Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατα πασα πιθανοτητα ειναι επιλεκτικη η προσφορα.ως συνηθως.

 

Μου ήρθε και σε μένα

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο το γκρουπ στο fb:

"Σσσσσσς! Ένα μικρό μυστικό με μία μεγάλη προσφορά, για όλους τους φίλους του F2G! Τώρα με κάθε ανανέωση στα καταστήματα WIND από 20€ και πάνω, έχετε εντελώς δωρεάν 1.200’ & 1.200SMS, προς WIND & Q, ΚΑΙ 120 MBs ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!! "

 

http://www.facebook.com/WINDF2G

Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα ειναι επιλεκτικη η προσφορα.ως συνηθως.

 

Είναι για όλους αλλά με άυλη ανανέωση μόνο!

Επιβεβαιώνω!!!

 

Όσο για τις 15 μέρες του bonus F2G σίγουρα δεν θα βγει κάποια ενημέρωση αφού είναι επιλεκτική προσφορά...

Μόνο δοκιμάζοντας... Πιστεύω αν κάποιος βάλει χρήματα θα τον ενημερώσει μέχρι πότε θα ισχύουν τα διπλάσια χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

Από τα 3 f2g 2 που έχουμε στο 1 ήρθε μόνο η προσφορά για τα 100'

Από τα 3 f2g2 που έχουμε και έβαλα σήμερα από 20€ ήρθαν και στα 3 τα 100 λεπτά προς όλους και χωρίς να αναφέρει οτι ισχύει εως 30/3

 

Απο το γκρουπ στο fb:

"Σσσσσσς! Ένα μικρό μυστικό με μία μεγάλη προσφορά, για όλους τους φίλους του F2G! Τώρα με κάθε ανανέωση στα καταστήματα WIND από 20€ και πάνω, έχετε εντελώς δωρεάν 1.200’ & 1.200SMS, προς WIND & Q, ΚΑΙ 120 MBs ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!! "

 

http://www.facebook.com/WINDF2G

 

Και διπλασιασμό.

 

15 ημερες μονο για να καταναλωθει το bonus

 

...ισχυει για οσους κάνουν ανανεώσεις απο σήμερα.. (ετσι ειπαν στο cc)

 

30 μέρες είναι, λάθος κάνεις.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

panosntok όταν θέλεις να κάνεις πολλαπλή παράθεση να χρησιμοποιείς το κουμπί http://images.myphone.gr/buttons3/multiquote_off.gif αντί να κάνεις ξεχωριστά posts.
Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση των 20ε το περασμενο σαββατο...μιλησα ελεεινα λιγο και ειμαι στα 18 απο τα συνολικα 24ε που ειχα...πως μετριεται το μπονους γιατι αποκλειεται να μιλησα για 6χ2=12ε..λολ

υπαρχει νουμερο που παιρνω και λεει για το μπονους η κατι τετοιο? φ2γκ4 εχω

το 3g μετριεται κανονικα αλλα σα να μου φανηκε οτι δεν εχω διπλασιασμο και μου τρωει κανονικα τη χρεωση...

αν εχει κανεις καμια ιδεα ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση των 20ε το περασμενο σαββατο...μιλησα ελεεινα λιγο και ειμαι στα 18 απο τα συνολικα 24ε που ειχα...πως μετριεται το μπονους γιατι αποκλειεται να μιλησα για 6χ2=12ε..λολ

υπαρχει νουμερο που παιρνω και λεει για το μπονους η κατι τετοιο? φ2γκ4 εχω

το 3g μετριεται κανονικα αλλα σα να μου φανηκε οτι δεν εχω διπλασιασμο και μου τρωει κανονικα τη χρεωση...

αν εχει κανεις καμια ιδεα ευχαριστω πολυ!

στείλε ΥΠ στο 1237 αλλά αν μίλησες ελλεεινά και είσαι στο free2go4 άστα να πάνε γύρω στα 55 λεπτά είναι χωρίς sms

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρομερο προβλημα ρευστοτητας η εταιρεια, γι αυτο εκανε κ τη συγκεκριμενη προσφορα με τα 20ευρω.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 100' θα άξιζαν περισσότερο αν δεν είχαν ημερομηνία λήξης.

πχ εγώ που το χρησιμοποιώ περιστασιακά σαν δεύτερο αριθμό(F2g2), δεν με συμφέρει ιδιαίτερα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τα 100' θα άξιζαν περισσότερο αν δεν είχαν ημερομηνία λήξης.

