Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλά φίλε για την διευκρίνηση..!Αρα προφανώς έγινε κάποιο λάθος στο σύστημα και ο φιλος πιο πάνω πρέπει να τους πάρει και να τους πει....
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σας φάει την κάρτα όπως σε μένα τέλος τα 300' προς όλους με κάθε ανανέωση.

Ισχύουν μόνο προς Wind k Q.

Γεια σου Wind.

Μηπως ειναι πιο σωστο να μας ενημερωσεις τι ακριβως συμβαινει , απο το να λες ξερα τελος τα 300' προς ολους με καθε ανανεωση; εχεις κανει εγγραφη πριν απο 25/4/2013 η μετα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

με αυτά τα Voip τι κερδίζεις δηλαδή? είναι μόνο για ομιλία?

 

Αμα μπεις στις σελίδες τους και δεις τιμές θα καταλάβεις.

Οι τιμές τους προς κινητά, βασικές, είναι στα 0.05 Ευρω

Άλλοι έχουν χρέωση ανα λεπτό, βλέπε viva, κι άλλοι ανα δευτερόλεπτο, βλέπε omnivoice, ακόμη και σε κλήσεις προς κινητά.

Μέσω viva., έχεις και την δυνατότητα βιντεοκλησεων.

Κόστος τηλεφωνικής γραμμης από 15-20 ευρω το χρόνο, απλά νούμερα.

Κι αλλά πολλά που θα νυχτώσει μεχρι να τα γράψω όλα.

Κάτι ακόμη, αν κάποιοι εχουν νούμερο.,πχ της viva.,η χρέωση είναι δωρεάν κάτι που οι εταιρίες κινητής δεν δίνουν.

Edited by chris79
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπεις στις σελίδες τους και δεις τιμές θα καταλάβεις.

Οι τιμές τους προς κινητά, βασικές, είναι στα 0.05 Ευρω

Άλλοι έχουν χρέωση ανα λεπτό, βλέπε viva, κι άλλοι ανα δευτερόλεπτο, βλέπε omnivoice, ακόμη και σε κλήσεις προς κινητά.

Μέσω viva., έχεις και την δυνατότητα βιντεοκλησεων.

Κόστος τηλεφωνικής γραμμης από 15-20 ευρω το χρόνο, απλά νούμερα.

Κι αλλά πολλά που θα νυχτώσει μεχρι να τα γράψω όλα.

Κάτι ακόμη, αν κάποιοι εχουν νούμερο.,πχ της viva.,η χρέωση είναι δωρεάν κάτι που οι εταιρίες κινητής δεν δίνουν.

 

5 λεπτά/δευτερόλεπτο, δηλαδή 3 ευρώ το λεπτό? χωρίς κανένα πακέτο ομιλίας/sms/ και το κυριότερο Data + τα προβλήματα που έχουν οι ISP. με τίποτα,εκτός αν έκανα κάπου λάθος.

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά/δευτερόλεπτο, δηλαδή 3 ευρώ το λεπτό? χωρίς κανένα πακέτο ομιλίας/sms/ και το κυριότερο Data + τα προβλήματα που έχουν οι ISP. με τίποτα,εκτός αν έκανα κάπου λάθος.

 

Προφανώς εννοεί 0,05€ το λεπτό αν δεν κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί 0,05€ το λεπτό αν δεν κάνω λάθος!

 

0,049E για την ακριβεια και

η χρέωση των κλήσεων προς σταθερά και κινητά είναι ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα πως είναι; Εγώ έχω voipstunt και ναι μεν ακούγεται καλά αλλά έχει καθυστέρηση κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου... 11/4 αίτηση για μεταφορά από Wind to All σε F2G με ημερομηνία μετατροπής 10/5, η οποία μεταφέρθηκε για 15/5 και σήμερα για 30/5... λόγω "συστημικού προβλήματος". Πάει χάλασε και η Wind!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μια που ετοιμάζομαι αύριο να καταργήσω τη σύνδεση που έχω εδώ και 15 χρόνια και να περάσω σε F2G (αν δεν μου κάνουν κάποια καλή αντιπροσφορά), θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: Στο F2G, το πακέτο "Talk 600" που δίνει 600' προς Wind και Q έχει Online Bonus 300 SMS. Αυτά τα 300 SMS είναι προς όλους ή μόνο προς Wind και Q;
Link to comment
Share on other sites

