Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριτικη μια εφαρμογης που μας βολεψε και που οι στοκοι της wind την εκλεισαν, κανουμε.

Αυτο το ακουσες απο επισημα χειλη η ειναι προσωπικη και αοριστη εκτιμηση σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ακουσες απο επισημα χειλη η ειναι προσωπικη και αοριστη εκτιμηση σου;

 

Εκτιμηση μου αλλα οχι αοριστη.

Ειχα διαβασει στο δικο του μπλογκ οτι τον υποχρεωσαν ν αλλαξει το ονομα και να γραψει οτι δεν ειναι επισημη εφαρμογη της wind.

Κι αυτο πολυ πριν βγαλουνε τη δικια τους.

Αρα στην πραξη με την πιεση που του ασκησαν αναγκαστηκε να διακοψει.

Ετσι το εκτιμω εξεταζοντας γεγονοτα και οχι κανοντας αοριστες υποθεσεις.

Λεγοντας στοκοι εννοουσα οτι ειχαν μια ετοιμη εφαρμογη πολυ καιρο πριν βγαλουν τη δικια τους, παρ ολα αυτα αντι να συνεργαστουν, οπως θα εκανε καθε σωστος μανατζερ, προτιμησαν να ερθουν σε αντιπαραθεση.

Παγκοσμια, η συνεργασια και εξαγορα μιας ετοιμης πλατφορμας, ειναι κατι συνηθισμενο.

Μη μου ζητησεις στοιχεια περισσοτερα....δεν εχω.

Αν εχεις στοιχεια απο επισημα χειλη, ευχαριστως να τ ακουσω και να ανακαλεσω.

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμηση μου αλλα οχι αοριστη.

Ειχα διαβασει στο δικο του μπλογκ οτι τον υποχρεωσαν ν αλλαξει το ονομα και να γραψει οτι δεν ειναι επισημη εφαρμογη της wind.

Κι αυτο πολυ πριν βγαλουνε τη δικια τους.

Αρα στην πραξη με την πιεση που του ασκησαν αναγκαστηκε να διακοψει.

Ετσι το εκτιμω εξεταζοντας γεγονοτα και οχι κανοντας αοριστες υποθεσεις.

Με το να ασκησεις ενα νομιμο δικαιωμα σου, το να μην χρησιμοποιει καποιος τριτος το ονομα σου, προασπιζεις τα συμφεροντα σου. Απο οσο γνωριζω η γουιντ αιτηθηκε αλλαγη του ονοματος της εφαρμογης και οχι διακοπη της. Γεγονος που αποδυκνυεται απο τις αναβαθμισεις που εκανε ο μιχας ακομα και μετα την αλλαγη του ονοματος.

Η διαφωνια μας εγκειται στο γεγονος οτι εσυ θεωρεις δεδομενο οτι εξαναγκαστηκε να αποσυρει την εφαρμογη ενω κατι τετοιο δεν εχει αναφερθει πουθενα επισημα. Ουτε καν απο τον ιδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το να ασκησεις ενα νομιμο δικαιωμα σου, το να μην χρησιμοποιει καποιος τριτος το ονομα σου, προασπιζεις τα συμφεροντα σου. Απο οσο γνωριζω η γουιντ αιτηθηκε αλλαγη του ονοματος της εφαρμογης και οχι διακοπη της. Γεγονος που αποδυκνυεται απο τις αναβαθμισεις που εκανε ο μιχας ακομα και μετα την αλλαγη του ονοματος.

Η διαφωνια μας εγκειται στο γεγονος οτι εσυ θεωρεις δεδομενο οτι εξαναγκαστηκε να αποσυρει την εφαρμογη ενω κατι τετοιο δεν εχει αναφερθει πουθενα επισημα. Ουτε καν απο τον ιδιο.

 

Παλι δεν με καταλαβες.

Αναφερεσαι σε κατι αλλο.

Βγαζω μια εφαρμογη....της δινω τ ονομα σου....λεω οτι κανει για σενα....δουλευει σωστα....εσυ τι κανεις; (παραδειγμα, μην το παρεις προσωπικα)

Αντι να πεις...ωραιο μ αρεσει ποσο κανει;...φερτο γιατι θα εξυπηρετησει τους πελατες μου κλπ.

