Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ο ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟΣ δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για ανανεωσεις.

Δηλαδη εαν βαλω μια καρτα των 10 ευρω θα την κανει 20 ευρω.Απο αυτα τα 10 ευρω που σου δινει δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για αγορα πακετων ΑΛΛΑ τα 10 ευρω της καρτας ΜΠΟΡΟΥΝ!

παλι καλα που σε αφηνει να κανεις οτι θελεις τα 10€

ειναι τρελλοι λεμε εκει στην wind αλλα τους αγαπαμε!

τα αλλα 10€ ομως;ψυχολογικη υποστηριξη;lol

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πήρα απάντηση για τα 5' που υποτίθεται οτι θα γινόταν!!Αυτός που έχει την σελίδα στο Facebook,ρώτησε στο αρμόδιο τμήμα και είπαν οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο!Μάλιστα με ευχαρίστησαν για την ενημέρωση γιατι λέει δεν ήξεραν και τους είπα να προσέχουν λιγο τους εξωτερικούς συνεργάτες τους γιατι λένε αλλα ντι άλλων για το συμφέρον....αυτά..!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν ισχύει αυτό, τότε αναρωτιέμαι που σκα...α μπορούν να χρησιμοποιηθούν τελικά, ή απλά είναι εκεί για να σε δελεάσουν να κάνεις την ανανέωση και να τα βλέπεις μέχρι να λήξουν....

 

Καλό μήνα!!

Η γνώμη μου είναι ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο για ομιλία. Όμως εάν υπάρχει κάποιος που καταναλώνει 300’ μέσα σε ένα μήνα, τότε δεν θα πρέπει να έχει καρτοκινητό, αλλά συμβόλαιο. Ήταν λάθος κατά τη γνώμη μου που δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά κάποιου πακέτου. Σε μένα τουλάχιστον θα λήξουν έτσι χωρίς να τα χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Όμως εάν υπάρχει κάποιος που καταναλώνει 300’ μέσα σε ένα μήνα, τότε δεν θα πρέπει να έχει καρτοκινητό, αλλά συμβόλαιο.

Είπαμε λογω μέρας να πούμε ενα ψέμα..αλλα οχι να πάρουμε και κόσμο στον λαιμό μας..

Για να καταλάβω γιατι μαλλον δεν έλεγες ψέματα λόγω ημέρας για πρότεινε ενα πακέτο που με συμφέρει περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τετραψηφιο στελνουμε sms για να μαθουμε τα υπολοιπα?

 

Y στο 1269! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο για αγορά πακέτων, αλλά ούτε και για SMS προς πενταψήφια νούμερά δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Δεν ξέρω αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε απλή αποστολή SMS. Δοκίμασα να στείλω σήμερα το πρωί στην εκπομπή "πρωινό ant1" και είδα μετά οτι είχε αφαιρεθεί από το αρχικό ποσό και όχι από της προσφοράς του διπλασιασμού. Και δεν εινα πρωταπριλιάτικο ψέμα . Καλό μήνα σε όλους.

 

Ο επιπλεον χρονος μπορει να χρησιμοποιηθει για κανονικα sms, παλι καλα γιατι σε μενα χαμενος θα πηγαινε ο διπλασιασμος με το τελος του μηνα. Και επειδη ρωτησε και ενα αλλο παλικαρι αν καταναλωνονται πρωτα τα 300' ή το bonus του διπλασιασμου, καταναλωνονται ναονικα τα 300. Αρα θα πρεπει να μιλησει καποιος πολυ για να τα εκμεταλλευτει, ή να στελνει sms.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πήρα απάντηση για τα 5' που υποτίθεται οτι θα γινόταν!!Αυτός που έχει την σελίδα στο Facebook,ρώτησε στο αρμόδιο τμήμα και είπαν οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο!Μάλιστα με ευχαρίστησαν για την ενημέρωση γιατι λέει δεν ήξεραν και τους είπα να προσέχουν λιγο τους εξωτερικούς συνεργάτες τους γιατι λένε αλλα ντι άλλων για το συμφέρον....αυτά..!

 

Καλή η κίνησή σου να να ψαχτείς/ρωτήσεις αν και έβγαζε μάτι ότι ήταν παραμύθι η συγκεκριμένη φράση.

Γενικά θα πρότεινα σε όποιον δέχεται και αρχίζει συνομιλία σε τέτοιου είδους τηλεφωνήματα να είναι λίγο "επιθετικός/ειρωνικός" όταν ακούει τέτοιες βλακείες.

Τη τελευταία φορά που με κάλεσαν για "προσφορά" είχα όρεξη για πλακίτσα και μόλις τους είπα ότι θα κάνω εγγραφή τη συνομιλία, μου απάντησαν δεν είναι σωστό αυτό και μου το έκλεισαν.