Μια που ετοιμάζομαι αύριο να καταργήσω τη σύνδεση που έχω εδώ και 15 χρόνια και να περάσω σε F2G (αν δεν μου κάνουν κάποια καλή αντιπροσφορά), θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: Στο F2G, το πακέτο "Talk 600" που δίνει 600' προς Wind και Q έχει Online Bonus 300 SMS. Αυτά τα 300 SMS είναι προς όλους ή μόνο προς Wind και Q;

 

wind και Q ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου... 11/4 αίτηση για μεταφορά από Wind to All σε F2G με ημερομηνία μετατροπής 10/5, η οποία μεταφέρθηκε για 15/5 και σήμερα για 30/5... λόγω "συστημικού προβλήματος". Πάει χάλασε και η Wind!!!

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανα ειπωθεί, αλλά βρωμάει λίγο η κατάσταση! :P

Αυτοί δεν θέλουν να το γυρίσεις σε κάρτα και να δεις τη γλύκα και στο τραβάνε όσο πάει. Πόσο μάλλον από τη στιγμή που δικαιούσαι και τα 300 λεπτά!

 

Το αντεπιχείρημα είναι ότι αν έκανες φορητότητα σε άλλη εταιρία σε 3 μέρες θα το είχαν κάνει. Οπότε ξανα έκανες φορητότητα πίσω στην f2g αλλά χωρίς 300 λεπτά! :X

Link to comment
Share on other sites

Το αντεπιχείρημα είναι ότι αν έκανες φορητότητα σε άλλη εταιρία σε 3 μέρες θα το είχαν κάνει. Οπότε ξανα έκανες φορητότητα πίσω στην f2g αλλά χωρίς 300 λεπτά! :X

 

Αυτό είναι που με εμποδίζει από το να κάνω φορητότητα σε μια άλλη εταιρία, και στη συνέχεια ξανά πίσω στη Wind. Θα χάσω τα 300 λεπτά και τα Bonus, τα οποία και "ελπίζω" να τα δικαιούμε, γιατί είχα κάνει αίτηση για μετατροπή πριν από το φοβερό εκείνο δελτίο τύπου. Πάλι καλά που δε μας χρεώνουν με πάγια...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που με εμποδίζει από το να κάνω φορητότητα σε μια άλλη εταιρία, και στη συνέχεια ξανά πίσω στη Wind. Θα χάσω τα 300 λεπτά και τα Bonus, τα οποία και "ελπίζω" να τα δικαιούμε, γιατί είχα κάνει αίτηση για μετατροπή πριν από το φοβερό εκείνο δελτίο τύπου. Πάλι καλά που δε μας χρεώνουν με πάγια...

 

μην ξεχάσεις να τους πάρεις αμεσα μολις ενεργοποιηθείς και να ζητήσεις το μπόνους εξηγόντας παραλληλα την περίπτωση γιατι παίζει να κανουν τους ανηξερους...

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα πως είναι; Εγώ έχω voipstunt και ναι μεν ακούγεται καλά αλλά έχει καθυστέρηση κλήση.

 

Πριν καιρό κάποιες κλήσεις που έκαναν ήταν πεντακαθαρες. Πρέπει να έχεις πολύ έμπειρο αυτί για να καταλάβεις κάποιο πρόβλημα. Από την άλλη βέβαια εξαρτάται να μην έχεις συνδεθεί στο ίντερνετ μέσω κέντρου που η εταιρία έχει να την αναβαθμίσει από το 1993!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολεισται με τις ξένες voip εταιρίες όταν με σχεδόν 5 cents προς τα κινητά έχουμε μέσω viva (χρέωση ένα λεπτό) και μέσω omnivoice.eu (χρέωση ανά δευτερόλεπτο);

 

Γιατί με τις ξένες voip εμφανίζει το δικό σου νούμερο στον καλούντα και όχι οτι να'ναι. Για εμένα αυτό είναι το σημαντικότερο όλων!

