Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη η προσφορα με το κατάστημα είναι φοβερή..

Είναι σαν να εχεις σύνδεση!!!

 

Αν έχεις καρτοκινητό και δίνεις 20 ευρώ το μήνα για ανανεώσεις, όντως είναι σα να έχεις σύνδεση. Το καλό εδώ είναι ότι δεν έχεις πάγιο και ανανεώνεις όποτε θέλεις βέβαια.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

το καρτοκινητο ειναι το 'must' της εποχης μας... μολις θυμηθηκα την ακυρη διαφημιση με τον ταξιτζη που κοιταει περιεργα τον πελατη που ξυνει μια καρτα ανανεωσης..
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων χρεώνεται καθώς στηρίζεται στη προώθηση κλήσεων.

 

ρε παιδια...να συντονιστουμε λιγακι....

 

μιλαμε για το SMS της υπηρησιας ειδοποίησης κλήσεων....τη σχεση εχει η προώθηση κλήσεων;;; :confused:

ενα απλο SMS ειναι......δεν πρωωθεις τιποτα στο εξωτερικο

 

 

το καρτοκινητο ειναι το 'must' της εποχης μας... μολις θυμηθηκα την ακυρη διαφημιση με τον ταξιτζη που κοιταει περιεργα τον πελατη που ξυνει μια καρτα ανανεωσης..

 

πολλοι ακομα και σημερα εχουνε διαφορα στερεοτυπα για τα καρτοκινητα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...να συντονιστουμε λιγακι....

 

μιλαμε για το SMS της υπηρησιας ειδοποίησης κλήσεων....τη σχεση εχει η προώθηση κλήσεων;;; :confused:

ενα απλο SMS ειναι......δεν πρωωθεις τιποτα στο εξωτερικο

η ειδοποίηση κλήσεων στο f2g δεν λειτουργεί ενεργοποιώντας προώθηση των κλήσεων όταν το χεις κλειστό σε έναν αριθμό όπως στους υπόλοιπους?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και σε μένα μήνυμα με προσφορά! Δεν είναι για διπλασιασμό/τριπλασιασμό αλλά λέει ότι αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο αξίας 7 ευρώ στο 1265 (600+600 προς Wind +Q ) θα μου επιστρέψουν τα 7 ευρώ πίσω στο υπόλοιπο μου.

 

Σε σχέση με άλλες προσφορές διπλασιασμών/τριπλασιασμών που διαβάζω δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο, αλλά σε σχέση με το τίποτα που έδινε ως τώρα είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

η ειδοποίηση κλήσεων στο f2g δεν λειτουργεί ενεργοποιώντας προώθηση των κλήσεων όταν το χεις κλειστό σε έναν αριθμό όπως στους υπόλοιπους?

 

οχι....στην wind δεν λειτουργει ετσι....ειναι καθαρα λειτουργεια του συστηματος..

 

π.χ. αν ακυρωσεις ολες τις πρωωθησεις στο wind μεσω του μενου του κινητου σου, η προειδοποιηση εξακολουθει να δουλευει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οχι....στην wind δεν λειτουργει ετσι....ειναι καθαρα λειτουργεια του συστηματος..

 

π.χ. αν ακυρωσεις ολες τις πρωωθησεις στο wind μεσω του μενου του κινητου σου, η προειδοποιηση εξακολουθει να δουλευει....

 

Εμένα πάντως σε κινητό WIND απενεργοποιώντας όλες τις προωθήσεις με εντολή GSM δεν βγήκε ο τηλεφωνητής... Αναγκάστηκα να πληκτρολογήσω άλλη εντολή (απενργοποίηση τηλεφωνητή σε όλες τις περιπτώσεις). Με την ίδια λογική που ανέφερες παραπάνω, ούτε ο τηλεφωνητής δεν ανήκει σε προωθήσεις...

