Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ως χρήστης της Wind χρόνια τώρα με συμβόλαιο ήρθε η ώρα μετά από 15 χρόνια (τελεστέτ ) να ακυρώσω το συμβόλαιοα κ να οδεύσω προς την καρτοκινητή λόγω οικονομικών κυρίως.Η επιδότηση που μου προσφέρουν δεν αξίζει όσο κ να την αυξήσουν οπότε είμαι λίγο χαμένος με τις υπηρεσίες καρτοκινητής γενικά. Έχοντας ήδη 2ο καρτοκινητό whatsup δεν έχω θέμα τουλάχιστον εκεί προς whatsup αριθμούς.

Θέλοντας να έχω -κυρίως- λεπτά προς όλα τα δίκτυα (δεν χρειάζομαι παραπάνω από 100', σχεδόν ελάχιστα sms<10) κ ίντερνετ με συμφέρει να παραμείνω στην καρτοκινητή της Wind ή να οδέυσω προς άλλη εταιρία;

 

Ή πας σε F2G και με 10ευρώ ανανέωση έχεις 300΄ προς όλους και με αγορά πακέτου 5ευρώ έχεις 1GB ή πας προς Q και με 3ευρώ έχεις 60΄ προς όλους. Η WIND είναι μονόδρομος στην καρτοκινητή. Δεν υπάρχει κάτι πιο ανταγωνιστικό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω 200+ υπόλοιπο από 2-3πλασιασμούς! Κάνω ανανέωση μόνο αν λάβω τέτοιο sms. Αν θυμάμαι καλά είχα λάβει 3 συνεχόμενα sms 3πλασιασμού + 60ευρώ ανανέωση(Galaxy pocket).Υπάρχει λόγος να πάω σε άλλη εταιρία όταν έχω όλα αυτα που δίνει η WIND; Το 70-80% των επαφών που επικοινωνώ συχνά, έχει WIND. Οπότε με πακέτο non stop 600'+300sms προς WIND με 5ευρώ και πακέτο 200' προς όλους με 5ευρώ βγάζω άνετα τον μήνα μου! Άντε να στείλω και κανένα sms σε άλλο δίκτυο οπότε με 12ευρώ το μήνα είμαι άρχοντας.Παλιότερα που δεν είχε πακέτο προς όλους καλούσα με χρονοχρέωση διότι έχω το f2g2 και δεν με ένοιαζε.Δεν το κουνάω από την WIND όσο έχει τέτοιες προσφορές!

 

 

έχετε πάρει καμιά προσφορά 2-3πλασιασμού φέτος? και εγώ κάτι τέτοιο περιμένω για να βάλω χρόνο αλλά έχω την εντύπωση ότι πλέον κόπηκαν.

Link to comment
Share on other sites

έχετε πάρει καμιά προσφορά 2-3πλασιασμού φέτος? και εγώ κάτι τέτοιο περιμένω για να βάλω χρόνο αλλά έχω την εντύπωση ότι πλέον κόπηκαν.

δεν κοπηκαν. έλαβα στο δικό μου και στης μάνας μου γύρω στις 20/1 διπλασιασμους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενώ λάμβανα συνέχεια μέχρι το Σεπτέμβριο που έβαλα τελευταία φορά κάρτα τους τελευταίους 5 μήνες δεν εχω λαβει ουτε ενα τετοιο μήνυμα! Αφηστε που μου εστειλαν μηνυμα μια ημερα και μου ειπαν πως για να λαβω το bonus 300 λεπτα με καθε ανανεωση 10 ευρω θα πρεπει να μεταβω σε εμπορικά διαθέσιμο πακέτο στο f2g απο f2g2 που ήμουνα ! :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Με καλουν εξωτερικοί συνεργάτες της wind για να προμοταρουν καρτοσυμβολαιο και μου ειπαν οτι το μπόνους των 300λεπτων με ανανέωση από 10ευρώ θα καταργηθεί σύντομα.Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ή το λένε για να με ψαρώσουν?
Link to comment
Share on other sites

Με καλουν εξωτερικοί συνεργάτες της wind για να προμοταρουν καρτοσυμβολαιο και μου ειπαν οτι το μπόνους των 300λεπτων με ανανέωση από 10ευρώ θα καταργηθεί σύντομα.Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ή το λένε για να με ψαρώσουν?