Οπότε ο άλλος δεν καταλαβαίνει οτι το παίρνεις από Voip, ξέρει ποιος είσαι και αν δεν μπορεί ν'απαντήσει ξέρει να σε πάρει πίσω. Επίσης σημαντικότερο όλων δεν γίνεσαι/φαίνεσαι "τσίπης."

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί με τις ξένες voip εμφανίζει το δικό σου νούμερο στον καλούντα και όχι οτι να'ναι. Για εμένα αυτό είναι το σημαντικότερο όλων!

Οπότε ο άλλος δεν καταλαβαίνει οτι το παίρνεις από Voip, ξέρει ποιος είσαι και αν δεν μπορεί ν'απαντήσει ξέρει να σε πάρει πίσω. Επίσης σημαντικότερο όλων δεν γίνεσαι/φαίνεσαι "τσίπης."

 

Και με την omnivoice γινεται αυτο. Αποκτας δικο σου νουμερο (νομιζω 6ε ο χρονος) και μπορουν και να σε παιρνουν αν θες.

 

Μου ειχαν πει και παλιοτερα οτι μπορουν στην αναγνωριση να φαινεται οποιο νουμερο θελεις αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν το εκαναν...

Link to comment
Share on other sites

Για να "ηρεμήσουμε" λίγο οι παλιοί, μου ήρθε μήνυμα για 300 λεπτά προς όλους με ανανέωση από 10€ που σημαίνει ότι υπάρχει κανονικά η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σας φάει την κάρτα όπως σε μένα τέλος τα 300' προς όλους με κάθε ανανέωση.

Ισχύουν μόνο προς Wind k Q.

Γεια σου Wind.

Περιμενουμε ακομη να μας εξηγησεις πως σου εφαγε την καρτα η Wind...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που με εμποδίζει από το να κάνω φορητότητα σε μια άλλη εταιρία, και στη συνέχεια ξανά πίσω στη Wind. Θα χάσω τα 300 λεπτά και τα Bonus, τα οποία και "ελπίζω" να τα δικαιούμε, γιατί είχα κάνει αίτηση για μετατροπή πριν από το φοβερό εκείνο δελτίο τύπου. Πάλι καλά που δε μας χρεώνουν με πάγια...

Εγώ με αίτηση μεταφοράς από συμβόλαιο wind σε fre2go από 26/3/2013, ενεργοποιήθηκε 2/5/2013 και μπόνους γιοκ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αίτηση μεταφοράς από συμβόλαιο wind σε fre2go από 26/3/2013, ενεργοποιήθηκε 2/5/2013 και μπόνους γιοκ!

 

τους στελνεις και σε 3-4 μερες το φτιαχνουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με τις ξένες voip εμφανίζει το δικό σου νούμερο στον καλούντα και όχι οτι να'ναι. Για εμένα αυτό είναι το σημαντικότερο όλων!

Οπότε ο άλλος δεν καταλαβαίνει οτι το παίρνεις από Voip, ξέρει ποιος είσαι και αν δεν μπορεί ν'απαντήσει ξέρει να σε πάρει πίσω. Επίσης σημαντικότερο όλων δεν γίνεσαι/φαίνεσαι "τσίπης."

 

Σε modulus και omnivoice μπορείς κανονικότατα (κατόπιν επικοινωνίας και επαλήθευσης του αριθμού στο όνομά σου) να ορίσεις σαν caller id οποιονδήποτε αριθμό σου. Και το καλύτερο είναι ότι σε αυτές τις εταιρίες η ποιότητα κλήσης είναι κατά πολύ ανώτερη του οποιουδήποτε τυχαίου κλώνου betamax που υποστηρίζεις φίλε μου.

 

Μια βόλτα από το αντίστοιχο forum στο adslgr θα σας πείσει. :rolleyes:

 

Αλλά ας κλείσει εδώ το offtopic :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...