Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα κολλάει αγριότατα η σύνδεση ΚΑΙ από το laptop και από το κινητό (για να μην λέτε ότι είναι θέμα hardware/modem).

Βρίσκομαι σε απομακρυσμένη αγροτική περιοχή.

 

Και σε εμενα κολλαει οταν μεινει idle για πανω κατω 2 ωρες (ή και περισσοτερο).

Μετα θελει reconnect ή υπομονη καμποσα λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο εδω: http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=80&aid=265820&cid=122

 

Το αντιγραφω:

 

"Θέλω να γνωστοποιήσω σε αυτό το blog οτι τα τεχνικά τμήματα της WIND HELLAS εδώ και δύο εβδομάδες περίπου δεν υποστηρίζουν το δίκτυο κάνοντας απεργείες και συνεχόμενες στάσεις εργασίας. Ο λόγος είναι η αλλαγή του εργασιακού καθεστώτος και η πληρωμή αυτού.

Να υπενθυμίσω οτι η εταιρεία έχει μηδέν χρέος με το που πέρασε στα χέρια των ομολογιούχων."

Edited by xenopoulos
.
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κάτι από τα 2

επέκταση υπολοίπου

WIND Ring Me Now εμφανίζετε στον αποστολέα ο αριθμός.

 

Πηγα να δοκιμασω με το WIND Ring Me Now αλλα μου εβγαλε οταν πηγα να στειλω το μηνυμα στο 54040 "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Επισης οταν παω να στειλω κανο μηνυμα στο 1269 για να ενημερωθω για το υπολοιπο μου, μου λει παλι το ιδιο "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Οταν ομως καλω το 1269 μου λεει οτι εχει υπολοιπο 1cent και οτι ισχυει μεχρι 12-9-2011

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να δοκιμασω με το WIND Ring Me Now αλλα μου εβγαλε οταν πηγα να στειλω το μηνυμα στο 54040 "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Επισης οταν παω να στειλω κανο μηνυμα στο 1269 για να ενημερωθω για το υπολοιπο μου, μου λει παλι το ιδιο "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Οταν ομως καλω το 1269 μου λεει οτι εχει υπολοιπο 1cent και οτι ισχυει μεχρι 12-9-2011

Ούτε επέκταση υπολοίπου μπορείς να κάνεις διότι τον τελευταίο μήνα, κατά τα φαινόμενα, δεν έχεις κάνει ανανέωση χρόνου.

Συνεπώς, πρέπει να κάνεις ανανέωση χρόνου, έστω και με 1€ σε κατάστημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να δοκιμασω με το WIND Ring Me Now αλλα μου εβγαλε οταν πηγα να στειλω το μηνυμα στο 54040 "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Επισης οταν παω να στειλω κανο μηνυμα στο 1269 για να ενημερωθω για το υπολοιπο μου, μου λει παλι το ιδιο "Ελεγξετε υπηρεσιες δικτυου".

Οταν ομως καλω το 1269 μου λεει οτι εχει υπολοιπο 1cent και οτι ισχυει μεχρι 12-9-2011

 

εάν δεν έχεις πακέτο δέσμευσης τιμής π.χ. F2g2. Αστό να λήξει και πάρε άλλο πακέτο σύνδεσης εάν δεν θέλεις να κρατήσεις αυτή την σημ. Εάν όμως έχεις πακέτο δέσμευσης τιμής (το ακούς στο τέλος στο 1269 ποιο πακέτο έχεις ,) τότε βαλε κάρτα για να μην χάσεις τις προνομιακές χρεώσεις που πότε δεν θα βρεις. Επίσης είναι λογικό να μην σε αφήνει να στείλεις μυνήματα αφού το υπόλοιπο ασφαλείας είναι 0,09€ για να μπορεί η γραμμή να λειτουργεί κανονικά άρα εάν έχεις υπόλοιπο κάτω από αυτό μπαίνουνε φραγες και δεν μπορείς να στείλεις μύνημα ούτε και σε αριθμούς που είναι δωρεάν το sms.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες. που να φανταστω οτι δεν επιτρεπουν ουτε να μαθεις το υπολοιπο σου με δωρεαν μηνυμα στο 1269 επειδη εχω κατω απο 9 cents... Θα βαλω καρτα
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση των ΜΒ στο 3G πως γίνεται? Ισχύει κάτι αντίστοιχο με το 1' στον δωρεάν χρόνο ομιλίας? Έβαλα την προσφορά των 500 ΜΒ με 5 ευρώ και πέφτουν τα ΜΒ σφαίρα.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά έχουν έναν μετρητή κλήσεων και DATA. Από εκεί μπορείς να δείς πόσα ΜΒ κατεβάζεις+ ανεβάζεις .
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση των ΜΒ στο 3G πως γίνεται? Ισχύει κάτι αντίστοιχο με το 1' στον δωρεάν χρόνο ομιλίας? Έβαλα την προσφορά των 500 ΜΒ με 5 ευρώ και πέφτουν τα ΜΒ σφαίρα.