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα υπολοιπα χρονου ομιλιας,sms,data κλπ :)

 

Κενο μήνυμα στο 1269. Θα σου έρθουν 2-3 μηνύματα που θα λένε και ημερομηνία λήξης

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα υπολοιπα χρονου ομιλιας,sms,data κλπ :)

 

Αυτό ξέρω μόνο!!σορρυ...επίσης με κενό sms στο 1269,δείχνει πάλι το ίδιο!! Tazio δίκιο έχεις,ετσι πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Να ρωτησω κατι μπας και ξερει καποιος,μπορω να μεταφερω χρηματα (οχι χρονο ομιλιας) απο το ενα f2go σε αλλο f2go??

O ενας μας εχει 20+ ευρω μεσα και ο αλλος 2,γινεται κατι τετοιο η ζηταω πολλα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Να ρωτησω κατι μπας και ξερει καποιος,μπορω να μεταφερω χρηματα (οχι χρονο ομιλιας) απο το ενα f2go σε αλλο f2go??

O ενας μας εχει 20+ ευρω μεσα και ο αλλος 2,γινεται κατι τετοιο η ζηταω πολλα :p

Όχι....................

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο στις 7 το πρωί μπαίνω και γω στην "παρέα" του F2g.

Είχα συμβόλαιο wind xs.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

τωρα που θελω να παω μετα απο χρονια σε συμβoλαια,σε f2g, τωρα θελω να "παρω " απο wind και ενα tablet με την απειλη φορητοτητας!διλημμα μεγαλο !lol
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 1000 φορές F2G φιλε!!Βέβαια αν χρειάζεσαι tablet πρέπει να επιλέξεις αυτό,αλλα αντικειμενικά αξίζει το F2G
Link to comment
Share on other sites

πηρε η γυναικα μου f2g της ενεργοποιησα με 10 ευρω τα 300 μπονους προς ολους και απο τα υπολοιπα 10 ευρω που μεινανε στην καρτα με τα 5 της εβαλα τα αλλα 100+100 προς ολους .

αλλα στο account γιατι εχει ΚΑΙ κατηγορια "προς wind,Q" = 300 ΚΑΙ κατηγορια "προς ολα τα εθνικα δικτυα"=300?εχει και αλλη μια "προς ολους"=200 λεπτα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Γιατί με την πρώτη ενεργοποίηση σου δίνει αλλά 300 δώρο προς wind!
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή my #1 γιατί η ώρα της τελευταίας ενημέρωσης ειναι τρεις ώρες πίσω;

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε κάποιο μπέρδεμα με τις ώρες!!Αλλα εντάξει,ελάχιστη σημασια έχει μπροστά στην υπέροχη εφαρμογή!!

Παιδια την βοήθεια σας :/!Είχα 4,18€ και έχω ίντερνετ στο σπίτι(πιάνω WiFi με κλειστά δεδομένα στο κινητο)!Ψάχνοντας μια εφαρμογή για να δω τις κεραίες που πιάνω σήμα βρήκα μια(open signal).Πάντα με WiFi και την ωρα που έβρισκε τις κεραίες στο χάρτη,μου έρχεται μήνυμα οτι έχω κατω από 1€ υπόλοιπο!!Και λέω εγω τώρα:Είμαι άσχετος από αυτά,αλλα ξέρω οτι όταν έχεις ασύρματο ίντερνετ και κλειστά δεδομένα στο κινητό γιατι και πως να χρεωθείς??Προφανώς δική μου βλακεία ήταν αλλα δεν θα πρεπε να ρθει μήνυμα οτι συνδέθηκα στο ίντερνετ η κατι τέτοιο?Τι στο καλό ήταν αυτό πάλι...;Μ αρέσει που υπολόγιζα αυτά τα χρήματα για αγορά πακέτου στην επόμενη ανανέωση...

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Naxiand σ εμένα απαντάς?Αν ναι τι ακριβώς εννοείς απενεργοποιηση??Μπερδεύτηκα τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Σήμερα το πρωί μου ενεργοποιήθηκε το F2G .:)

 

1η Ερώτηση : Γιατί όταν παίρνω στο 1269 να μάθω το υπόλοιπο, μου λέει ότι έχω F2G4; και δεν λέει F2G σκέτο; Θυμάμαι παλιά που ήταν τα αντίστοιχα προγράμματα άλλων εταιριων... τα είχαν ονομάσει F2G1,2,3,4,5 ΚΛΠ Γιατί έχει μείνει ακόμα;

 

2η Ερώτηση: Στην πρώτη ανανέωση κάνουν διπλασιασμό; σε μερικά παιδιά από εδώ έχουν δώσει διπλασιασμό.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...