μάντεψε

.

.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν, αν πας σε wind καρτ. να ξέρεις ότι θα πληρώσεις άλλον ένα μήνα στα συμβόλαια μια και επειδή παραμένεις στην ίδια εταιρεία η μετάβαση δεν θεωρείται φορητότητα. Χρειάζεται να κάνεις καταγγελία στις υφιστάμενες συμβάσεις και παράλληλα να κάνεις νέες αιτήσεις για καρτοκινητά. Κρατάς μεν τα νούμερά σου αλλά αυτή η διαδικασία παίρνει ένα μήνα - καταχρηστικά οι εταιρείες δεν δέχονται άμεση καταγγελία της σύμβασης. Από την άλλη αν μιλάς πολύ με wind έχεις επιπλέον 600' με 5 ευρώ ή 600' + 500mb internet με 8,5ε

 

Στην περίπτωση φορητότητας πχ. σε vodafone θα τελειώσεις σε λίγες μέρες (δύο τρεις μέρες μέχρι μια βδομάδα το πολύ). H voda έχει αντίστοιχη προσφορά στο 'νέο καρτοκινητό' με 10 ευρώ ανανέωση σου δίνει τα 300'. Για internet έχει αντίστοιχο της wind πακέτο πχ με 5 ευρώ 500ΜΒ. Επιπλέον μπορείς να δηλώσεις και δύο αριθμούς voda με τους οποίους θα επικοινωνείς σχεδόν τσάμπα (1σέντ ανά λεπτό ομιλίας). Στα αρνητικά της voda είναι η 6μηνη λήξη του χρόνου ομιλίας - εσένα δεν σε απασχολεί αν κάνεις κάθε μήνα ανανέωση και κάποιες φραγές που έχει στο internet πχ voip αν και νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις να την βγάλουν - δεν είμαι όμως βέβαιος.

 

Οπότε νομίζω πρέπει να δεις αν τα επιμέρους πλεονεκτήματα σε ωφελούν (χρόνος προς wind, χαμηλή χρέωση προς δύο κινητά voda) και να διαλέξεις αντίστοιχα.

απο συμβόλαιο wind σε q θα γίνει σε 3 μέρες η αλλαγή ή σε ένα μήνα? Αν γίνει σε 3 μέρες τότε μετά σε πόσο χρόνο γίνεται η αλλαγή σε q -> f2g ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σύνδεση Vodafone και σκέφτομαι να βάλω wind καρτοκινητή, η προσφορά που είχε με τα 300 + 300 λεπτά με online ανανέωση έχει τελειώσει; γιατί δεν την βρίσκω στα πακέτα στο site.
Link to comment
Share on other sites

απο συμβόλαιο wind σε q θα γίνει σε 3 μέρες η αλλαγή ή σε ένα μήνα? Αν γίνει σε 3 μέρες τότε μετά σε πόσο χρόνο γίνεται η αλλαγή σε q -> f2g ?

 

Η wind δεν δέχεται καταχρηστικα να σε πάει από συμβόλαιο wind σε κάρτα q. Πρέπει πρώτα να γίνει κάρτα wind και μετά να το κάνεις κάρτα q

Link to comment
Share on other sites

τα 300' τα κάνουν να "λήγουν" από τα Χριστούγεννα. κλασσικό τρικ για να κάνετε συμβόλαιο. ΜΗΝ ψαρώνετε μάγκες :D
Link to comment
Share on other sites

τα 300' τα κάνουν να "λήγουν" από τα Χριστούγεννα. κλασσικό τρικ για να κάνετε συμβόλαιο. ΜΗΝ ψαρώνετε μάγκες :D

 

Σε εμένα πήγαινε αυτό; οφείλω να ομολογήσω πως δεν το'πιασα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενώ λάμβανα συνέχεια μέχρι το Σεπτέμβριο που έβαλα τελευταία φορά κάρτα τους τελευταίους 5 μήνες δεν εχω λαβει ουτε ενα τετοιο μήνυμα! Αφηστε που μου εστειλαν μηνυμα μια ημερα και μου ειπαν πως για να λαβω το bonus 300 λεπτα με καθε ανανεωση 10 ευρω θα πρεπει να μεταβω σε εμπορικά διαθέσιμο πακέτο στο f2g απο f2g2 που ήμουνα ! :cry::cry::cry:

 

SAY WHAT???! Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

απο συμβόλαιο wind σε q θα γίνει σε 3 μέρες η αλλαγή ή σε ένα μήνα? Αν γίνει σε 3 μέρες τότε μετά σε πόσο χρόνο γίνεται η αλλαγή σε q -> f2g ?