Λες. Μη τυχον κι αφησεις το ονομα μου και καθε τοσο θ αλλαζω τη ρουτινα συνδεσης ωστε να σε ξελιγωσω στις αναβαθμισεις και χρηστες περιμενετε κανα χρονο να βγαλω κατι κι εγω το οποιο δεν δουλευει σωστα, ειναι βαρυ αλλα δεν του περασε του αλλου να μου πουλησει τη δικια του.

Αυτο ειδα. Αν θελεις απαντησε στο σκεπτικο αυτο. Αν το βρισκεις λαθος δεκτον, αν απαντησεις τα δικα σου, συγνωμη αλλα δεν εχει νοημα ν απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν με καταλαβες.

Αναφερεσαι σε κατι αλλο.

Βγαζω μια εφαρμογη....της δινω τ ονομα σου....λεω οτι κανει για σενα....δουλευει σωστα....εσυ τι κανεις; (παραδειγμα, μην το παρεις προσωπικα)

Αντι να πεις...ωραιο μ αρεσει ποσο κανει;...φερτο γιατι θα εξυπηρετησει τους πελατες μου κλπ.

Λες. Μη τυχον κι αφησεις το ονομα μου και καθε τοσο θ αλλαζω τη ρουτινα συνδεσης ωστε να σε ξελιγωσω στις αναβαθμισεις και χρηστες περιμενετε κανα χρονο να βγαλω κατι κι εγω το οποιο δεν δουλευει σωστα, ειναι βαρυ αλλα δεν του περασε του αλλου να μου πουλησει τη δικια του.

Αυτο ειδα. Αν θελεις απαντησε στο σκεπτικο αυτο. Αν το βρισκεις λαθος δεκτον, αν απαντησεις τα δικα σου, συγνωμη αλλα δεν εχει νοημα ν απαντησω.

 

Μπορεις να πεις με σιγουρια οτι η wind δεν προσπαθησε να αγορασει την εφαρμογη του μιχα; Η να συνεργαστει μαζι του;

Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι η wind το μονο που εκανε ηταν να βαλει εμποδια στον μιχα; Οσα γραφεις εικασιες ειναι αρα μην εισαι απολυτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Wind και η κάθε εταιρία κινητής έχει ολόκληρο προσωπικό προγραμματιστών από πίσω που πληρώνεται για να κάνει αυτή τη δουλειά σιγά μη ψάχνει στο play store.
Link to comment
Share on other sites

Η Wind και η κάθε εταιρία κινητής έχει ολόκληρο προσωπικό προγραμματιστών από πίσω που πληρώνεται για να κάνει αυτή τη δουλειά σιγά μη ψάχνει στο play store.

 

Η microsoft που έχει αγοράσει το hotmail κλπ. η google που αγόρασε το waze κλπ η yahoo που έχει αγοράσει τόσα.....δεν έχουν στρατιές προγραμματιστών?????

Πρόοδος λέγεται αυτό.

Συσσωρευμένη γνώση...κτημα της κοινωνίας που τη χρησιμοποιεί για την προοδο της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε εγω ουτε εσείς ξέρετε γιατι έκοψε ο Μιχας την εφαρμογή.

Αν η Wind ηθελε μπορούσε να το πάρει υπάλληλο.

Ισως και να το έχει κάνει.

Κανείς δεν ξέρει τπτ.

