Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχω τέτιο πρόβλημα τα χαρίζω στο χαμόγελο του Παιδιού με μια κλήση στο 14545 (2,46 ευρώ )

Προσοχή , η αποστολή SMS χρεώνεται στο κανονικό υπόλοιπο

Καλή ιδέα. Θα κάνω το ίδιο με τη Vodafone στο Καρτοπρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τέτιο πρόβλημα τα χαρίζω στο χαμόγελο του Παιδιού με μια κλήση στο 14545 (2,46 ευρώ )

Προσοχή , η αποστολή SMS χρεώνεται στο κανονικό υπόλοιπο

 

πολυ ωραια κινηση Vasileios :respect:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τέτιο πρόβλημα τα χαρίζω στο χαμόγελο του Παιδιού με μια κλήση στο 14545 (2,46 ευρώ )

Προσοχή , η αποστολή SMS χρεώνεται στο κανονικό υπόλοιπο

 

+1

 

:up:

 

Εξαιρετική ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Βαζω μια καρτα f2g στο nokia 5230 που εχω και βλεπω οτι με χρεωνει 0.50 λεπτα(οπως η εισοδος στο windplus πχ).Γιατι γινεται αυτο;Μηπως επειδη μου στελνει αυτοματα τις ρυθμισεις;(internet,wind plus)
Link to comment
Share on other sites

Πάω σήμερα να κάνω φορητότητα σε ένα καρτοκινητό Q σε Wind, για να μην λήξει βασικά μιας και δεν θέλω να τους δώσω ούτε το 1€ της ανανέωσης. Δίνω το ΑΦΜ μου και μου λέει ένα παλιό νούμερο που είχα. Τον ρωτάω αν μπορώ να το διαγράψω μιας και δεν το χρησιμοποιώ πια, και μου λέει ότι θα διαγραφεί αυτόματα. Ελα ντε που θυμήθηκα ότι δεν το είχα δηλώσει ποτέ, μιας και ήδη το είχα καταργήσει...Το καλώ πριν λίγο και μου λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει...

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια ιδιαιτερότητα που έχει αναφερθεί είναι ότι εάν έχεις πακέτο μύνηματών προς γουίντ και ενεργοποιημένο ένα πακέτο μίνι sms και στέλνεις sms προς γουίντ θα αφαιρέσει από τα μίνι sms και όχι από τα δωρεάν μυνήματα προς γουίντ.

 

Δεν ισχύει αυτό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάω σήμερα να κάνω φορητότητα σε ένα καρτοκινητό Q σε Wind, για να μην λήξει βασικά μιας και δεν θέλω να τους δώσω ούτε το 1€ της ανανέωσης. Δίνω το ΑΦΜ μου και μου λέει ένα παλιό νούμερο που είχα. Τον ρωτάω αν μπορώ να το διαγράψω μιας και δεν το χρησιμοποιώ πια, και μου λέει ότι θα διαγραφεί αυτόματα. Ελα ντε που θυμήθηκα ότι δεν το είχα δηλώσει ποτέ, μιας και ήδη το είχα καταργήσει...Το καλώ πριν λίγο και μου λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει...

 

:blink:

Μήπως το νούμερο ήταν με συμβόλαιο κάποια στιγμή και το είδε στις ακυρωμένες γραμμές;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

 

οκ εγω αυτο ηξερα μεχρι προτεινως που ειχε αναφερθει εδω , τωρα δεν ξερω κατι . Καθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο, ευχαριστω για την διευκρινηση.

 

επισης βγηκε νεο συνδυατικο πακετο δειτε εδω http://cartamobile.forumotion.com/t190-topic#257 600 λεπτα και μυνηματα προσ wind f2g , 60μβ ιντερνετ και 60 λεπτα προς ολα τα δικτυα με χρεωση 14ευρω . και ενεργοποιειται απο το 1265. απλα τελειο πακετακι αντε να ξεκινησουνε να βγαζουνε και τα αλλα δικτυα κατι παρομοιο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ εγω αυτο ηξερα μεχρι προτεινως που ειχε αναφερθει εδω , τωρα δεν ξερω κατι . Καθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο, ευχαριστω για την διευκρινηση.

