεσία ? Ορίζεις λάθος APN και έτσι δε θα μπορούν να μπουν με τίποτα στο internet, ούτε οι ίδιοι, ούτε τα κινητά από μόνα τους. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις ρυθμίσεις των mms αν θέλεις.

 

Αυτο δεν το σκεφτηκα

Πολυ καλη σκεψη ;)

 

Ομως υπαρχει ενα μικρο προβλημα.

Αυτο δεν μπορω εγω να το κανω τωρα (δεν εχω προσβαση στις συακευες) και ψαχνω μια λυση για να μην ξαναχρεωθουν μεχρι να μπορεσω να το κανω

 

Θα δω τι θα κανω

 

Οσο για την διακοπη της υπηρεσιας απο το 1237 με sms ΟΧΙ

το εστειλαν και τους ερχεται πισω απαντηση οτι ειναι λαθος η επιλογη και να ξαναδοκιμασουν...

Τι διαολο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο το πακετο!!!!!!!!!!!

υπάρχει για όσους το ειχαν ενεργοποιησει μεχρι περισυ τον Απρίλιο που είχε εμπορική ισχύ. Γι'αυτους συνεχίζει να υπάρχει,με 10 ευρώ ανανέωση παίρνουν 300'. Οι υπόλοιποι δεν το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

''Οσο για την διακοπη της υπηρεσιας απο το 1237 με sms ΟΧΙ

το εστειλαν και τους ερχεται πισω απαντηση οτι ειναι λαθος η επιλογη και να ξαναδοκιμασουν...

Τι διαολο?''

 

Αυτό συνέβαινε και σε μένα μέχρι που το έστειλα με Αγγλικά κεφαλαία και το δέχτηκε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπωσ καποιος ξερει να μου απαντησει αν εχει παρει απο σουπερ μαρκετ τα προιοντα που δινουν 100 λεπτα προς wind??

δεν εχω βρει το συγκεκριμενο στοματικο διαλυμα με ταμπελα wind καλα μασ δουλεουν??

Link to comment
Share on other sites

''Οσο για την διακοπη της υπηρεσιας απο το 1237 με sms ΟΧΙ

το εστειλαν και τους ερχεται πισω απαντηση οτι ειναι λαθος η επιλογη και να ξαναδοκιμασουν...

Τι διαολο?''

 

Αυτό συνέβαινε και σε μένα μέχρι που το έστειλα με Αγγλικά κεφαλαία και το δέχτηκε...

Πρέπει να το στείλεις με λατινικά . Αν έχεις ΝΟΚΙΑ ή Αλκατέλ να αλλάξεις από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων την πλήρη εξυπηρέτηση Ελληνικών και μετά στείλτο Ελληνικά.

Εναλακτικά στείλε το μήνυμα με Αγγλικά στους δικούς σου και ζήτα να το προωθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ για τους παλιους δεν υπάρχει λόγος να επιμένεις

Νομιζω οτι μιλαω ελληνικα. Διαβασε το μηνυμα 24378. Αναφερει καπου οτι ειναι απο τους παλιους? Την επιμονη στην επιστρεφω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

''Οσο για την διακοπη της υπηρεσιας απο το 1237 με sms ΟΧΙ

το εστειλαν και τους ερχεται πισω απαντηση οτι ειναι λαθος η επιλογη και να ξαναδοκιμασουν...

Τι διαολο?''

 

Αυτό συνέβαινε και σε μένα μέχρι που το έστειλα με Αγγλικά κεφαλαία και το δέχτηκε...

 

Όσες φορές το έστειλα ήταν με ελληνικά και δούλεψε.

 

Τονίζω το όσες φορές γιατί όσοι έχουν περισσότερα του ενός f2g διορθώνουν εκείνο που βρήκε το πρόβλημα και ξεχνάνε να διορθώσουν τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

@stef4 , η πιο σωστή επιλογή που μπορείς να κάνεις, το μόνο αρνητικό είναι η 3λεπτή χρέωση αν και όλα τα πακέτα όλων των εταιρειών έτσι είναι πλέον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα

 

Αφού μιλάς 100' το μήνα προς όλους, σου φτάνουν και περισσεύουν τα 200' του f2g συν τα bonus που δίνει εβδομαδιαία, σε περίπτωση που σου λείπει κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...