πχ εγώ που το χρησιμοποιώ περιστασιακά σαν δεύτερο αριθμό(F2g2), δεν με συμφέρει ιδιαίτερα.

 

Οχι μονο εσυ που εισαι περιστασιακος χρηστης αλλα και σε πολλους αλλους που το f2g2 ειναι το κανονικο τους νουμερο. Εγω πχ ανανεωσα με 30 ευρω στις 4/3.μιλαω δωρεαν με ολη την γουιντ και κιου και εχω για ενα μηνα 277 λεπτα προς ολους τους αλλους.που ειναι ζητημα αν τα ξοδεψω.σε ποσους καρτοκινητους νομιζεις τα 377 λεπτα προς λοιπους προορισμους εχουν τοσο μεγαλη διαφορα απο τα 277 λεπτα?

Και οπως ειπα και χθες αν αγορασεις την καρτα ανανεωσης απο σουπερ μαρκετ,με τα εκπτωτικα κουπονια και τις εκπτωτικες καρτες που εχουν,σχεδον σου βγαινει τζαμπα. Ας δεχοντουσαν ολα τα καταστηματα wind αγορα χρονου ομιλιας με πιστωτικη καρτα τουλαχιστον να παιρναμε απο εκει τους ποντους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω. Έκανα σήμερα ανανέωση 20€ από κατάστημα Wind και μου έδωσε 1 ώρα και 40 λεπτά προς όλους για ένα μήνα (9/4), διπλασιασμό που διαρκεί 15 μέρες (τώρα αυτό το περίεργο τι είναι, αφού ήδη έχω 100 λεπτά!) τα κλασσικά 1200' και 1200ΣΜΣ 120ΜΒ!! Χαμός! Επίσης μου χάρισε τον φόρο κινητής, και επειδή έκοψα και τιμολόγιο ως ελ. επαγγελματίας γλίτωσα και το ΦΠΑ! Ουσιαστικά αν δεν σε πειράζει να δίνεις κάθε μήνα 20Ε (που είναι σχετικά μεγάλο ποσό για καρτοκινητό), νομίζω οτι έιναι οτι πιο πλήρες για αυτά τα €!!

 

Οχι μονο εσυ που εισαι περιστασιακος χρηστης αλλα και σε πολλους αλλους που το f2g2 ειναι το κανονικο τους νουμερο. Εγω πχ ανανεωσα με 30 ευρω στις 4/3.μιλαω δωρεαν με ολη την γουιντ και κιου και εχω για ενα μηνα 277 λεπτα προς ολους τους αλλους.που ειναι ζητημα αν τα ξοδεψω.σε ποσους καρτοκινητους νομιζεις τα 377 λεπτα προς λοιπους προορισμους εχουν τοσο μεγαλη διαφορα απο τα 277 λεπτα?

Και οπως ειπα και χθες αν αγορασεις την καρτα ανανεωσης απο σουπερ μαρκετ,με τα εκπτωτικα κουπονια και τις εκπτωτικες καρτες που εχουν,σχεδον σου βγαινει τζαμπα. Ας δεχοντουσαν ολα τα καταστηματα wind αγορα χρονου ομιλιας με πιστωτικη καρτα τουλαχιστον να παιρναμε απο εκει τους ποντους

 

Τα 377 λεπτά πως τα υπολόγισες; Επίσης για ποιά εκπτωτικά απο supermarket λές;

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Τα 377 λεπτά πως τα υπολόγισες; Επίσης για ποιά εκπτωτικά απο supermarket λές;

είναι 20€+20€ bonus = 40€ με κάθε ανανέωση να μπαίνουν στο λογαριασμό δια 0,106 που κοστίζει κάθε λεπτό ομιλίας στο free2go2 = 377 λεπτά ομιλίας προς όλους και αν προσθέσεις και τα 100 λεπτά που δίνει επιπλέον πάει στα 477 λεπτά προς όλους. Αν και η μείωση της διάρκειας του bonus δε μ΄αρέσει καθόλου ας μου δινε τα 100 λεπτά προτιμώ το bonus 30ημερών που το χρησιμοποιώ όπως θέλω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω. Έκανα σήμερα ανανέωση 20€ από κατάστημα Wind και μου έδωσε 1 ώρα και 40 λεπτά προς όλους για ένα μήνα (9/4), διπλασιασμό που διαρκεί 15 μέρες (τώρα αυτό το περίεργο τι είναι, αφού ήδη έχω 100 λεπτά!)