Αντίστοιχα για την ειδοποίηση sms κλησεων "οχι" στο 1265 κτλ

 

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ την ειδοποίση κλήσεων στο εξωτερικό, είμαι σίγουρος πως ο τηλεφωνητής χρεώνει... Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι παραπάνω... ίσως βέβαια να ισχύει οτι και στην Ελλάδα που χρεώνεσαι τηλεφωνητή και όχι την ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε κινητό WIND απενεργοποιώντας όλες τις προωθήσεις με εντολή GSM δεν βγήκε ο τηλεφωνητής... Αναγκάστηκα να πληκτρολογήσω άλλη εντολή (απενργοποίηση τηλεφωνητή σε όλες τις περιπτώσεις). Με την ίδια λογική που ανέφερες παραπάνω, ούτε ο τηλεφωνητής δεν ανήκει σε προωθήσεις...

Αντίστοιχα για την ειδοποίηση sms κλησεων "οχι" στο 1265 κτλ

 

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ την ειδοποίση κλήσεων στο εξωτερικό, είμαι σίγουρος πως ο τηλεφωνητής χρεώνει... Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι παραπάνω... ίσως βέβαια να ισχύει οτι και στην Ελλάδα που χρεώνεσαι τηλεφωνητή και όχι την ειδοποίηση!

 

καταρχην φοβαμαι οτι κατι δεν κανεις σωστα...δεν γινεται να μην ακυρωνεται ο τηλεφωνητης αν δωσεις εντολη απο το κινητο να ακυρωσει ΟΛΕΣ τις πρωθησεις.... Call diverting>Cancel All....εκτος και αν ειναι κλειδωμενο απο το δικτυο...πραγμα που δεν μου εχει τυχει ποτε και πουθενα....σε ελληνικα και ξενα δικτυα....

 

ο τηλεφωνητης βεβαιως και χρεωνεται....δεν ειναι ομως το ιδιο με το SMS της ειδοποιησης κλησεων....ειναι διαφορετικα πραγματα....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια κάρτα F2G και ενεργοποίησα το Surf 100 (600mb internet).

 

Ότι και να κάνω μου βγάζει συνέχεια το παρακάτω μήνυμα!

 

http://img861.imageshack.us/img861/1391/img5511a.jpg

 

Την έχω στο Galaxy Note! έχετε καμία ιδέα ???

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έλεγξε αν είναι ενεργοποιημένη η χρήση δεδομένων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

Ρυθμίσεις -> Διαχείριση δεδομένων -> Παράδοση δεδομένων -> Ενεργοποίηση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι σε διλλημα, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτισει.

 

Μου ηρθε προσφορά της wind να πάρω στο 1265 και να ενεργοποιήσω το πακέτο 600+600 των 7 ευρω και θα μου πιστωθουν στην συνέχεια στον λογαριασμό μου 7 ευρω. Ολα οκ μέχρι εδώ, κατανοητά.

 

Παίρνω στο 1265 και με το που ξεκινάει να μιλάει η κοπέλα λέει αν θέλω να κάνω την ενεργοποίηση μέσω του myf2g για περισσότερες ονλάιν παροχές.

 

Οντως αν κάνω την ενεργοποίηση μέσω myf2g ηλεκτρονικά παίρνω και 100ΜΒ ιντερνετ που μου ειναι πολύ χρησιμα.

 

Το θέμα μου ειναι το εξής.

Το μήνυμα έλεγε να ενεργοποιήσω το πακέτο μέσω του 1265. Αν το ενεργοποιήσω μέσω του myf2g (για να πάρω και τα 100ΜΒ) υπάρχει περίπτωση να μην μου πιστώσει τα 7 ευρώ πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι σε διλλημα, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτισει.

 

Μου ηρθε προσφορά της wind να πάρω στο 1265 και να ενεργοποιήσω το πακέτο 600+600 των 7 ευρω και θα μου πιστωθουν στην συνέχεια στον λογαριασμό μου 7 ευρω. Ολα οκ μέχρι εδώ, κατανοητά.

 

Παίρνω στο 1265 και με το που ξεκινάει να μιλάει η κοπέλα λέει αν θέλω να κάνω την ενεργοποίηση μέσω του myf2g για περισσότερες ονλάιν παροχές.

