Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σαφές ότι αυτή η κατάσταση με τις επιλεκτικές προσφορές της wind έχει κάνει τον κόσμο να μην ξέρει που πάνε τα τέσσερα και να έχει μπερδέψει τους πάντες (μήπως αυτός είναι ο σκοπός τους τελικά; )

 

Της γυρίζει μπούμερανγκ αυτό το απόλυτο χάος "με τα προσαρμοσμένα πακέτα ανά είδος πελάτη". Σε άλλους διπλασιάζει, σε άλλους όχι, σε άλλους δίνει επιπλέον bonus σε άλλους όχι, σε άλλους κάνει δώρο σε άλλους όχι. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

 

Σε αυτό δε διαφωνούμε καθόλου. Πράγματι οι αλλαγές επί αλλαγών δημιουργούν ένα μπάχαλο.

Για το θέμα το κατά πόσο είναι παράνομο κρατάω μια πισινή γιατί αυτός ο διπλασιασμός είχε τη μορφή προσφοράς.

 

Προσοχή δεν την υπερασπίζομαι στο ηθικό μέρος, αλλά στο τυπικό. Το έγραψα εξάλλου και στο προηγούμενο ποστ μου ότι, τυπικά δεν άλλαξε κάτι αλλά ουσιαστικά άλλαξε.

 

Δε ξέρω τι θα κάνουν οι υπόλοιποι αλλά (κι εδώ θα συμφωνήσω με τον mikeff ότι πιθανόν να χάσει στο τέλος) προσωπικά θα δείξω την αντίδρασή μου μη κάνοντας ανανέωση ούτε καν με τη κάρτα των 5 ευρώ Υπάρχει μέσα στο λογαριασμό μου σεβαστό υπόλοιπο και μπορεί να με κρατήσει μέχρι να υπάρξει κι άλλη αλλαγή (ελπίζω όχι προς το χειρότερο :p )

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι έξυπνοι της wind σκέφτηκαν... πόσα ξοδεύει ένας μέσος καρτοκινητός το μήνα;; 10-15€ λογικά για κλήσεις εκτός κάρτας (αν δεν εχει free2go2 αν εχει με 10€ εισαι κομπλέ) και σου λεει αν του περιορισουμε το bonus με δόλωμα τα 100 λεπτά θα σκεφτεί καλό!! Αλλά σε 15 ημέρες που θα χει φάει τα περισσότερα λεπτά ομιλίας και θα χει αφήσει το bonus ανέπαφο θα λήξει και πλέον και τα sms και οσο άλλο θελει να μιλήσει θα φάει κι από τη κάρτα του γιατί αλλιώς δε θα τρωγε ουτε ευρώ απο τη κάρτα. Βέβαια οπως λες κι εσυ μπουμερανγκ θα γυρισει γιατι πολλοί θα πουν γιατι να βαλω τοτε 20€

 

Νομίζω πρώτα τρώει απο το BONUS.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι moderators, ειδα με μεγαλη μου λυπη να εχετε διαγραψει ενα μηνυμα σχετικα με την τροποποιηση (!) του μπονους αννανεωσης στο f2g. Επειδη δεν νομιζω οτι παραβιαζε καποιον απο τους ορους χρησης, θα θελατε να πειτε τους λογους αυτης της διαγραφης σε οσους διαβαζουν το φορουμ μηπως και καταλαβουν ποιοι ακριβως εισαστε; Εμενα μου πηρε λιγο καιρο αλλα σας καταλαβα.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρώτα τρώει απο το BONUS.

έχουν αναφέρει παιδιά ότι τρώει πρώτα από τα 100 λεπτά κι ας λήγουν αργότερα από το bonus, ας μας το διευκρινήσει κάποιος για σιγουρια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι moderators, ειδα με μεγαλη μου λυπη να εχετε διαγραψει ενα μηνυμα σχετικα με την τροποποιηση (!) του μπονους αννανεωσης στο f2g. Επειδη δεν νομιζω οτι παραβιαζε καποιον απο τους ορους χρησης, θα θελατε να πειτε τους λογους αυτης της διαγραφης σε οσους διαβαζουν το φορουμ μηπως και καταλαβουν ποιοι ακριβως εισαστε; Εμενα μου πηρε λιγο καιρο αλλα σας καταλαβα.

Δεν βλέπω να έχει διαγραφεί κανένα μήνυμά σου. Πριν εξαπολύσεις επίθεση στην ομάδα διαχείρισης βεβαιώσου ότι έχεις πατήσει κανονικά το "Υποβολή" στο μήνυμά σου. Και άλλη φορά μπορείς να απευθυνθείς στο φιλικό σου moderator με προσωπικό μήνυμα και να μην απασχολείς τα thread του forum:!:

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμη μεσω πιστωτικης γινεται και μεσω http://www.winbank.gr της Πειραιως αν δεν κανω λαθος.

Αλλα δεν εχει μικρα ποσα ανανεωσης αν θυμαμαι καλα.

Εχει 15 ευρω κ ανω νομιζω.

 

εδω και 5μηνες εχει καταργηθει η δυνατοτητα πληρωμης με κάρτα.. πλέον μόνο μεσω τραπ.λογ/σμού.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ισχυει μεσω winbank σωστα?

Τα ποσα ανανεωσης τα ξερετε?

 

μία φορά είχα ανανεώσει με 15 ευρώ μέσω winbank αν βοηθάει καθόλου αυτό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ισχυει μεσω winbank σωστα?

Τα ποσα ανανεωσης τα ξερετε?

 

στη winbank πληρωμή μονο μεσω τρ.λογ/σμου και η ελαχιστη ανανεωση ειναι 15ευρώ όπως προείπε κ ο φίλος.