Οτι και να πούμε εικασία θα παραμείνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα και από αυτά που γράφει ο Κος Μίχας στο play store την εφαρμογή την σταματάει αυτός. Δε νομίζω να τον υποχρέωσαν από τη WIND. Μάλλον επειδή δεν είναι πλέον κερδοφόρα, ίσως και από διαφημίσεις ή από δωρεές που περίμενε και επειδή υπάρχει μια παρόμοια εφαρμογή από τη WIND. Οι περισσότεροι που θα ήθελαν μία τέτοια εφαρμογή και που πιθανώς να μην γνωρίζουν για την εφαρμογή του Μίχα, θα πήγαιναν άμεσα στη WIND. Πάντως και η εφαρμογή της WIND κάνει μια χαρά τη δουλειά της, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Τόσο για το αν δεν είναι συμβατή με κάποια tablets όπως το nexus 7 που έχω, δεν πειράζει, θα χρησιμοποιώ τον browser. Αλήθεια γνωρίζει κάποιος γιατί δεν είναι συμβατή; Αφού όλη ή δουλειά της ανανέωσης ή αγοράς πακέτου γίνεται από internet. Πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε SIM;
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το τραβάτε τόσο...Μπράβο στο παιδί που έκανε μια καλή δουλειά ΠΡΙΝ από τη WIND, και μπράβο και στη WIND που έβγαλε κι αυτή έστω και τώρα μια καλή εφαρμογή. Πολύ καλές και οι 2 εφαρμογές. Όλοι εσείς που τόσο κόπτεστε για τον Βαγγέλη, ας κάνατε δωρεές να στηρίζατε την εφαρμογή του. Έτσι αποφάσισε, δεκτόν.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστει να κανω μια τελευταια διευκρινιση.

Δεν εχει σημασια τπτ αλλο απο το οτι οι εταιρειες δεν σκεφτονται την εξυπηρετηση των πελατων τους.

 

Πχ. μονο η βοντα εχει εξυπηρετηση στελνοντας μηνυμα στο 1292 να μαθαινεις σε ποιο δικτυο ανηκει ενα κινητο.

Ενα παλληκαρι που εβγαλε εφαρμογη που το κανει αυτο αυτοματα, τον υποχρεωσαν να την κατεβασει.

 

Λογοι πρεστιζ δε λεω αλλα πιστευω οτι η φιλοσοφια ειναι, οτι μας εχουν γραμμενους.

 

Αυτο ηταν το νοημα της θεσης μου.

Ουτε καιγομαι για τον μιχα, ενηλικας ειναι ας κανει οτι θελει.

Απλως οταν βλεπω αδιαφορια και τακτικη που δεν νοιαζεται για την αμεση εξυπηρετηση των πελατων, παραπλανητικες καταχωρησεις, αλλαγες πακετων κλπ. .....ε νοιωθω καπως.

 

Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω τελικα και ισως να συμφωνειτε με το σκεπτικο μου.

Μαλλον εχω αδυναμια εκφρασης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Wind δεν έχει πια κάποια προσφορά με ανανέωση χρόνου ομιλίας; Εγώ και η μητέρα μου έχουμε το free2talk ή το free2surf. Έβαλα μπρος μια πιο παλιά κάρτα F2G για να δώσω στον πατέρα μου και την έκανα και εγγραφή στο MyF2G, αλλά πέρα από το bonus εγγραφής δεν βλέπω να δίνει κάτι άλλο με απλή ανανέωση. Μόνο με αγορά πακέτου. Ισχύει ή κάνω κάπου λάθος; Δεν πολύ-λέει το F2G πια αν είναι έτσι... :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Wind δεν έχει πια κάποια προσφορά με ανανέωση χρόνου ομιλίας; Εγώ και η μητέρα μου έχουμε το free2talk ή το free2surf. Έβαλα μπρος μια πιο παλιά κάρτα F2G για να δώσω στον πατέρα μου και την έκανα και εγγραφή στο MyF2G, αλλά πέρα από το bonus εγγραφής δεν βλέπω να δίνει κάτι άλλο με απλή ανανέωση. Μόνο με αγορά πακέτου. Ισχύει ή κάνω κάπου λάθος; Δεν πολύ-λέει το F2G πια αν είναι έτσι... :(

 

Αν δεν είχες κάνει εγγραφή στο Free2Talk ή στο Free2Surf στο παλιό αριθμό, με κάθε ανανέωση δεν έχεις κάποιο bonus (εκτός κι αν ανανεώσεις με 20€ μέσω κατάστημα όπου έχεις 300 λεπτά και 300 μηνύματα προς WIND/Q), αλλά έχεις διαθέσιμο το πακέτο 200 λεπτών προς όλους με 5€ και το πακέτο 1gb mobile internet στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

200 λεπτά προς ολους με 5 ευρω δεν είναι κακή προσφορά.