 

οι φορητότητες κάνουν max 3 εργάσιμες ημέρες

 

9. Πόσος χρόνος απαιτείται για τη μεταφορά του αριθμού μου;

 

Και για τη σταθερή και για την κινητή τηλεφωνία, η υλοποίηση της φορητότητας των αριθμών των συνδρομητών θα πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο σε 3 εργάσιμες μέρες από την υποβολή της αίτησης φορητότητας από το συνδρομητή. Στην περίπτωση της συνυποβολής αιτήσεων φορητότητας και πλήρους αποδεσμοποίησης του τοπικού βρόχου, η μεταφορά αριθμού διεκπεραιώνεται την ημέρα παράδοσης του πλήρους αποδεσμοποίητου τοπικού βρόχου.

 

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση που η αίτηση φορητότητας αριθμού δεν έχει υλοποιηθεί εντός 2 μηνών από την υποβολή της στον πάροχο-δέκτη από το συνδρομητή, αυτή ακυρώνεται αυτοδικαίως.

 

άρθρο 9

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#q1

Link to comment
Share on other sites

οι φορητότητες κάνουν max 3 εργάσιμες ημέρες

 

9. Πόσος χρόνος απαιτείται για τη μεταφορά του αριθμού μου;

 

Και για τη σταθερή και για την κινητή τηλεφωνία, η υλοποίηση της φορητότητας των αριθμών των συνδρομητών θα πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο σε 3 εργάσιμες μέρες από την υποβολή της αίτησης φορητότητας από το συνδρομητή. Στην περίπτωση της συνυποβολής αιτήσεων φορητότητας και πλήρους αποδεσμοποίησης του τοπικού βρόχου, η μεταφορά αριθμού διεκπεραιώνεται την ημέρα παράδοσης του πλήρους αποδεσμοποίητου τοπικού βρόχου.

 

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση που η αίτηση φορητότητας αριθμού δεν έχει υλοποιηθεί εντός 2 μηνών από την υποβολή της στον πάροχο-δέκτη από το συνδρομητή, αυτή ακυρώνεται αυτοδικαίως.

 

άρθρο 9

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#q1

Φιλε μου θα σου πω μονο το εξης : Σε μενα παιδευτηκα απο 10/1/2013 και τελειωσα 18/1/2013 , συνολο 8 ημερες.

Η γυναικα μου παιδευεται απο 20/1/2013 και ακομη σημερα 6/2/2013 δεν εχει

τελειωσει.Δεν καταλαβαινουν τιποτα , ουτε απο απειλες , ουτε απο καταγγελιες.

Και οι 2 φορητοτητες ειναι απο voda προς wind.Kαι δεν χρωσταει απολυτως τιποτε στην εταιρεια

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που δεν υπάρχουν εκρεμμότητες , η φορητότητα έπρεπε να είχε γίνει γιατί έχουν περάσει 13 εργάσιμες.

 

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι "με το ζόρι" κρατάνε τα χαρτία οι της Vodafone και δεν τα έχουν δώσει στην Wind, ώστε να κάνουν πιθανώς (?) προσφορές για να μείνει στην Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις 13 μερες , εχουν γινει 2 προσφορες και εχουν απορριφθει.Παρ'ολα αυτα δεν προχωρα και γινεται το εξης σκηνικο: απορριπτει η voda ξαναστελνει αυτοματα η wind και αντε παλι απο την αρχη.Αισθανομαι εγκλωβισμενος χωρις να μπορω να αντιδρασω, και θα αλλαζα το νουμερο τηλεφωνο αμεσως για να απεγκλωβιστω , αλλα δεν γινεται για επαγγελματικους λογους.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

οι φορητότητες κάνουν max 3 εργάσιμες ημέρες

 

9. Πόσος χρόνος απαιτείται για τη μεταφορά του αριθμού μου;

 

Και για τη σταθερή και για την κινητή τηλεφωνία, η υλοποίηση της φορητότητας των αριθμών των συνδρομητών θα πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο σε 3 εργάσιμες μέρες από την υποβολή της αίτησης φορητότητας από το συνδρομητή. Στην περίπτωση της συνυποβολής αιτήσεων φορητότητας και πλήρους αποδεσμοποίησης του τοπικού βρόχου, η μεταφορά αριθμού διεκπεραιώνεται την ημέρα παράδοσης του πλήρους αποδεσμοποίητου τοπικού βρόχου.