στο easypay την έκοψαν τελειως τη δυνατοτητα ανανεωσης, για όλες τις εταιρίες κινητής.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή ανανέωση μέσω WinBank οδεύει πρός κατάργηση (σύμφωνα με εκτίμηση μου) .

Μόλις εξαντληθεί μία εταιρεία δεν προσθέτουν άλλες κάρτες.

π.χ δεν πέρνεις πλέον FROG , και στην WIND δίνουν μόνο 15 ευρώ γιατί οι άλλες αξίες καρτών τελίωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα από winbank κάνω ανανέωση, συνήθως 20 ευρώ, αλλά δυστυχώς έτσι χάνω το μπόνους του φόρου το οποίο θα το λάμβανα αν έκανα την ανανέωση από κατάστημα Wind.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που υπάρχουν ιδιόκτητα καταστηματα της wind στη περιοχή της Αθήνας?

 

για αγορα χρονου ομιλιας με πιστωτικη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερη υπηρεσια η ανανεωση μεσω winbank.

Mπορεις κ 5 το πρωι να κανεις ανανεωση σε καθε χωριο της Ελλαδας.

Εγω φετος καλοκαιρι ηθελα ιντερνετ κ εβαλα καρτα 5 πρωι σε ενα κοσμοπολιτικο νησι αλλα επρεπε να κανω 40 χιλιομετρα για να βρω καρτα.Ποιο πολλα θα εδινα σε βενζινη, κ σε ταλαιπωρια.

Οποτε ειναι τελεια υπηρεσια.

Αλλωστε τι τους στοιχιζει? Γιατι να την κοψουν?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

για αγορα χρονου ομιλιας με πιστωτικη?

 

ναι γι'αυτό..

 

Ειναι φοβερη υπηρεσια η ανανεωση μεσω winbank.

Mπορεις κ 5 το πρωι να κανεις ανανεωση σε καθε χωριο της Ελλαδας.

Εγω φετος καλοκαιρι ηθελα ιντερνετ κ εβαλα καρτα 5 πρωι σε ενα κοσμοπολιτικο νησι αλλα επρεπε να κανω 40 χιλιομετρα για να βρω καρτα.Ποιο πολλα θα εδινα σε βενζινη, κ σε ταλαιπωρια.

Οποτε ειναι τελεια υπηρεσια.

Αλλωστε τι τους στοιχιζει? Γιατι να την κοψουν?

 

δεν εχουν κερδος..100% σιγουρο αυτό.

γι'αυτο και εκοψαν τις 5άρες κ 10άρες τις wind.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερη υπηρεσια η ανανεωση μεσω winbank.

Mπορεις κ 5 το πρωι να κανεις ανανεωση σε καθε χωριο της Ελλαδας.

Εγω φετος καλοκαιρι ηθελα ιντερνετ κ εβαλα καρτα 5 πρωι σε ενα κοσμοπολιτικο νησι αλλα επρεπε να κανω 40 χιλιομετρα για να βρω καρτα.Ποιο πολλα θα εδινα σε βενζινη, κ σε ταλαιπωρια.

Οποτε ειναι τελεια υπηρεσια.

Αλλωστε τι τους στοιχιζει? Γιατι να την κοψουν?

 

Το κακό είναι ότι σταμάτησαν την ηλεκτρονική ανανέωση από το ίδιο το site της WIND.

Υπήρχαν κάποιοι που είχαν πρόβλημα με τις πιστωτικές τους και αντί να κάνουν κάτι να διορθώσουν το πρόβλημα,

προτίμησαν να την κόψουν τελείως...!!!

Μια από τις πιο απαράδεκτες ενέργειες της wind κατά την γνώμη μου.

Ας το κρατούσανε και χωρίς καθόλου κίνητρα, (είχανε -50% αν θυμάμαι καλά!!!),

απλά για όποιον ερχόταν η ώρα που θα του χρειαζόταν πραγματικά...

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που υπάρχουν ιδιόκτητα καταστηματα της wind στη περιοχή της Αθήνας?

 

Καλησπέρα,

 

ιδιόκτητα καταστήματα είναι στα Κ. Πατήσια, (Αχαρνών 316 και Ατλαντος ), στον Φάρο του Ψυχικού, στο ATHENS HEART και στο Μαρούσι, Κηφισίας 66!

 

Ελπίζω να βοήθησα..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ποσο να περιμενω μεχρι να τους κραξω??("τμημα" ""εξυπηρετισης"":lol:)

Τεταρτη πηρα τηλ. το προωθησε στους "κυριους" που ειναι "υπευθυνοι" για τις

χρεωσεις στο ιδερνετ και ακομα περιμενω......:wacko:

Μπορω απο αυριο να ξεκινησω??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν έχω 10€ σε κάρτα που λήγει μεθαυριο, μπορώ να μεταφέρω σε άλλη κάρτα που έχω και λήγει πιο μετά?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπαν παραπανω δεν γινεται πλεον μεταφορα χρονου στα καρτοκινητα της wind.

Δεν ξερω αν ειναι σιγουρα σωστο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπαν παραπανω δεν γινεται πλεον μεταφορα χρονου στα καρτοκινητα της wind.

Δεν ξερω αν ειναι σιγουρα σωστο.

 

σίγουρο είναι ;)

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Το wind sharing έχει πάψει να ισχύει εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια νομίζω.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το wind sharing έχει πάψει να ισχύει εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια νομίζω.

 

εδω και κατι μηνες ...

με το που αλλαξε χερια η εταιρεια..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το wind sharing έχει πάψει να ισχύει εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια νομίζω.

 

Περίπου περσι το Πάσχα σταμάτησε...

Τέτοια εποχή περίπου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...