 

επισης βγηκε νεο συνδυατικο πακετο δειτε εδω http://cartamobile.forumotion.com/t190-topic#257 600 λεπτα και μυνηματα προσ wind f2g , 60μβ ιντερνετ και 60 λεπτα προς ολα τα δικτυα με χρεωση 14ευρω . και ενεργοποιειται απο το 1265. απλα τελειο πακετακι αντε να ξεκινησουνε να βγαζουνε και τα αλλα δικτυα κατι παρομοιο.

 

 

ναι το θεμα ειναι αν τα 60 λεπτα προς ολα τα δικτυα τι ελαχιστη χρηση εχουνε.δηλαδη μιλησα 10 δευτερα αφαιρουνται 10δευτερα η 1 η 3 λεπτα?η μηπως δεν εχει ελαχιστα δευτερολαπτο και οσο μιλησης τοσα αφαιρουνται απο το συνολικο ποσο των 60 λεπτων?

Link to comment
Share on other sites

 

επισης βγηκε νεο συνδυατικο πακετο δειτε εδω http://cartamobile.forumotion.com/t190-topic#257 600 λεπτα και μυνηματα προσ wind f2g , 60μβ ιντερνετ και 60 λεπτα προς ολα τα δικτυα με χρεωση 14ευρω . και ενεργοποιειται απο το 1265. απλα τελειο πακετακι αντε να ξεκινησουνε να βγαζουνε και τα αλλα δικτυα κατι παρομοιο.

 

προσπαθουν να σε αναγκασουν να ξοδευεις ενα παγιο ποσο καθε μηνα ακομα και στο καρτοκινητο. σαν πακετο ειναι καλο, απλα δεν ξερω κατα ποσο βολευει ενα συνδρομητη. αν κανει χρηση ολων αυτων που προσφερει η αν απλα δημιουργει αναγκες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το εξής μήνυμα στο f2g 2 πακέτο που έχω:

 

Μεγάλο f2G πακέτο! Τώρα απολαμβάνεις 600Λ και 600sms προς wind και Q και 60 Λ προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 60 ΜΒ μόνο με 14 ευρώ για 30 ημέρες! Κάλεσε τώρα στο 1265

 

Εγώ πάντως που καλώ στο 1265 δεν ακούω τέτοιο πακέτο.

Έχει έρθει σε κανένα άλλο εδώ μέσα αυτό το μήνυμα?

 

άκυρο.. υπάρχει η επιλογή τελικά στο 1265 πατώντας το πλήκτρο 5.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το νούμερο ήταν με συμβόλαιο κάποια στιγμή και το είδε στις ακυρωμένες γραμμές;

Δεν ξέρω, από εκεί που ήμουν δεν είχα πρόσβαση στην οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Το wind club έχει καταργηθεί? Αν ναι, οι πόντοι χάθηκαν?

 

Δεν μπορώ να το βρω στο site της wind.

Όχι δεν καταργήθηκε και οι πόντοι ισχύουν .

α) ενεργοποίηση , κενό μήνυμα στο 19088

β) έλεγχος υπολοίπου πόντων , κενό μύνημα στο 19098

γ) εξαργύρωση 300 πόντων , στείλε 300 στο 19099

Link to comment
Share on other sites

Το μηνμυα στο 5ψηφιο νουμερο παντως δεν χρεωνεται απο οτι θυμαμαι...
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαθαμε τι γινετε με τα 60 λεπτα προς εθνικες κλησεις πως γινετε η καταωαλωση των λεπτων.οσο μιλησης τοσο θα αφαιρεφη η εχει ελαχιστο χρονο ομιλιας?
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαθαμε τι γινετε με τα 60 λεπτα προς εθνικες κλησεις πως γινετε η καταωαλωση των λεπτων.οσο μιλησης τοσο θα αφαιρεφη η εχει ελαχιστο χρονο ομιλιας?

 

Για το mega non stop εννοείς; γιατι αυτο εχει απαντηθεί πολύ καιρό τώρα.

 

Eχουμε καμια πληροφορια για το νεο πακετο που εβγαλε στο f2g με τα 14€;Tα 60' προς ολους τι βημα χρεωσης εχουν;

- Για τα δωρεάν λεπτά προς Wind/Q ισχύει ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτών και έπειτα η χρέωση

γίνεται ανά δευτερόλεπτο.

- Για τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα ισχύει χρέωση ανά λεπτό.

- Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται ανά ΚΒ.

 

Από ενημέρωση που έχει πάει στα καταστήματα wind.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν καταργήθηκε και οι πόντοι ισχύουν .