 

Οντως αν κάνω την ενεργοποίηση μέσω myf2g ηλεκτρονικά παίρνω και 100ΜΒ ιντερνετ που μου ειναι πολύ χρησιμα.

 

Το θέμα μου ειναι το εξής.

Το μήνυμα έλεγε να ενεργοποιήσω το πακέτο μέσω του 1265. Αν το ενεργοποιήσω μέσω του myf2g (για να πάρω και τα 100ΜΒ) υπάρχει περίπτωση να μην μου πιστώσει τα 7 ευρώ πίσω;

ουτε η wind δεν ξερει την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί θα ενεργοποιήσω το πακέτο που μου υποδεικνύει έτσι και αλλιώς. Απλά όχι μέσω τηλεφώνου (που ειναι και ψιλοβαρετό να ακούσω όλες τις προσφορές μια-μια, για να πατήσω το αντίστοιχο κουμπί και να περιμένω κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί θα ενεργοποιήσω το πακέτο που μου υποδεικνύει έτσι και αλλιώς. Απλά όχι μέσω τηλεφώνου (που ειναι και ψιλοβαρετό να ακούσω όλες τις προσφορές μια-μια, για να πατήσω το αντίστοιχο κουμπί και να περιμένω κλπ).

 

Ρωτα στην σελιδα τους στο facebook. Αμα δεν σου απαντησουν ξαναρωτα. Παντως αυτος που απανταει στο fb ποιο πολλα ξερει απο τις τηλεφωντριες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στο φόρουμ.

Είχα μια παλιά κάρτα F2G2 (από τις πολλές) που έληξε μιας και δεν την ανανέωσα για έναν χρόνο και ζήτησα από την Wind να μου την ξαναενεργοποιήσει.

Έγινε η επαναενεργοποίηση αλλά καλώντας το 1269, μου λέει οτι βρίσκομαι στο πακέτο του F2G4 και όχι του F2G2!!

Κάλεσα το cc να ζητήσω αλλαγή αλλά μου είπανε οτι δεν είναι δυνατή η μετάβαση στο παλιό F2G2 γιατί δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο! Ο μόνος λόγος που ξαναενεργοποίησα την κάρτα είναι γιατί ήθελα το F2G2, τί να το κάνω το F2G4 με τις τριπλάσιες χρεώσεις?

Υπάρχει τρόπος να μεταβώ στο παλιό F2G2 που είχε η κάρτα ή να κάνω φορητότητα σε άλλο δίκτυο μιας και το F2G4 δε νομίζω να συμφέρει...εκτός αν υπάρχει φθηνή και συμφέρουσα λύση μέσα στην Wind!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στο φόρουμ.

Είχα μια παλιά κάρτα F2G2 (από τις πολλές) που έληξε μιας και δεν την ανανέωσα για έναν χρόνο και ζήτησα από την Wind να μου την ξαναενεργοποιήσει.

Έγινε η επαναενεργοποίηση αλλά καλώντας το 1269, μου λέει οτι βρίσκομαι στο πακέτο του F2G4 και όχι του F2G2!!

Κάλεσα το cc να ζητήσω αλλαγή αλλά μου είπανε οτι δεν είναι δυνατή η μετάβαση στο παλιό F2G2 γιατί δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο! Ο μόνος λόγος που ξαναενεργοποίησα την κάρτα είναι γιατί ήθελα το F2G2, τί να το κάνω το F2G4 με τις τριπλάσιες χρεώσεις?

Υπάρχει τρόπος να μεταβώ στο παλιό F2G2 που είχε η κάρτα ή να κάνω φορητότητα σε άλλο δίκτυο μιας και το F2G4 δε νομίζω να συμφέρει...εκτός αν υπάρχει φθηνή και συμφέρουσα λύση μέσα στην Wind!