 

Αν δεν είχες κάνει εγγραφή στο Free2Talk ή στο Free2Surf στο παλιό αριθμό, με κάθε ανανέωση δεν έχεις κάποιο bonus (εκτός κι αν ανανεώσεις με 20€ μέσω κατάστημα όπου έχεις 300 λεπτά και 300 μηνύματα προς WIND/Q), αλλά έχεις διαθέσιμο το πακέτο 200 λεπτών προς όλους με 5€ και το πακέτο 1gb mobile internet στην ίδια τιμή.

 

OK, αλλά αυτές τις επιλογές τις έχω και στα άλλα νούμερα που έχουν και free2all. Περίεργο, να μην έχουν κάποιο καινούργιο bonus (έστω και κατώτερο) ή τέλος πάντων κάτι που δεν έχουν όσοι έχουν free2whatever...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες έχουν καταργηθεί πλέον τα 300 λεπτά με ανανέωση για τους νέους συνδρομητές ( με εξαίρεση την ΕΛΤΑ καρτοκινητή )

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει για τους παλιούς πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες έχουν καταργηθεί πλέον τα 300 λεπτά με ανανέωση για τους νέους συνδρομητές ( με εξαίρεση την ΕΛΤΑ καρτοκινητή )

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει για τους παλιούς πελάτες.

 

ΕΛΤΑ Καρτοκινητη εγγύηση!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες έχουν καταργηθεί πλέον τα 300 λεπτά με ανανέωση για τους νέους συνδρομητές ( με εξαίρεση την ΕΛΤΑ καρτοκινητή )

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει για τους παλιούς πελάτες.

 

και στο ταζα υπαρχει προσφορα που δινει με ανανεωση 10 ευρω 100 λεπτα προς ολουσ! μεχρι τις 13/7 περα απο τα 1500 λεπτα που δινει προς ταζα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μου ηρθε newsletter της Wind οτι αν κατεβασουμε το Myf2g app μπαινουμε στην κληρωση για 5 Sony Xperia Z. Οκ κατεβασα την εφαρμογη...μηπως ξερει κανεις πώς μπαινουμε στην κληρωση; ή μπαινουμε αυτοματα με την εγγραφη μας απο το κινητο;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μου ηρθε newsletter της Wind οτι αν κατεβασουμε το Myf2g app μπαινουμε στην κληρωση για 5 Sony Xperia Z. Οκ κατεβασα την εφαρμογη...μηπως ξερει κανεις πώς μπαινουμε στην κληρωση; ή μπαινουμε αυτοματα με την εγγραφη μας απο το κινητο;:worry:

 

κι αν μπω με wifi και όχι με data (καθώς δεν έχω ενεργό πακέτο και δεν θέλω να χρεωθώ), μετράει η εγγραφή για συμμετοχή στην κλήρωση;

Link to comment
Share on other sites

κι αν μπω με wifi και όχι με data (καθώς δεν έχω ενεργό πακέτο και δεν θέλω να χρεωθώ), μετράει η εγγραφή για συμμετοχή στην κλήρωση;

Κι εγω με wifi μπηκα...

Link to comment
Share on other sites

και στο ταζα υπαρχει προσφορα που δινει με ανανεωση 10 ευρω 100 λεπτα προς ολουσ! μεχρι τις 13/7 περα απο τα 1500 λεπτα που δινει προς ταζα.

 

Εγώ είπα ότι τα 300 καταργήθηκαν σε όλες τις εταιρείες για τους νέους συνδρομητές

Για 100 λεπτά δεν αναφέρθηκα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ενδιαφέρει και μένα για το πώς μπαίνουμε στην κλήρωση για τα Sony Xperia z. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση την εφαρμογή, μπήκα πάλι αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή για να μπω στην κλήρωση. Μήπως μπαίνουμε αυτόματα ή πρέπει να μπούμε με χρήση data, γιατί και εγώ με WiFi μπήκα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...