α) ενεργοποίηση , κενό μήνυμα στο 19088

β) έλεγχος υπολοίπου πόντων , κενό μύνημα στο 19098

γ) εξαργύρωση 300 πόντων , στείλε 300 στο 19099

 

Ευχαριστώ! ;)

 

Μήπως θυμάσαι και τις υπόλοιπες κατηγορίες πόντων? Οι 300 πόντοι είναι η χαμηλότερη βαθμίδα?

 

Παλιότερα, υπήρχε και ένα νούμερο που έκανες εγγραφή στο wind club, και που μπορούσες με κλήση να ενημερωθείς για όλες τις κατηγορίες πόντων και τα δώρα που έδιναν, αλλά ούτε αυτό το βρίσκω στο site τους πλέον. Υπάρχει ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! ;)

 

Μήπως θυμάσαι και τις υπόλοιπες κατηγορίες πόντων? Οι 300 πόντοι είναι η χαμηλότερη βαθμίδα?

 

Παλιότερα, υπήρχε και ένα νούμερο που έκανες εγγραφή στο wind club, και που μπορούσες με κλήση να ενημερωθείς για όλες τις κατηγορίες πόντων και τα δώρα που έδιναν, αλλά ούτε αυτό το βρίσκω στο site τους πλέον. Υπάρχει ακόμα?

 

Κάλεσε 1263 ή Δες εδώ στην παραπομπή από archive.org. http://web.archive.org/web/20080301231135/http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=909&langID=1

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 1263 ή Δες εδώ στην παραπομπή από archive.org. http://web.archive.org/web/20080301231135/http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=909&langID=1

 

το 1263 ειναι με χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 1263 ή Δες εδώ στην παραπομπή από archive.org. http://web.archive.org/web/20080301231135/http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=909&langID=1

 

:respect: για άλλη μια φορά! Το site της wind είναι τραγικό.

 

Μιας και είπα site, αξίζει να γραφτώ στο MY F2G?

 

Δεν το εμπιστεύομαι δεδομένης της υπόλοιπης κατάστασης του site.

 

Πέρα από τα bonus, προσφέρει τίποτα άλλο? Περιέχει τα κρυφά (π.χ. 1GB internet, 120 min προς όλους) πακέτα?

 

Από ασφάλεια προσωπικών δεδομένων πως τα πάει? Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα?

 

Τέλος, επειδή έχω f2g2, παίζει κίνδυνος αλλαγής πακέτου? (κάπου σε search προηγούμενων ποστ, διάβασα όχι ... αλλά ας το επιβεβαιώσουμε ακόμα μια φορά... οι καιροί είναι χαλεποί και είναι κρίμα να τρέχουμε)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να γραφτείς μόνο για τα Bonus .

Το πακέτο 1GB δεν περιλαμβάνεται στην ενεργοποίηση , αλλά βλέπεις το υπόλοιπο. Προσωπικά δεδομένα δεν ζητάει , μόνο ένα e-mail .

Το κακό είναι ότι θέλει διαφορετικό e-mail για κάθε αριθμό F2G που πιθανόν να έχεις .

Δεν υπάρχει περίπτωση αλλαγής πακέτου .

Link to comment
Share on other sites

:respect: για άλλη μια φορά! Το site της wind είναι τραγικό.

 

Μιας και είπα site, αξίζει να γραφτώ στο MY F2G?

 

Δεν το εμπιστεύομαι δεδομένης της υπόλοιπης κατάστασης του site.

 

Πέρα από τα bonus, προσφέρει τίποτα άλλο? Περιέχει τα κρυφά (π.χ. 1GB internet, 120 min προς όλους) πακέτα?

 

Από ασφάλεια προσωπικών δεδομένων πως τα πάει? Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο πρόβλημα?

 

Τέλος, επειδή έχω f2g2, παίζει κίνδυνος αλλαγής πακέτου? (κάπου σε search προηγούμενων ποστ, διάβασα όχι ... αλλά ας το επιβεβαιώσουμε ακόμα μια φορά... οι καιροί είναι χαλεποί και είναι κρίμα να τρέχουμε)

 

 

κρυφο πακετο 120 min προς ολους.τι πακετο ειναι αυτο για δωσε και αλλες πληροφοριες για αυτο το πακετακι για ενδιαφερει παρα πολυ κοσμο εδω μεσα στο forum

Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...