Δυστυχώς όχι, το συγκεκριμένο πακέτο έχει σταματήσει περίπου 2 χρονια τώρα. Δοκίμασε ομως να στειλεις ενα mail στη wind εξηγώντας αναλυτικά οτι το συγκεκριμένο πακέτο ήταν στο free2go2 και ο μονος λόγος που το θέλεις ειναι λόγω του συγκεκριμένου πακέτου διαφορετικά θα προχωρήσεις σε φορητότητα, μηπως τυχόν στο αλλάξουν επειδή ετυχε σε καποιους να τους το επαναφέρουν. Δε χανεις και τιποτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, το συγκεκριμένο πακέτο έχει σταματήσει περίπου 2 χρονια τώρα. Δοκίμασε ομως να στειλεις ενα mail στη wind εξηγώντας αναλυτικά οτι το συγκεκριμένο πακέτο ήταν στο free2go2 και ο μονος λόγος που το θέλεις ειναι λόγω του συγκεκριμένου πακέτου διαφορετικά θα προχωρήσεις σε φορητότητα, μηπως τυχόν στο αλλάξουν επειδή ετυχε σε καποιους να τους το επαναφέρουν. Δε χανεις και τιποτα

Αυτό ακριβώς pan82, θυμόμουνα από παλαιότερα posts οτι σε πολλούς το αλλάξανε σε F2G2, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν σε ανενεργή απενεργοποιημένη κάρτα!

Θα στείλω ένα ημέηλ κι αν δεν γίνει κάτι, θα ψάξω το φόρουμ να βρώ ποιό είναι αυτή την στιγμή το φθηνότερο καρτοκινητό και θα κάνω φορητότητα.

Σ'ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς pan82, θυμόμουνα από παλαιότερα posts οτι σε πολλούς το αλλάξανε σε F2G2, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν σε ανενεργή απενεργοποιημένη κάρτα!

Θα στείλω ένα ημέηλ κι αν δεν γίνει κάτι, θα ψάξω το φόρουμ να βρώ ποιό είναι αυτή την στιγμή το φθηνότερο καρτοκινητό και θα κάνω φορητότητα.

Σ'ευχαριστώ πολύ...

οχι ηταν κυρίως σε άτομα που απο λάθος άλλαξε το free2go2 και απαίτησαν επιστροφή σε αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν o πρώτος που μου είχαν επαναφέρει το f2g2 μετά από μειλ που τους έστειλα τότε.Αν χρειάζεσαι καθοδήγηση στείλε μου pm.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν o πρώτος που μου είχαν επαναφέρει το f2g2 μετά από μειλ που τους έστειλα τότε.Αν χρειάζεσαι καθοδήγηση στείλε μου pm.

Έχεις ΠΜ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια κάρτα F2G και ενεργοποίησα το Surf 100 (600mb internet).

 

Ότι και να κάνω μου βγάζει συνέχεια το παρακάτω μήνυμα!

 

http://img861.imageshack.us/img861/1391/img5511a.jpg

 

Την έχω στο Galaxy Note! έχετε καμία ιδέα ???

 

Έχεις περάσει τις ρυθμίσεις της wind ;

 

Επίσης έλεγξε αν είναι ενεργοποιημένη η χρήση δεδομένων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

Ρυθμίσεις -> Διαχείριση δεδομένων -> Παράδοση δεδομένων -> Ενεργοποίηση δεδομένων

 

και βάλε το σωστό APN

gint.b-online.gr για κάρτα WIND

 

Ότι και να έκανα ίντερνετ δεν έδωσε!! Δεν μπορο να καταλάβω γιατί!

 

Με την Vodafone (σύνδεση με data) που δοκίμασα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Αύριο θα περάσω απο κατάστημα Wind μπάς και μπορούν να βοηθήσουν!

 

Σας ευχάριστω πολύ όλους για τις απαντήσεις σας :)

 

Φιλικά, Άκης

 

(Send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

οχι ηταν κυρίως σε άτομα που απο λάθος άλλαξε το free2go2 και απαίτησαν επιστροφή σε αυτό.

 

Eγω τους ειχα στειλει εμαιλ και με αλλαξαν.ΔΕΝ ειχα αλαξει καταλαθος αλλα απο επιλογη (ειχε βγει η νεα καρτοκινητη).Απλα πες οτι θα προχωρισεις σε φορητοτητα αν δεν σ'αλλαξουν κατι που ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...