 

Δηλαδή το bonus διπλασιασμού (ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ) από 30 μέρες πήγε στις 15!

Οπότε για τα 100 λεπτά μιλάμε για προσφορά για όλους και από 30 έγιναν 15 μέρες η διαρκεια του διπλασιασμού...

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση του F2G δεν είναι 0.0062€/δευτ δηλαδή περίπου 36 λεπτά το κάθε λεπτό ή περίπου 20€ για 54 λεπτά;;

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

 

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα με τόσο χαμηλές χρεώσεις και όλα τα έξτρα προνόμια που δίνει η wind;

 

Επίσης πώς βλέπεις οτι είσαι στο F2G2; Έχω μια αίσθηση οτι είμαι ήδη, απλά δεν το ξέρω σίγουρα. ... στο 1342 πάντως που πήρα, μου έβγαλε επιλογή να περάσω σε F2G ή σε Wind Card..

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση του F2G δεν είναι 0.0062€/δευτ δηλαδή περίπου 36 λεπτά το κάθε λεπτό ή περίπου 20€ για 54 λεπτά;;

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

 

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα με τόσο χαμηλές χρεώσεις και όλα τα έξτρα προνόμια που δίνει η wind;

αυτή είναι η χρέωση του free2go που υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει στο μέλλον. Απλά για την ιστορία κάποια περίοδο στο παρελθόν ή wind είχε βγάλει κάποια ειδικά πακέτα δέσμευσης τιμής όπως τα έλεγε τα free2go 1-8 από κει το free2go2 είχε χρεώση 0,10€ ανά λεπτό ομιλίας με ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο και 0,04€ ανά sms (αντίστοιχο μιας προσφοράς του frog τότε), η προσφορά συνεχίστηκε και το πακέτο πέρσι το Φλεβάρη με την έλευση της νεας wind καρτοκινητής καταργήθηκε από τη wind αλλά οι χρεώσεις δεν άλλαξαν ποτέ από τότε παρά μόνο στα sms που με ανακοίνωση πήγε στα 0,12€ αλλά στην ομιλία έμεινε ως είχε με απλά τις αυξήσεις του ΦΠΑ που έφτασε τα 10,6 λεπτά το λεπτό ομιλίας. Οπότε όσοι δεν αλλάξαμε πακέτο απολαμβάνουμε ακόμα αυτές τις μοναδικές χρεώσεις και σαν free2go έχουμε και όλες τις νέες προσφορές της wind

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ποπο, αυτά είναι! Να ξεμείνεις σε ξεχασμένο παλιό πρόγραμμα! Έχεις καμιά ιδέα για το πως μπορείς να μάθεις που ανήκεις; Και εγώ είχα ενεργοποιήσει πακέτο δέσμευσης τιμής, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που ανήκα!
Link to comment
Share on other sites

το γύρισαν σε 15 μέρες ; το cc είχε καλή πληροφόρηση. πως το έπαθαν; Για άλλη μια φορά η wind με το να μειώνει προσφορά δείχνει ότι δεν έχουν σοβαρευτεί . Μας έφτανε το bonus τα 100 ήταν πολυτέλεια για εμένα.
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι αυτο...εισαι σιγουρος οτι πηγε στις 15 ημερες; Μηπως μπερδευτηκαν με την Wind καρτοκινητη; Αν ειναι ετσι οχι μονο δεν πηραν το μαθημα τους αλλα βλεπω πολυ συντομα να ξαναχρεωκοπουν. Εγω θυσιαζω το f2g2 γιατι τους βαρεθηκα πιά...
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Mιλαμε για το F2G.Σιγουρα αλλαξανε το μπονους;Aν αληθευει,ε δεν παλευονται πια εκει στην γουιντ.Oσο για τα 100λεπτα δεν σοκαρομε.Bονταφον δεινει 120' εδω και 1,5 χρονο+το πακετο των 80' που αγοραζω μετα με ανανεωση 10ευρω οποτε που η χαρα;
Link to comment
Share on other sites

...πώς βλέπεις οτι είσαι στο F2G2; Έχω μια αίσθηση οτι είμαι ήδη, απλά δεν το ξέρω σίγουρα.