 

κατέβασε την εφαρμογή μίνι όπερα που μικραίνει τα μβ τίς σελίδες εγώ μόνο με αυτό μπαίνω στο ίντερνετ από το κινητό μου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου τελειωσαν τα 500mb ( 15 ημερες κρατησαν αλλα με πολυ κατεβασμα εφαρμογων κλπ) και ευτηχως μου ηρθε μηνυμα οτι εληξαν και ετσι δεν χρεωθηκα παραα μονο κατι σεντς γιατι εκεινη την ωρα ημουν online... οποτε ουτε σκεψη για απεριοριστο!
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει τελειωνουν τα mb μου 6/3.μπορω να βαλω παλι νωριτερα,θα προστεθουν στα ηδη υπαρχοντα.σωστα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει τελειωνουν τα mb μου 6/3.μπορω να βαλω παλι νωριτερα,θα προστεθουν στα ηδη υπαρχοντα.σωστα?

Δυστηχως αυτο ηθελα να δω και εγω αν θα προστεθουν τα προηγουμενα αλλα δεν τα καταφερα μιας και οπως ειπα μου τελειωσαν ξαφνικα..

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει τελειωνουν τα mb μου 6/3.μπορω να βαλω παλι νωριτερα,θα προστεθουν στα ηδη υπαρχοντα.σωστα?

 

Θα προστεθούν...

Μάλιστα θα καταναλώνει πρώτα αυτά που λήγουν συντομότερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω.

Εκανα ανανεωση περιπου στις 2 Φεβρουαριου και επειδη ημουν γραμμενος στο 1242 πηρα με την ανανεωση 1500 λεπτα και 1500 sms προς τα free2go.

Αυτα ισχυουν μεχρι τις 2 Μαρτιου.

Θελω να ρωτησω το εξης τωρα. Αν ανανεωσω με μια καρτα 5 ευρω θα κερδισω αυτοματα 300 λεπτα ομιλιας προς τα free2go ή αν ανανεωσω με καρτα 10 ευρω θα κερδισω 300 λεπτα ομιλιας προς τα ολα τα νουμερα wind και τα Q Telecom οπως λεει και εδω.

 

Εγω ομως ενδιαφερομαι και για sms και θελω να βαλω το παλιο κλασικο προγραμμα 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go με κοστος 7 ευρω/μηνα με το nonstop της παρεας. Δειτε εδω.

 

Αρα αν πχ βαλω την καρτα των 10 ευρω θα παρω αυτοματα 600 λεπτα και αν μετα παω να βαλω και το προγραμμα που ειπα πιο πανω θα μου κρατησει 7 ευρω και θα μου βαλει 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go, θα εχω δηλαδη και τα 600 λεπτα προς ολα τα νουμερα wind και τα Q Telecom και τα 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go;

 

Αν μπορει καποιος ας με κατατοπισει, γιατι δεν θελω να κανω καμια πατατα και να φαω την καρτα χωρις να παρω τα 1200 λεπτα και 1200 sms προς free2go.Θελω και τα sms για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ SOS!

 

Έκανα πριν 10 μέρες ανανέωση 20 ευρώ και πήρα όλα τα free που δίνει η Wind + διπλασιασμό.

 

Πραγματικά τσεκάρω το διπλασιασμό στο 1237 με μήνυμα και όλα σωστά.

 

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Μου φεύγουν χρήματα παράλληλα και από τα χρήματά μου που τσεκάρω στο 1269.

 

Σήμερα το πήρα χαμπάρι. Πήρα cc και καταγράφηκε το αίτημα μου και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε 3 μέρες.

 

Να σκεφτείτε ότι από το πρωί σήμερα έως τώρα το βράδυ μου έφυγαν 2 ευρώ από τα χρήματά μου.

 

Ότι και να γίνει, και να μου επιστρέψουν τα χρήματα, που είναι το λογικό, το ανεβάζω στο forum εδώ για να τσεκάρετε και εσείς.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ SOS!

 

Έκανα πριν 10 μέρες ανανέωση 20 ευρώ και πήρα όλα τα free που δίνει η Wind + διπλασιασμό.

 

Πραγματικά τσεκάρω το διπλασιασμό στο 1237 με μήνυμα και όλα σωστά.

 

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Μου φεύγουν χρήματα παράλληλα και από τα χρήματά μου που τσεκάρω στο 1269.

 

Σήμερα το πήρα χαμπάρι. Πήρα cc και καταγράφηκε το αίτημα μου και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε 3 μέρες.