 

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση που η αίτηση φορητότητας αριθμού δεν έχει υλοποιηθεί εντός 2 μηνών από την υποβολή της στον πάροχο-δέκτη από το συνδρομητή, αυτή ακυρώνεται αυτοδικαίως.

 

άρθρο 9

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#q1

 

αυτη ειναι η θεωρία,σύμφωνοι. Στην πράξη όμως γίνεται αυτό που ειπε ο φίλος πιο πάνω?

 

Η wind δεν δέχεται καταχρηστικα να σε πάει από συμβόλαιο wind σε κάρτα q. Πρέπει πρώτα να γίνει κάρτα wind και μετά να το κάνεις κάρτα q
Link to comment
Share on other sites

στην πράξη μπορεί να γίνει οτιδήποτε.

 

από vodafone σε wind θέλει να πάει. λόγος καθυστέρησης δεν υπάρχει. μόνο τα τρικ προσφορών με αποτέλεσμα όπως είπε να είναι εγκλωβισμένος.

 

βέβαια δεν ξέρω αν το θέμα μπορεις να το πας στην ΕΕΤΤ μέσω καταγγελίας

Link to comment
Share on other sites

Και καταγγελία να γίνει, θα πούνε το κλασσικό 'πρόβλημα συστήματος' και θα βγουν λάδι. Η αιώνια δικαιολογία της συγκεκριμένης εταιρίας...
Link to comment
Share on other sites

Επεσες μεσα φιλε, αυτο μου λενε συνεχεια...Σε κοροιδευουνε μεσα στα μουτρα σου...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενώ λάμβανα συνέχεια μέχρι το Σεπτέμβριο που έβαλα τελευταία φορά κάρτα τους τελευταίους 5 μήνες δεν εχω λαβει ουτε ενα τετοιο μήνυμα! Αφηστε που μου εστειλαν μηνυμα μια ημερα και μου ειπαν πως για να λαβω το bonus 300 λεπτα με καθε ανανεωση 10 ευρω θα πρεπει να μεταβω σε εμπορικά διαθέσιμο πακέτο στο f2g απο f2g2 που ήμουνα ! :cry::cry::cry:

 

Έχω τρία f2g2 και παίρνω κανονικότατα τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Οπότε αν τύχει και στο πουν πάλι πες τους, καλά και μου το είπατε για να ετοιμαστώ για άλλη εταιρεία. Εκτός φυσικά αν δε σε καλύπτει το f2g2 οπότε αλλάζεις πακέτο.

 

Με καλουν εξωτερικοί συνεργάτες της wind για να προμοταρουν καρτοσυμβολαιο και μου ειπαν οτι το μπόνους των 300λεπτων με ανανέωση από 10ευρώ θα καταργηθεί σύντομα.Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ή το λένε για να με ψαρώσουν?

 

Αν στο ξανά-πουν απάντησε τους, ναι το ξέρω θα γίνουν 600 με κάθε ανανέωση. :lol:

Πλάκα έχουν πάντως, όλες οι εταιρείες. Αν ακούγαμε όλα αυτά που λένε θα έπρεπε να έχουμε από 2 συμβόλαια ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Επεσες μεσα φιλε, αυτο μου λενε συνεχεια...Σε κοροιδευουνε μεσα στα μουτρα σου...

 

για να αποφύγω όλον αυτόν τον κυκεώνα, όταν κι εγώ ήθελα να μεταβώ από καρτοσυμβόλαιο cosmote σε wind, ακύρωσα τον αριθμό και καπάκι έκανα νέο στην wind. αλλά μιας και για επαγγελματικούς λόγους δεν μπορεί να το κάνει η γυναίκα σου, δυστυχώς θα πρέπει να υπομείνετε τις μ****** τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...