 

Καλείς στον αριθμό 1269 για να μάθεις το υπόλοιπό σου και εκτός απ' αυτό, σου λέει σε ποιο οικονομικό πακέτο είσαι...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω. Έκανα σήμερα ανανέωση 20€ από κατάστημα Wind και μου έδωσε 1 ώρα και 40 λεπτά προς όλους για ένα μήνα (9/4), διπλασιασμό που διαρκεί 15 μέρες (τώρα αυτό το περίεργο τι είναι, αφού ήδη έχω 100 λεπτά!) τα κλασσικά 1200' και 1200ΣΜΣ 120ΜΒ!! Χαμός! Επίσης μου χάρισε τον φόρο κινητής, και επειδή έκοψα και τιμολόγιο ως ελ. επαγγελματίας γλίτωσα και το ΦΠΑ! Ουσιαστικά αν δεν σε πειράζει να δίνεις κάθε μήνα 20Ε (που είναι σχετικά μεγάλο ποσό για καρτοκινητό), νομίζω οτι έιναι οτι πιο πλήρες για αυτά τα €!!

 

 

 

Τα 377 λεπτά πως τα υπολόγισες; Επίσης για ποιά εκπτωτικά απο supermarket λές;

30ευρω/0.108=277

είναι 20€+20€ bonus = 40€ με κάθε ανανέωση να μπαίνουν στο λογαριασμό δια 0,106 που κοστίζει κάθε λεπτό ομιλίας στο free2go2 = 377 λεπτά ομιλίας προς όλους και αν προσθέσεις και τα 100 λεπτά που δίνει επιπλέον πάει στα 477 λεπτά προς όλους. Αν και η μείωση της διάρκειας του bonus δε μ΄αρέσει καθόλου ας μου δινε τα 100 λεπτά προτιμώ το bonus 30ημερών που το χρησιμοποιώ όπως θέλω

 

εγω εχω ενα διπλασιασμο. δηλαδη οση ειναι η αξια της πρωτης καρτας καθε μηνα τοσο διπλασιασμο για ενα μηνα. βαζω 30 ευρω καρτα και παιρνω 30 ευρω μπονους για ενα μηνα. το πολυ εκνευριστικο ειναι οτι πλεον κανανε το μπονους να εχει διαρκεια 15 μερες. δεν αντιλαμβανονται ομως οτι ετσι κανουν κακο στην ιδια την εταιρια. διοτι εγω δεν θα ξαναανανεωσω με 30 ευρω, αλλα με 10. ειναι αχρηστη η ανανεωση με 30 ευρω γιατι πολυ απλα δεν προλαβαινω να καταναλωσω 277 λεπτα σε 15 μερες.

και μειωνεις την διαρκεια ισχυος του μπονους και δεν το ανακοινωνεις. ντροπη και αισχος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι αυτο...εισαι σιγουρος οτι πηγε στις 15 ημερες; Μηπως μπερδευτηκαν με την Wind καρτοκινητη; Αν ειναι ετσι οχι μονο δεν πηραν το μαθημα τους αλλα βλεπω πολυ συντομα να ξαναχρεωκοπουν. Εγω θυσιαζω το f2g2 γιατι τους βαρεθηκα πιά...

 

Το έγραψαν δυο άτομα εγώ την έκανα την ανανέωση αρχές του μήνα και δεν ξέρω . παρακαλώ πολύ ας το επιβεβαίωσει ένας τρίτος για να είμαστε σίγουροι.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Ποπο, αυτά είναι! Να ξεμείνεις σε ξεχασμένο παλιό πρόγραμμα! Έχεις καμιά ιδέα για το πως μπορείς να μάθεις που ανήκεις; Και εγώ είχα ενεργοποιήσει πακέτο δέσμευσης τιμής, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που ανήκα!

 

Όποιος διαβάζει αυτή την σελίδα δεν ξέμεινε σε ξεχασμένο παλιό πρόγραμμα, το φυλάμε σαν τα μάτια μας αυτό το πακέτο εδώ και πάνω από ένα χρόνο.

 

Το έγραψαν δυο άτομα εγώ την έκανα την ανανέωση αρχές του μήνα και δεν ξέρω . παρακαλώ πολύ ας το επιβεβαίωσει ένας τρίτος για να είμαστε σίγουροι.

 

Χτές έβαλα 20 € και το BONUS είναι για 30 μέρες.

Σημερα έστειλα ΥΠ στο 1233 και έλαβα το παρακάτω μήνυμα.

 

ΕΧΕΤΕ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 29 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ,

1 ΩΡΑ , 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 29 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΜΕΧΡΙ 08/04/2011

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...