 

Να σκεφτείτε ότι από το πρωί σήμερα έως τώρα το βράδυ μου έφυγαν 2 ευρώ από τα χρήματά μου.

 

Ότι και να γίνει, και να μου επιστρέψουν τα χρήματα, που είναι το λογικό, το ανεβάζω στο forum εδώ για να τσεκάρετε και εσείς.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ

Εμένα σίγουρα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σίγουρα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο!!!!

 

Μακάρι να είμαι μόνο εγώ ο άτυχος.

Πάντος τσέκαρα τώρα πάλι και συνεχίζεται το πρόβλημα. Μου φεύγουν χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω.

Εκανα ανανεωση περιπου στις 2 Φεβρουαριου και επειδη ημουν γραμμενος στο 1242 πηρα με την ανανεωση 1500 λεπτα και 1500 sms προς τα free2go.

Αυτα ισχυουν μεχρι τις 2 Μαρτιου.

Θελω να ρωτησω το εξης τωρα. Αν ανανεωσω με μια καρτα 5 ευρω θα κερδισω αυτοματα 300 λεπτα ομιλιας προς τα free2go ή αν ανανεωσω με καρτα 10 ευρω θα κερδισω 300 λεπτα ομιλιας προς τα ολα τα νουμερα wind και τα Q Telecom οπως λεει και εδω.

 

Εγω ομως ενδιαφερομαι και για sms και θελω να βαλω το παλιο κλασικο προγραμμα 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go με κοστος 7 ευρω/μηνα με το nonstop της παρεας. Δειτε εδω.

 

Αρα αν πχ βαλω την καρτα των 10 ευρω θα παρω αυτοματα 600 λεπτα και αν μετα παω να βαλω και το προγραμμα που ειπα πιο πανω θα μου κρατησει 7 ευρω και θα μου βαλει 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go, θα εχω δηλαδη και τα 600 λεπτα προς ολα τα νουμερα wind και τα Q Telecom και τα 1200 λεπτα και 1200 sms προς τα free2go;

 

Αν μπορει καποιος ας με κατατοπισει, γιατι δεν θελω να κανω καμια πατατα και να φαω την καρτα χωρις να παρω τα 1200 λεπτα και 1200 sms προς free2go.Θελω και τα sms για αυτο ρωταω.

Είναι καλύτερα να ανανεώσεις με κάρτα 20 ευρώ. Μάλιστα αν το κάνεις από κατάστημα WIND κερδίζεις και το φόρο ( 2,14 Ευρώ) Έτσι θα έχεις τα 1200 + 1200 εντελως δωρεάν . Στους επόμενους μήνες μπορείς να αγοράζεις τα 1200 + 1200 με 7 ευρώ.

με τα κερδισμένα μιλάς σε όλη την WIND και Q , με τα αγορασμένα μόνο με F2G .

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάλι έβαλα το πρωί το 20άρικο και τους προηγούμενους μήνες που έβαζα 5-10€ μου έδινε επιπλέον 5-10€ για 30 ημέρες και άλλα 5-10€ για 3 ημέρες, δε ξέρω γιατί αλλά από το Δεκέμβρη που μου ήρθαν δυο μηνύματα για διπλασιασμό παίρνω διπλό bonus. Σήμερα με μεγάλη μου έκπληξη είδα να μου δίνει 40€ bonus μέχρι 30 Μαρτίου, και τα δύο bonus για 30 ημέρες δηλαδή! Μπράβο ρε wind!!! Mέχρι το καλοκαίρι θα βγει μια χαρά...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει μηδενισει το μπονους και τα 500 του ιντερνετ?

Εμενα οχι προς το παρων.

Τωρα αν θα τα παρουν μαζεμενα αργοτερα,αγνωστο...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει ακόμα το Adsm για καρτοκινητα με 1gb το μήνα /15 ευρώ ;;

 

Υπάρχει αλλά δεν συμφέρει

Στέλνεις 1GB στο 19595

Η συμφέρουσα λύση είναι να στείλεις 2 φορές 500 Στο 1210 και να αγοράσεις δύο φορές το πακέτο των 500 ΜΒ

έτσι θα έχεις ένα Γίγα μόνο με 10 ευρώ, αντί για 15

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είμαι μόνο εγώ ο άτυχος.

Πάντος τσέκαρα τώρα πάλι και συνεχίζεται το πρόβλημα. Μου φεύγουν χρήματα.

 

και σε μενα το εκανε

 

Τα 500ΜΒ μεχρι ποτε ειναι ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εκανε

 

Τα 500ΜΒ μεχρι ποτε ειναι ??

 

 

μεχρι 31/3.μακαρι να το αφησουν γιατι αλλιως......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...